עזרה עימוד 2 טורים בוורד, עם הערות שוליים

אלינור

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אחרי הרבה נסיונות, אשמח לעזרה..
אני רוצה לעצב בוורד עלון תורני, (צריכה דווקא את וורד ולא את אינדיזיין או תג)
שבו יש 2 טורים של טקסט ומתחת הערות שוליים- שהן בטור אחד, ולא מחולקות לשתיים,
גודל העלון הוא כמובן כל דף A4, ביחד 2 צדדים זה A3 - צד ימין ושמאל יחד, אך וורד מתייחס אל זה כמובן כדף אחד של A3 ולא 2 חצאים של A4 כל אחד כי A3 זה גודל הדף שקבעתי... מה שיוצר מצב שהטורים מתפרסים לכל אורך הדף (A3) ולא לחצי ממנו A4 שזה בעצם מה שאני רוצה שיתמרכז הטקסט אליו.
כל זאת ועוד- מתחת כל הטקסט הנל אמור לבוא תמונת רקע העלון ואני רוצה שסידור הטורים מיקומם וגודלם יהיה קבוע במסמך, ורק לשנות את הטקסט כל פעם עי הדבקת טקסט חדש- לא יודעת איך לעשות את זה.. והתמונה מסבכת את הענין של שליטה על מיקום הטקסט...
לחלק טקסט ל2 טורים -הצלחתי, וגם שההערות שוליים יבואו בטור אחד- גם נדמה לי שהצלחתי.
מה שלא הצלחתי זה-
איך לעשות שוורד יתייחס לחצי A3 כל חצי ממנו יהיה דף בנפרד אבל בייצוא המסמך יתקבל כA3 ? או שיש דרך לקבוע את גודל הטורים ומיקומם ואז אין צורך לחלק את הA3 ל2 חצאים מלכתחילה?
ואיך לעשות שהתמונה ברקע לא תפריע לי לעצב את הטקסט?
והאם יש אפשרות לעשות זרימת טקסט דהיינו שתיבת הטקסט תזרום לדף הבא שאני רוצה, בסדר שאני אקבע ידנית?
מקוה שהובנתי
זה אחרי הרבה שבירת ראש בנידון אז ההסבר לא הכי רהוט....o_O
תודה מראש !(y)

דוד פ.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
איור וציור מקצועי
אחרי הרבה נסיונות, אשמח לעזרה..
אני רוצה לעצב בוורד עלון תורני, (צריכה דווקא את וורד ולא את אינדיזיין או תג)
שבו יש 2 טורים של טקסט ומתחת הערות שוליים- שהן בטור אחד, ולא מחולקות לשתיים,
גודל העלון הוא כמובן כל דף A4, ביחד 2 צדדים זה A3 - צד ימין ושמאל יחד, אך וורד מתייחס אל זה כמובן כדף אחד של A3 ולא 2 חצאים של A4 כל אחד כי A3 זה גודל הדף שקבעתי... מה שיוצר מצב שהטורים מתפרסים לכל אורך הדף (A3) ולא לחצי ממנו A4 שזה בעצם מה שאני רוצה שיתמרכז הטקסט אליו.
כל זאת ועוד- מתחת כל הטקסט הנל אמור לבוא תמונת רקע העלון ואני רוצה שסידור הטורים מיקומם וגודלם יהיה קבוע במסמך, ורק לשנות את הטקסט כל פעם עי הדבקת טקסט חדש- לא יודעת איך לעשות את זה.. והתמונה מסבכת את הענין של שליטה על מיקום הטקסט...
לחלק טקסט ל2 טורים -הצלחתי, וגם שההערות שוליים יבואו בטור אחד- גם נדמה לי שהצלחתי.
מה שלא הצלחתי זה-
איך לעשות שוורד יתייחס לחצי A3 כל חצי ממנו יהיה דף בנפרד אבל בייצוא המסמך יתקבל כA3 ? או שיש דרך לקבוע את גודל הטורים ומיקומם ואז אין צורך לחלק את הA3 ל2 חצאים מלכתחילה?
ואיך לעשות שהתמונה ברקע לא תפריע לי לעצב את הטקסט?
והאם יש אפשרות לעשות זרימת טקסט דהיינו שתיבת הטקסט תזרום לדף הבא שאני רוצה, בסדר שאני אקבע ידנית?
מקוה שהובנתי
זה אחרי הרבה שבירת ראש בנידון אז ההסבר לא הכי רהוט....o_O
תודה מראש !(y)
לא הכל מספיק מובן...
  1. לגבי תמונת הרקע - הפתרון פשוט מאד: להניח אותה בתור כותרת עליונה\תחתונה.
  2. לגבי חלוקת A3 ל־2 A4, אני לא בטוח שהבנתי את הבעיה. אבל ככל שהבנתי, לא צריך לעמד מראש ב־A3, אפשר לעמד 2 עמודי A4, ובהדפסה (במדפסת, לא ביצוא) להדפיס אותם זה בצד זה.
  3. לגבי זרימת הטקסט - לא הבנתי.

א. סופר

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
3. לגבי זרימת טקסט יש לבחור ב"כלי צורה" ב" צור קישור", מצורפת תמונה
תמונה1.png

אבל, בשביל פתור את מירב הבעיות התוכנה המומלצת כתחליף לוורד (לא לאינדיזיין או תג...) ועם מעט נסוי וטעיה אפשר ליצור דברים מדהימים היא: פבלישר Publisher, אני עשיתי איתה לאחרונה 6 עיתונים צבעוניים בסך 120 עמודי צבע, יצא בס"ד - נפלא!
למידע נוסף לגבי הנ"ל ניתן ליצור קשר eliyasofer46 @ gmail.com.

כל טוב והמון הצלחה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה