עזרה דחופה עם הלוואה הזויה

מלכה שיינברגר

משתמש פעיל
איור וציור מקצועי
יש לי הלוואה בנקאית כבר 4 שנים+ ואני חושבת שהריביות שלה מאד גבוהות (מצורף)
אם אמחזר את ההלוואה, יש מצב שאצטרך לשלם בסוף יותר כי כבר עבר שנתיים ששילמתי ריבית גבוהה?
ואגב, מה אני צריכה לעשות כדי להוריד\למחזר\לסגור את הדבר הזה?
נ.ב. החזר חודשי של 1225 ש"ח
תודה רבה
1710968158365.png

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
אם אמחזר את ההלוואה, יש מצב שאצטרך לשלם בסוף יותר כי כבר עבר שנתיים ששילמתי ריבית גבוהה?
במידה ותמחזרי לאותה תקופה - כמו היתרה שנשארה לך, לא!
מה שהיה - היה!! ואינו ניתן להשבה. אך מה שלפנייך את יכולה לשפר.
לבקש מהבנק תנאים טובים יותר / לחפש מקום אחר שיייתן לך תנאים טובים יותר.
בבנק יהב - בקלות אוכל לעזור לך לקבל למשל פריים + 0.9%, שזה הוזלה של 2.6% !!
אגב, בריביות משכנתא כל מטרה - ניתן לקבל טוב יותר משמעותית. אפילו ברמה של 5.2% - שיהיה הוזלה של יותר מ4%.
וגם עוד פחות מזה ממש..
ישנן גם הלוואות הצטרפות בבנקים השונים בריביות אטרקטיביות יותר. מומלץ לבדוק!

ניק 20775

משתמש רשום
במידה ותמחזרי לאותה תקופה - כמו היתרה שנשארה לך, לא!
מה שהיה - היה!! ואינו ניתן להשבה. אך מה שלפנייך את יכולה לשפר.
אבל אין כזה דבר שאומרים שתמיד בכל הלוואה בשנים הראשונות משלמים רוב המשכנתא ריביות מבשנים האחרונות
כך שהלוואה חדשה אין שוב את הריבית ההתחלתית לפח ?

מה עוד

משתמש רשום
אבל אין כזה דבר שאומרים שתמיד בכל הלוואה בשנים הראשונות משלמים רוב המשכנתא ריביות מבשנים האחרונות
כך שהלוואה חדשה אין שוב את הריבית ההתחלתית לפח ?
טעות נפוצה..
פשוט כי כך עובדת שיטת ההחזר שפיצר, שמשלמים כל התקופה אותה החזר.
בהתחלה יש חוב גדול=החזר ריבית גבוהה, ולאט ולאט החוב קטן ומשלמים בהחזר פחות על הריבית ויותר על הקרן.
מה שקורה שבערך בחצי התקופה הראשונה של ההלוואה, הפער בהחזר בין הקרן והריבית הולך וקטן לטובת הקרן, ובחצי השני הפער הולך וגדל לטובת הקרן

ראובן 23

משתמש מקצוען
יש לי הלוואה בנקאית כבר 4 שנים+ ואני חושבת שהריביות שלה מאד גבוהות (מצורף)
נ.ב. החזר חודשי של 1225 ש"ח
תודה רבה
צפה בקובץ המצורף 1606083
נכון להיום אתם משלמים 490 שקל בחודש ריבית לבנק ו735 שקל ע"ח הקרן כמחבן שאפשר להוזיל את זה.
ולגבי הטעות הנפוצה לגבי חישוב הריבית מול הקרן כפי שכתבו לפני זה לא קנס כזה שבהתחלה משלמים את הקרן ואחר כך את הריבית אלא בהתחלה (2019) היה לכם חוב של 100k והיום החוב אוחז ב62k ולכן הריבית היום (במידה והריבית היתה נשארת האותו מצב) פוחתת כי ההלוואה שלכם מול הבנק יותר קטנה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה