מודעה על חרדות - וזכויות. אשכול מיוחד לזכויות ילדים "חרדים"

מי מכיר מי יודע

משתמש צעיר
שלום,
ילד בן 10 שמגיע מהלימודים בכל יום מולהב מהסיפורים על המלחמה ולא מפסיק לדבר על זה
ולעשות קולות של אזעקות ובומים והאחים הקטנים רועדים מפחד והקטן יותר ממש ברגרסיה בגמילה
ולא מוכן ללכת לשירותים לבד. ומרטיב במכנסיים כל היום.
הילד בן 10 מסתבר מאוד מפוחד ולכן מבטא את זה בהתנהגות הזו, התחיל גם לבוא לישון איתי בלילה.
מה עושים עם זה?
מצד אחד הוא מוציא את זה בדרך שלו ואני כועסת עליו ומצד שני יש את הקטנים שרועדים ממש מהסיפורים, הקולות וההפחדות שלו.

לשירותך......

משתמש רשום
אני לא מצליחה בקישור להוריד את המדריך
1699824338465.png

אפשרי בקהילה

משתמש פעיל
וואו תודה רבה, אני מנסה להוריד את המדריך והקישור משום מה לא מביא אותי אליו. יש אפשרות לשים את זה כאן כקובץ או לשלוח לי למייל (שם המשתמש שלי+אסור לפרסם מייל)
לאחר לחיצה על הקישור בחרי את המדריך אותו את מוענינת לקבל: מדריך להורים 'רגילים' או מדריך לילדי חינוך מיוחד.
המדריך המבוקש ישלח אלייך באופן ישיר למייל.

רק להאמין

משתמש חדש
רציתי לשאול,
אנחנו תושבי נתיבות. נמלטנו מהבית אחרי החג ואנו בדירה חילופית. הסיבה המרכזית היא לברוח מהפחד ומתחושת המלחמה.
אנחנו רוצים כבר לחזור הביתה אבל הילדים מאוד מבקשים שלא. האם ניתן לחזור ולנהל שגרת חיים שתתן להם ביטחון ותמנע מהן חרדות ופחדים מיותרים?

לצייר ולדעת

משתמש צעיר
איור וציור מקצועי
ילד שמתעניין הרבה בנעשה במלחה, מה תקפו היום? כמה נפצעו ח"ו? כמה מחבלים נהרגו ועוד.
האם נכון לענות לו על השאלות או לנסות לעבור נושא כדי שיהיה פחות עסוק בעניין המלחמה?

מ. ד.

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
ילדת מש"ה שבכל אזעקה ואפילו של סירנה משתוללת ממש,
איך אני יכולה להרגיע אותה ולתת לה מידע לפני כדי שתתנהג באופן מווסת בשעת אזעקה

אפשרי בקהילה

משתמש פעיל
ילדת מש"ה שבכל אזעקה ואפילו של סירנה משתוללת ממש,
איך אני יכולה להרגיע אותה ולתת לה מידע לפני כדי שתתנהג באופן מווסת בשעת אזעקה
שלום וברכה,
זו שאלה שמביע מצוקה אמיתית. מלבד הקושי של ההתמודדות עם האזעקה יש אתגר נוסף של התמודדות עם הילדה המיוחדת.
אני מציעה לך להיכנס לפורמים של קהילת אפשרי. תמצאי שם אימהות מיוחדות ששאלו שאלות דומות וקבלו מידע ותמיכה מנשות מקצוע ומאימהות מתמודדות.
בנוסף את מוזמנת להוריד את המדריך להורה המיוחד מבית אפשרי בקהילה.

אפשרי בקהילה

משתמש פעיל
שלום,
ילד בן 10 שמגיע מהלימודים בכל יום מולהב מהסיפורים על המלחמה ולא מפסיק לדבר על זה
ולעשות קולות של אזעקות ובומים והאחים הקטנים רועדים מפחד והקטן יותר ממש ברגרסיה בגמילה
ולא מוכן ללכת לשירותים לבד. ומרטיב במכנסיים כל היום.
הילד בן 10 מסתבר מאוד מפוחד ולכן מבטא את זה בהתנהגות הזו, התחיל גם לבוא לישון איתי בלילה.
מה עושים עם זה?
מצד אחד הוא מוציא את זה בדרך שלו ואני כועסת עליו ומצד שני יש את הקטנים שרועדים ממש מהסיפורים, הקולות וההפחדות שלו.
חרדות אצל ילדים גורמות סבל ופגיעה בתפקוד, לא רק לילד עצמו אלא גם להוריו ולמשפחה כולה.
חרדה אצל ילדים מציבה אתכם ההורים, במצב מורכב וסימני שאלה, עד כמה לשתף פעולה עם צרכי הילד, האם לדרוש מילדכם להתמודד עם מה שמפחיד אותו, איך לשמור על בני המשפחה מהפחד וכיצד לתמוך בצורה הטובה ביותר.
הבן שלך מבטא את עצמו מילולית, ויכול להיעזר במילים שלך! תני מילים לפחד! מילים בהסבר פשוט
הכי פשוט לתת הסבר שמכיל תיאור קצר של מה שקורה, הסיבות, דרכי ההתמודדות ותחזית מרגיעה. הסבר טוב הוא הסבר מובן שנותן סיבה ומשמעות למה שקורה, לצד תחושת מסוגלות.
בד בבד, שימי לב לתגובות שלו להרגעה- האם נעזר? האם זקוק למענה טיפולי מקצועי ומקיף יותר?
נשמח שתשפי אותנו בתגובות שלו, כדי לבחון יחד מה המענה הייחודי לו הוא זקוק דרכי להתגבר ולהתמודד.
ונשמח לשתף אותך בכלים ובזכויות עבור ילדך ובני המשפחה, מחר יום רביעי בקו החם שלנו.

בתיה בר

משתמש רשום
הבן שלנו (5 פלוס) לא מראה סימני פחד מפני האזעקות. באזור שלנו שמענו כמה וכמה פעמים אזעקות.... ובכל זאת זה מוזר כשהוא מתבטא בהפרזה שוב ושוב ושוב, שהוא בכלל לא פוחד מטילים ואזעקות..
אנחנו משתדלים לא לשמוע חדשות בנוכחותו ולא לדבר על ידו על מה שהוא איננו יכול להבין. אמרנו לו רק שיש יריות על יהודים שגרים קצת רחוק מאיתנו וה' שומר עלינו.
האם להאמין לו? מאיזה גיל ילדים מתחילים לפחד?

אחד מעל כולם

משתמש רשום
תקשיבו זה פשוט שילד שסובל מחרדות אמור לקבל קצבה ושתדעו שהמוון אחוזים מהאזרחים במדינה אמורים לקבל קצבה והם חא יודעים על זה אפי' על קשיים לקום בבוקר ראיתי פרסומת שיש קצבה יש בזה המון חברות שמתמצואות פשוט תבררו על כל דבר קטן בהמלצה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה