דרוש מידע עזרה לבחור

האם מישהו יודע מה לעשות עם בחור בן 15 שמרגיש פתאום רצון בלתי נשלט להוריד את הכיפה ושמישהו מוריד מרגיש צורך עוד יותר חזק בפרט שרואה מישהו עם שיער חלק והקודקוד בולט וכן שהולך עם חברים ומורידים הם את הכיפה זה צורך עז אם אפשר תגובות רק מי שיודע מניסיון ובלי תשובות סרק
תודה מראש! זה מאוד יעזור

הרי זהב

משתמש סופר מקצוען
צורך להוריד כיפה לא בא בפני עצמו.
וודאי קדם לזה תקופה ארוכה של התנדנדות רוחנית, ובזה צריך לטפל.
הכיפה זו כבר תוצאה.

נופל וקם

משתמש מקצוען
צורך להוריד כיפה לא בא בפני עצמו.
וודאי קדם לזה תקופה ארוכה של התנדנדות רוחנית, ובזה צריך לטפל.
הכיפה זו כבר תוצאה.
הדבר האחרון שמתנדנד עושה זה להוריד את הכיפה. הרבה יותר קל להחליף חולצה ומכנס, לקצר את הפאות ולהקטין כיפה. רק אחרי תקופה שממש אין קשר למצוות מורידים כיפה.

לדעתי זה מחוסר טעם בדת.
הוא לא מבין מה הטעם במה שהוא עושה אז הוא מנסה להציץ לצד השני.

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
ולדעתי יהיה פה דעות שונות. חלקן מקפיצות.. המלצתי?? בדחיפות להתייעץ עם המומחים לנושא. ולא חושב שזה ירגיע את הצורך המיידי של הבחור. אלא כלים מעשיים מידיים איך להתנהג מפה והלאה שלא תפספסו לגמרי.
מכיר אחד מומחה בתחום בשם הרב דן טיומקין. מציע לכם לנסות לתקשר איתו

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
האם מישהו יודע מה לעשות עם בחור בן 15 שמרגיש פתאום רצון בלתי נשלט להוריד את הכיפה ושמישהו מוריד מרגיש צורך עוד יותר חזק בפרט שרואה מישהו עם שיער חלק והקודקוד בולט וכן שהולך עם חברים ומורידים הם את הכיפה זה צורך עז
להוריד כיפה לעצמו או לאחרים?
או לגעת בקודקוד של אחרים
לא מובנת השאלה

moishy

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אינני יודע מה הקשר שלכם לאותו בחור, ואם ההתנסחות היא שלכם או של הבחור, מכל מקום "רצון בלתי נשלט" לא נשמע בכלל משהו מכיון של התמודדות עם הדת, יותר מכיון של התמודדות נפשית. ולכן עם מיעוט הפרטים שיש כאן גם איש מקצוע לא יוכל לעזור.

ופרצת

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
אינני יודע מה הקשר שלכם לאותו בחור, ואם ההתנסחות היא שלכם או של הבחור, מכל מקום "רצון בלתי נשלט" לא נשמע בכלל משהו מכיון של התמודדות עם הדת, יותר מכיון של התמודדות נפשית. ולכן עם מיעוט הפרטים שיש כאן גם איש מקצוע לא יוכל לעזור.
הנטיה שלי גם לחשוב כך.
שמעתי פעם על מקרה של אשה שפתאום התחילה לדפוק את הראש שלה בקיר.
נשמע משהו בסגנון.

שרי :)

משתמש פעיל
סורי, אבל אני אישית לא כ"כ הבנתי את השאלה,
האם הוא רוצה בכלל להוריד את הכיפה לתמיד או רק פה ושם שרואה חברים נניח שרצים ואוחזים את הכיפה ביד ?
בכל אופן נשמע על פניו יותר עניין רגשי (בכוונה לא משתמשת במונח נפשי- כי לא חושבת שזה מחייב משהו נפשי...)
מספיק שהוא רוצה לקבל תשומת לב, והוא יודע שמי שלידו אם זה חברים או משפחה יסתכלו עליו בתמיהה או יבהלו מהאקט.....והוא מצידו כבר קיבל את הצומי, אבל כמובן שזה גם יכול להיות מתוצאה של הדרדרות רוחנית ושאיפה להרגיש קצת משוחרר יותר, דבר שיכול להיות תוצאה של אי חיבור למקום ולהשקפות שהוא נמצא בהם היום...
בכל אופן ברור שדבר ראשון צריך להתייעץ עם אנשי מקצוע.....

ל.ק.י

משתמש פעיל
האם מישהו יודע מה לעשות עם בחור בן 15 שמרגיש פתאום רצון בלתי נשלט להוריד את הכיפה ושמישהו מוריד מרגיש צורך עוד יותר חזק בפרט שרואה מישהו עם שיער חלק והקודקוד בולט וכן שהולך עם חברים ומורידים הם את הכיפה זה צורך עז אם אפשר תגובות רק מי שיודע מניסיון ובלי תשובות סרק
תודה מראש! זה מאוד יעזור
סליחה אבל דעתי בעניין שזה דורש דחוף טיפול רגשי או פסיכולוגי זה חייב אבחון דחוף אם תרצו אני יוכל אולי להמליץ לכם על אנשי גדולים בתחום כי היה לי חבר שעבר רת אתו טקס בכיוון אחר קצת ויצאה לי לדבר איתו מלא

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה