עט גרפי - מבקש המלצות והסבר

מ טיילור

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
שלום לכולכם

אני מתכנן לרכוש בשבוע הבא בשעה טובה עט גרפי
המעט שאני יודע הוא שכדאי לרכוש את המוצר של חברת wacom
ושהמוצר הוא פונקציה של גודל הלוח ורמת הרגישות

אשמח לכל אינפורמציה שתוכלו לתת בנושא
ובעיקר : פונקציות שאני אמור לחפש, מחיר , מקום אמין לרכוש את המוצר (אזור המרכז)

כל הסבר/ הערה / הארה או תגובה יתקבלו בברכה

תודה מראש

הסתר_פנים

משתמש פעיל
אני קניתי לאחרונה ישירות מאריג'נט עט גרפי מדגם Wacom Intuos3 A6 Wide
אני מאוד מרוצה, חושבת שזה עונה על דרישותי.
פחות מזה, נראה לי מעליב. יותר מזה, בשלב זה לא דרוש.
אז בקישור הבא תוכל לראות את הדגם ולהתרשם גם מאחרים.

http://www.arigent.co.il/wacom/index.asp

ואגב התענוג גרם לי להפרד מ-1300 שקלים.

miri

מירי הס- אמנית ציור
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
גם אני קניתי אינטוס 3 פשוט נכנסתי לאתר של וויקום התקשרתי למס' שמופיע שם והם שלחו לי עם שליח עד הבית נפרדתי ודווקא בשמחה מ1500 שקלים כי העט חסך לי המון שעות עבודה

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
שתפי אותנו כיצד זה חוסך לך המון עבודה, מירי. במה זה שונה מציור ידני? אז מה, חסכתי סריקה וגמרנו? אגב למה לך עלה 1500 ש"ח ולהסתר עלה 1300 ש"ח.

הסתר_פנים

משתמש פעיל
אין ספק שהציור במחשב מביא מימד אחר לכל נושא הציור.
מי שמכור לריח הצבע והטרפנטין אולי לא ממש יתחבר,
אבל אם ננסה לסקור את התועלת שבו באופן הכי חפיף אז ככה:
קונטרול Z - תחשבי שיש לך אפשרות לבטל כל פאשלה שנעשתה, ליצור סנאפ-שוטים בחלון ההיסטוריה ולחזור למצבים נבחרים מסויימים.
עבודה בשכבות: שכבה לסקיצה, לאיור, לצבע, והמהדרין יוסיפו גם שכבות לצללים ולאורות.
התמקדות: להגיע למקסימום דיוק על ידי התמקדות בפריטים קטנים.
התאמות, פילטרים וכלים: שימוש ביכולות של פוטושופ להבהרה, הכהייה, טשטוש, ריטוש ומה לא.

מה שכן, צריך ללמוד להפעיל את הצעצוע, במיוחד בקטע של תיאום עין יד, שאת מציירת ועינייך תקועות במסך ולא במשטח. ללמוד את הרגישות ומידות הלחץ. זה לוקח קצת זמן, אבל לדעתי שווה.

miri

מירי הס- אמנית ציור
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
דוקא התכונתי חסך המון זמן לגרפיקה ולא לציור ציור ביד או במחשב שאלה של סגנון ולא של זמן (מבחינתי)
אבל בגרפיקה עכשיו אני באמצא הזמנה לבר מצווה ושאלתי בפורום גרפיקה תמונות לשבעת המינים עד שמשהו יענה אני מציירת העזרה הגדולה היא בביחרת תמונות שאני עובדת עם זה המון לגזור במדויק סביב שיער וכו' פה אני חוסכת שעות של עבודה כי אני מגדילה את האזור מאד וכמו שאני מעבירה קו על דף אני בוחרת דמות הכי מורכבת במינימום זמן ויוצא מושלם בלי השואה לעכבר

miri

מירי הס- אמנית ציור
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
בקשר למחיר כל תוספת של משהו זה עוד אופציהעם העט או עם הלוח

RacheliArt

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
מירי - איזה תוספות? מה כדאי לבקש? ואיך התוכנה שהם מביאים יחד עם העט?

miri

מירי הס- אמנית ציור
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
התוספות הם גודל הלוח או רגישות העט עם התוכנה המצורפת אני לא משתמשת הכי נוח לי עם פוטושופ

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
עוד כמה אשכולות כאלה, ואני גם קונה...

miri

מירי הס- אמנית ציור
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
ואף אחד לא ירחם על הפרידה מכספך

מ טיילור

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
וואאווווו....
תודה תודה לכל המגיבים, לא ציפיתי לכזה שיתוף ועזרה הדדית, ההערות וההכוונות של כולכם הם ממש ברכה.
"הסתר" עיינתי בקישור ששלחת לגבי Intuos3 A6 שגם מירי ממליצה עליו באמת נראה מעניין
בנוסף ראיתי גם את העט הזה : http://www.zap.co.il/compModels.asp?sog=C-ElectronicBoard&model_id=371872
אמנם קטן ב 4 ס"מ אך המחיר הוא פחות מחצי (648 ש"ח), האם מישהו יכול להצביע על סיבה טובה להשקיע 652 ש"ח נוספים ? האם ההבדל בגודל הוא אכן כל כך משמעותי ? אולי הדגם הזה לא שווה אפילו אגורה ? האם יש דגמים נוספים במחיר דומה (סביבות ה - 1000 ש"ח כאמור) ?

אשמח אם תאירו את עיני
שוב תודה לכולם

miri

מירי הס- אמנית ציור
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
כל נקודה על הלוח היא נקודה על המסך ככל שהלוח יקטן יקשה עליך לכוון לקוים חלקים וישרים
נראה לי שאם הייתי מקטינה את הלוח ב4 ס"מ הייתי נהנת חלקי 4 מכל העינין

מ טיילור

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
סליחה שאני נודניק , אבל מירי וכל השאר , אם תוכלו להעיף מבט גם על זה ...
http://www.arigent.co.il/Products/ProdDtl.asp?Pid=3341
שוב , חצי מחיר וההבדל ברמת הרגישות , 512 במקום 1024 האם זה דבר מורגש ? האם שמים לב לזה בכלל ?
שוב תודה למגיבים

miri

מירי הס- אמנית ציור
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
תלוי מה המטרה שלך? את ציירת? אם לא זה פחות משמעותי. אבל מורגש

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אם זו השקעה לטוח רחוק ממליצה לקנות גודל A5, הזרימה יותר טובה, אפשר לעשות קוים רחבים בכיף.

מצד שני, אם מראש אתה הולך על גודל A6 שהוא די קטן לצורך ציור ואיור - אז לקנות את הכי רגיש מהגודל הזה. אם זה לצרכי ציור כמובן.

4 ס"מ זה משמעותי מאוד, המסך מתורגם ללוח, כל נקודה על הלוח מקבילה לנק' על המסך, כך שגודל קטן מחייב לעשות קוים קטנים על הלוח בשביל קוים גדולים על המסך.

מקווה שהסברתי טוב.
לעניות דעתי זה עלול לגרום לכאבים רציניים בכף היד בטווח ארוך, וגם עלול להפריע לזרימה של הציור.

אלף

משתמש מקצוען
אני משתמשת, כשנה, בעט גרפי של WACOM לוח בגודל A5 נדמה לי שהגרסה נקראת GRAFHIRE4 אינני זוכרת את הפרטים הנוספים. הוא מאוד רגיש ונוח. היום הייתי קונה לוח A4

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אני קניתי עט מעולה ב-800, יד שניה. מישהו שקנה וראה שהוא לא בדיוק יודע לצייר (מהצד זה נראה קלי קלות) ומכר לי יותר בזול. למי שאוהב ויודע לצייר זה פשוט קפיצה ברמה, רק צריך זמן כדי להתרגל - אחרי שמתרגלים, זה פשוט עולם אחר. במקום לצייר ולסרוק או להתפתל עם העכבר... צרפתי פה ציור בעט.

עפרה

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
pr
הציור פשוט מקסים! צבעים יפהפיים וחיים, ומלא הומור!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה