דרוש מידע ערבים

• פותח הנושא nc
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

. net

משתמש צעיר
כשחלק מהכותבים כאן עוד לא נולדו, אנחנו כבר קיבלנו את הפרסומות הראשונות של 'ערבים'.
ורוח הדברים בהן הייתה אחרת (הסגנון היה: 'הבטח לילדיך אופציה לנישואין בכבוד במקרה פטירה ל"ע'. ולא: 'הבה נתרום ליתומים במצוקה כלכלית נוראה').

אפשר להבין למה בחרו אז לפרסם כך - כי רצו ככל הנראה שיהיה בסיס איתן של הצטרפות מכל שכבות הציבור. גם מבני המעמד הבינוני.

אבל אין טעם ללעוג למי שבתמימותו חושב עד היום שמדובר על דמוי-תוכנית-ביטוח.

פשוט צריך לעדכן אותו, שלא.
דווקא אני זוכרת את הפרסומים

אני זוכרת שתארו שם את המקרים הללו שהגיעו לרבנים והרבנים לא יכלו להפקיר את היתומים

והם יצאו בקריאה :

תדאג שלילדם שלך זה לא יקרה !!

ילילי

משתמש מקצוען
הנתונים שלכם פשוט לא נכונים.
כדי לקנות דירה ניתן להוציא משכנתא של 50% של שווי הדירה.
מי שכבר שילם כמה שנים את משכנתא על הדירה הראשונה שלו, יכול לשעבד את זה שוב מסכום גובה החוב העכשוי שלו לבנק, עד גובה שווי הדירה כהיום, (שזה הרבה יותר גבוה מהערך של זמן לקיחת המשכנתא הראשונה).
מה שנשאר לשלם עם כסף אישי, זה רק המיסים,שזה כ50,000ש"ח.
אז הוא נחשב לעשיר כי יש לו שני דירות?!!!

ולעומתו, יש מישהו אחר שיש לו עסק המכניס כל שנה 500,000 ש"ח, אך מקום העסק לא שלו, רק שכור. הוא יקבל את ה'עריבים' במלואה?
ואז יוצא שכמה משכנתא משלמים אחר כך?
השכירות כבר לא מכסה את זה.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אני לשם דוגמא לא הייתי מעוניינ לתרום ליתומים שאמה שלהם מתפרנסת כל חודש ללא עבודה מדירה בגני גאולה(אולי אתה כן אינני יודעת ,זה תלוי כל אחד בדעתו ) ,למרות שהם יתומים ,לא נתתי להם מתנה או פיצוי כספי על כך שאביהם נפטר נקודה

אעדיף לתרום למשפחות במצב כלכלי נמוך יותר .

אז הנה ההבדל, שאני לתומי וכמוני עוד הרבה אנשים, חשבו שכן יתנו מתנה ליתומים, בלי תלות בנכסים שמשמשים את אמם למחיה יומיומית.

ולא הייתה לי שום בעיה לשמוע שהגביה של ה-72 ש"ח הלכה ליתום שלאמא שלו יש דירות מושכרות והיא חיה מהן.
אנחנו נותנים ליתום. לא לאמא.

וחשבתי שזה בדיוק הרעיון של ערבים, שכל יתום יוכל לקבל בקלות ובנחת 200,000 עגולים ויפים לנישואיו.

אבל כנראה שהייתי תמימה, אז אין טעם לצעוק, אפשר פשוט להסביר יפה.

דווקא אני זוכרת את הפרסומים

אני זוכרת שתארו שם את המקרים הללו שהגיעו לרבנים והרבנים לא יכלו להפקיר את היתומים

והם יצאו בקריאה :

תדאג שלילדם שלך זה לא יקרה !!

בואו תודו על האמת, שערבים לא היה יכול לקום ולהתבסס בלי המעמד הבינוני.
והפרסומות בהחלט פנו גם אליהם. נכון שההקמה הייתה בגלל מקרים עצובים שהגיעו לרבנים, אבל התוכנית הוצגה כאילו - "בואו נעשה ביטוח חיים קולקטיבי, שהוא גם צדקה בדרך כבוד".

הפרסומת לא אמרה: "אתה דלפון? אין לך שקל להתחיל את החודש הבא? תאר לך שאתה שוחל"ח, מה יקרה לילדיך? בוא תחתום ערבים!"

. net

משתמש צעיר
אז הנה ההבדל, שאני לתומי וכמוני עוד הרבה אנשים, חשבו שכן יתנו מתנה ליתומים, בלי תלות בנכסים שמשמשים את אמם למחיה יומיומית.

ולא הייתה לי שום בעיה לשמוע שהגביה של ה-72 ש"ח הלכה ליתום שלאמא שלו יש דירות מושכרות והיא חיה מהן.
אנחנו נותנים ליתום. לא לאמא.

וחשבתי שזה בדיוק הרעיון של ערבים, שכל יתום יוכל לקבל בקלות ובנחת 200,000 עגולים ויפים לנישואיו.

אבל כנראה שהייתי תמימה, אז אין טעם לצעוק, אפשר פשוט להסביר יפה.

בואו תודו על האמת, שערבים לא היה יכול לקום ולהתבסס בלי המעמד הבינוני.
והפרסומות בהחלט פנו גם אליהם. נכון שההקמה הייתה בגלל מקרים עצובים שהגיעו לרבנים, אבל התוכנית הוצגה כאילו - "בואו נעשה ביטוח חיים קולקטיבי, שהוא גם צדקה בדרך כבוד".

הפרסומת לא אמרה: "אתה דלפון? אין לך שקל להתחיל את החודש הבא? תאר לך שאתה שוחל"ח, מה יקרה לילדיך? בוא תחתום ערבים!"
בדויק בשביל זה יש תקנון כמו שיש לכל מסלול ביטוח והשקעה שאנשים לא יוכלו לטעון חשבתי ...דמיינתי ... היה ברור לי ...

תקראו את התקנון בפירוט ואל תבואו בטענות

אני לא רואה כל בעיה שאנשים ממעמד סוציו אקונומי גבוה יותר יתרמו לאילה שפחות ,מה זה מצוות צדקה ????

אם היו תורמים לכל יהודי יתום את הסכום הזה גם לאחד שהוריו עשירים ,לא נראה לי שזה היה מסתכם ב72 שח לחודש

עפולה

משתמש מקצוען
רק לחדד:
אדם נורמלי שיש לו ילדים בגילאי 15 ומטה, חייב שיהיה לו איזה שהוא תכנית איך לחתן אותם [ק"ו בציבור הליטאי]. זה לא פריולגיה, זה לא לעשירים, מי שלא עושה דבר כזה פשוט חי בהפקרות, הכסף לא אמור ליפול מהשמים בעוד חמש שנים.
כשמגיעים לערבים היוצרות מתהפכות. מי שהתנהל נורמלי, וחסך בדרך של דירה או של קרן השתלמות או כל דבר דומה, מקזזים לו מהסכום של ערבים. לעומתו מי שהתנהל בהפקרות זוכה ממעות הציבור בסכום המלא.

. net

משתמש צעיר
רק לחדד:
אדם נורמלי שיש לו ילדים בגילאי 15 ומטה, חייב שיהיה לו איזה שהוא תכנית איך לחתן אותם [ק"ו בציבור הליטאי]. זה לא פריולגיה, זה לא לעשירים, מי שלא עושה דבר כזה פשוט חי בהפקרות, הכסף לא אמור ליפול מהשמים בעוד חמש שנים.
כשמגיעים לערבים היוצרות מתהפכות. מי שהתנהל נורמלי, וחסך בדרך של דירה או של קרן השתלמות או כל דבר דומה, מקזזים לו מהסכום של ערבים. לעומתו מי שהתנהל בהפקרות זוכה ממעות הציבור בסכום המלא.
כי שוב ערבים זה לא מתנה כספית במקום אבא !!

הם רוצים לדאוג ליתומים

אני בכל אופן בתור לתרום לא ארצה לתרום לאחד שיש להם הכנסה קבועה משכירות בגני גאולה ,למרות שלפי דעתך הוריו התנהלו כמו שצריך

אני אעדיף לתרום לכאלו שאין להם כסף אפילו לגמור את החודש וכרגע האלמנה צריכה לחתן את היתומים -למרות שלפי דעתך הוריו חיו בהפקרות

כרגע זה לא מעניין אותי מה אבא שלו עשה ולא אעניש אותו על מעשי אביו .

ובלי קשר לנושא יש הרבה משפחות שלא גומרות את החודש ואפילו שרוצים מאוד לתכנן איך לחתן את הילדים הם אפילו לא יכולות לחשוב על זה ,וזה לא אומר שהם עושים פחות מאמצים ממי שיש לו 2 דירות הכל עניין של רצון ד' והתפקיד שהוא מייעד לכל אחד בעולמו

עגורן

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני לא יודעת אם זה עומד בתקנון או לא

אם לא היא לא צריכה להירשם לערבים

ערבים הוקם לאור מקרים של משפחות שלא ...

אם היא עומדת בתנאים של תקנון ביטוח חיים היא יכולה להרשם לחברת לביטוח חיים -שם לא תעלה בדעתך לדרוש לשנות את התקנון

אני לשם דוגמא לא הייתי מעוניינ לתרום ליתומים שאמה שלהם מתפרנסת כל חודש ללא עבודה מדירה בגני גאולה(אולי אתה כן אינני יודעת ,זה תלוי כל אחד בדעתו ) ,למרות שהם יתומים ,לא נתתי להם מתנה או פיצוי כספי על כך שאביהם נפטר נקודה

אעדיף לתרום למשפחות במצב כלכלי נמוך יותר .
זה בדיוק האבסורד!
אלמנה שיש לה ששה חדרים בגני גאולה תקבל את הסיוע.
לעומת אלמנה שגרה בקרית אתה ויש לה שם עוד דירה (שניהם ביחד לא מגיעים לחצי משווי דירה בגני גאולה) והדירה שניה היא חלק מההכנסה השוטפת שלה, לא תקבל.

רפ

משתמש סופר מקצוען
רק לחדד:
אפשר להגיד את זה על כל צדקה שהיא.
למה מי שנעזר בכספי צדקה עבור טיפולי שיניים לדוגמא, יזכה ממעות הציבור בסכום מלא, ומי שהתנהל בתבונה וחסך יפסיד את ה"הטבה" הזאת? הרי יש לו עוד מה לעשות בכסף הזה.

. net

משתמש צעיר
זה בדיוק האבסורד!
אלמנה שיש לה ששה חדרים בגני גאולה תקבל את הסיוע.
לעומת אלמנה שגרה בקרית אתה ויש לה שם עוד דירה (שניהם ביחד לא מגיעים לחצי משווי דירה בגני גאולה) והדירה שניה היא חלק מההכנסה השוטפת שלה, לא תקבל.
לדברים האלו אין סוף ...

גם המדינה מתנהלת כך עם מיסים גבוהים לדירה שניה 20 מטר בבאר שבע לעומת ראשונה בגני גאולה .

בכל אופן נכס זה נכס .

כמדומני אם אני לא טועה הבטחת הכנסה מי שיש לו נכס אפילו רכב לא זכאי ,ואם הוא דלפון ???

אבל כתבו כאן שעם שתי דירות יתכן שכן אפשר לקבל למרות זאת תבדקו פרטים טכניים מול ערבים

נערך לאחרונה ב:

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אני מאמין שגב' קפלר כרו"ח נחשפת לנתונים יותר טוב מאיתנו

אין לי נתונים סטטיסטיים על הציבור החרדי כולו.
אבל ככה"נ החברה שסביבי, חסידית-ירושלמית-מבוססת, אינה מדגם מייצג ולכן יש לי הטיה קבועה ואי אפשר לסמוך על דעתי בעניין.

עגורן

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
ואז יוצא שכמה משכנתא משלמים אחר כך?
השכירות כבר לא מכסה את זה.
השכירות מכסה כ80% מהמשכנתא.
אז במקום להפקיד בקרן פנסיה - שכמו שהסברתי למעלה, שהיום זה כבר לא משתלם. משקיעים את הכמה מאות שקלים לחודש בדירה בפריפיה, עם תכנון להכנסה נוספת בתור פנסיה (עד אז יגמרו כבר לשלם את המשכנתא). ובמקרה לא טוב חלילה, שאז הביטוח תשלם את המשכנתא, זה יעזור חלקית בצריכה השוטפת.
אך לא. האלמנה המסכנה תצטרך לבחור, או לחיות בכבוד (באופן רגיל כמו רוב האנשים), או לחתן את ביתה!

עפולה

משתמש מקצוען
אפשר להגיד את זה על כל צדקה שהיא.
למה מי שנעזר בכספי צדקה עבור טיפולי שיניים לדוגמא, יזכה ממעות הציבור בסכום מלא, ומי שהתנהל בתבונה וחסך יפסיד את ה"הטבה" הזאת? הרי יש לו עוד מה לעשות בכסף הזה.
אתה צודק, ועדיין, אדם רגיל לא אוהב להזדקק לצדקה, יש בזה בושה ועוד כמה סיבות שגורמות לאנשים להתרחק מזה.
לעומת זה יתום הלוקח במסגרת ערבים אין לו שום בושה ושום מניעה לקבל את הכסף. ומכאן החילוק.

. net

משתמש צעיר
למה מי שלא חתם על ערבים לא מקבל כלום? מה אשם היתום שאבא שלו לא הצטרף לערבים?
עם כל הכאב

זאת תוכנית מובנית שמתנהלת על פי התקנון אם יתנו לו אז תגיד לי אתה מה זה שונה מקופת צדקה רגילה ???

בכל אופן יש כאן רעיון וזה לא מוחק את הקופות צדקה הוא יכול לפנות לקופת צדקה של החסידות או של השכונה

szn

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
אין לי נתונים סטטיסטיים על הציבור החרדי כולו.
אבל ככה"נ החברה שסביבי, חסידית-ירושלמית-מבוססת, אינה מדגם מייצג ולכן יש לי הטיה קבועה ואי אפשר לסמוך על דעתי בעניין.

לא נעים להיכנס לזה אבל במרכז י-ם יש הרבה חסידי גור
וממה שידוע בציבור (וגם מהכרות אישית) יש שם הרבה יותר משקיעי נדלן מהרגיל
משהו שקיים שם מאד חזק....

עגורן

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לדברים האלו אין סוף ...

גם המדינה מתנהלת כך עם מיסים גבוהים לדירה שניה 20 מטר בבאר שבע לעומת ראשונה בגני גאולה .

בכל אופן נכס זה נכס .

כמדומני אם אני לא טועה הבטחת הכנסה מי שיש לו נכס אפילו רכב לא זכאי ,ואם הוא דלפון ???

אבל כתבו כאן שעם שתי דירות יתכן שכן אפשר לקבל למרות זאת תבדקו פרטים טכניים מול ערבים
הדברים האלו יש להם סוף.
צריך לבדוק כל אחד לגופו של ענין.

על בסיס ההלכה שצריך לתת למי שרגיל בזה, גם 'עבד לרוץ לפניו'.
גם אם זה מעצבן אותי, כי אני חי ברמה הרבה יותר נמוכה מזה, ואני צריך לתת לו?
כן התורה אומרת שצריך. וזה מצות צדקה שלך באותה זמן.
כמו כן, אלמנה שיש לה דירת שש חדרים בגני גאולה, אי אפשר לדרוש ממנה לעבור לביתר או אלעד.

וכן אלמנה שיש לה דירה שניה שעוזר לה בצריכה השוטפת (לא יותר מזה. ויש נוסחאות לזה: כמה ילדים הוצאות יש לה? וכמה הכנסות יש לה), לא אמורה להגיע לפת לחם כדי שתוכל לחתן את ביתה.

נכון שהרבה מאיתנו צריכים לחתן ואין לנו דירה שניה, אך זה לא החשבון שלי.
היא זכאית לקבל צדקה, ובמדובר שלנו כסף לחתן את ביתה מ'עריבים'.

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
למה מי שלא חתם על ערבים לא מקבל כלום? מה אשם היתום שאבא שלו לא הצטרף לערבים?

אם הוא צריך הוא יקבל
רק בדרך של קרן עם תמונות ובושות וכו’
וכמה שיהיה- יהיה ,
אם יגיעו רק לסכום של 50 אלף שיסתדר עם זה.
בערבים מובטח לו סכום מסוים לכל ילד.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה