פיצויי פיטורין

• פותח הנושא bbr
  • פורסם בתאריך

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
משהו ביקש לי לשאול פה
האם מלמד בת"ת עם וותק רב שמתפטר (ולא מפוטר) זכאי לקבלת פיצויים??

מי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ככל הידוע לי, בכל המגזר הפרטי לא משנה המקצוע. משנה הנתון: אדם שעוזב את עבודתו מרצונו בדרך כלל אינו זכאי לפיצויי פיטורין.
היוצאים מן הכלל: מי שפורש עקב הגיעו לגיל פרישה (דומני שאצל גבר מדובר בגיל 65), אישה הפורשת לאחר לידה לצורך טיפול בילד, ומי שמתפטר עקב הרעת תנאי עבודה או עקב אי מילוי זכויות עובד.
לפעמים קיימת קרן פיצויים שהמעסיק מפריש, והיא עומדת לרשות העובד גם אם פרש מרצונו. זה תלוי בהסכמים שבין המעסיק לעובדו.

tamar

משתמש מקצוען
נראה לי שגם מעבר דירה מצדיק פצויים

A JERBI

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תלוי לאיזה מקום - זה לכל ערי הפרפריה!

מרק

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לאישה עם ילד מתחת לגיל שנתיים - מרחק 40 ק"מ ממקום העבודה.
לכל האחרים - 60 ק"מ.

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
נכתב ע"י bbr;589784:
משהו ביקש לי לשאול פה
האם מלמד בת"ת עם וותק רב שמתפטר (ולא מפוטר) זכאי לקבלת פיצויים??

כל מקרה יש לבדוק לגופו ולפעמים חובה לשלם פיצויים גם אם העובד מתפטר מרצונו, כמו מעבר דירה במקרים מסוימים, או הערת תנאים בעבודה, וכדו'.

אבל בהתאם לחוק פנסיה חובה, מה שהפרישו לעובד זה שלו והוא יקבל את מרכיב הפיצויים. ואת מרכיב הפנסיה יישאר לזכותו כשהוא יגיע לגיל פנסיה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה