עריכת טקסט לעימוד

שלום רב!

אני עורך ספר למישהו, ורציתי לדעת איך אני אמור להגיש את החומר למעמד.
האם עלי להגישו ללא כל עיצוב, או שאני אעצב ואעמד עד היכן שידי מגעת (אני לא מעמד מקצועי), והוא ימשיך את העבודה?

נראה לי שזה יאריך לו את העבודה, לשנות ולהפוך דברים שעשיתי, אך הם 'תוקעים' לו את העימוד.

מה אתם אומר?

דבר נוסף, יש לי גופנים שאינם חינמיים, מי אמור לדאוג לרכישה חוקית? האם אני יכול להמשיך עם שלי (שלא נרכשו, אך יתכן שירכשו בהמשך), והמעמד או המו''ל צריך לדאוג לשימוש חוקי, או שזה תלוי כבר בי?

גרנולה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
לדעתי רוב המעמדים ירצו לקבל את החומר עם כמה שפחות עיצוב ואנטרים. אין ענין לנסות לעמד, ממילא מבטלים את הכל לפני ההעמדה.

בקשר לפונטים: המעמד צריך לדאוג להוציא עבודה עם פונטים חוקייםמשלו, שרכש בעצמו.

עימוד חן

משתמש צעיר
עונה כמעמד

בס"ד

הכי טוב תשאל את המעמד איך הוא רומה שתכין לו הקובץ

אם אין לך עדיין מעמד
תכין א"ז שכל דבר יהיה גודל מסיום או פונט מסיום למשל כל הכותרות בגודל 16 מודגש ואם יש כמה סוגי כותרות כל אחד גודל אחר והטקסט הרץ גם גודל מסיום או פונט מסיום כך המעמד יכול לשלוט אל זה ולהכין משהו יפה במינומום זמן

הרבה הרבה הצלחה

עקיבא1

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
אני חולק. המעמד אינו אחראי לעבור ולקרוא את הספר להבחין בין כותרת למשפט קצר וכו', העורך, הוא המעצב הראשוני של הספר, הוא צריך לעבוד בצורה שהמעמד מכיר מיד מהו כותרת ראשית, מהו כותרת משנית וכו', אני בעצמי מקצה זמן מה להכנה לעימוד, ז.א. לקבוע סגנונות בקובץ וורד, אבל אם הקובץ בא בלי איזה שהוא דרך להבחין מהו מה, אני לוקח לפי השעה.

לאחרונה הגיע אלי הגדה בת 750 עמודים עם ציפיות להרבה סגנונות, זה לקח המון שעות והלקוח שילם על זה הרבה.

הכי טוב: שלפני כל כותרת ראשית יש להכניס סימן כגון #$% וכו', וסימן אחר לפני כל כותרת משנית וכן הלה.

eliezer

מהנדס בינה מלאכותית
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
אתה צריך לחשוב שהמעמד דובר רק סינית. וצריך לתת לו "מקרא מפה" סמנים מובהקים להבחין מהו מה בטקסט. בלי לקרוא אותו בכלל.
אם זה עובר את המבחן הזה זה נראה מוכן לעימוד אם לא, לא.

והערה: הערה בטקסט בנוסח, "למעמד היקר כאן תעשה הדגשה" פשוט תודפס כמות שהיא בתוך הספר....

כל הסימון וכל הטקסט בכללותו, הזה לא משנה בכלל אם יהיה מכוער או יפה,בדף גדול או קטן, בפונט פלוני או אלמוני... משנה רק זה שיהיו כללים ברורים וחד משמעיים. (נ"ב, כל מה ש"בולד", למשל עלול לכלול גם את הכותרות.. שים לב שכל סימון הוא צריך להיות מובהק)

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
למעשה, הכי טוב שתלמד איך להשתלט על סגנונות (styles) בוורד. יש סגנונות תו וסגנונות פסקה.

אם תוכל להכין חומר שבו לכל אלמנט יש את הסטייל שלו, עשית למעמד חצי מהעבודה! רק תודיע לו מראש שהוא מקבל קובץ עם סטיילים מוכנים, כדי שידע לא לדרוס אותם כליל באינדיזיין.

אני עשיתי את זה בגריסאות קודמות של וורד (כשעימדתי ספרים בוורד, לפני כעשור) ולכן ברור לי שזה אפשרי, וגם ידוע לי שיש שיפורים בנושא בגרסאות מתקדמות יותר.

לעומת זאת, עוד לא יצא לי אפילו פעם אחת אם אינני טועה לקבל כזה קובץ מעורך.

אז הנה יש אפשרות שתהיה שונה מכולם, ואולי יצא לך גם שם כעורך בין מעמדי הספרים וימליצו עליך להבא לסופרים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  16  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה