עיצוב ושיפוץ מטבח

דירה מושלמת

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י בא;1900308:
אני בע"ה מתכננת בעתיד הקרוב לשפץ מטבח.
הייתי רוצה עוד לפני פסח, נראה אם אספיק. אבל שיעורי בית כבר אפשר לעשות לא?;);)

אשמח לשמוע המלצות מה לבקש מהמעצבת
אני אופה המון ואוהבת נוחיות באיזור אפיה
רוצה פינת אוכל מרווח וכו וכו
בקיצור - הממלכה שלי:D

בעלות נסיון בתחום, מעצבות, או כאלה שכבר אחרי הפרוייקט ומרוצות -
אשמח לכמה שיותר פרטים, רעיונות לניצול מקום ויופי מקסימלי.
מה הולך היום (מעונינת בסטייל יוקרתי אבל מחיר זול)

אני מאמינה שכמוני ישנן עוד הרבה שהיו שמחות באשכול כזה;)
תודה ענקית מראש!

אם את אוהבת לאפות כדאי לך לייחד מקום לצורך זה.ושם תהיה פינת האפיה שלך. עם כל מה שאת זקוקה לשם כך. אולי אפילו עם שי שיהיה בגובה שתוכלי ללוש.ו/או לצרף אליך את הילדים גם....

לא כ"כ שייך להגיד מה הולך היום מכייון שלכל אחת והדרישות שלה.
ואם הולך לבן-ולך לא פקרטי כבית עם ילדים למשל תעשי צבע אפור-חום וגם ילך מצוין.

יש שיגידו שלבן מבריק קל לניקוי. לעומת האחרים שבשום אופן לא יגעו במבריק.

קלפה עליונה ומגירה תחתונה נכנס מאד בעיצוב המטבח מבחינת נוחות. לעומת זאת יש שיעדיפו דלתות יותר.כי המראה חלק יותר. וכן הלאה.

אשמח לעזור לך בכל נושא או שאלות שיש לך.

תיקתוק

משתמש סופר מקצוען
לא מדובר על כתמים מפפריקה וכורכום. פשוט שריטות לבנות וכתמים לבנים

נכתב ע"י חנה פכמן;1900820:
באבן קיסר יכולים להופיע כתמים - מכורכום, פפריקה וכדו', רוב הפעמים הם יורדים אחרי שבוע של שטיפה יומיומית.
צריך להיזהר - סיר חם גדול יכול לסדוק את המשטח.
עם הנצנצים - הם ממש יפים.

שלא מתנקים בשום חומר בעולם!
ולא השתמשתי באקונומיקה.
זה המקרה שלי.

אני לי

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
היום עושים את כל החלק התחתון מגירות וזה מאד נח. אני עשיתי גם מתחת לכיורים מגירה גדולה במקום ארון וזו היתה החלטה מאד נבונה. אפשר לשים שם פח אשפה בנוחות, חומרי נקיון שצריכים להיות נגישים (לא המסוכנים שבהם כמובן), שקיות וכו' והכל יוצא אלייך במינימום מאמץ.

אני ממליצה לעשות הכנה למדיח כלים, גם אם את לא צריכה עכשיו, וכן נקודת מים למקרר כדי שיהיה לך אם תקני פעם מקרר עם בר.
בכלל, תמיד חשוב לחשוב קדימה, ולעשות הכנות להכל.

אני עשיתי מטבח שלמעלה הוא בהיר ממש - שמנת, ולמטה פורמייקה בצבע וטקסטורה של עץ. יצא מהמם, מיוחד, ומאד מאד פרקטי.

חנה שטרסר

משתמש מקצוען
בנוגע לשיש קיסר :
ניקוי כתמים-עם אקנומיקה
פגמים- אצל ההורים שלי השיש נסדק-ונתנו שרות מעולה:
מילאו את הסדק כולל שיבוץ של האבנים קטנות לקבלת מראה מושלם

דוריתA

משתמש צעיר
כדאי מאד לחשוב על אופציה של מטבח 'ערב פסח' ולאו דוקא 'מטבח פסח'
הכוונה לפינה עם כיור וכירה קטנה וארון מינימלי למצרכים שמשמש לער''פ,
לא בכל דירה ניתן להקדיש מקום נכבד למטבח פסח, שמן הסתם, רוצים שיהיה מרווח ונוח עם כירה גדולה , ולכן אני ממליצה ללקוחות לתת פינה קטנה של כיור וכו' שישמש אותם בשבועיים הקרובים לחג בזמן שהמטבח כבר פיסחי, במקביל לתת מקום בארונות הגבוהים לכלי הפסח בצורה שישארו במקומם גם במהלך החג.

תיקתוק

משתמש סופר מקצוען
במקרה שלי לא! לצערי הרב...

נכתב ע"י chanalesh;1901510:
בנוגע לשיש קיסר :
ניקוי כתמים-עם אקנומיקה
פגמים- אצל ההורים שלי השיש נסדק-ונתנו שרות מעולה:
מילאו את הסדק כולל שיבוץ של האבנים קטנות לקבלת מראה מושלם

פשוט נפלנו...

100ZEVET

משתמש רשום
עכשיו אני רואה שבהודעה הקודמת מופיע חצי מהמלל שכתבתי...
לא ברור למה, כדי שלא תחשבו שהלכתי לישון באמצע.....אז הנה כל מה שהקלדתי:
לפני הכל את צריכה לעשות רשימה מפורטת של כל המכשירים\מצרכים\כלים וכו' שאת מאחסנת במטבח.
שזה אומר לפרט ממש כמויות של חד פעמי, סטים של כלים בשרי\חלבי\ שבת, סכו"ם\ ששת,
כמויות של שימורים \פתיתים\פסטות\קוסקוס ועוד.
בקבוקים- ארגזי קולה\ספרינג. למינהם...(כמובן, אם את אוגרת..)שמן\חומץ\יינות\פיירי\עוד היד נטויה....
מוצרי אפיה\ תבניות\תבלינים.....
מיקסר\טוסטר\מצנם\מעבד מזון\מג'ימיקס ועוד....
אופה לחם\ תמי 4\ כיריים בשרי\כיריים חלבי...
ועוד ועוד כל אחד כפי יכולתו.. השלימי את החסר;)
מה גודל כיורים שאת רוצה.
האם את אוהבת כיורים צמודים \ או 2 משטחים מופרדים אחד מהשני.
את צריכה לפרט את העקרונות הברורים לך במטבח מבחינה תפקודית לפי ההתנהלות שלך.
ואחרי הכל לחשוב יחד עם המעצבת על העיצוב של המטבח.
הרבה הצלחה....

כתומה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
כל הרעיונות שכתבו על פינה לאפיה ומטבח ערב פסח הכל מצוין אבל את צריכה לחשוב מה גודל המטבח שלך - במטבח שלי למשל הוא מאוד קטן והיה אפשרות לעשות שיש בגודל סביר כיורים גדולים וכיריים.
את צריכה לחשוב על כירים גז או חשמל -אם אתם בשבת לא משתמשים בפלטה, וגם בחגים שיש שני ימים רצופים אם תוכלי לבשל על הפלטה או להכין הכל לפני החג ורק לחמם על פלטה.
מגירה מתחת לכיור - לפני שיפוץ המטבח הלכתי לראות מטבח של שכנה והיא אמרה לי לא לעשות מגירה מתחת לכיור היה לה רטיבות וכל המגירה הלכה וזה עולה הרבה כסף, אני עשיתי בשביל הפח דמוי ארון - הפח הוא על הרצפה ויש לו ברצף של הארונות גם דלת כך שיש לפח מקום ואני לא צריכה לנקות את תחתית הארון אלא בשטיפה מעבירה גם שם את המקל.
ואני מצטערת שאני שוחטת את הפרה של מעצבות - לפני ששיפצתי הלכתי לראות בפרויקט שלי 4 מטבחים בדיוק כמו שלי וכל המעצבות עיצבו אותו דבר ומשהו היה שם לא מוצלח, הבאתי את אמא שלי ונתנה לי רעיון גאוני ששום מעצבת לא חשבה.
סליחה על האריכות ומקווה שהועלתי.

א. איינהורן

משתמש פעיל
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אהבתי את הרעיון של דמוי הארון לפח
אני גם לפני מטבח חדש-ואימצתי אותו!

לוטוס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
ישראלית,

סליחה אבל לא הבנתי איך זה הולך, הרי הדלת היא לא ממש עד הרצפה? כי יש מתחת לארונות מטבח כמו פאנל, אז יש חור?

(אני גם לפני שיפוץ וזה חשוב לי)

כתומה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י yoffy;1914664:
אני עשיתי בשביל הפח דמוי ארון - הפח הוא על הרצפה ויש לו ברצף של הארונות גם דלת כך שיש לפח מקום ואני לא צריכה לנקות את תחתית הארון אלא בשטיפה מעבירה גם שם את המקל.

סליחה אבל לא הבנתי איך זה הולך, הרי הדלת היא לא ממש עד הרצפה? כי יש מתחת לארונות מטבח כמו פאנל, אז יש חור?

(אני גם לפני שיפוץ וזה חשוב לי)

כן, יש חור בגובה של הפל אמא שלי בהתחלה עשתה עד הרצפה עם פנל וזה לא היה מוצלח, זה היה מדי כבד לדלת.

לוטוס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכתב ע"י ישראלית;1914672:
כן, יש חור בגובה של הפל אמא שלי בהתחלה עשתה עד הרצפה עם פנל וזה לא היה מוצלח, זה היה מדי כבד לדלת.

ואת מציינת שבכל זאת זה מוצלח?! למרות החור?

כתומה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י yoffy;1914675:
ואת מציינת שבכל זאת זה מוצלח?! למרות החור?

מאוד!!!! החור הוא קטן סה"כ גובה של פאנל, כמעט ולא רואים אותו, אבל זה כ"כ פרקטי. לי פשוט מגעיל לנקות את הארון מכל הלכלוכים שנופלים מהפח, בשטיפה אני מעבירה ניגוב והכל נקי.

noas

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
יש עוד תמונות אולי של מטבחים חדישים?
נשמח לראות
תודה

brod

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
בארון לפח - האם עושים פתחי אורור בדלת?
והאם זה עוזר למנוע ריח חזק בתוך הארון?

בלומה

משתמש רשום
סתם לידע כליי- לפעמים לתכנן מטבח אורך זמן ומוח כמו דירה שלמה..
גם אני מחשבת בתכנון את כלי המטבח הקיימים והעתידיים, קולטת ומתשאלת את הלקוחה על הרגלי בישול ואפיה וקניית מוצרים יבשים רטובים וקפואים, כשאני מתכננת מטבח אני עם כל רשימת הכלים שהלקוחה משתמשת הכל צריךך להכנס כולל מכשירי חשמל ותמיד יש נקודות פתיחה בעייתיות שהן לרעתי ,זו העבודה ללכת בין כולם ולהוציא מטבח יפה עכשיו מבחינת ביצוע והיופי שלו זה כבר תלוי בתקציב הלקוח ,בפגישות עם הנגר יחליט מה ואיך לפי התקציב.

אומנות

משתמש צעיר
נכתב ע"י בלומה;1979783:
סתם לידע כליי- לפעמים לתכנן מטבח אורך זמן ומוח כמו דירה שלמה..
גם אני מחשבת בתכנון את כלי המטבח הקיימים והעתידיים, קולטת ומתשאלת את הלקוחה על הרגלי בישול ואפיה וקניית מוצרים יבשים רטובים וקפואים, כשאני מתכננת מטבח אני עם כל רשימת הכלים שהלקוחה משתמשת הכל צריךך להכנס כולל מכשירי חשמל ותמיד יש נקודות פתיחה בעייתיות שהן לרעתי ,זו העבודה ללכת בין כולם ולהוציא מטבח יפה עכשיו מבחינת ביצוע והיופי שלו זה כבר תלוי בתקציב הלקוח ,בפגישות עם הנגר יחליט מה ואיך לפי התקציב.

ואיך מחשבים דירה המיועדת לא למגורים אלא לשכירות?
דירה גדולה, לא יחידה של זו"צ.

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י אומנות;1997045:
ואיך מחשבים דירה המיועדת לא למגורים אלא לשכירות?
דירה גדולה, לא יחידה של זו"צ.

משתדלים עד כמה שניתן לתכנן באופן אוניברסלי וכוללני, ולא להתיחס לגחמות ספציפיות של הלקוח אלא לתכנן כמה שיותר פרקטי ונוח ע"מ שיוכל לשמש בכמה אופנים כמתאים לכל אחד.
ותמיד בשכירות לכל אחד תפריעה נקודה אחרת שהוא היה עושה שונה, אין מה לעשות עם זה, זו מציאות החיים שכל אחד שונה מחברו...

אומנות

משתמש צעיר
נכתב ע"י revrut;1997104:
משתדלים עד כמה שניתן לתכנן באופן אוניברסלי וכוללני, ולא להתיחס לגחמות ספציפיות של הלקוח אלא לתכנן כמה שיותר פרקטי ונוח ע"מ שיוכל לשמש בכמה אופנים כמתאים לכל אחד.
ותמיד בשכירות לכל אחד תפריעה נקודה אחרת שהוא היה עושה שונה, אין מה לעשות עם זה, זו מציאות החיים שכל אחד שונה מחברו...

כן.
רק שכעת אנו עומדים בפני הדילמה הזו בתכנון המטבח.
לדוג':
ראיתי מקרר רחב מאד. משפחות גדולות יכולות להיות מצוידות בכזה.
כמה אם כן צריך להשאיר?
כמו כן, מכירה יותר ממשפחה אחת (ג"כ, משפחות גדולות) המצויידות בתנור רחב מאד. עד כמה יש להתחשב בסיכוי שהמשפחה השוכרת תרצה תנור כזה במטבחה?

רגע.
אני רואה הודעה חדשה מהשרשור שם.
אגש לראות מה נכתב.

לאה וינברג

משתמש רשום
נכתב ע"י shandy;1901496:
היום עושים את כל החלק התחתון מגירות וזה מאד נח. אני עשיתי גם מתחת לכיורים מגירה גדולה במקום ארון וזו היתה החלטה מאד נבונה. אפשר לשים שם פח אשפה בנוחות, חומרי נקיון שצריכים להיות נגישים (לא המסוכנים שבהם כמובן), שקיות וכו' והכל יוצא אלייך במינימום מאמץ.

אני ממליצה לעשות הכנה למדיח כלים, גם אם את לא צריכה עכשיו, וכן נקודת מים למקרר כדי שיהיה לך אם תקני פעם מקרר עם בר.
בכלל, תמיד חשוב לחשוב קדימה, ולעשות הכנות להכל.

אני עשיתי מטבח שלמעלה הוא בהיר ממש - שמנת, ולמטה פורמייקה בצבע וטקסטורה של עץ. יצא מהמם, מיוחד, ומאד מאד פרקטי.

את יכולה בבקשה להעלות תמונות?
תודה מראש

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  34  פעמים

לוח מודעות

למעלה