עזרה קטנה מיועץ

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לקחנו משכנתא,היא חולקה לשני תיקים,אחד זה מענק שמחיר למשתכן נותן,והשאר זה משכנתא רגילה בתיק אחר,מימשנו כבר את המענק,אנחנו,כרגע משלמים בפעימות

נשאר עוד שנה,ואנחנו מתלבטים האם לשלם את כל הסכום כדי לחסוך את המדדים האלה,אלא שזה יקשה את ההחזר החודשי עד שימסרו את הדירה,

או אולי להמשיך לשלם בפעימות ולספוג את המדד,נראה לי שמה ששיערתי,בין לשלם את הכל עכשיו לפי המדד כיום בין לשער כמה הוא יעלה על בסיס כמה עלה שנה אחרונה,יוצא לי הפרש של 12 אלף.....וזכור לי שכשלקנו משכנתא ביקשנו קצת יותר כדי לספוג גם את המדד

משהו יכול להגיד לי כמה יתרה יש לי? כי בתמונות פה אני רואה נתונים קצת סותרים
Captura de pantalla 2022-03-03 235946.png
Captura de pantalla 2022-03-03 235857.png

נשאר לי 321507 או 261000??

וכמה יכול לחסוך לי לא להשתמש ב20 אלף של המשכנתא בחישוב הריביות?

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
זה בכל לא אותו מס הלוואה.
בגלל שזה היה בחלקים. אז זה כאילו הלוואה אחרת.שורה תחתונה זה 321

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
לגבי לשלם הכל. אם הקבלן מאפשר. ואתה יכול לעמוד בתשלום החודשי על הכל. אין ספק שכדאי. אם אתה מתקשה? זה כבר נושא מורכב יותר. שש לו גם פתרונות מהצד אפשריים על מנת כן לשלם מראש כבר עכשיו . חוץ מגרייס

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ממש תודה רבה @ari1980
עשינו השערה ויצא שעוד שנה המדד יעלה עוד 12000,
כלומר,אם היינו משלמים הכל עכשיו,אנחנו חוסכים את ה12 אלף הזה,וגם יהיה יתרה במשכנתא של כ21 אלף,השאלה שלנו,במידה וכן נמשיך לשלם בפעימות,לפי הריביות שלנו,כמה יעלה לנו כן להשתמש את ה21 אלף הזה,לאיזה סכום זה יכול להצטבר למשך 30

איזה עוד פטרונות יש חוץ מגרייס?

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
ממש תודה רבה @ari1980
עשינו השערה ויצא שעוד שנה המדד יעלה עוד 12000,
כלומר,אם היינו משלמים הכל עכשיו,אנחנו חוסכים את ה12 אלף הזה,וגם יהיה יתרה במשכנתא של כ21 אלף,השאלה שלנו,במידה וכן נמשיך לשלם בפעימות,לפי הריביות שלנו,כמה יעלה לנו כן להשתמש את ה21 אלף הזה,לאיזה סכום זה יכול להצטבר למשך 30

איזה עוד פטרונות יש חוץ מגרייס?
לא הבנתי מה הכוונה כמה יעלה לנו כן להשתמש..
אם אפשרי מבחינת יכולת לעמוד בתשלומי המשכנתא כבר מעכשיו זה וודאי עדיף. אם לא צריך לחשב כמה כן אפשר. וגם מה שלא אפשר עכשיו יש אופציות נוספות של הלוואות שאולי יעזרו. וגרייס גם כדאי לחשוב , לכאורה זה עדיף ממדד בניה

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לא הבנתי מה הכוונה כמה יעלה לנו כן להשתמש..
אם אפשרי מבחינת יכולת לעמוד בתשלומי המשכנתא כבר מעכשיו זה וודאי עדיף. אם לא צריך לחשב כמה כן אפשר. וגם מה שלא אפשר עכשיו יש אופציות נוספות של הלוואות שאולי יעזרו. וגרייס גם כדאי לחשוב , לכאורה זה עדיף ממדד בני\
אם בסוף אני לא משתמש ב20 קלף מתוך היתרא,הוי אומר זו סכום שאני לא אצטרך להחזיר וגם לא לשלם ריביות עליו....ומעניין אותי לדעת כמה זה לשלם ריביות של 20 אלף לאורך ה20 שנה

SHILATI

משתמש מקצוען
ברור שלהעביר מייידדדדדדדדדד את הכסף
לא להמתין המדדים יקרים מאודדד

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
ומה שאמרתה שהיתרה היא אכן זה 321 אלף...זה למרות מה שאמרתי שכבר ממשנו את המענק שנותנים? איך אתה רואה שזה אכן היתרה ולא 262?

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
ומה שאמרתה שהיתרה היא אכן זה 321 אלף...זה למרות מה שאמרתי שכבר ממשנו את המענק שנותנים? איך אתה רואה שזה אכן היתרה ולא 262?
אתה ממש צודק..
רק עכשיו אני שם לב . שיש 0 בתשלום החודשי של ה60 אלף.
זה כנראה באמת המענקים.. היה לכם מענק של 60? תלוי באיזה עיר. זה נראה לי כמו שאתה אומר ה60 מענק

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אתה ממש צודק..
רק עכשיו אני שם לב . שיש 0 בתשלום החודשי של ה60 אלף.
זה כנראה באמת המענקים.. היה לכם מענק של 60? תלוי באיזה עיר. זה נראה לי כמו שאתה אומר ה60 מענק
כן היה לנו מענק וממשנו אותו,,,השאלה אם כן היא למה כתוב למעלה שיתרה של כל המשכנתאות היא 321??

וואלך משכנתאות

משתמש פעיל
השאלה אם כן היא למה כתוב למעלה שיתרה של כל המשכנתאות היא 321??
המענק זה הלוואה בריבית של 2% צמוד למדד לתקופה קצובה שלא משלמים עליה, במידה ואחרי שנה מוכרים את הנכס אז צריך לשלם את החלק היחסי.
לכן זה מחושב כיתרה של המשכנתא.

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
המענק זה הלוואה בריבית של 2% צמוד למדד לתקופה קצובה שלא משלמים עליה, במידה ואחרי שנה מוכרים את הנכס אז צריך לשלם את החלק היחסי.
לכן זה מחושב כיתרה של המשכנתא.
סליחה שאני מקפיץ את הנושא,אבל אם אפשר הסבר כי לא הבנתי
זו דירה של מחיר לשמכתן בפריפריה,עם נמכור את זה כשיתאפשר אז יגבו לנו בסילק של המשכנתא את ה60K + ריביות צמודות למדד של 2%?

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
סליחה שאני מקפיץ את הנושא,אבל אם אפשר הסבר כי לא הבנתי
זו דירה של מחיר לשמכתן בפריפריה,עם נמכור את זה כשיתאפשר אז יגבו לנו בסילק של המשכנתא את ה60K + ריביות צמודות למדד של 2%?
המענק נקרא "מענק מותנה".
הסיבה היא שאם מוכרים את הדירה בתוך תקופת 5 שנים מאיכלוס/7 שנים מזכייה, אז מלבד הקנס צריכים להחזיר גם את המענק בתוספת 2% ריבית שנתית (ריבית דריבית בהתאם לתקופה שעברה) והצמדה.
אם לא מוכרים את הנכס בפרק הזמן האמור המדינה משלמת את המענק.

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הוי אומר,שאם אני מוכר את הדירה אחרי 7 שנים מהזכייה אז לא יגבו לנו כלום בקשר למענק?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה