עזרה עזרו לי! האם זו הונאה?

פרידא

משתמש מקצוען
עברתי ל"סלקום חשמל" לפני כחודשיים. מאז לא קיבלתי חשבונית ולא שום אות חיים. ניסיתי מס' פעמים להתקשר. לא מצאו חשבונית, הבטיחו שיחזרו אלי ולא חזרו.
שבוע שעבר התקשרה מישהו ואמרה שהיא מ"סלקום חשמל" ויש לי שם חוב של 1500 ש"ח. שאני אביא לה פרטי אשראי לשלם את החוב. שאלתי אותה איך יש חוב אם עוד לא מצאו את החשבונית, אני מחפשת אותה הרבה זמן. אז היא טענה שהחשבונית תצא רק ב-21 לחודש. אז איך נוצר החוב אם עוד לא יצאה חשבונית? בלה בלה בלה.. כדי שלא יווצר חוב וניתוקים כדאי לך לשלם. בקיצור, היא ממש רודפת אחרי! מתקשרת כמה פעמים ביום. עכשיו. מי אמר שהיא מסלקום? תשלחי חשבונית ואני אשלם אותה. היא טוענת שלא יכולה כי עוד לא יצאה חשבונית. כששאלתי אותה איך אוודא שהיא מסלקום וזה ממש מוזר בחיים לא פנו אלי מחברת חשמל מיוזמתם שאשלם עוד לפני שיצאה חשבונית (וגם אחרי...) היא ממש נפגעה וטענה שכבר גבתה כסף ככה מהרבה לקוחות וברגע שאני אשלם היא תשלח לי מיד קבלה.
זה הגיוני? מישהו עבר לסלקום וככה עובדים שם? מתקשרים ללקוחות לקחת את הכסף? עכשיו אני נזכרת שבעצם הבאתי לה את פרטי האשראי כשנרשמתי אליהם. אז מה היא צריכה אותי? היא טוענת שהיא צריכה את האישור שלי לפני שהיא מבצעת תשלום. זה ממש מוזר. כל חודש היא תתקשר אלי לקבל אישור?

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
עברתי ל"סלקום חשמל" לפני כחודשיים. מאז לא קיבלתי חשבונית ולא שום אות חיים. ניסיתי מס' פעמים להתקשר. לא מצאו חשבונית, הבטיחו שיחזרו אלי ולא חזרו.
שבוע שעבר התקשרה מישהו ואמרה שהיא מ"סלקום חשמל" ויש לי שם חוב של 1500 ש"ח. שאני אביא לה פרטי אשראי לשלם את החוב. שאלתי אותה איך יש חוב אם עוד לא מצאו את החשבונית, אני מחפשת אותה הרבה זמן. אז היא טענה שהחשבונית תצא רק ב-21 לחודש. אז איך נוצר החוב אם עוד לא יצאה חשבונית? בלה בלה בלה.. כדי שלא יווצר חוב וניתוקים כדאי לך לשלם. בקיצור, היא ממש רודפת אחרי! מתקשרת כמה פעמים ביום. עכשיו. מי אמר שהיא מסלקום? תשלחי חשבונית ואני אשלם אותה. היא טוענת שלא יכולה כי עוד לא יצאה חשבונית. כששאלתי אותה איך אוודא שהיא מסלקום וזה ממש מוזר בחיים לא פנו אלי מחברת חשמל מיוזמתם שאשלם עוד לפני שיצאה חשבונית (וגם אחרי...) היא ממש נפגעה וטענה שכבר גבתה כסף ככה מהרבה לקוחות וברגע שאני אשלם היא תשלח לי מיד קבלה.
זה הגיוני? מישהו עבר לסלקום וככה עובדים שם? מתקשרים ללקוחות לקחת את הכסף? עכשיו אני נזכרת שבעצם הבאתי לה את פרטי האשראי כשנרשמתי אליהם. אז מה היא צריכה אותי? היא טוענת שהיא צריכה את האישור שלי לפני שהיא מבצעת תשלום. זה ממש מוזר. כל חודש היא תתקשר אלי לקבל אישור?
למה צריך להסתבך
פשוט תתקשרו בעצמכם באופן יזום לסלקום ותוודאו את הפרטים.

דרך אגב באתר שלהם יש את כל הפרטים וגם החשבוניות https://cellcom.co.il/selfcare/UpdatePayment/

בגדול סלקום זה חברה אמינה ולי אישית אין איתה בעיות.

Sara led

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
היא ממש נפגעה
זה ממש מוזר.
כל פקידה מתחילה מבינה שאנשים חשדניים בטלפון ויודעת איך לנסות להגיע לאמון לדוגמה הפעלת מנגינת ההמתנה או פתרונות אחרים.
להיפגע כבר ממש נשמע שיש לה על מה...

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
היה דיווח שהמשטרה תפסה כנופיה שהוציאה פרטי אשראי מקשישים באמתלאות כפי המתואר לעיל, בהתחזות לחברות תקשורת. מה שאת מתארת זו בפירוש הונאה - האם היא מתקשרת ממספר חסום? בכל מקרה, כדאי לפנות למשטרה. סלקום בוודאי לא מתנהלת כך, ואין למסור פרטי אשראי למי ששואל בטלפון, ויציג את עצמו ככל שירצה.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אין כזה דבר לשלם בלי חשבונית. חשבונית היא דרישת התשלום הרשמית.

וכמו שכתבו, הכי טוב (תמיד, לא רק במקרה הזה) לתת את פרטי האשראי רק כשאתם התקשרתם לחברה- ולא כשהם מתקשרים אליכם.

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אבל מעניין איך בדיוק אליכם התקשרה מ"סלקום חשמל", בדיוק כשעברתם ולא שילמתם עדיין, כאילו היא ניחשה שעברתם, או שהיא עובדת שם ומנסה להוציא את הכסף מ"חוץ לשעות העבודה", או שפשוט היא באמת הפקידה שם. (כי אם אלי יתקשרו מסלקום חשמל אני לא יבין מי הם בכלל)

יהודי פושט

משתמש פעיל
שיהיה ברור לכולם, לא קיים כזה דבר בחברות ובמקומות עסקיים מבוססים להוציא אגורה בלי קבלה/חשבונית!!
אני רואה שיש מספיק עצות לעיל כיצד להתמודד עם המתחזה (לכאורה)!!
בהצלחה!!

זהבית87

משתמש מקצוען
היה לי גם מקרה מוזר עם סלקום (לא חשמל)
לפני כחודש
ביום רביעי ב 5 אחה"צ התקשר מישהו ממספר נייד ואמר שהוא מסלקום. הוא אמר שהמסלול שלנו נגמר (ידע בדיוק איזה מסלול יש לנו 2 ב 50) וכרגע החשבון של החודש הבא עומד על 325 שח
אמרתי לו שזה מאד מוזר כי לא קיבלתי התראה בחשבונית שאני לקראת סוף המסלול, והוא אמר שיעזור לי לסדר את זה.
הייתי ממש עסוקה אז וביקשתי ממנו שיתקשר אלי בחמישי בבוקר כדי שנסדר את זה, אמר שהוא יתקשר ויסדר והכל יהיה בסדר
בחמישי בבוקר זה פרח לי מהראש ובראשון התקשרתי לסלקום
הפקידה אמרה שהכל בסדר ואין שום מסלול שנגמר
סיפרתי לה מה היה, והיא אומרת לי: מתי התקשרו אלייך בשעה 5? אני רואה שמישהו היה בתיק שלך (!!!!!)
אמרתי לה מה המספר ממנו התקשרו אלי, היא בדקה ואמרה שהמספר הזה לא שייך אליהם/למי שנכנס לי לתיק, וכנראה זה היה סתם במקרה, מישהו הקיש ת.ז. שגויה וכו וכו ונכנס אלי (קשקשה בלע"ז)

מה שאומר, שמישהו מבפנים משתף פעולה ומעביר מידע על הלקוחות

מבריק הפלא

משתמש סופר מעניין
מנוי פרימיום
תודה
פשוט אין לי אומץ מולה. אני גם יודעת את הדברים הנ"ל אבל כשהיא מתקשרת היא מצליחה לבלבל אותי , ברמה שהטלפון שלי כבוי מהבוקר בלחץ שמא היא תתקשר...
אין צורך להיות בלחץ.
כשהיא תתקשר (אתה אמור לראות ע"פ המספר) אפשר לא לענות
או לחילופין דברתי עם עו"ד והוא אמר שעדיף לשלם בשיק ולכן אני רוצה חשבונית ולשלם בדואר.
(החוק מחייב לאפשר מספר אופציות של תשלומים ולא רק באשראי)

יהודי פשוט !!!

משתמש צעיר
כל פקידה מתחילה מבינה שאנשים חשדניים בטלפון ויודעת איך לנסות להגיע לאמון לדוגמה הפעלת מנגינת ההמתנה או פתרונות אחרים.
מנגינת המתנה אינו מספק !!!
בכל מקרה של ספק - אל תעבירו שום פרט מזהה !! אלא תתקשרו בחזרה למספר הרשמי של החברה, ולא מה שקבלו בטלפון
אם אתם דווקא רוצים לחזור לאותו פקיד/ה תוכלו לשאול שם ו/או איזו צוות ולבקש להפנות אליהם !!!
הדרך הכי קלה לזיוף הוא בשיחה נכנסת

טוב מאוד

משתמש מקצוען
אני בסלקום חשמל. אין דבר כזה תשלום ללא חשבונית!

מבקש שלום

משתמש רשום
תפנו למשטרה אולי יעזור...

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
היה לי גם מקרה מוזר עם סלקום (לא חשמל)
לפני כחודש
ביום רביעי ב 5 אחה"צ התקשר מישהו ממספר נייד ואמר שהוא מסלקום. הוא אמר שהמסלול שלנו נגמר (ידע בדיוק איזה מסלול יש לנו 2 ב 50) וכרגע החשבון של החודש הבא עומד על 325 שח
אמרתי לו שזה מאד מוזר כי לא קיבלתי התראה בחשבונית שאני לקראת סוף המסלול, והוא אמר שיעזור לי לסדר את זה.
הייתי ממש עסוקה אז וביקשתי ממנו שיתקשר אלי בחמישי בבוקר כדי שנסדר את זה, אמר שהוא יתקשר ויסדר והכל יהיה בסדר
בחמישי בבוקר זה פרח לי מהראש ובראשון התקשרתי לסלקום
הפקידה אמרה שהכל בסדר ואין שום מסלול שנגמר
סיפרתי לה מה היה, והיא אומרת לי: מתי התקשרו אלייך בשעה 5? אני רואה שמישהו היה בתיק שלך (!!!!!)
אמרתי לה מה המספר ממנו התקשרו אלי, היא בדקה ואמרה שהמספר הזה לא שייך אליהם/למי שנכנס לי לתיק, וכנראה זה היה סתם במקרה, מישהו הקיש ת.ז. שגויה וכו וכו ונכנס אלי (קשקשה בלע"ז)

לנו היה אותו סיפור, רק כאן ה'פקיד' הציג את עצמו כנציג של בזק, ואמר שהמסלול שלנו נגמר, וצריך לחדש אותו, ואיזה חבילה אתם רוצים ובלה בלה בלה, ובסוף כדרך אגב ביקש את פרטי הכרטיס, כדי לחדש את ההוראת קבע.
הכל היה נשמע מאד אמין, הוא היה נשמע אדם מאד סמפטי וסבלני, רק היו כמה דברים מחשידים. א. שזה היה ביום שישי בשעה שתים בצהרים, והיה נראה לנו מוזר שהבן אדם עובד בכזו שעה. ב. שחידשנו חבילה תקופה קצרה קודם לכן, ואיך היא נגמרה כ"כ מהר. וג. איך אין להם את פרטי האשראי אם עד עכשיו הם גבו כל חודש.
מה שהוא הסביר, שברגע שנגמרת החבילה, נמחקים כל הפרטים שלנו. אני לא הסכמתי לתת את פרטי האשראי, ואמרתי שאחזור אליהם ביום ראשון. הוא התוכח, והסביר שכיון שנגמרה החבילה, אם לא נחדש אותה, החל מהרגע לא יהיה לנו קו, עד שנחדש את החבילה. זה היה נשמע עוד יותר מחשיד, ולכן ניתקנו את הטלפון. כמובן שאחרי בדיקה, שום חבילה לא נגמרה, ושום קו לא נותק.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה