פיטורים לאחר חופשת לידה

נר ריחני

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
יצאתי לחופשת לידה וטרם הספקתי לחזור הבוס מכר את החברה לבעלות חדשה,
הבנתי שזכותו לפטר אותי גם לאחר חופשת לידה כיון שזהי סיבה מוצדקת. האם זה נכון?

ב. הוא יידע אותי שזכותי לקבל שכר על חודש נוסף כיון שחוקית צריך להודיע על פיטורין חודש קודם. זה נכון שזה חודש ולא חודשיים?
אודה מאד מאד לכל מידע מהימן

sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר

משתמש סופר מקצוען
יצאתי לחופשת לידה וטרם הספקתי לחזור הבוס מכר את החברה לבעלות חדשה,
הבנתי שזכותו לפטר אותי גם לאחר חופשת לידה כיון שזהי סיבה מוצדקת. האם זה נכון?

ב. הוא יידע אותי שזכותי לקבל שכר על חודש נוסף כיון שחוקית צריך להודיע על פיטורין חודש קודם. זה נכון שזה חודש ולא חודשיים?
אודה מאד מאד לכל מידע מהימן

ב. בעיקרון זה בסביבות החודש אבל זה מאוד תלוי בתקופת העובדה.

CPA

משתמש פעיל
א. מעביד יכול לפטר רק 60 יום לאחר חזרה מחופשת לידה (שהיתה לפי החוק).

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
ממש לא נכון. סגירה של עסק תמיד תהיה סיבה מוצדקת לפיטורין גם במהלך ההריון. רק מה? הוא צריך להגיש בקשה רשמית למשרד הכלכלה לקבל אישור לפיטורייך. ואז הם מטרטרים אותו קצת קודם, אבל הוא יקבל בסוף. הרעיון הוא: שיוכיח שהפיטורין לא על רקע ההריון והלידה. אסור לו לפטר לפני שקיבל אישור - ברעיון הם חייבים לענות תוך 30 יום שזה זמן ההודעה המוקדמת. אם יש לך ענין בכך- תסרבי לפיטורין.

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
ממש לא נכון. סגירה של עסק תמיד תהיה סיבה מוצדקת לפיטורין גם במהלך ההריון. רק מה? הוא צריך להגיש בקשה רשמית למשרד הכלכלה לקבל אישור לפיטורייך. ואז הם מטרטרים אותו קצת קודם, אבל הוא יקבל בסוף. הרעיון הוא: שיוכיח שהפיטורין לא על רקע ההריון והלידה. אסור לו לפטר לפני שקיבל אישור - ברעיון הם חייבים לענות תוך 30 יום שזה זמן ההודעה המוקדמת. אם יש לך ענין בכך- תסרבי לפיטורין.

את צודקת ברמת האפשרות, לא נראה לי הוגן לטרטר את המעסיק להוציא אישור כאשר גם המועסקת מסכימה שהוא מתנהג בסדר.
רעיונית, הוא לא אמור להוכיח כלום כאשר מצד העובדת היא מבינה את המצב ומסכימה שהפיטורין זה לא על רקע ההריון.

לגבי זמן ההודעה המוקדמת, זה תלוי בתקופת עבודתך בחברה. וגם תלוי אם את עובדת שעתית או חודשית.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה