דרוש מידע פטנטים

איש ספר

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
שאלה למי שמבין בפטנטים ומיזמים:

יש לי רעיון עסקי ענק! מה זה ענק?! אדיר, עצום, נשגב, בינלאומי - טוב אין לי בראש עוד סופרלטיבים - אבל תאמינו לי שהרעיון מצדיק כל סופרלטיב אפשרי ועוד כמה שלא אפשריים.. עם פוטנציאל עסקי בערך כמו של אמזון ואולי אפילו יותר.. אני באמת מתכוון לכל מילה!
אממה? עד כמה שניסיתי לברר כנראה שאף ילוד אשה לא הקדים אותי בינתיים ברעיון הזה, אבל יום וחצי אחרי שאני יוצא עם הרעיון לשוק (והשוק הוא בינלאומי - כל הכפר הגלובלי) צצים עוד כשבעים עסקים מתחרים - ענקיים ומיומנים פי 10,000 ממני - כך שאני דג רקק מול שבעים זאבים - חסר כל סיכוי.
אז משהו - שמבין דבר ושניים בסטארטאפים ויזמות, אמר לי שאני יכול לרשום על זה פטנט - אפילו שאני לא ממציא ולא מייצר שום פטנט פיזי - עצם הרעיון העסקי החדשני הוא פטנט.

מה אומרים? יש דבר כזה? רישום פטנט בינלאומי על רעיון עסקי ללא מוצר פיזי?

בית יפה

משתמש פעיל
בגדול לכל מדינה צריך לרשום בנפרד את הפטנט

אם עלות הייצור היא קטנה אין לך בכלל מה להשקיע בפטנט-הסינים יעתיקו את זה תוך יום

תמצא משווקים במדינות ששווה להשקיע (ארה"ב אירופה וכדו)

אם עלות הייצור היא יקרה מאוד-אז שווה לך להשקיע ברישום פטנט וישתלם גם ללכת לבימ"ש

עץ התמר

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
שמעתי שלרשום פטנט זה יקר.
מדובר בכמה אלפים ומי אמר שיקבלו את הפטנט?
בהצלחה

בית יפה

משתמש פעיל
https://intellectual-property.co.il/כמה-עולה-לרשום-פטנט/

שלב ב': עריכת בקשת פטנט בישראל:

במסגרת שלב זה אנו מנסחים את בקשת הפטנט בהתאם להוראות הדין והאמנות הבינלאומיות. הפטנטים שלנו מנוסחים בדרך כלל על ידי עורך דין העוסק בתחום משפט הפטנטים ועורך פטנטים המתמחה בתחום הטכנולוגי הרלוונטי לפטנט.
הגורם המרכזי המשפיע על עלות הניסוח הוא מורכבות האמצאה.

עלויות שכ"ט: 25,000 ₪ ועד 55,000 ₪ (כתלות במורכבות הפטנט).
עלויות שרטוטים: 500 ₪ – 3,000 ₪ (כתלות במורכבות השרטוטים).
עלויות אגרות הגשה: 2,000 ₪ (במסלול רגיל לבקשת פטנט לאומית בישראל) או 9,000 ₪ (במסלול PCT לבקשה בינלאומית

מה שחשוב זה השורה השלישית -אם אתה מגיש את זה לבד
אם בדקת שאתה היחיד -והם יבדקו שאתה היחיד -אז יאשרו לך .....

איש ספר

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
עריכה תורנית
יאשרו גם אם זה רעיון עסקי (חדשני לחלוטין..) בלי פיתוח מוצר פיזי?

בית יפה

משתמש פעיל
להבנתי -לא (זה לא מדגם רשום ולא זכויות יוצרים)

אבל אני לא עו"ד

חיים ארנסטר

משתמש צעיר
ראשית
ניתן לרשום כל דבר בקניין רוחני (אם הוא לא קיים והמידע על זה לא ידוע)
רק ממליץ לך לבדוק האם קניין רוחני בכלל יכול לעזור לך
המציאות מדברת על זה שקניין רוחני הייתרון היחיד שלו הוא עיקוב קל בדרך למתחרים כי תמיד הם יכולים לקחת את העיקרון או ההבנה שיש צורך ולהמציא משהוא דומה שיעקוף אותך
בלי קשר זה שהרעיון הוא טוב עדיין אל אומר שהוא יצליח...
בהצלחה

שימי הכבאי

משתמש מקצוען
שאלה למי שמבין בפטנטים ומיזמים:

יש לי רעיון עסקי ענק! מה זה ענק?! אדיר, עצום, נשגב, בינלאומי - טוב אין לי בראש עוד סופרלטיבים - אבל תאמינו לי שהרעיון מצדיק כל סופרלטיב אפשרי ועוד כמה שלא אפשריים.. עם פוטנציאל עסקי בערך כמו של אמזון ואולי אפילו יותר.. אני באמת מתכוון לכל מילה!
אממה? עד כמה שניסיתי לברר כנראה שאף ילוד אשה לא הקדים אותי בינתיים ברעיון הזה, אבל יום וחצי אחרי שאני יוצא עם הרעיון לשוק (והשוק הוא בינלאומי - כל הכפר הגלובלי) צצים עוד כשבעים עסקים מתחרים - ענקיים ומיומנים פי 10,000 ממני - כך שאני דג רקק מול שבעים זאבים - חסר כל סיכוי.
אז משהו - שמבין דבר ושניים בסטארטאפים ויזמות, אמר לי שאני יכול לרשום על זה פטנט - אפילו שאני לא ממציא ולא מייצר שום פטנט פיזי - עצם הרעיון העסקי החדשני הוא פטנט.

מה אומרים? יש דבר כזה? רישום פטנט בינלאומי על רעיון עסקי ללא מוצר פיזי?
עברו הרבה מים בנהר, אבל כעת זה חשוב לי לדעת
רשמת את זה כפטנט? בישראל? בpct? דרך מי? היית מרוצה?
ועוד כל מיני שאילות חשובות אצורות באמתחתי אם תהיה מוכן לספק לי מידע...
וסתם סקרנות, אפשר כבר לספר מהו הרעיון העסקי האדיר?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה