פוטושופ לכיתות ט'

shany

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
רציתי להתייעץ ולשאול את חו"ד דעתכם.
עד עכשיו למדנו פוטו דראו כדי להכנס לעניינים עכשיו אני צריכה להתחיל ללמד פוטו שופ.
במה להתחיל? איזה נושאים ללמד בחצי שנה שיעניינו גם את אילו שלא מחבבות גרפיקה ומחשבים?
איך ללמד בצורה שידעו להעריך ולייקר את התוכנה , ושלא יחשבו שזה סתם כמו הפוטו דראו משהו שטחי מלמעלה... - בכל אופן כיתה ט'?!
אשמח לשמוע הצעות!
ואם אפשר גם תוכנית לימודים.....
תודה רבה!

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
שני, נראה לי שלא משהו שטחי, א"כ את רוצה להראות את התוכנה כמו משחק מלמעלה, ז"א להראות את הפילטרים...
אבל להראות את הפילטרים בלי הבסיס, אז הן תוכלנה רק להפעיל פילטר כל כל התמונה. ולא על חלק ממנה, כי אחרת את צריכה ללמד את חלון השכבות כלי הבחירה תיקוני בחירה, וזה חומר לא הכי קליל....
נראה לי שכדאי להתחיל לעשות סינון למגמה (אתם רוצים לפתוח, לא?) ולהתחיל ללמד פוטו שופ רציני.
אני בשיעור ראשון של פוטו שופ מראה תוצרים של התוכנה, יש לי תוצרים של תלמידות. וכל מיני פרסומות שבהם אני מסבירה בעצם מה היה המקור ומה הפרסומת, למשל הפרסומת של הקורנפלקס, היה כאן באתר קייאקים ש"התחרדו" חדרי שינה שהתחרדו, היה אשכול שהראב פרסומות עם התמונת שמהם נעשו, יש מצגת של פירות וירקות שעבדו עליהם בפוטו שופ, יש תמונות שסבא עם פרצוף של תינוק מחזיק את הילד שיש לו פרצוף של סבא וכדו'.
יש את האתר לגנוב, של אחד מחברי הפורום שאולי גם שם יכול להיות.
ואח"כ מתחילים ללמד לפי סדר הגיוני. (כמובן לא להתחיל שיעור ראשוןעם שכבות כמו שראיתי כאלה שהתחילו...) כדאי להתחיל בשביל שמי שלא מתאים לה שתנשור, וכך הן תוכללנה ללמוד את התוכנה בנינוחות....

shany

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
כן אני גם בדעה שלך! אבל המגמה תפתח רק שנה הבאה בעז"ה ככה שבחצי שנה הקרובה אני חייבת ללמד את כולן פוטו שופ.... אני חשבתי להתחיל מסרגל הכלים הימני , תחילה מברשות וכו'.... בוא נגיד שגם ככה אני התחלתי ללמוד השאלה שלי לדוגמא אם אני מלמדת מברשות ללמד את הבסיס של זה או שלחדור לעומק כי מברשות זה עולם נרחב בפני עצמו..... ושוב אם אתחיל ככה זה לא ישעמם את אילו שרוצות את התכל'ס בשנה הזאת ושנה הבאה רק להתחיל 'לחפור' עם המגמה...... לא יודעת! אני צריכה עזרה...
תגידי לי - אם את יכולה , תוכנית לימודים.... ככה בערך שאני אדע את הכיוון.....
ןאם את יכולה לפרט לי יותר איך התחלת עם התלמידות שלך...... אני אשמח!
תודהרבה!!!

Big

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
היי שני, טוב לראותך!:)

גם אני לימדתי מחצית אחת את הפוטושופ לכיתה י"א, התחלתי עם כלי הבחירה, שיטות שילוב, נתתי להן לצבוע אוביקטים שמענינים אותם (במקרה זה היה עיניים) הן שילבו בצורה מאד מענינת... פשוט כי התענינו בנושא...

המשכתי עם סגנונות ונגעתי במברשות.... והופ, נגמרה המחצית!
תצליחי!:)

mirif

משתמש מקצוען
אם את רוצה שהם יהנו, את צריכה להתחיל ללמד את העיקרון הבסיסי של שכבות, גזירה, צבעים וכו, והעיקר, לתת להן כל שיעור לצאת עם משהו כייפי ביד, כמו: עיצוב דיסק, ניירת, עטיפה לשוקולד...

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
mirif מנסיון, הן לא חייבות כל שיעור לצאת עם משהו כזה גדול ביד! הן נהנות גם (תתפלאי לשמוע) מציור קיים שהן שינו לו מעט את הצבעים ועשו מצא את ההבדלים....
מה שחשובשמכל שיעור הן תצאנה עם משהו ביד.. זה לא חייב להיות בומבסטי אפילו צורות שהן ציירו ע"י כלי הלאסו....

נחמי ווייס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י sara100;515412:
היה אשכול שהראב פרסומות עם התמונת שמהם נעשו, יש מצגת של פירות וירקות שעבדו עליהם בפוטו שופ, יש תמונות שסבא עם פרצוף של תינוק מחזיק את הילד שיש לו פרצוף של סבא וכדו'.
יש את האתר לגנוב, של אחד מחברי הפורום שאולי גם שם יכול להיות.

סליחה על ההקפצה...
אפשר לקבל לינק לאתרים הללו (אני טובעת בגוגל עם המילה לגנוב..)

ישראלה

ללמוד תוכנות בכייף :)
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
מישהי היתה היום בכנס של סיעור מוחות למורות?
נשמח לשמוע רשמים...
אמור היה להיות שם משהו בנושא איך ללמד, רעיונות וכו'...

נחמי ווייס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
נכתב ע"י ישראלה;822770:
מישהי היתה היום בכנס של סיעור מוחות למורות?
נשמח לשמוע רשמים...
אמור היה להיות שם משהו בנושא איך ללמד, רעיונות וכו'...
את בטוחה שהיה היום מטעם סיעור מוחות?
ביום חמישי יש כנס לCS6, האם התכוונת לזה?

אימאג' פרסמה באתר שלה, שבתחילת אלול יתקיים כנס למורות.

ישראלה

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
נכתב ע"י נחמי ווייס;822783:
את בטוחה שהיה היום מטעם סיעור מוחות?
ביום חמישי יש כנס לCS6, האם התכוונת לזה?

אימאג' פרסמה באתר שלה, שבתחילת אלול יתקיים כנס למורות.

זה היה משהו סגור שפורסם ע"י הזמנות הביתה...
כנראה מי שרשומה אצלם כמורה.
אם זה צריך להיות חסוי, אז לא אמרתי כלום...

נחמי ווייס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
איך אני נרשמת אצלם כמורה?

אם כבר היה, יש מי שיכולה להעלות רשמים, חידושים מעניינים?

ישראלה

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
ואם כבר מורות בסמינר לתוכנה ולעיצוב מסתובבות פה.
ארגנתי מבצע פונטים מטורף לחופש בפונטייפ.
http://www.prog.co.il/showthread.php?t=106495

העברנה לחברותיכן!

חולדי 2

משתמש רשום
הם רצו כמה שיותר משתתפים! ולא ניסו להחביא את הכנס, אלא לפרסם.
אבל לא עשו את הפרסום בעיתון כי זה היה מוריד מרמת המורות המשתתפות.
שמעתי שדברה שם שרביט.
ערן בורוכוב, כמדומני, נתן הרצאה כללית בהוראה, דידקטיקה לא קשור דווקא בכלל לגרפיקה
למל הראה שם לוגואים שעיצב.
וחיה יעקובס עשתה תרגיל בפוטושופ.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה