עיבוד תמונה - איך עושים את זה?!

רות נזרי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
העיבוד אמור להשלים את הצילום, לא ליצור מציאות שונה
ובעיקר להדגיש את הנקודות הטובות והנכונות שנוצרו בתמונה בשעת הצילום {בדומה לאיפור למשל}
ולטשטש את הפחות טובות.
עיבוד מקצועי זה משהו שצריך ללמוד לעשות. לא משהו שאפשר להגיע אליו בניסוי ותהייה.
והיום עיבוד הוא חלק בלתי נפרד מצילום מקצועי.{ואני לא מדברת על צילום אירועים שזה תחום שונה לחלוטין}

רות נזרי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
למה?איך את לומדת ומשתדרגת כל הזמן?רק מלשבת שעות ולנסות לשחק עד שהגעת לתוצאה שאת אוהבת...
כוונתי היא שבעיבוד יש כללים מה נכון לעשות ולא תמיד מניסוי ותהייה אפשר להגיע לעיבוד מקצועי ברמה גבוהה.

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ממש אהבתי.
איך עשית את כל זה ?מהסרטון?
יש לך רקע קודם בפוטושופ?
מהסרטון.
יש לי רקע בפוטושופ, בא נאמר שאנחנו צועדים יד ביד למעלה מעשר שנים.
אבל לפני הסרטון, לא הייתי מגיעה לתוצאות האלה מהרקע הגרפי שיש לי.
פוטושופ, זה בור בלי תחתית כמה שאת לומדת לעולם את לא מכירה את כל האפשרויות והקומבינציות שהוא מציע לך.

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
@msphoto
הכל נכון.
אבל.
עיבוד (=פיתוח) הוא חלק משמעותי מתהליך הצילום. והרבה צלמים גדולים מאופינים בעיקר שם.

את רוב העיבודים המיוחדים שמעלים כאן ובנות מחפשות ללמוד אפשר היה לעשות גם בחדר חושך. הבהרה/הכהיה (-גם סלקטיבית), פילטרי צבע, העלאת/הורדת קונטרסט וכו.
הסרת פצעונים זה עוד פלוס לדיגיטל אבל אפילו את זה ואפילו ריטושי ניו בורן אפשרי היה לעשות בעבודה קשה בפיתוח (עד היום העבודה לא השתנתה הרבה, התמונות האיכותיות עוברות ריטושי הבהרה הכהיה עדינים מאוד ידנית לא משהו שלא יכלו לעשות אז)

איפה אמרתי שלא?
עיבוד הוא חלק לגיטימי ואפילו נצרך במקרים מסוימים, אבל הוא עלול להפוך למוקש שגורם לחסרי הבנה וידע טכני לזלזל בצילום ולהסתמך על העיבוד בלבד
על זה אני מדבר.

וזה מתחבר בדיוק למה שכתבת לגבי הRAW..
בשבילך זה לשלוט על כל התהליך אחרי שאת יודעת מה את עושה בצילום עצמו..
אצל רבים אחרים זה 'בוא נצלם RAW על אוטומט איך שיצא ואח"כ נראה'
במקרה שלך זה אולי נוח יותר כשמדובר בצילומי מוצר, בצילום אירועים כפי שכתבת זה פחות רלוונטי.

תכל'ס מה שצריך להיות מוסכם הוא שצריך לדעת לצלם, וזה מתחיל בלדעת לראות ולהרגיש את התאורה ואת הסט, אחרי שהסכמנו שאין שום 'היתר' לצלם באופן שגוי - ניתן להתווכח אם יש או אין תועלת בRAW, מן הסתם אם הצילום בוצע באופן מיטבי - העיבוד הנצרך יהיה לגמרי בתוך טווח הנתונים של הJPEG, יהיו שיעדיפו להתחיל מהתחלה דרך הRAW, שיהיה.

רחל תן עמי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
העיבוד הוא הטאצ' הסופי של התמונה, מה שקרה שהוא הפך בהרבה מקרים לחלק היותר עיקרי, למרות שגם 50% לא מגיע לו. אף אחת לא תגיד שזה יותר חשוב לה מהצילום, אבל במציאות, תפתחו עיניים, זה בולט שרבים נותנים לו מקום על חשבון איכות הצילום. לצלם טוב לוקח המון זמן ללמוד, נסיון של שנים, אבל כשהעיבוד טופס כל כך חזק, משקיעים בו את הלמידה במקום בחלק הנכון והטוב. ומשתמשים בו ככיסוי.
אני ניסיתי להבין איך עושים את זה, ברגע שראיתי שיש לי דרך, הנחתי לזה. אני וודאי ממשיכה לעבד, אבל לא זאת הלמידה שלי. לא זאת העבודה שלי. אם אני עושה את זה, זה לכיף, לא כי תכננתי מלכתחילה. בתור צ'ופר לסט, לא בתור שיטה.
מי שמצליחה להגיע למקסימום צילום שתעבור לעבד יותר, אבל זה לא בא מהר. הרבה יותר לאט ממה שחושבים שזה. ממה שעושים את זה.
ובהחלט שאפשר לעבד JPEG בהנחה שהתמונה במקסימום שלה, ברור שיש מקרים שבהם נצלם בRAW במצבים שצריך יותר דינמיות, במקומות בעייתיים מבחינת תאורה וכו'.
אבל אני אוהבת לחשוב, אז אחשוב על כל הדברים פה, בתקווה למצוא את המקום הנכון ביותר בשבילי ובשביל המקצועיות שלי. תודה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  18  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה