שיתוף - לביקורת עלילות ירושלים: קו של גשם

שמואל י

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
בס"ד

כמו בנקישת אצבע, הגשם הראשון מתחיל לרדת. בריקוד נועז, הוא מטפטף על צללי מנורות הרחוב, מאורר את הלילה. בדואט קליל, הוא מקפץ על גג תחנת האוטובוס, ואחר כך מתגלגל ממנה ויוצר שלוליות מבריקות על גבי המדרכה.

רובם של תחנות האוטובוסים ריקות. הרי מועטים האנשים שיחכו לאוטובוס בשעה בה קווי היום האחרונים מתחלפים בקווי לילה.
אחד מאותם מעטים הוא אברהם גוטליב.

שקית קטנה אחוזה בידו האחת ומקל ההליכה שלו בידו השנייה. ניגון שליו מתעלה מקולו הצרוד, ואצבעותיו הקמוטות תופפות בעדינות.

ביתו אינו רחוק כך כך מתחנת האוטובוס, אך בגילו גם מחצית השעה הליכה אינה דבר קל. למעשה, הדרך קשה עד כדי כך שהוא ממשיך לשבת בתחנה, גם אם קיים סיכוי מכובד שקווי היום סיימו את עבודתם והוא יאלץ לחכות שעה שלימה לקו הלילה הראשון.

ניגונו העליז ממשיך להסתלסל כשהדקות חולפות, מול הכביש הדומם.
אך לבסוף אורותיו המסנוורים של האוטובוס דוהרים על הכביש.

"נהג!" מר גוטליב מזנק כשהאוטובוס כמעט ומדלג על התחנה, ונשימתו משתחררת רגע לאחר מכן, כשהנהג עוצר.

"לאן אתה צריך?" שואל הנהג, משל הוא נוהג במונית.

"קו 31" עונה גוטליב בהיסוס.

"עלה." מפטיר הנהג, פוזל לשעונו.

וגוטליב עולה,
והנהג דוהר.
הוא חולף על פני התחנות במהירות, בקושי מפנה אליהם את מבטו. ביד בוטחת עוקף ופונה חדות, מתיז שלוליות קלות.

וגוטליב קם בשלווה, מספיק ללחוץ על כפתור העצירה רגע לפני שהנהג יחלוף ברגע על פני התחנה.

"תודה רבה," אומר מר גוטליב, מביט על ביתו השוכן מעל המרכז המסחרי בעוד דלתות האוטובוס נפתחות.

הנהג מהנהן בראשו, "מה השם?" הוא זורק את השאלה לחלל.

"אברהם" עונה אדון גוטליב.

"אברהם, אני מנחם. עיצה שלי, רבי אברהם" הנהג מסדר את כיפתו בקרחתו "בפעם הבאה תלך לתחנה מוקדם יותר, לא כל אחד יעצור לך בשעה הזאת".

אדון גוטליב מחייך ברוחב "אבל אתה עצרת, שוב תודה".

והוא יורד מהקו, פוסע אל ביתו בנינוחות.
...
"אוווו תראו מי בא!" יעקב כ"ץ קורא לעבר קו 71 הנעצר במסוף "לקחת ת'זמן, אה?"

האוטובוס נדמם, והנהג יוצא. "מה נשמע, קובי?" הוא שואל, אך יעקב בשלו.

"ראינו שיצאת מהמסלול הרגיל שלך לאיזור שמה ליד הקניון. קפצת סוף סוף למאפייה שאמרת לך? מה קנית שם? בורקסים? משהו מתוק?"

"כן..." מחייך מנחם של קו 71, מסדר את כיפתו בקרחתו "משהו מתוק."

לסיפורים קודמים בסדרה:
סביבון
צלילים של בוקר מעורב ירושלמי

שמואל י

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
וגוטליב קם בשלווה, מספיק ללחוץ על כפתור העצירה רגע לפני שהנהג יחלוף ברגע על פני התחנה.
במקום שאין אנשים וכולי...
מישהו כתב פה פעמיים "רגע" באותו פסקה. והוא עוד טוען שהוא משתמש מקצוען.

סבתא חביבה

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
אהבתי!
סיפור חמים.
אין כמו סיפורים ירושלמיים.
כל מילה
@שמואל י היטבת לתאר בתוך השורות וגם ביניהן את הבינה הירושלמית, את המתיקות החריפה, החמימות, התמימות (בקונוטציה חיובית), קשה לי להגדיר, זה דק והצלחת להעביר את זה מדוייק!

שמואל י

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
אהבתי.
תיאורים חיים ומעניינים.
אהבתי!
סיפור חמים.
אין כמו סיפורים ירושלמיים.
כל מילה
@שמואל י היטבת לתאר בתוך השורות וגם ביניהן את הבינה הירושלמית, את המתיקות החריפה, החמימות, התמימות (בקונוטציה חיובית), קשה לי להגדיר, זה דק והצלחת להעביר את זה מדוייק!
תודה! ובמיוחד תודה שאמרתם מה בדיוק אהבתם בסיפור.
זה ממש עוזר להשתפר.

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
תודה! ובמיוחד תודה שאמרתם מה בדיוק אהבתם בסיפור.
זה ממש עוזר להשתפר.
אני אחדד יותר.
מאז ומקדם אני נהנה להתרפק על סיפורי ירושלים של פעם.
גדלתי על הספרים: ירושלים של מעלה, אנשים של צורה, סיפורים ירושלמים ועוד
תמיד תהיתי לעצמי, האם הקסם נעלם? האם אנשי ירושלים של עכשיו, לא מסוגלים שינפיקו עליהם ספרים עם כריכה צהובה?

אני מתחיל להשתכנע שאפשר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה