רישוי עלות שינויים בתהליך לשינוי בתבע- אשמח לדעתכם

לילי 1

משתמש מקצוען
אני בתהליך לשינוי תבע בוועדה מקומית עם אדריכלית מקצוענית ומקסימה.
בעקבות חוק ההסדרים החדש שקבע שהוועדה המקומית יכולה לתת יותר שטחים, ביקשנו להגדיל את השטחים בתכנית.
בעיני מדובר בהוספה די פשוטה לתכנית קיימת- שינוי מרפסות לשטחים בנויים.
האדריכלית מבקשת כ15K + מעמ כדי לשרטט את השינויים.
רק כדי שיהיה ברור מה רמת התמחור- העלות הראשונית היתה (לפני יותר משנה...) 80K + מעמ.
התכנית בשלב לפני הגשה. עד עכשיו שילמנו לה 20K + מעמ
אנחנו משלמים לבד, השכנים לא הצטרפו בינתיים, וזה ממש קשה לבליעה עבורי עד כדי מחשבות נטישה.

האם מקובל לדרוש עבור שינויים בעקבות שינוי בחוק? כמה מקובל לגבות?

יעקב נוימן

משתמש פעיל
גם אני נתקלתי במחירים דומים עבור שינויים, גם לי היה קשה לבלוע.
מצד שני, אני מבין שהאדריכלית שלי צריכה היתה להיכנס מחדש לנושא שכבר שכחה ממנו.

לילי 1

משתמש מקצוען
גם אני נתקלתי במחירים דומים עבור שינויים, גם לי היה קשה לבלוע.
מצד שני, אני מבין שהאדריכלית שלי צריכה היתה להיכנס מחדש לנושא שכבר שכחה ממנו.
תודה.
וזה מה ששילמת?
דיברתי עם אדריכלית אחרת היא אמרה לי ששינוי פרוגרמה משלמים כמעט מההתחלה.
הסבירה לי ששינוי פרוגרמה זה למשל כשהיה לה לקוח שתכנן לחבר שתי דירות ובסוף החליט שלא לחבר.
אני מבינה שזה דורש תיכנון רב, כמעט מהתחלה, כולל חשיבה תיכנונית מרובה.
אצלי מדובר על תמ"א, אין כמעט תיכנון פנים ובסה"כ ביקשתי לסגור שטחים לבינוי בשתי מרפסות. איך זה מתחיל את העבודה מההתחלה?

יש פה אולי אדריכלית שיכולה להגיד לי מה היא עושה בכזה מצב? וכמה עבודה זה?

תם וחכם

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
בעקבות חוק ההסדרים החדש שקבע שהוועדה המקומית יכולה לתת יותר שטחים, ביקשנו להגדיל את השטחים בתכנית.
רק כדי שיהיה ברור מה רמת התמחור- העלות הראשונית היתה (לפני יותר משנה...) 80K + מעמ.
אנחנו משלמים לבד, השכנים לא הצטרפו בינתיים, וזה ממש קשה לבליעה עבורי עד כדי מחשבות נטישה.

נשמע לי מחיר הזוי 100 אלף על תוכנית אדריכלית.
בשביל להבין יותר, אשמח לדעת, זה מחיר לתוכנית אדריכלית להרחבת דירה? בנין? בית חדש? קומה נוספת? כמה מ"ר?

Mיכל

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים

כאחת שמקדמת הרבה שינויי תב"ע בירושלים, יכולה לנסות להסביר מה עומד מאחורי המחיר הזה -
העלות השינוי שלך גורר שינוי בכל סט המסמכים - תשריט, תקנון, נספח בינוי ונספח שטחים. זה לא שרטוט וזהו.
זה עדכון במערכת מבא"ת וסנכרון מחדש של כל הסט.
אישית, פחות אוהבת להוסיף ללקוחות תשלום באמצע עבודה, (סתם כי זה תמיד מעצבן לשלם יותר ממה שחשבנו מראש, גם אם זה אשמתינו :) הייתי לוקחת פחות, יותר בכיוון של תמחור לפי שעות עבודה, שזה בד"כ יוצא הכי שווה ללקוח, ומצד שני לא הפסד בשבילי...
אבל כמובן זה זכותה לקבוע את המחיר הזה.
בשביל להבין יותר, אשמח לדעת, זה מחיר לתוכנית אדריכלית להרחבת דירה? בנין? בית חדש? קומה נוספת? כמה מ"ר?
מדובר על קידום תב"ע עם כל מה שמשתמע...
זה הליך ארוך ומורכב מול העירייה שבו מאשרים זכויות להרחבות של בניין שלם (יכול להיות גם 30 דיירים ויותר..)
זה יכול להיות קומות חדשות/יח"ד חדשות/ הרחבות של מאות ואפילו אלפי מטרים.

לילי 1

משתמש מקצוען
(קודם כל כתבתי בהודעה השניה תמא ואין לי אפשרות לערוך. זאת טעות מדובר בתב"ע.)
100 אלף על תבע לא נחשב יקר. מאדריכילים נחשבים יותר קיבלתי הצעות כפולות.

מדובר בשינוי תבע שמיסודו הוא לכל הבניין, אצלינו 21 דיירים, אבל רק אני משלמת כי אף אחד לא משתתף כרגע.

אצלי מדובר בהוספת שטחים +קומה

לילי 1

משתמש מקצוען

כאחת שמקדמת הרבה שינויי תב"ע בירושלים, יכולה לנסות להסביר מה עומד מאחורי המחיר הזה -
העלות השינוי שלך גורר שינוי בכל סט המסמכים - תשריט, תקנון, נספח בינוי ונספח שטחים. זה לא שרטוט וזהו.
זה עדכון במערכת מבא"ת וסנכרון מחדש של כל הסט.
אישית, פחות אוהבת להוסיף ללקוחות תשלום באמצע עבודה, (סתם כי זה תמיד מעצבן לשלם יותר ממה שחשבנו מראש, גם אם זה אשמתינו :) הייתי לוקחת פחות, יותר בכיוון של תמחור לפי שעות עבודה, שזה בד"כ יוצא הכי שווה ללקוח, ומצד שני לא הפסד בשבילי...
אבל כמובן זה זכותה לקבוע את המחיר הזה.

מדובר על קידום תב"ע עם כל מה שמשתמע...
זה הליך ארוך ומורכב מול העירייה שבו מאשרים זכויות להרחבות של בניין שלם (יכול להיות גם 30 דיירים ויותר..)
זה יכול להיות קומות חדשות/יח"ד חדשות/ הרחבות של מאות ואפילו אלפי מטרים.
תודה.
זה בדיוק המידע שאני זקוקה לו!

כמה שאלות, ברשותך -
1. האם מקובל לגבות על שינוי כזה ואם כן כמה.
כמובן שזכותה להשחיל לי בחוזה איזה סעיפים שהיא רוצה. השאלה אם זה סביר? אם זה מקובל? כמה?

2. שאלה נוספת- זה באמת נחשב שינוי פרוגרמה?

3. כמה שעות עבודה מדובר? מדובר בשבע דירות שאי אפשר לעשות להן העתק הדבק מבחינת שטחים כי יש הבדלים קטנים אבל מבחינת תכנון וחשיבה זה אותו דבר. את הרוב היא כבר תיכננה וכבר שילמנו. עכשיו רצינו תוספת של סגירת מרפסות בשתי קומות. זה יקח לה שעה? עשר? מאה שעות? שנה?

(היא אומרת שבאה לקראתינו ולא מרוויחה על התוספת הזאת. קשה לי להאמין).

תודה

Mיכל

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה.
זה בדיוק המידע שאני זקוקה לו!

כמה שאלות, ברשותך -
1. האם מקובל לגבות על שינוי כזה ואם כן כמה.
כמובן שזכותה להשחיל לי בחוזה איזה סעיפים שהיא רוצה. השאלה אם זה סביר? אם זה מקובל? כמה?

2. שאלה נוספת- זה באמת נחשב שינוי פרוגרמה?

3. כמה שעות עבודה מדובר? מדובר בשבע דירות שאי אפשר לעשות להן העתק הדבק מבחינת שטחים כי יש הבדלים קטנים אבל מבחינת תכנון וחשיבה זה אותו דבר. את הרוב היא כבר תיכננה וכבר שילמנו. עכשיו רצינו תוספת של סגירת מרפסות בשתי קומות. זה יקח לה שעה? עשר? מאה שעות? שנה?

(היא אומרת שבאה לקראתינו ולא מרוויחה על התוספת הזאת. קשה לי להאמין).

תודה
3. ברור שהגיוני לקחת על זה תשלום, בסוף היא מבחינתה עשתה את העבודה והחזרת אותה הרבה אחורה.
כמה? זה כבר תלוי בהרבה גורמים. אין לזה סכום מסויים, תלוי בפרויקט, ואני בטוח לא אוכל להגיד לך כי אני לא מכירה אותו...
(אבל גם בטוחה שאני הייתי לוקחת משמעותית פחות ;)

2. זה בהחלט שינוי שגורר אחריו הרבה שינויים

3. התכנון הוא ממש לא הנושא העיקרי בתב"ע, כמו שפירטתי לך קודם, יש המון מקומות/מסמכים/קבצים שבהם היא צריכה לעדכן את השינוי (אפילו אם היה חצי מטר בלבד) וזה בהחלט שעות רבות של עבודה.

מבינה אותך לגמרי שזה מבאס לשלם על זה, וזה לפעמים גם תחושה של ניצול... למרות שחשוב להבין שכמו שקונים במכולת חלב ולא מצפים לקבל גם לחם "כי זה חלק מהשירות" ככה זה גם פה, בסוף היא מוכרת לך כרגע מוצר שונה, נוסף על מה ששילמת בהתחלה.

לילי 1

משתמש מקצוען
3. ברור שהגיוני לקחת על זה תשלום, בסוף היא מבחינתה עשתה את העבודה והחזרת אותה הרבה אחורה.
כמה? זה כבר תלוי בהרבה גורמים. אין לזה סכום מסויים, תלוי בפרויקט, ואני בטוח לא אוכל להגיד לך כי אני לא מכירה אותו...
(אבל גם בטוחה שאני הייתי לוקחת משמעותית פחות ;)

2. זה בהחלט שינוי שגורר אחריו הרבה שינויים

3. התכנון הוא ממש לא הנושא העיקרי בתב"ע, כמו שפירטתי לך קודם, יש המון מקומות/מסמכים/קבצים שבהם היא צריכה לעדכן את השינוי (אפילו אם היה חצי מטר בלבד) וזה בהחלט שעות רבות של עבודה.

מבינה אותך לגמרי שזה מבאס לשלם על זה, וזה לפעמים גם תחושה של ניצול... למרות שחשוב להבין שכמו שקונים במכולת חלב ולא מצפים לקבל גם לחם "כי זה חלק מהשירות" ככה זה גם פה, בסוף היא מוכרת לך כרגע מוצר שונה, נוסף על מה ששילמת בהתחלה.
תודה!
אם אני מבינה יותר טוב עכשיו את ההליך אז הקטע המרכזי הוא לא התיכנון או השרטוט אלה כל ההתעסקות עם האתר של העירייה.
תגידי, איך אני יכולה לדעת האם היא כבר עדכנה את השינוי? יש לי דרך לעקוב אחרי זה?

(אני לא מכירה את ההליכים. למה את מניחה שהיא צריכה לשנות באתר? מי אמר שהיא כבר עדכנה בעירייה? עוד לא הגענו אפילו קרוב לוועדה)

Mיכל

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה!
אם אני מבינה יותר טוב עכשיו את ההליך אז הקטע המרכזי הוא לא התיכנון או השרטוט אלה כל ההתעסקות עם האתר של העירייה.
תגידי, איך אני יכולה לדעת האם היא כבר עדכנה את השינוי? יש לי דרך לעקוב אחרי זה?

(אני לא מכירה את ההליכים. למה את מניחה שהיא צריכה לשנות באתר? מי אמר שהיא כבר עדכנה בעירייה? עוד לא הגענו אפילו קרוב לוועדה)
ההתעסקות היא בשינויים בקבצים הרלוונטיים של כל הסט ובמערכת מבא’’ת של מנהל התכנון, כל זה לפני פתיחת תיק בעירייה.
כתבת שאתם הייתם בשלב של לפני ההגשה, אז הנחתי שהסט היה כבר מוכן לה.
אי אפשר לראות את הקבצים לפני שפותחים תיק ויש עמידה בתנאי סף.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה