מידע שימושי עזרת הנשים תהיה פתוחה בראש השנה?

מצב
הנושא נעול.

יהודי חושב

משתמש צעיר
אם יבטלו ככה בהינף יד את האפשרות לנשים להתפלל בראש השנה בבית הכנסת, כמו שעשו כל הדורות לפנינו -
זה יהיה גם עצוב מאד, וגם מכעיס מאד :(
(וכן, יש מספיק נשים בלי ילדים ממש קטנים שלא מאפשרים להן להתפלל בית כנסת).
סתם לידיעה רוב בתי הכנסת במשך הדורות לא היו עם עזרת נשים
נשים אמנם חייבות להתפלל, אבל לא בהכרח בבית הכנסת, תקיעת שופר זה גם לא חובה מדינא
אמנם היום כמעט כל הנשים כבר הולכות לבית הכנסת ושומעות תקיעת שופר, וזה יהיה באמת בעיית רגשית איך הם יעברו את הראש השנה הבעל"ט אבל זה לא בעייה הלכתית
מידיעה אני יודע על כמה חסידיות ,שכל שנה כמעט ואין מקום לנשים, וזה תפוס בעיקר לכל הגברים המגיעים מכל קצוות תבל

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
סתם לידיעה רוב בתי הכנסת במשך הדורות לא היו עם עזרת נשים
נשים אמנם חייבות להתפלל, אבל לא בהכרח בבית הכנסת, תקיעת שופר זה גם לא חובה מדינא
אמנם היום כמעט כל הנשים כבר הולכות לבית הכנסת ושומעות תקיעת שופר, וזה יהיה באמת בעיית רגשית איך הם יעברו את הראש השנה הבעל"ט אבל זה לא בעייה הלכתית
מידיעה אני יודע על כמה חסידיות ,שכל שנה כמעט ואין מקום לנשים, וזה תפוס בעיקר לכל הגברים המגיעים מכל קצוות תבל
אף אחד לא חשב שזה בעיה הלכתית.

מגבת

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
פורסם בJDN

מרן שר התורה הגר''ח קנייבסקי שליט''א אמר במענה לשאלת מרביצי תורה כי החובה מוטלת על ראשי הישיבות לאפשר את הלימוד בהיכלות התורה באופן שאין בו סכנה. עוד השיב לגבאי בתי הכנסת כי אין לסגור את ה'עזרת נשים' בימים הנוראים כי צריך את התפילות שלהם.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
פורסם בJDN

מרן שר התורה הגר''ח קנייבסקי שליט''א אמר במענה לשאלת מרביצי תורה כי החובה מוטלת על ראשי הישיבות לאפשר את הלימוד בהיכלות התורה באופן שאין בו סכנה. עוד השיב לגבאי בתי הכנסת כי אין לסגור את ה'עזרת נשים' בימים הנוראים כי צריך את התפילות שלהם.
ממש התרגשתי הבוקר כשראיתי את זה.
באמת.

תרשיש

משתמש צעיר
זאת באמת בעיה אבל זה לא נראה לי מטריד אף אחד
עם הרבה רצון טוב אפשר לסדר מקום
בבתי ספר , חידרים, אולמות שמחות וכד'
קחו בחשבון שברוב הישיבות יש קפסולות כך שאין שם השנה עזרת נשים
וזה יוצר כמות כפולה של נשים בבתי כנסת

נחמ'שית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
זאת באמת בעיה אבל זה לא נראה לי מטריד אף אחד
עם הרבה רצון טוב אפשר לסדר מקום
בבתי ספר , חידרים, אולמות שמחות וכד'
קחו בחשבון שברוב הישיבות יש קפסולות כך שאין שם השנה עזרת נשים
וזה יוצר כמות כפולה של נשים בבתי כנסת
אבל יש גם הרבה נשים בסיכון שלא יבואו השנה

נעמי

לעיצוב שמעיף גבוה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
מעניין שהנשים בעד פתחית עזרת הנשים
והגברים טוענים שאפשר להתפלל גם מהבית....
אפשר לזהות גם משתמשים אנונימים.
לעצם העניין איך תראה שנה בלי דמעות של נשים (למי שלא מבין שקשה לדמוע ולקרוע רקיעים מהבית- משל קטן-איך נראית למידה מהבית:)

נערך לאחרונה ב:

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
אני אומרת לעצמי מה אני אישה לא צריכה לבקש רחמים על עצמי ?!
לא צריכה להתוודות על חטאי ?!
לגברים יש סליחות, תפילות, כולל
הם נפגשים עם תהליך אלולי שכזה במשך חודש שלם !
שפותח להם את הלב לעבודת הבורא

אנחנו רצות עבודה, בית, ילדים, ב"ה אלף פעמים!
אבל מאיפה אני אכניס את הנשמה שלי לתהליך אלולי ?
ועכשיו גם תפילות בר"ה ... (לפחות מהמרפסות דווקא נראה לי היה יותר נגיש! מצד אחד לפחות...)

אבל אני באמת מנסה להבין למה נשים לא צריכות לבקש רחמים, להמליך את מלך המלכים, להתפלל, להתוודות ?

(זה לא קשור דווקא לשנה הזו , אבל השנה הזו מצד אחד זה קצת יותר מתחדד)
ידועים דברי ר' אליה לופיאן זצוק"ל שנשים שעושות באמת מה שהם צריכות ושומרות על ילדיהם המילים הבודדות של התפילה שהם מצליחות למלמל עולות ישר לרבש"ע דרך צינור מיוחד

יתכן שהשנה זה תקף גם לגבי הגברים (לפי מה שיורו עיני העידה)

מ.לוינגר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
במענה לשאלות גבאי בתי הכנסיות לקראת הימים הנוראים, אם ראוי לסגור את עזרת הנשים על מנת לאפשר הגדלת מקום התפילה בעזרת האנשים, השיב רשכבה"ג מרן שר התורה הגר"ח: "לא, התפילה שלהם חשובה וצריכים אותה". בדבריו הורה למצוא פתרונות אחרים כדי להתפלל בלא חשש סכנה.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
בכמה בתי כנסיות אצלינו ראיתי מודעה שיהיה אפשר נשים ובנות מכיתה ט' בלבד

נצעד קדימה

משתמש רשום
בכמה בתי כנסיות אצלינו ראיתי מודעה שיהיה אפשר נשים ובנות מכיתה ט' בלבד
זה לא אמור להפחית את כמות הנשים כי אם עד היום היו נשים שנשארו בבית לשמור על הילדים ושלחו את בנותן בנות המצוה להתפלל, ברגע שיוכלו להתפלל בנות רק מכיתה ט' האמהות תבואנה כי הבנות ישמרו בבית, כך שלא ירוויחו פחות נשים בעזרת נשים.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
איך יתפללו ביום כיפור בלי הריח של הבמבה והרשרושים של הביסלי?
מקווה שהתפילות תעלינה גם ככה.
(נכתב בציניות)
דווקא לי זה יחסר מאד!! ולא בציניות...

לראות ילדים קטנים שיושבים על המדרגות ומתלחשים ''שצריך לשמור על השקט כי אמא ואבא מתפללים /כי אסור לדבר בבית הכנסת...'' זה אחד הדברים הקדושים והטהורים שנפסיד השנה..

לצערנו בדורות האחרונים אנשים לא באמת משכילים להבין כמה כוח יש בילדים קטנים אפילו בדברים קטנים כמו לאכול במבה בנעילה ולנשנש ביסלי בתקיעות שופר..

לא יודעת מה איתכם לי זה מ-א-ד כואב כל הסיפור הזה!

נעמי

לעיצוב שמעיף גבוה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
דווקא לי זה יחסר מאד!! ולא בציניות...

לראות ילדים קטנים שיושבים על המדרגות ומתלחשים ''שצריך לשמור על השקט כי אמא ואבא מתפללים /כי אסור לדבר בבית הכנסת...'' זה אחד הדברים הקדושים והטהורים שנפסיד השנה..

לצערנו בדורות האחרונים אנשים לא באמת משכילים להבין כמה כוח יש בילדים קטנים אפילו בדברים קטנים כמו לאכול במבה בנעילה ולנשנש ביסלי בתקיעות שופר..

לא יודעת מה איתכם לי זה מ-א-ד כואב כל הסיפור הזה!
כבר פחדתי להביע דיעה.
אני גם אוהבת ילדים שבאים לבית הכנסת,
את האמהות שמוסרות נפש לבא לתקיעות ולתפילות, ולא מספק אותם לשמוע 100 תקיעות רצופות.
אוהבת את הילות עם האצבע בסידור ושניה אח"כ עם ביסלי ואח"כ נופלות ובוכות וחוזרות ומתפללות,
את המבטים הקסומים שיש לילדים בעיניים כשהם שומעים וואו-- תקיעות שופר!!!
את הילדה שמתפללת ומנדמדת עגלה ונכנסת שניה לשאול את אמא בלחש אם היא יכולה ללכת עם הילדים לגינה...
אוהבת את זה.
בכנות.
זה לא מפריע לי.
ראש השנה הוא לא רק יום הדין לבחורות מכיתה ט'.
יאלה עגבניות.

ששונית

משתמש מקצוען

נדיר. נדיר.
איפה את גרה? נשמע פסטורלי לגמרי ילדים שמתלחששים שלא לדבר.
כי במקומות בהם אני התפללתי, בירושלים, בבני ברק, באשדוד, הדברים הקדושים והטהורים האלו בכו וייללו ואמאאא! ובמבהההה!! הוא עשה לי! היא התחילה! ופעיות של פעוטות ובכיות של תינוקות והמתפללות צריכות לזהות מבין הגנוחי גנח לבין הילולי יליל איזו היא מפי עוללים ואיזו היא קול השופר.
לצערנו בדורות האחרונים נשים לא באמת משכילות להבין כמה כח יש בילדים קטנים להפריע לתפילת מאות מתפללים ושמקומן האמיתי, הטבעי הוא בבית בין נישנושי הבמבה לביסלי

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נדיר. נדיר.
איפה את גרה? נשמע פסטורלי לגמרי ילדים שמתלחששים שלא לדבר.
כי במקומות בהם אני התפללתי, בירושלים, בבני ברק, באשדוד, הדברים הקדושים והטהורים האלו בכו וייללו ואמאאא! ובמבהההה!! הוא עשה לי! היא התחילה! ופעיות של פעוטות ובכיות של תינוקות והמתפללות צריכות לזהות מבין הגנוחי גנח לבין הילולי יליל איזו היא מפי עוללים ואיזו היא קול השופר.
לצערנו בדורות האחרונים נשים לא באמת משכילות להבין כמה כח יש בילדים קטנים להפריע לתפילת מאות מתפללים ושמקומן האמיתי, הטבעי הוא בבית בין נישנושי הבמבה לביסלי
דווקא אני גרה באחת הערים שהזכרת- במרכז העיר.
וכן אצלנו יש תינוקות ממש ויש ילדים בני שנתיים שלוש ויש גם גדולים יותר וכולם יודעים לשבת יפה על המדרגות ולהתלחש או מקסימום לרדת לחצר בית הכנסת ולשחק ומידי פעם לעלות ל: תקיעות שופר, ברכת כהנים, קריאת התורה ועוד...
אז נכון שיש כללים ברורים מתי בד''כ יש ילדים קטנים ומתי יש את הבוגרים יותר.
אבל אני רוצה לומר לך שוב שהרגעים האלו של תפילת מוסף ותקיעות שופר בראש השנה ותפילה מנחה-נעילה ביום כיפור בהם יש את השיא של הילדים (ודווקא אז כולם למעלה אין ילד אחד בחצר) לי זה נוגע עמוק עמוק בפנים הרבה יותר עמוק מסתם נשנושי חטיפים.
ולדעתי מי שמסתכל על זה במבט שטחי ולא משכיל לראות קצת יותר לעמוק מפסיד משהו ענק באמת! ולכשיגיע היום והוא יבין יהיה כבר קשה להחזיר את השעות שהפסיד.

וסליחה שככה יוצא לי לומר זאת אבל אולי זה גם תלוי בסוג הציבור-עדה וכ' אצלנו בכ''א זה מושרש כ''כ עמוק שזה כואב עד בלתי נתפס להפסיד את זה.

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
הכי חכםם
גם אין סיכונים, וגם יש למי שצריך את זה באמת....
מהנסיון שלי מי שחשבה בתור בחורה שהבחורות צריכות את זה באמת חושבת בתור נשואה טריה שנשואות טריות צריכות את זה באמת וכראה גם בתור סבתא...

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה