דרוש מידע עריכה תורנית - אתם בתחום?

כבקרת רועה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
לא משהו בכתיבה...
וכן מענין אותו עבודה שהיא לימוד.
בינתיים ממה שקיבל מבחנים לנסיון לא כ"כ ראה בזה לימוד הרבה התעסקות במסביב.
אולי שינסה להיות מבקר [שם יש פחות התעסקות עם המסביב] אפשר לפנות לעוז והדר ולבקש מבחן על ביקורת

מצפה למשיח

משתמש מקצוען
עבודות BA כתבתי כמה שנים עד שפסקו לי שזה אסור משום גניבת דעת. לגבי תמלול ועריכת הרצאות לא יודעת איך מגיעים לזה, ואם זה שווה.

יהלום-יצירות מלוטשות

הוצאה לאור שמבינה אותך
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
גם אם הוא טוב רק בעריכה הוא יוכל להצליח בעזרת השם.
שינסה להירשם לכתובת מייל שצירפתי למעלה.
לגבי הכוללים: אני יודע שיש בבני ברק, ובבית שמש אולי אמור להיפתח.
יתכן שזה ארגון 'וכתבתם', אולי אני טועה. נסו לחפש.

נ.ב. בדרך כלל אם נצמדים בתמימות ל'חוברת הוראות ענקית', למרות ועל אף שזה קשה ומעצבן - יכולים להצליח מאוד. בס"ד

אברך צעיר (?)

משתמש פעיל
אבל לא אוהב לעבוד מדי קשה...

לומדים שם גם את המקצוע?
כי די קשה ללמד בדרך ששלחו לו עד היום כמה עורכים
מקבלים חומר לעריכה וחוברת הוראות ענקית
וזהו, תתחיל לשחות
השנקל שלי,

א. כמו שחזן זה מי שמתחזן ולא מי שיודע חזנות, וגנב הוא מי שגונב ולא מי שיודע לגנוב, כך עורך תורני הוא מי שכותב וכותב
כמה שתכתוב יותר, תהיה יותר ויותר טוב ומקצועי ורהוט
זה תלוי בעיקר בזה

ב. בעולמנו, הצלחה מחייבת עבודה רצינית ולעיתים קשה (בוודאי שבלי סייעתא משמיא לא יעזור שום דבר, אבל ההשתדלות היא עבודה רצינית)
(תסתכלו על כל האנשים המצליחים שאתם מכירים, בין אם תלמידי חכמים, ובין בעולם המעשה (עיתונאים, סופרים, משוררים, אנשי עסקים ועוד ועוד)
אם אדם לא אוהב תחום מסויים, אז הקושי מרתיע
אבל אם הוא מצא את התחום שבו הוא מרגיש סיפוק וייעוד ושייכות, קושי הוא אתגר, ובד"כ אדם מוצא לעצמו את המסלול שבו הוא צומח ומתאתגר אבל לא מתקשה כל העת

בהצלחה

כבקרת רועה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
יש לי שאלה: אישה שאוהבת לעיין בספרי קודש, לאסוף חומר וכדומה, איזו עבודה מתאימה לה?
בעיקרון את יכולה לעבוד בכל מכון [אף אחד לא אמור לראות אותך אי פעם] אבל אולי זה אסור מצד גנבת דעת [מצד שני אולי לא אכפת להם שאת אשה].

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
בעלי, אברך ת"ח מוכשר מאוד! (לא אני אמרתי)
יושב בכולל כבר מעל 10 שנים
עבר לאחרונה אבחון תעסוקתי כדי למצוא אפיק הכנסה מתאים
הגרפולוג אמר עליו שהוא:
בעל זיכרון מופלא, יכולת ניתוח נדירה והבנה מיוחדת ועוד ועוד
(האמת שלא מאוד חידש, רק היה נחמד לשמוע)
הגרפולוג המליץ לו מאוד על עבודה בעריכה תורנית
טען שהוא יהנה מזה מאוד וגם המעסיקים שלו ירוויחו מאוד

ומה עכשיו?
איך מגיעים לתחום?
הוא ניסה לפנות לשתי מכונים שאמרו שאם יהיה להם משהו יפנו

איך משיגים עבודה בתחום הזה?
הוא מוכן לעבוד בתחילה בחינם כדי שיראו אם מתאים
או בשכר נמוך

יש לכם רעיונות?

נשמח לכל עזרה ומידע בתחום
תודה!
לא משהו בכתיבה...
וכן מענין אותו עבודה שהיא לימוד.
בינתיים ממה שקיבל מבחנים לנסיון לא כ"כ ראה בזה לימוד הרבה התעסקות במסביב.
לא כתיבה, חיפש יותר עריכה, הוא לא טוב במיוחד בכתיבה.
אבל טוב מאוד בלימוד
אם זו תהיה עבודה שווה ומעניינת יקדיש לכך את הזמן שיידרש לכך
אבל לא אוהב לעבוד מדי קשה...
מומלץ מאד להיכנס למכון 'עוז והדר', בו מחפשים כל הזמן עורכים, ודווקא הכללים הנוקשים שבו מהווים התמחות איכותית בשדה העריכה התורנית, בדיוק כמו שכדי לדעת לנהוג טוב צריך לעבור קודם טסט, שבו צריך לקיים את כל הכללים הנוקשים של הנהיגה.

בהתחלה אמנם צריך להתמקד בכללי הכתיבה והעריכה, אבל ככל שמתרגלים לכללי הכתיבה, כך העבודה הופכת יותר ללימוד ולסיכום סוגיות מאשר לעיסוק בעצם הכתיבה.

ועצה טובה: בכל תחום שהוא, כדי להצליח בו צריך לעבוד קשה, להשקיע בפרטים הקטנים, ולתת את כל כולך כדי שהעבודה תהיה מושלמת.

yonatanr

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
בעיקרון את יכולה לעבוד בכל מכון [אף אחד לא אמור לראות אותך אי פעם] אבל אולי זה אסור מצד גנבת דעת [מצד שני אולי לא אכפת להם שאת אשה].
להערכתי אשה שלא למדה גמרא, ראשונים ואחרונים בצורה מסודרת, לא תצליח לעבוד במכון תורני, גם תחת שם של גבר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  21  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה