כללי פותחים בקמפיין הנגדי - יהיר לפיד!

נירוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י liorwr;1206863:
לא התכוונתי למאבק בלפיד. ואני מצטרף למאבק זה כאשר גם רבותיי נלחמים בעניין זה!
אך החיצים המורעלים כלפי המגזר הדת"ל (וכן אני משתמש בשם המפורש)
וקריאת פסוקים עליהם ועל רבותיי כ- "תכלית שנאה שנאתים" וכדו' שנאמרו פה,
לא יכולים להשאירני אדיש!
ללמוד אתכם (בפרוג) אני מספיק טוב כנראה, אך לראות בי ובשכמותי "עוכרי ישראל"
לא הגזמנו קצת?

גם אנחנו לא התכווננו לצאת למאבק בדת"ל [הנה גם אני השתמשתי בשם המפורש], אך אם לא שמת לב - שמו של הניק הוא "פותחים בקמפיין הנגדי יהיר לפיד".

בנוגע לדת"ל - כלל לא שייך לצאת נגדם למאבק, מפני שמדובר בקבוצה לא הומוגנית. יש ביניהם ת"ח ועובדי ה' יראים ושלמים, אך יש בהם גם אשר נלחמים נגד כל דבר שבקדושה וחוברים לשונאי ישראל במלחמתם נגד כל הקדוש והיקר, ואמור לי מי חבריך ואומר לך מי אתה, וגדולה שנאה ששונאים ע"ה לת"ח, ואם הרב עובדיה יוסף זצ"ל אמר שזה "בית של גויים" הוא ללא כל ספק התכווין לאלה, ולא לכל מי שכיפה סרוגה על ראשו.
על על קבוצות פשרניות אלה התבטא החזון איש:
"הדוגל בבינוניות ומואס בקיצוניות, חלקו עם הזייפנים, או עם חדלי־תבונה".

אם אינך מאלה, אינך מ-"עוכרי ישראל", ואתה "מספיק טוב כנראה ללמוד אתנו בפרוג" [ובכלל, גם בביהמ"ד, שם אנו לומדים באמת], ויכול אתה "להמשיך ולהשאר אדיש".

מקוה שאני משמש בזה לפה לכל מי שהתבטא בפורום זה או רמז לדת"ל.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הזוי שמנסים לכבות שנאה ע"י התזת שנאה..

ROT

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י liorwr;1206892:
איזה כיף להסתתר מאחורי כינוי ולהטיח עלבונות...
תמשיכו להוסיף ב'אהבת ישראל' ובאחדות
אני סיימתי כאן. היו שלום.

התגובה שלך רק הוכיחה כאלף עדים את אמיתות טענותיי...
למנהלים פתרונים..

כשגירשו אותם מגוש קטיף הם המשיכו לאהוב את שרון וחבריו???
שמענו את הקללות שלהם בתקופת הלוויה של שרון!!!
לא ראינו אז את כל התגובות -אהבת ישראל-
איכסססס הזהרו מהצבועים

ROT

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י דוד מרדכי;1206905:
חרדים לא יודעים, אבל רבני הדת"ל אכן מתנגדים נחרצות לשירות צבאי לבני"ש. הבעיה יותר בכיוון ש"הבית היהודי" לא שואלים אותם.
בדיוק סיימתי לעמד ספר חדש שעוסק בזה, ובו דעתם בענייין של הראי"ה קוק, הרצי"ה קוק, הרב חרל"פ, הרב הרצוג, הרב זוין, הרב שפירא, הרב עוזיאל, הרב דב ליאור, הרב טאו, הרב מרדכי אליהו, הרב נריה, ועוד כמה. לספר יש הסכמות של כמה מגדולי רבני הציונות הדתית.
לגבי הציבור הדת"ל עצמו, אני מניח שהדעות בפנים חלוקות. אבל אלה מהם ששומעים לרבנים הם לא האויבים שלנו.

צריך לחלק את הדתי לאומי לשתי מחנות
ולכן כתבתי את תגובתי דתי לאומי 2014

הדתי לאומי שלפני 20 שנה זה משהו אחר לגמרי
אפשר לומר אליהם 2 מדינות לשני עמים.

moshiko00

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בחיפושי אחר תמונות של פסח נזכרתי באשכול...

קבצים מצורפים

• vcu034.png
    KB 812.2 · צפיות: 11

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י ROT;1206919:
צריך לחלק את הדתי לאומי לשתי מחנות
ולכן כתבתי את תגובתי דתי לאומי 2014

הדתי לאומי שלפני 20 שנה זה משהו אחר לגמרי
אפשר לומר אליהם 2 מדינות לשני עמים.
אז liorwr הוא ההוכחה שאתה לא צודק.
בא בן אדם, דת"ל, וטוען: גם אני ורבותי נגד לפיד, בעד התורה והישיבות, ואני לא הכתובת ל"תכלית שנאה שנאתים". הוא צודק - הכעס שלנו לא צריך להיות מופנה אל כלל הציבור שכולל גם אותו. הכינוי "בית של גויים" הוא כינוי שהגר"ע נתן למפלגה, לא לכלל הדת"ל.
והספר שעליו דיברתי יוצא עכשיו, ב2014.

נירוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י liorwr;1206863:
לא התכוונתי למאבק בלפיד. ואני מצטרף למאבק זה כאשר גם רבותיי נלחמים בעניין זה!
אך החיצים המורעלים כלפי המגזר הדת"ל (וכן אני משתמש בשם המפורש)
וקריאת פסוקים עליהם ועל רבותיי כ- "תכלית שנאה שנאתים" וכדו' שנאמרו פה,
לא יכולים להשאירני אדיש!
ללמוד אתכם (בפרוג) אני מספיק טוב כנראה, אך לראות בי ובשכמותי "עוכרי ישראל"
לא הגזמנו קצת?

בנוגע למידותיה הטובות של ה"בית היהודי" והקשר שלה לכל מה שקורה כאן, זה עתה התראיין דני דנון וצוטט אומר את הדברים הבאים:
"הסנקציות הפליליות לא היו עוברות לולא הברית בין הבית היהודי ליש עתיד" כך אומר סגן שר הביטחון דני דנון בשיחה ל"בחדרי חרדים" בעקבות אישור מתווה הסנקציות הפליליות בוועדת שקד בשבוע שעבר.

"שלא יספרו לכם תירוצים" אומר לנו דנון בעקבות הפרסומים על פיהם ראש הממשלה הוא זה שהורה לשקד להעלות להצבעה את סעיף הסנקציות "אם הבית היהודי היו מודיעים על כך שהם לא יצביעו בעד הסנקציות הפליליות, הם לא היו עוברות.

"הרי אם זה באמת היה חשוב להם כפי שהם חזרו והצהירו, מדוע הם לא הודיעו על אולטימטום כפי שיש עתיד עשו?

"כפי שאני אומר לאורך כל הקדנציה הנוכחית, הברית של הבית היהודי עם יש עתיד היתה טעות ואת מחיר הטעות הזו אנחנו משלמים עד היום. הסנקציות הפליליות לא היו עוברות לולא החיבור הזה". עכ"ל...

לא להבין שאני נאיבי לחשוב שהליכוד כבשה צחורה, הם בסה"כ בעל התל מן הסיפור של בעל התל ובעל החריץ [מהגמ' במגילה דף יד]....

שבלונה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
שלא יהיו אי אלו אי הבנות, אני כותב את הדברים מדעתי, ממש לא על דעת אשתי... :D
בכל מקרה, אבקש ממנה ומכם שלא לקרוא את הדברים מתוך להט הויכוח, אלא נטו כדיון ענייני.
אנא, אל תחפשו תוך כדי הקריאה "מה אני יכול לענות לו", אלא באמת בואו תנסו להבין את הרבנים הרציניים (לא מדבר על הליברליים, אלא באמת אלה מהחרד"ל), שכן מבינים שמשהו מהותי עובר על עם ישראל, ודווקא די חיובי.

----

התלבטתי הרבה עם עצמי האם להגיב או לא.
האמת, אני גם קרוע עם עצמי מאוד לאן אני נוטה -
מחד גיסא - בוודאי ובוודאי שאסור לגעת בכהו-זה בעולם התורה, אין שום ה"א לטעון כך, ומי שלומד יודע עד כמה מועילה, ולו דקת לימוד אחת.
מאידך - אני חושב שימים אלו, אלו ימים של "פיצוץ מבוקר" על מהו עם ישראל ומה ה' דורש מעמו.

כמו שנאמר, יהיר לפיד הינו אך ורק מקל, אך ורק שליח לבצע את דבריו של ה' יתברך לעמו.
אפשר להתחיל לנשוך את המקל, ואפשר להביט למעלה כלפי המחזיק אותו ולשאול מה הוא רוצה.

ולעולם לא נדע.

מה שכן, זוהי שאלה מהותית.

2,000 שנה של גלות השכיחו ממנו את כל מקצועות התרה.
וכן, קשה לשמוע את המשפט הבא - התורה זה לא רק לימוד התורה.
"כל האומר אין לי אלא תורה - אפילו תורה אין לו."
נכון, בודאי ובודאי שתלמוד תורה כנגד כולם, והדבר היחיד שמבטלים תורה זה או למת מצוה או למצווה שלא יכולה להעשות על ידי אחרים, נכון.

עם זאת, בואו נשים את הדברים על השולחן, וסליחה שאני שואל -
האם כל מי שמגיב כאן בפורום מנצל את כל זמנו ללימוד תורה?
כן, גם אני חוטא בכך, עובדה שאני יושב ברגע זה וכותב את הדברים...
אף אחד לא הגיע והרים ידו על קרנה של תורה, ועל אותם אלו שמנצלים את כל זמנם ללימוד תורה.
מה שכן נאמר - אם אתה לא לומד תורה, אל תתבטל. בוא תקיים מצוות, בוא תצא מן הגלות ותבין שחלק נכבד מאוד ממצוות התורה זה מצוות יישוב הארץ.

וכן, ניתן ללמוד תורה בזמן הצבא.
היו איתי חבר'ה שסיימו ש"סים תוך כדי הטרונות.
ואי אפשר להבין מה זה ערך של תורה שנקנה בעמל.

הדברים כואבים לי מאוד, במיוחד כשאני רואה התבטאויות של חברי כנסת (ושל אנשים בפורום...) בסגנון של שמחה לאיד כשיפנו משפחות מבתיהם, או של עידוד להחזרת שטחים.
ואני באמת לא מבין? בתורה לא כתוב על ארץ ישראל? על קדושת הארץ?...
לדוד המלך לא היו את חיילותיו של בית דוד שהיו כל חייהם במתח קרב?

וכן, הקב"ה החזיר אותנו לארץ אחרי 2,00 שנה כדי שנקים כאן מדינה שהיא אור לגויים, לא ככל הגויים.
אבל מדינה זה מדינה עם צבא, עם חיילים, עם מלך וכו'.

הבעיה שהתנתקנו, כולנו. 2,00 שנה של גלות הכריחו אותנו לחיות ב-ג-ט-ו- (כמו שנכתב כאן...),
להסתגר בד' אמותינו, לדאוג אך ורק לאנ"ש.
נכון, אני יודע, ואני מבקש שלא תתפסו לנקודה הזו - זק"א לא דואג לאנ"ש. הצלה לא דואג רק לאנ"ש, גם לא עזר מציון ועזרה למרפא. נכון.
מה שאני כן אומר, שאם נדע לצאת מעצמנו, ולהגיע לאותם מקומות שלא הגענו אליהם עד עכשיו - המדינה באמת תראה אחרת.

לפני ההתנתקות הייתי בגוש קטיף תובב"א.
עמי שקד, יהודי לא דתי, אמר לנו שם שהם הקימו מדינה למופת, מדינה בתוך מדינה. כבוד הדדי, שלום ואהבה אמיתית בין כל המגזרים השונים, דאגה למשפחות מצוקה, עבודה, פרנסה, גמ"חים ועוד... והוא מרגיש שה' כביכול מעניש אתם על כך שהם לא "הפיצו את הבשורה" שזה אפשרי לכל העם כולו. אז פשוט ה' הולך לפזר אותם בכל הארץ כדי שהם יעבירו את המסר.

המציאות היום מקולקלת, אין שום ספק בכך!המשטרה מעוותת, הצבא לא מוסרי, רשויות הרווחה נואשות לעזרה, החינוך קורס בציבור הכללי למול עינייהם המשתאות של ההורים והמחנכים ואפשר להמשיך ולהמשיך.
השאלה מה עושים במצב הזה? נותנים לעם לסבול ולהרקב, מדברים על כך שזוהי השאלה מי הוא היהודי האמיתי, מי לה' אליו, דואגים לאנ"ש ומסתגרים בגטו?
או שה' אומר לנו שאם אנחנו לא לוקחים שוויון בזכות להתקרב ולקרב את העם לאביו שבשמיים, אם אנחנו לא דואגים לדאוג שעוד אנשים יגיעו כשנקרא "מי לה' אליו", אז יעשו לנו את זה ככפיה ויקראו לזה "שוויון בנטל".
(איזה נטל? נטל לקיים מצוות יישוב הארץ?...)

הצבא היום לא מוסרי כלל וכלל, ועם זאת רואים במפורש שכל מקום בו הגיעו חיילי הנח"ל החרדי, ההסדר, בוגרי המכינות וכלל בוגרי המסלול שומרי התורה והמצוות - הדברים השתנו, כפשוטו.
פחות אירועים חבלניים, יותר מוסריות, יותר גאווה יהודית, יותר מציאות שחשים את אור ה' בעולם. ולא מתוך "כוחי ועוצם ידי עשה לי את החיל הזה", אלא מתוך "וזכרת כי ה' אלקיך הוא הנותן לך כח לעשות חיל".

מישהו העלה כאן תמונה "שכשהחרדים יתגייסו כך הצבא יראה..." עם תמונה של הרמטכ"ל כחרדי.
אני מתפלל ומייחל שנגיע ליום הזה.

ביום בו גם הרמטכ"ל יהיה שומר תורה ומצוות (לצערנו איני כותב "חובש כיפה", אלא שומר תורה ומצוות!), בעל דרך ארץ ובעל מידות של תורה - אזי באמת ידעו כולם שזהו עם ה'.

שוב, אחזור ואומר, אין כוונתי לסגור את הישיבות, ומי שמקדיש את זמנו ללימוד תורה - שימשיך לעשות זאת! אך אומר שאפשר לשלב את הדברים.

תחפושת

משתמש רשום
שוב, אחזור ואומר, אין כוונתי לסגור את הישיבות, ומי שמקדיש את זמנו ללימוד תורה - שימשיך לעשות זאת! אך אומר שאפשר לשלב את הדברים.

מעניין איך עושים את השילוב?
"והגית בו יומם ולילה" "אם לא בריתי יומם ולילה חוקות שמים וארץ לא שמתי"

מה שברור שהבעיה העיקרית של החרדים ללכת לצבא זה לא רק בגלל שצריך ללמוד תורה...
אלא אמר מי שאמר, אינו דומה היהודי שיושב בביה"כ ומתבטל ושותה תה, לזה שיצא לעבוד. ויעידו פה כולם כאלף עדים שהמושגים והרוחניות משתנה כשיוצאים לעבוד. ובפרט בגיל ההתבגרות.

וזוהי בדיוק מטרתם של אותם רשעים ושותפיהם, לקחת את הציבור היקר והקדוש שיש לו סולם ערכים משלו ולעוות אותו בכור ההיתוך של הצבא.

cheinanit

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י הגאון האדיר המפורסם:
אני כותב את הדברים מדעתי.

כנראה שאתה יודע יותר טוב מכל חברי שלושת מועצות גדולי התורה, ומכל הרבנים שאינם חברים במועצות.

כנראה, שהגר"ש הלוי וואזנר, לא יודע את כל הציטטות שהבאת.

כנראה, שגם חברי העדה החרדית, לא יודעים זאת.

כנראה, שהגר"ש אוירבאך, לא יודע זאת.

בקיצור, כנראה, שאתה יותר חכם ויודע יותר מכל גדולי ישראל.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
רגע, זה פורום פרוג, פורום חרדי. לא?
תנו לנו להתבטא פה בחופשיות.

מי שלא נהנה למקרא האשכולות פה, יש גם את פורום בשבע ...

שבלונה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
מעניין, הייתי בצבא, הייתי מאותם אלו שלמדו, ודווקא ב"ה לא נהרס לי העולם הרוחני שלי, אלא רק ההפך....

דוד של רופא ילדים (חרדי אגב), מאוד יודע בבני ברק (בין השאר הוא הרופא האישי של ר' חיים קנייבסקי שליט"א ולהבבה"ו הרבנית זצ"ל). אחד הדברים שהוא תמיד אומר שלגדל ילד בתוך צמר גפן הורס לו ממש את המערכת החיסונית, תן לו לשחק בחול, בזבל, בטינופת, תן לו להתלכלך, אל תתן לו רק מים מסוננים וכו' - זה בריא! הגוף לומד לחזק את את עצמו!
הוא אמנם מדבר עם המישור הפיזי, אך כך זה גם במישור הרוחני. אם יודעים לתת לילד כבר מגיל קטן את התשובות, אם מחנכים אותו באופן בריא ונכון - גם אם הוא מתעסק עם הטנופת הוא לא נהיה חולה, אלא ההפך הגמור. הוא רק נהיה יותר חזק ויותר שלם מזה.

חמי זצ"ל, היה יו"ר הצלה חדרה והשרון. מדובר על יהודי שומר תורה ומצוות ודקדק קלה כבחמורה (עם זאת שהיתה לו כיפה סרוגה על הראש... :) ), כל בנותיו גדלו במסלולים עם בנות תיכון דתי, ברמה של תיכונים דתיים. נכון זה נקרא אולפנית, אבל הרמה הדתית של הבנות שהגיעו לשם לא הייתה גבוהה.
אך כשבבית מסבירים למה צריך למור כשרות, ומה הערך של התורה והמצוות, ולמה אנחנו מתלבשים אחרת - מגיעים למצב שבות הכיתה שואלות את עצמן כשהן הולכות לקנות בגדים האם X (אשתי כיום...) הייתה קונה לעצמה את הבגדים הללו.

עם אמת אי אפשר להתמודד, כשהיא מגיעה עם נועם אז היא גם משפיעה החוצה.
מעולם אשתי לא הטיפה מוסר לאף אחת, אבל כשראו שהיא אמיתית עם הדרך שלה, לא מתפשרת על כלום (!!!), ועם זאת דומיננטית, חברותית, משפיעה ומחוברת לכל הקורה בכיתה - שאר הבנות לא רק שלא השפיעו עליה, אלא רצו להדמות אליה.

שבלונה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י חסידישער;1207017:
כנראה שאתה יודע יותר טוב מכל חברי שלושת מועצות גדולי התורה, ומכל הרבנים שאינם חברים במועצות.

כנראה, שהגר"ש הלוי וואזנר, לא יודע את כל הציטטות שהבאת.

כנראה, שגם חברי העדה החרדית, לא יודעים זאת.

כנראה, שהגר"ש אוירבאך, לא יודע זאת.

בקיצור, כנראה, שאתה יותר חכם ויודע יותר מכל גדולי ישראל.

לשניה לא אמרתי שאני יודע.
לא אמרתי שיש לי את התשובה לשאלה.
ואמרתי שגם אני מלבט עם עצמי מה הנכון.

ניסיתי בסך הכל להגיע את העמדה של מי שחושב שכן צריך להשתלב.

מחלוקות בהשקפה זה דברים שמעולם היו בעמ"י.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שבלונה;1207030:
מעניין, הייתי בצבא, הייתי מאותם אלו שלמדו, ודווקא ב"ה לא נהרס לי העולם הרוחני שלי, אלא רק ההפך....

דוד של רופא ילדים (חרדי אגב), מאוד יודע בבני ברק (בין השאר הוא הרופא האישי של ר' חיים קנייבסקי שליט"א ולהבבה"ו הרבנית זצ"ל). אחד הדברים שהוא תמיד אומר שלגדל ילד בתוך צמר גפן הורס לו ממש את המערכת החיסונית, תן לו לשחק בחול, בזבל, בטינופת, תן לו להתלכלך, אל תתן לו רק מים מסוננים וכו' - זה בריא! הגוף לומד לחזק את את עצמו!
הוא אמנם מדבר עם המישור הפיזי, אך כך זה גם במישור הרוחני. אם יודעים לתת לילד כבר מגיל קטן את התשובות, אם מחנכים אותו באופן בריא ונכון - גם אם הוא מתעסק עם הטנופת הוא לא נהיה חולה, אלא ההפך הגמור. הוא רק נהיה יותר חזק ויותר שלם מזה.

חמי זצ"ל, היה יו"ר הצלה חדרה והשרון. מדובר על יהודי שומר תורה ומצוות ודקדק קלה כבחמורה (עם זאת שהיתה לו כיפה סרוגה על הראש... :) ), כל בנותיו גדלו במסלולים עם בנות תיכון דתי, ברמה של תיכונים דתיים. נכון זה נקרא אולפנית, אבל הרמה הדתית של הבנות שהגיעו לשם לא הייתה גבוהה.
אך כשבבית מסבירים למה צריך למור כשרות, ומה הערך של התורה והמצוות, ולמה אנחנו מתלבשים אחרת - מגיעים למצב שבות הכיתה שואלות את עצמן כשהן הולכות לקנות בגדים האם X (אשתי כיום...) הייתה קונה לעצמה את הבגדים הללו.

עם אמת אי אפשר להתמודד, כשהיא מגיעה עם נועם אז היא גם משפיעה החוצה.
מעולם אשתי לא הטיפה מוסר לאף אחת, אבל כשראו שהיא אמיתית עם הדרך שלה, לא מתפשרת על כלום (!!!), ועם זאת דומיננטית, חברותית, משפיעה ומחוברת לכל הקורה בכיתה - שאר הבנות לא רק שלא השפיעו עליה, אלא רצו להדמות אליה.

אולי תציע גם לאשפז את הילדים ליד חולים במחלות מדבקות כדי לחסן אותם???
זה בדיוק מה שאתה אומר! נפש ילדינו מדי יקרה לנו כדי לשלוח אותה לכל הטנופת שבעולם!
מי שמוכן לסכן את נפשות ילדיו שיערב ויבושם לו!
אין זו דרכנו! ואנו גאים בכך!

chyz

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
חזרנו לקום המדינה? מנסים לשכנע אחד את השני באידאולוגיה, אם עדיף להתבדל או להתקרב?
כל אחד ימשיך בדרך בה חונך, ויאמין בה.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י נירוש;1206586:
כאן לא מדובר בהוספת שנאה. הרי על המשוקץ הזה נאמר על ידי דוד המלך [שאינו חשוד בעינינו במיעוט אהבת ישראל]: "הלא משנאיך ה' אשנא, בתקוממיך אתקוטט, תכלית שנאה שנאתים, לאויבים היו לי":
כנגד אלה אנו מתפללים בכל יום למינים ולמלשינים אל תהי תקוה, ועל אלה אנו מתפללים שכרגע יאבדו.

על ידי שנמנע מלתקוף את לפיד לא נקרב את העם. ההיפך הוא הנכון.
החפץ חיים היה נזהר ביותר מלדבר לשה"ר על אף אדם, והעיד על עצמו בזקנותו שמעולם לא דיבר לשון הרע!! ואף על פי כן היה אדם מישראל שכאשר היה מזכיר אותו היה מוסיף לו תמיד את הקומפלימנטים הבאים: "ימח שמו ושם זכרו, שרצה לאבדני משני העולמות". [בעקבות מעשה שהיה, אכמ"ל].
לטיפוס הזה קראו אדם הכהן שר"י. חוץ מרחובות על שמו, אין זכר לאותו מסכיל. והחפץ חיים לא "קירב בין הקצוות" אלא אדרבה, ריחק עד הקצה האפשרי.
הגר"ש שבדרון, הגר"י גלינסקי, ושאר המגידים זו דרכם על פי גדו"י - להלעיג על הטיפוסים הללו, להציגם בקטנותם ובאפסותם, ולקיים בהם ליצנותא דע"ז.
ולגבי להידבר עמהם - החזו"א כבר אמר שאין לנו אפילו שפה משותפת עמהם, שהרי מה שאצלם נחשב לדבר חיובי ומרומם וקורין לו "אהבה" אצלנו זה כרת רח"ל!!

לסיכום - לקרב את העמך - ללא כל ספק זו מצווה גדולה. אך זה חייב בד בבד לבוא עם שחיטת הע"ז והלוחמים כנגד כל דבר שבקדושה, וזה דוקא ע"י ביטול הע"ז בליצנותא דע"ז, והשנאתה על עובדיה.

נכתב ע"י נירוש;1206859:
די נחמד להיות מן ה"יפי נפש". מאלה שזועקים "די, לא אוכל יותר לשתוק ולא להביע סלידה ממה שמתרחש"...
מן הסתם גם בדורו של פנחס היו כאלה שלא כל כך התאים להם הדרך הלא ממש נקיה בה הוא טיפל במפגע ששמו זמרי בן סלוא.

תמיד היו המקררים במחנה שכל מאבק של גדולי ישראל [כגון עתה שהורו לתקוף את נתניהו ולפיד] היה לצנינים בעיניהם, ומצאו בהם ביטוי ל"שנאותיהם הפוליטיות למגזרים אלו ואחרים".
משל היה המפגע הנ"ל "מגזר" ולא סתם עוד צורר שקם עלינו לכלותינו.
כדאי לשמור את ההתייפייפות להזדמנויות אחרות. לא כשקמים על התורה לכלותה.
מזכיר אתה לי את המשל על הח"ח שפעם ראה אדם שניגש לחנות לוקח דברים ניגש לנהר ומשליך, וחוזר חלילה. אמר הח"ח, יש שאמרו, טיפש, יש שאמרו נתגלעה דעתו, איני יודע אם הוא טיפש או שנתגלעה דעתו, דבר אחד ברור לי, החנות לא שלו...

כשהבית של האדם נשרף, הוא לא שותק. אם התורה נשרפת והאדם שותק, כנראה שאין הוא חש שהיא שלו...

ואני מתנצל אם דברי מעט בוטים, נקטת באשר קרך, ונאלצתי להגיב.

קודם כל, כחרדית, זה נשמע נורא!!!
איך יבוא המשיח עם שנאה כזו?

עכשיו אסביר למה לדעתי אין מקום לגישה זו במלחמה זו.

נכון, אמנם דוד המלך אומר "משנאיך ה' אשנא" - אך מניין לך שכיוון ליהודים? וגם אם כן - אולי היו אלו אפיקורסים וכו'? איך אפשר להשליך מזה על החילונים שרובם תינוקות שנשבו וגם מי שקצת מושפע מהתקשורת לא חשוד בעיני כשונא ה' - וההוכחה היא אחוזי הצמים ביום כיפור...

דוגמאות מגדולי ישראל? באמת?
הרי גדולי ישראל ידועים באהבת ישראל שלהם לכל יהודי באשר הוא!!!
למה שלא נביא במקביל גם דוגמאות מר' יצחק מברדיצ'וב?
האם חסרים סיפורים על אהבת ישראל של גדולי ישראל, הן הראשונים והן בני ימינו?

אכן, את המעשים יש להוקיע - אך העושים? עליהם אתם כועסים? הרי הם רק השליחים!!!
אמנם מגלגלים חובה ע"י חייב וכו', אך מכאן ועד להשוות מקרה זה לפנחס וזמרי - רחוקה הדרך. רק פנחס, ברמתו הרוחנית שאין אנו מסוגלים להבין יכל לעשות מעשה זה - ואין כאן מקום להשוואה כלל.
האם אתה תקח אחריות במידה וקיצוני יחליט לרצוח את יאיר לפיד ולעשות "מעשה פנחס" בגלל הודעתך???
והאם העלת בדעתך איזה חילול ה' ושנאה דבריך יחוללו במידה ויקראו ע"י חילונים?

די נחמד להיות מיפי הנפש שכל כך אכפת להם מהתורה עד שהם שוכחים מה ה' באמת רוצה מהם, העיקר ליצור פרובוקציות שיגבירו את השנאה... :(

ומה ה' רוצה מאיתנו?
"אמר להם הקב"ה לישראל, בני אהובי כלום חסרתי דבר שאבקש מכם? ומה אני מבקש מכם אלא שתהיו אוהבים זה את זה, ותהיו מכבדים זה את זה ותהיו יראים זה מזה וכו'"

בלי סייגים. בלי תירוצים. בלי כוכביות קטנות וסיפורים נשגבים.
זה מה שה' מבקש - זה מה שצריך לעשות.

ומי שעדיין מתעקש ללכת בדרך השנאה, כנראה חשובות לו הפרובוקציות והרעש יותר מרצון ה' ומהתוצאה.

תחפושת

משתמש רשום

וואו ממש בית מדרש יש בצבא... מלמדים הלכות, השקפה, בטח גם מלמדים הרבה על שמירת מצוות וכו' וכו'....

מה שהכי מעוות פה זה שאתה עוד מנסה להצדיק...

מעניין למה הג"ר חיים שמואלביץ זצ"ל התבטא ע"ז שזה 'יהרג ואל יעבור' כי זוהי גזירת שמד.

האורות

משתמש פעיל
שבלונה, אם אתה יודע לשיר, אולי תיכנס לאיזה להקת רוק חילונית כי אין ספק שעוד שנתיים היא תיראה אחרת.
זה שאתה מתפלל שבעוד כמה שנים יהיה בצבא רמטכל עם זקן עבות לא אומר שבחורים טהורים צריכים להכנס למקום המזוהם הזה!!!

בכלל, אתם מתייחסים לצבא כאילו זהו איזה ערך עליון ולא היא! הצבא הוא לא ערך! ממש לא!! וזה שאתה החלטת שהוא ערך וכל אחד חייב לבוא ולעשות בו שירות, לא אומר שאני חייב להיכנע לגחמותיך!! ואילו הכל היה כשר וישר שם החרשתי, אבל ברגע שהכל שם מסואב ח"ו וח"ו שיכנסו לשם מפרחי בחורי ישראל שלא טעמו טעם חטא ועמלים מבוקר עד לילה על שמירת העיניים, המחשבה והדרך מהיכל הלימוד לחדר האוכל תופסת אותם אפופי מחשבה על איך להתדבק באורו של הקב"ה!
(בטח תתקיף "מי ישמור על הארץ", שאלה דבילית שהתשובה הכי פשוטה אליה "צבא מקצועי". יותר יעיל יותר חסכוני)

הוא הדבר "ארץ ישראל", וכי לגרגרי חול יש מעלה מסוימת??? כמו שאומרים מותר האדם
מן הבהמה אין, כי רקהדיבור הוא מעלה של האדם על הבהמה, אבל אדם שלא מקדש את דיבורו הרי הוא כבהמה!
והוא הדין ארץ ישראל. אני לא מחליט אם בגרגרי החול האלה יש קדושה, זה לא אליל! לא פסל מקודש!!! דעת תורה תחליט אם זוהי חתיכת אדמה שאפשר לוותר עליה או לא.

בכלל, יש כאן ציבור ענק של אנשים יראים ושלמים הדבקים בה', שענקי הרוח, עמלי התורה וגדולי החסידות מאורי הדור מנהיגים אותם, תפסיקו לחנך אותם!!! תפסיקו לאלפם בינה!!! תרדו קצת מהאוורסט ותתחיל לדבר / לחשוב בגובה העיניים.
מעולם לא התערבנו אם התקציבים שמגיעים לד"לים ממלאים יעודם, לא התערבנו בתכנים בבתי החינוך ולא בשום דבר, תפסיק להתערב לנו בחיים!! זה לא שני מניינים וחצי של אנשים, זה ציבור ענק בישראל שרוצה לחיות את חייו בצורה מסוייימת ואתם יחד עם החילונים יורדים לחייהם, טורפים שינה מעיניים ההורים והמורים, מתנכלים לו בכל דרך.
הרפו נא!!!

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים

האורות

משתמש פעיל
והעיקר שכחתי לכתוב:
שעל כל פנים, אם מפלגת השנאה יצרה את המצב הזה אז צריכים להתרחק מזה, כי זה ממפלגת השנאה.
לא משנה דל"ים או חילונים, מפלגת שנאה זו מחלה מדבקת שצריך להרחק ממנה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה