השקעות עזרו ל"תוכנית", המשקיעה המתחילה, שלא מבינה איך מתחילים (אפ' שקראה אשכולות רבים בתחום)

תוכנית

משתמש פעיל
שלום וברכה
אודה לעזרה, אני ממש מתבלבלת כמה שקראתי אשכולות בתחום ההשקעות.

יש לנו הון עצמי נמוך לדירה ראשונה (אמור להיות כ 210K, קצת יותר, בפועל כרגע יש לנו כ 130K- חלק מסכום שההורים נתנו לחתונה, וחלק מחסכון שלנו, ההורים בצד השני, עדיין לא הביאו, ואנחנו מעדיפים לא לבקש, כל עוד אין לנו דירה לרכישה- שרחוקה מאוד מהמציאות שלנו כרגע)

הכסף יושב בגמח כספים אמין, שיכול לשחרר את הכסף תוך שבוע
רשומים כבר 5 שנים בהגרלות מחיר למשתכן (בינתיים המזל עוד לא שיחק לנו, מקווים שיום יגיע)
ובלי מחיר למשתכן, זה פשוט רחוק מאיתנו...

אנחנו מאוד מאמינים בחסד שאנחנו עושים בהכנסה לגמח
מצד שני, חושבת שמצבנו כ"כ גרוע ביחס לקניית דירה, אז אולי אנחנו כן צריכים לעשות לביתנו...
וכן להכניס את הכסף, או את חלקו להשקעה
כי לא נראה לי שנוכל להשתמש בו לפני 5 שנים (הלוואי 5 שנים, אם נזכה בקרוב...)
נכון שבשנה הראשונה לא נרוויח מזה הון, אבל לאט לאט הריבית דריבית גם תוסיף את דברה.

1. איפה הייתם ממליצים להכניס?
(מלחיץ אותנו יותר מידי סיכונים, זה כסף לדירה, אולי לפזר את הכסף באחוזים (והאם אפשרי לפזר בסכומים כאלו, באיזה צורה- טכנית, ובאחוזים כמה מומלץ הפיזור, נניח 20% השקעה בשוק ההון סיכון גבוה, 50% אגח, 20% קרן כספית, 10% גמח)
פקדון בבנק, קרן כספית, שוק ההון, קרן השתלמות- שסגור ל7 שנים
2. איך עושים את זה, לא מצליחה להבין- בנק, בית השקעות- איפה, איך ניגשים ומתחילים
(מבחינתי גם אם יש לכם קישורים להסברים מסוג לעשות X, Y, Z- אבל דברים ברורים, כי אני לא הצלחתי להבין כלום, ניסיתי, ואין לי בעיית הבנה בדר"כ)

כיום משלמים שכירות, ומבינים שאנחנו לא זורקים כסף של ריביות לפח...
תודה רבה

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
(מלחיץ אותנו יותר מידי סיכונים, זה כסף לדירה, אולי לפזר את הכסף באחוזים (והאם אפשרי לפזר בסכומים כאלו, באיזה צורה- טכנית, ובאחוזים כמה מומלץ הפיזור, נניח 20% השקעה בשוק ההון סיכון גבוה, 50% אגח, 20% קרן כספית, 10% גמח)
זה מורכב לענות על זה.
אבל אתם בכיוון טוב.
2. איך עושים את זה, לא מצליחה להבין- בנק, בית השקעות- איפה, איך ניגשים ומתחילים
(מבחינתי גם אם יש לכם קישורים להסברים מסוג לעשות X, Y, Z- אבל דברים ברורים, כי אני לא הצלחתי להבין כלום, ניסיתי, ואין לי בעיית הבנה בדר"כ)
את זה קראתם?
אשמח שתמקדו אותי מה לא מובן ואשפר לטובת כולם.

תוכנית

משתמש פעיל
תודה
באמת לא קראתי
כי הבנתי הכל, סיכונים, רווחים
אבל טכנית איך עושים את זה, כמה עולה וכו'
לא היה לי
ופה זה נראה לי ממש ברור ומובן
לא גמרתי לקרוא, אני די בהתחלה
אבל שהבנתי את הכיוון ראיתי שזה בדיוק מה שהיה חסר לי
אז תודה רבה

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יש 2 אופציות
אפשר לפתוח מוצר פיננסי שנקרא קופ'ג להשקעה עם בית השקעות מפוקח (כמו מיטב) ולבחור באיזה מסלול להשקיע את הכסף
האופציה הזאות היא לא הכי אופטימלית למיקסום הרווח בגלל הדמי ניהול שלוקחים שפוגע באפקט ריבית דריבית
יתרון פסיכולוגי שלא צריך ''להתעסק'' בקניית של המניות,אלא אפשר לעות הו''ק ושוכחים ומחכים 30 שנה..

אופציה שניה לפתוח חשבון מסחר עצמאי למשל עם מיטב טרייד ולנהל תיק השקעות בצורה עצמאית
נצרך התעסקות מינימלית בקניה של המניות (לא מסובך)

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
גם קרן כספית פותחים שם?
קרן כספית דרך בנק

איש פנינים

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נראה לי הדבר הראשון שכדיי לעשות זה,
להגדיר את סיבולת הסיכון שלכם.
כלומר, כמה אתם מוכנים להפסיד? כמה אתם רוצים להרויח?
אם אתם לא מוכנים להפסיד שקל אז מתאים לכם פק"מ או כספית או אג"ח בדירוג גבוה.
אם אתם מוכנים להפסיד נניח 10%, תמורת הסיכוי להרויח.
אפשר לפצל את הכסף ולשים את חלקו במניות.

משושי

משתמש פעיל
נראה לי הדבר הראשון שכדיי לעשות זה,
להגדיר את סיבולת הסיכון שלכם.
כלומר, כמה אתם מוכנים להפסיד? כמה אתם רוצים להרויח?
אם אתם לא מוכנים להפסיד שקל אז מתאים לכם פק"מ או כספית או אג"ח בדירוג גבוה.
אם אתם מוכנים להפסיד נניח 10%, תמורת הסיכוי להרויח.
אפשר לפצל את הכסף ולשים את חלקו במניות.
@תוכנית חשוב מכך לדעתי היא הגדרה של טווח ההשקעה
כי לא דומה השקעה לשנתיים להשקעה ל5 שנים או ל8
ולכן הייתי ממליץ קודם לתכנן את טווח ההשקעה מה המינימום מה הריאלי ומה המקסימום ולפי זה לבנות תיק השקעות
בהצלחה

bmsz

משתמש רשום
ישנה אופציה שאניי יודע שמנהלי האשכול לא ששים עליה והיא לפנות לבית השקעות לבניית תיק ניהול אישי.
מניסיוני זה יכול להניב יותר תשואה מהמוסדיים הגדולים
אם ניקח רעיון של תיק 30/70 הממוצע שעשו בתי ההשקעות הקטנים השנה הוא בין 7 ל8 אחוזים ובמוסדיים הגדולים עשו רק קרוב ל4.
והם יכולים לבנות באופן המותאם ביותר.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
ישנה אופציה שאניי יודע שמנהלי האשכול לא ששים עליה
כל אחד רשאי להביע את דעתו בפורום בכפוף לכללים.
דעתם של המנהלים לא רלוונטית.

bmsz

משתמש רשום
ישנה אופציה שאניי יודע שמנהלי האשכול לא ששים עליה והיא לפנות לבית השקעות לבניית תיק ניהול אישי.
אם ניקח רעיון של תיק 30/70 הממוצע שעשו בתי ההשקעות הקטנים השנה הוא בין 7 ל8 אחוזים ובמוסדיים הגדולים עשו רק קרוב ל4.
ישנם בתי השקעות שהם כשרים לחלוטין בכל פעילותם
כגון דיאמונד שפועל על פי הנחיות הג”ר אריה דביר שליט”א

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
עדיף לפנות לעזרה של יועץ מקצועי בלתי תלוי שהאינטרסים היחידים שלו הם טובת הלקוח, מאשר להתייעץ עם היועצים של בתי ההשקעות למיניהם.

bmsz

משתמש רשום
עדיף לפנות לעזרה של יועץ מקצועי בלתי תלוי שהאינטרסים היחידים שלו הם טובת הלקוח, מאשר להתייעץ עם היועצים של בתי ההשקעות למיניהם.
ברור
אבל גם היועצים הפרטיים שאני נתקלתי בהם לעיתים הלכו על המוכר והידוע וכשהצעתי רעיונות נוספים כגון אלו המצוינים לעיל סברו וקבלו.
לכך תמיד מידע כזה מועיל

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
ברור
אבל גם היועצים הפרטיים שאני נתקלתי בהם לעיתים הלכו על המוכר והידוע וכשהצעתי רעיונות נוספים כגון אלו המצוינים לעיל סברו וקבלו.
לכך תמיד מידע כזה מועיל
להיות עם יותר מידע זה תמיד טוב.
אבל כאמור עדיף להתייעץ עם יועץ שהאינטרס היחיד שלו זה הרווח של המשקיע.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה