עזרה - תוכנה נתקעת

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כבר כמה שעות מנסה לסגור קובץ לדפוס והוא תוקע את המחשב שוב ושוב.

קובץ אילוסטרייטר של שלט, גודל 130ס"מ על 220ס"מ, הקובץ לא שוקל הרבה, רק 22 מגה בערך.
מה שכן יש בו הרבה שכבות עם שקיפויות שונות.
כשאני מנסה לעשות שיטוח שקיפות הוא נתקע, בחלק מהפעמים גם הודיע שאין מספיק זיכרון, למרות שהמחשב רק הודלק ולא הייתה שום תוכנה אחרת פועלת.

איך בודקים הקצאת זיכרון באילוסטרייטור? ניסיתי לשנות כל מיני הגדרות ושום דבר לא עזר.

ה Ram שלי הוא 1 ג'יגה, והדיסקים חצי ריקים, בכל אחד מהם כמה עשרות ג'יגה פנויים.

ניסיתי אפילו לעשות Rasterize לכל האלמנטים וגם זה תוקע אותו כל פעם.

אני לא מבינה מה קורה, ואם מישהו פה יוכל להאיר את עיני אודה לו מקרב לב, הקובץ צריך לרדת להדפסה מחר, אני ממש לא יודעת כבר מה לעשות.

תודה!

שמונטי

משתמש רשום
לדעתי אולי תייצאי את הקובץ לקובץ jpg ומשם תדפיסי את הקובץ אפילו בתוכנה רגילה של ווינדוס.

תודה

Sagi

משתמש רשום
הייתי מנסה לסגור תוכניות אחרות שפועלות ברקע ובכך מקטין את כמות הזיכרון הוירטואלי, ייתכן שזה יאיץ את המערכת ויאפשר לך לשמור ולייצא את הקובץ. אם זה עדיין לא עוזר הייתי מנסה לבצע הפעלה מחדש למחשב, ייתכן שכרגע יש עומס יתר על המחשב וזה יכול לפתור את הבעיה.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
שגיא שלום ותודה על העצה,

בסוף עשיתי כעצת חיים וסגרתי דרך תוכנה אחרת, וזה עבד.
אבל השאלה נותרה בעינה -
הפעלתי את המחשב מחדש המון פעמים, מחקתי קבצים זמניים, דחסתי הודעות מייל ועשיתי איחוי דיסק.

הבנתי מחיים שיכולה להיות בעי'ה עם התוכנה הספציפית, שלפעמים עושה בעיות בסגירת קבצים (פעם ראשונה שקרה לי דבר כזה).

ובכל זאת, באופן עקרוני, האם יש דרך לשלוט באחוזי הקצאת זיכרון לתוכנות שונות?
אולי אם הייתי משחקת עם האחוזים זה הי'ה מסתדר?

ולגבי מה שכתב שמונטי -
אני מעדיפה לא לייצא ל Jpg כי זה פוגע בחדות של הקובץ. בכל אופן זה נסגר בסוף דרך אינדיזיין.

תודה!

Sagi

משתמש רשום
.

תראה, קשה לי להגיד מכאן מהי בדיוק הבעיה לפי מה שהגדרת. אך במידה ולא מדובר בבעיה במערכת או בבעיה חומרתית ואני שולל גם בעיה בזיכרון ווירוסים וכדומה.

אז יש במערכת הפעלה 2000,XP,Vista ומעלה, אפשרות לשחק עם זיכרון המערכת בין תוכנות ל-זיכרון מטמון. לשם כך, עשיתי מספר צילומי מסך שיוכלו להסביר לך כיצד להגיע לשם ואיך לשחק עם זה עד שתגיע לתצורה שאולי תוכל להתאים ולעזור לך.

1. לחיצה עם הלחצן הימיני של העכבר על "המחשב שלי" ולאחר מכן - "מאפיינים".
attachment.php

2. כעת, יפתח לך החלון הבא. יש להכנס ללשונית "מתקדם", ולאחר מכן ל-"הגדרות" בסעיף הראשון: "Performance".
attachment.php

3. כעת שנפתח לך החלון הנ"ל, יש לך אפשרות לקבוע בסעיף השני, Programs או Memory Cache. אך יותר מזה, יש לך אפשרות לפירוט מעמיק ואפשרויות נוספת אם תלחץ על "שינוי" בסעיף האחרון בלשונית. "Change".
attachment.php

כך תוכל לשחק עם כמות הזיכרון.
לשנות, להזיז ולשחק עם המספרים. תנסה לקבוע ולנסות ולהגיע למצב שאולי יהיה לך שיפור בו. אני לא אגיד לך מה המומלץ, כי לכל אחד יש את הדרישות שלו.
attachment.php

מקווה שזה יעזור טיפה, בהצלחה.
שגיא.

קבצים מצורפים

• 1.JPG
    1.JPG
    KB 11.9 · צפיות: 12
  • 2.JPG
    2.JPG
    KB 33.2 · צפיות: 7
  • 3.JPG
    3.JPG
    KB 33 · צפיות: 5
  • 4.JPG
    4.JPG
    KB 25.3 · צפיות: 10

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
שגיא, תודה רבה על הצילומים המפורטים.
האמת שכשהתוכנה קרסה לי כל פעם חיפשתי במחשב והגעתי בדיוק לחלון הזה שצרפת פה, והגדלתי את המספרים למקסימום...

כנראה זו בעי'ה ספציפית של התוכנה שלא הצליחה להתמודד עם קובץ קצת מסובך.

בכל אופן תודה, ושבת שלום

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה