פחד אצל ילדה בת שנתים וחצי.

עוזרת בפרוג

משתמש רשום
יש לי ילדה בת שנתים וחצי חשוב לציין בת בכורה.
מאז שהיא היתה תינוקת היה לה פחד מאנשים זרים...
וככול שהיא גדלה הפחד שלה גדל איתה.
אני בכלל לא יודעת להגיד אם זה פחד או שהיא שומרת מאד על עצמה...
ודוגמאות שיכולות לתסכל גם אותי בתור אמא:
* אנחנו הולכים לגינה, כל החברות שלה עולות למגלשות הגבוהות, מתנדנדות בנדנדות
והיא עומדת למטה מפוחדת וצועקת אליהם: "מסוכן....לא כדי לכן..." והיא הולכת למגלשות הנמוכות ששם היא לא מפחדת....
* כשהיא נופלת בגינה ומקבלת מכה ויש לה פצע היא לא זזה היא בטוחה שיש לה חור ברגל היא לא מסוגלת להסתכל וניהיית הסטרית בצורה לא שגרתית צריכים כל הזמן לכסות לה את בפצע שלא יהיה גלוי, משו חסר פורפורציות...
* משחקים חדשים שהולכים משמעים רעש היא צריכה הרבה זמן להסתגל עליהם אחרת היא מאד מפוחדת ולא רוצה לגעת בהן.... (כגו: סביבון בחנוכה וכד')

אני חייבת לציין שהיא ילדה שמחה ואהובה מאד בחברה.
השאלה שלי האם היא ילדה פחדנית ושומרת על עצמה ולא לוקחת סיכונים
או שהיא ילדה שיש לה טראומה או משו שזקוק לטיפול?
חשוב לי לעזור לה במיוחד לפני שהיא עולה לגן שהפחד והאופי הזה שלא לוקח סיכונים לא יפריע לה מבחינה חברתית.....
אשמח לשמוע מבעלות נסיון או מכאלו שמזדהות איתי את דעתכן בענין.
תודה רבה.
אמא של שירה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  13  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה