פלייבק עיבוד ליצירה

מולאן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
אם יש לי יצירה
ואני רוצה לכתוב לה קול שני ופסנתר
נאמר גם קול שלישי
מעודי לא למדתי כתיבת עיבוד (כלומר למדתי בגיל מדי צעיר... ) תכלס לא יודעת איך עושים את זה
האם יש כללים מסויימים?
יש לי את התוכנה החינמית musescore שם כתבתי את הבסיס - ובעצם לפי שמיעה אני עוברת וכותבת על זה
האם זה נכון לעשות כך?
מהתוצאה עד כה אני נהנית אבל זה מרגיש לי קצת דל
יש כאן מישהו שמוכן/ רוצה -לקבל את הקובץ ולומר לי עד כמה אכן בסדר העבודה ואיך ניתן ליעל....?
ערב טוב

קלאסיקה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
האם יש כללים מסויימים?
מבחינת הרמוניה, יש כמובן המון כללים מה 'נכון' ומה לא, רק שברוב העיבודים בני זמנינו לא מקיימים אותם וחלק מהמעבדים גם לא יודעים אותם.
עיבוד לרוב הוא איזון נכון בין תפקידי הבס לתפקידי הסולו, שלא יהיה עמוס מידי מחד ולא יהיה ריק מידי מאידך, אבל זה גם מאוד תלוי באפקט שרוצים ליצור.
יש מקרים שבהם דווקא נגינה מינימליסטית עם אקורדים 'חסרים', יוצרת אפקט יפה והולם יותר ליצירה ויש מקרים שדווקא כדאי למלאות. (במקרה של יצירות, העיבוד הוא בעצם חלק מתהליך ההלחנה בשונה משירים שיש איזה סוג של 'מוסכמה' איך יוצרים עיבוד נכון לשיר).

אני אשמח לשמוע ולעזור אם צריך.
אני משתמש בסיבליוס לכתיבת תווים, אבל אפשר לייצא קובץ שמתאים לכל התוכנות.

מולאן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
הסבר מפורט ויפה
אני אשמח לשמוע ולעזור אם צריך.
אני משתמש בסיבליוס לכתיבת תווים, אבל אפשר לייצא קובץ שמתאים לכל התוכנות.
תודה!!
איך מיצאים קובץ שיתאים לכל התוכנות?

קלרנית

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אם יש לי יצירה
ואני רוצה לכתוב לה קול שני ופסנתר
נאמר גם קול שלישי
מעודי לא למדתי כתיבת עיבוד (כלומר למדתי בגיל מדי צעיר... ) תכלס לא יודעת איך עושים את זה
האם יש כללים מסויימים?
יש לי את התוכנה החינמית musescore שם כתבתי את הבסיס - ובעצם לפי שמיעה אני עוברת וכותבת על זה
האם זה נכון לעשות כך?
מהתוצאה עד כה אני נהנית אבל זה מרגיש לי קצת דל
יש כאן מישהו שמוכן/ רוצה -לקבל את הקובץ ולומר לי עד כמה אכן בסדר העבודה ואיך ניתן ליעל....?
ערב טוב
וואו
אני בדיוק מתעניין באותו נושא
ובדיוק משתמש גם באותה תוכנה(!) - musescore
(בעצם אני עובד יותר על פלייבק ולא על פרטיטורה לשימוש נגנים, אבל בתוכנה זו יש דגימות מאד מוצלחות בחינם ובינתיים זה מוציא סחורה די טובה)
אין לי שום ידע בכללי העיבוד וזה מאד מעניין אותי
אם יש איזה חוברת תאוריה שמדברת בעיקר על עיבוד, נשמח אם מישהו יעלה אותה לכאן

אבי100

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
וואו
אני בדיוק מתעניין באותו נושא
ובדיוק משתמש גם באותה תוכנה(!) - musescore
(בעצם אני עובד יותר על פלייבק ולא על פרטיטורה לשימוש נגנים, אבל בתוכנה זו יש דגימות מאד מוצלחות בחינם ובינתיים זה מוציא סחורה די טובה)
אין לי שום ידע בכללי העיבוד וזה מאד מעניין אותי
אם יש איזה חוברת תאוריה שמדברת בעיקר על עיבוד, נשמח אם מישהו יעלה אותה לכאן
יש פה אתר מעניין על עיבוד

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

רבי שמעון - הסיפור המלא • אתגר 15

לוח מודעות

למעלה