פורום סופרות חסום לקהל הרחב

מצב
הנושא נעול.

יונית3

משתמש צעיר
אני יכולה להבין את המחשבה שעומדת מאחורי סגירת פורום סופרות (ונגזרותיו) לקהל הרחב אבל האם אתם לא חושבים שעורכים צריכים לתקשר גם עם סופרים? הרי עריכה (הכוונה לעריכה ספרותית להבדיל מלשונית) היא עבודה משותפת ודורשת דו שיח ושיתוף פעולה.
לדעתי זה יכול לתרום לעבודה של שני הצדדים, כל צד יתרום מנסיונו וידיעותיו וכולם יצאו נשכרים.
מה הטעם בסגירת הפורום בפני עורכים? אשמח אם תגיבו. אני באמת לא מצליחה להבין את זה.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אני דווקא כן מבינה.
הכתיבה בפורום מאוד משוחררת.
אם תהיינה שם עורכות או יהיו שם עורכים
הלך השחרור
הלך הפורום.

מיכל ב'

כתבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
ובעקבות מה כתבת את זה?
היה אשכול בנידון? זה עתה שבתי הביתה..

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
היו פה עוד קובלנות על כך מסיבות נוספות.

אני לא משתתפת בפורום סגור כלשהו. נרשמתי ל"פרוג" כי ראיתי שקיים בו פורום סופרות, וחשבתי שאוכל להיתרם ולתרום, משלא נעניתי הבנתי שזה מקום סגור לטוב ולמוטב. סיבה הגיונית עליה אני יכולה לחשוב היא שישנן סופרות שמעלות חומרים מקוריים שעתידים להתפרסם או דיונים אודות חומרים אלו, ולא מעוניינות לחשוף זאת לקהל הרחב.

במחשבה לאחור, הדיונים הספרותיים פה בפורום הם מועטים, אבל כשהם עולים לפני השטח הקהל הרחב מביא מנעד תשובות ססגוני. יש פה אנשים שכותבים כתחביב, אנשים מתחומים משיקים, סופרים מצוינים, וגם סופרות מהפורום הסגור משתתפות בו. בעיניי, זה מפרה עוד יותר את הדיונים ופותח את החשיבה לכיוונים נוספים, ולמקורות ידע מגוונים.

מי שהדבר חשוב לו, יכול למצוא דרכים נוספות להתעשר באספקט הספרותי, וכן להעלות חומרים ודיונים לפורום זה כדי למשוך לכאן את אוהבי המילה הכתובה.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
גם לדעתי עדיף פורום סופרות פתוח, ותת-פורום סגור להעלאת חומרים לעיתונים עתידיים.
אבל הרוב שם בפורום מעדיפות להסתתר תחת מעטה סודיות כבד, קוראות לעצמן בשמות של מבחר פירות העונה וירקות הגינה, ומצהירות שיכתבו את הגיגיהן רק בפורום סגור.
נו שוין.

אם יעלו כאן דיונים ספרותיים ברמה סבירה ומעלה, אשתתף בהם, וכמוני סופרות נוספות.

יונית, את מוזמנת לפתוח אשכול 'הסופרים ההזויים שפגשתי'.

רוצה טוב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
נכתב ע"י רותי קפלר;1798653:

אני פגשתי כאן בפורום אחת "הזויה", שלא מסתתרת במעטה חשאיות כשאר הסופרים המלומדים, מתייחסת להערות והארות בענווה ובתבונה, מוכנה לתת יעוץ ועזרה לכל נצרך, ומלאת אינטלגנציה ויצירתיות.

ישר כח.

bekki

משתמש מקצוען
מאז ומעולם הסתתרו סופרים תחת שמות עט מכל מיני סיבות. זה לא מוריד מערכם או מעלה.
כבדו את רצוננו וצאו מזה כבר.
מי שבכל זאת מעוניין לחדור את קיר הבטון מוזמן לפרסם כמה קטעים מעל במות מוכרות.

וכמו שרותי אמרה, אם יעלו דיונים מהותיים בפורום העריכה גם סופרים 'מובדלים מעם' ישתתפו.

לאה ורחל

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני מבינה את הצורך של הפורום להיות סגור
מה הטעם לכתוב סיפור לא גמור במקום שכולם יכולים לראות?
אח"כ בעיתון כולם יהפכו את הדף וימשיכו הלאה
כי כבר קראו את הסיפור בפרוג

אבל למה הכותרות גלויות?
זה רק גורם לנו להסתקרן

שפריץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
פורום סופרות פתוח, ותת-פורום סגור להעלאת חומרים לעיתונים עתידיים.

זה בדיוק מה שהיא כתבה, שיהיה תת פורום סגור לכאלה דברים

מלפפון

משתמש סופר מקצוען
גם לדעתי עדיף פורום סופרות פתוח, ותת-פורום סגור להעלאת חומרים לעיתונים עתידיים.
אבל הרוב שם בפורום מעדיפות להסתתר תחת מעטה סודיות כבד, קוראות לעצמן בשמות של מבחר פירות העונה וירקות הגינה, ומצהירות שיכתבו את הגיגיהן רק בפורום סגור.
נו שוין.

אם יעלו כאן דיונים ספרותיים ברמה סבירה ומעלה, אשתתף בהם, וכמוני סופרות נוספות.

מרוב שאני מסמיקה המלפפון כמעט והופך לעגבניה סמוקה.

קריאייטיבית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אין ספק שצריך הרבה אומץ כדי להחשף!
וגם, יש המון סיבות מצוינות לא לעשות זאת
ולכן רוב הניקים כאן הינם אנונימיים...

רותי,
את לפני שפתחת ניק על שמך המלא.
לא התלבטת קצת?

יונית3

משתמש צעיר
טוב, הבנתי למה הפורום סגור.
אז אנסח מחדש את השאלה - למה הפורום סגור גם לעורכים ועורכות?
אפשר לחשוב שאני לא קוראת חומרים לפני פרסומם ולא שומרת על סודיות.
רותי קפלר, נהניתי מהתגובה שלך ובע"ה אכתוב כאן גם בענייני ספרות, במיוחד אחרי שהבנתי שחלק מפירות העונה קוראות גם כאן...

יונית3

משתמש צעיר
ולגבי הסתתרות מאחורי ניק

אפשר להבין את זה ויש סיבות שונות לכך. לא מזלזלת באף אחד ובאף אחת אבל אני באופן אישי למדתי שבאינטרנט (כולל קבוצות סגורות למיניהן) הכל שקוף ולכן אני כותבת רק מה שראוי לעלות על הכתב (ולכן אין לי צורך בניק בדוי). גם באימיילים, אגב. כל מילה כתובה יכולה להיות מצוטטת ביום מן הימים. שימו לב.

יונית3

משתמש צעיר
לפרסם כמה קטעים מעל במות מוכרות רק כדי לתקשר עם סופרות בפורום מקצועי?
לא בשבילי.

שוב, התכוונתי שהפורום יישאר סגור אבל יקבל בין קירותיו הסגורים גם אנשי מקצוע מתחומים קרובים, גם אם אינם עוסקים בכתיבה כרגע (ואני כותבת אבל לא ספרות אלא כתיבה פובליציסטית כרגע. אז נשארתי בחוץ).

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
1. בין היתר, כמי שיש לה דם רותח ולשון משתלחת, העדפתי לפתוח ניק בשם האמיתי.
כך אהיה חייבת לחשוב על כל מילה פעמיים.
2. עניינים של מיתוג. למרות שאני לא חובבת שיווק ונגזרותיו, למדתי במהלך השנים שאין תחליף לשם האמיתי. לא משנה כמה טוב את/ה כותב/ת, אם לא מכירים את שמך - את/ה הרבה פחות קיים.
3. מה שיונית אמרה.

הבעיה בשם הגלוי, היא שאי אפשר לכתוב על בעיות משפחתיות וכו' באיש את רעהו. ('בני מרטיב, בתי מתחצפת, אחותי נדבקת וחמותי מתערבת'). מצד שני, אולי זו עוד מעלה.

ירוֹק

משתמש רשום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
נכתב ע"י רותי קפלר;1798771:
הבעיה בשם הגלוי, היא שאי אפשר לכתוב על בעיות משפחתיות וכו' באיש את רעהו. ('בני מרטיב, בתי מתחצפת, אחותי נדבקת וחמותי מתערבת'). מצד שני, אולי זו עוד מעלה.

פותחים ניק נוסף במיוחד בשביל זה.

nechamizak

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י לאה ורחל;1798706:
אני מבינה את הצורך של הפורום להיות סגור
מה הטעם לכתוב סיפור לא גמור במקום שכולם יכולים לראות?
אח"כ בעיתון כולם יהפכו את הדף וימשיכו הלאה
כי כבר קראו את הסיפור בפרוג

אבל למה הכותרות גלויות?
זה רק גורם לנו להסתקרן

הן נועדו בכדי להפעיל להמון העם את גלגלי המוח וכך להפכם ליוצרים מן השורה. תגידי ש"קפוצ'ון חום בבית אפרורי" לא עושה לך את זה...
סתם, אני לא נוהגת לעקוב אחרי הכותרות בפנים, אבל לפעמים חוזה בהם מעל הדף הראשי.

ושוב, אני פחות מתחברת לגישה של- להסתכל על מגדל השן ולרטון על כך שלא שפר גורלנו להגיע עדי חרטומו. אפשר להפוך את המקום בו נמצאים למקום איכותי עם ייחודיות שאין במקום אחר...

קריאייטיבית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י רותי קפלר;1798771:
1. בין היתר, כמי שיש לה דם רותח ולשון משתלחת, העדפתי לפתוח ניק בשם האמיתי.
כך אהיה חייבת לחשוב על כל מילה פעמיים.
2. עניינים של מיתוג. למרות שאני לא חובבת שיווק ונגזרותיו, למדתי במהלך השנים שאין תחליף לשם האמיתי. לא משנה כמה טוב את/ה כותב/ת, אם לא מכירים את שמך - את/ה הרבה פחות קיים.
3. מה שיונית אמרה.

ולא מפריע לך שכל הגיג (וגם טעות ולו הקטנה ביותר, או השתלחות בזמן שדמך תסס יתר על המידה.....) שלך מגיע לכל שכנה שלך שיעני לא יודעת מה זה פרוג??

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
אני גם לא מבינה למה עורכות ספרותיות ולשוניות מודרות מפורום הסופרות הסודי.
לדעתי הן יכולות להועיל מאוד.
לגבי שם ומיתוג, אני מבינה אותך רותי, אך מעדיפה לא לעשות זאת מעל במת פרוג הציבורית, אלא רק בתוך הפורום המצומצם. (לא שזה בדיוק עזר לי :eek: אני מקבלת ד"שים גם ככה)

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  20  פעמים

לוח מודעות

למעלה