עזרה עזרה דחוף - מי מנוי לתוכנית ערבים קופת העיר מעל ל-14 שנה?

want

משתמש צעיר
מאד חלקי,
בפרט אם מדובר במשפחה ליטאית עם רב בנות.
לבנות ליטאיות היום זה סכום מאד נמוך..
בדיוק.
זה מה שהתכוונתי לשאול / לחדד

מבחינתי אם המדד הוא 400,000 ש"ח ליתומ(ה)
לא מהווה יתרון ביטוחי !
מה דעתכם?

הרי יש הבדל בין מגזרים, יש הבדל בין בנים / בנות..
התיקון שצריך להגדיר: יכולת כלכלית בסכום יותר ריאלי לסכומי התחייבות / סכומי דירות היום.
ורק מעבר אליו להגדיר משפחה כמשפחה עם יכולת.

אי אפשר להשוות סכומי התחייבוית / דירות , לפני 15 שנים לסכום היום
חובה לבצע חישוב מסלול מחדש

אגב,
בתוכנית של ועד הרבנים - כל ישראל ערבים, זה שונה??

want

משתמש צעיר
תודה על החידוד,
אני לא יודעת מה האמת,

אבל אם יש לי ביקורת על הגדרת יכולת כלכלית ב- 400,000 ש"ח
ק"ו 200,000 לא רלוונטי....

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען

קבצים מצורפים

• פרוטוקול ערבים- סעיף ממון (1).pdf
    KB 61.2 · צפיות: 26

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
בדיוק.
זה מה שהתכוונתי לשאול / לחדד

מבחינתי אם המדד הוא 400,000 ש"ח ליתומ(ה)
לא מהווה יתרון ביטוחי !
מה דעתכם?

הרי יש הבדל בין מגזרים, יש הבדל בין בנים / בנות..
התיקון שצריך להגדיר: יכולת כלכלית בסכום יותר ריאלי לסכומי התחייבות / סכומי דירות היום.
ורק מעבר אליו להגדיר משפחה כמשפחה עם יכולת.

אי אפשר להשוות סכומי התחייבוית / דירות , לפני 15 שנים לסכום היום
חובה לבצע חישוב מסלול מחדש

אגב,
בתוכנית של ועד הרבנים - כל ישראל ערבים, זה שונה??
מבחינתם החישוב מסלול מחדש נעשה במעבר בין 200 ל400.

בכ"א
זה מאוד מאוד תלוי.
משפחה שהרוב בנים, הסכום של 400K הוא אקסטרה אקסטרה.

מור יוסף

משתמש פעיל
התקנון באתר אינו מעודכן, ובתקנון העדכני יש מפורש, פעם העליתי את זה כבר.
מי שרוצה, יכול להתקשר לקופת העיר 1800394747, וישלחו לו את זה מהמשרד.
מה שברור שכולם חותמים על המסמך הזה:

כלומר, אין התחייבות ליותר מ 200,000 במסמך החתימה...
יש מסמך ללא לוגו שאולי קופת העיר שלחו לכם שלא יכול להוות בסיס ראייתי לשום דבר...
אני לא יודע מה קורה במציאות, אף אחד לא יודע מה יקרה מחר.
מותר להם לשנות את הקריטריונים בכל זמן ועת
מה שברור שלא כדאי לסמוך על ערבים כביטוח, כי זה לא.

סטודיו מירי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
זה מצחיק מעציב כל המוקדים האלה זה מוקדים של קופת העיר

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
מה שברור שכולם חותמים על המסמך הזה:

כלומר, אין התחייבות ליותר מ 200,000 במסמך החתימה...
יש מסמך ללא לוגו שאולי קופת העיר שלחו לכם שלא יכול להוות בסיס ראייתי לשום דבר...
אני לא יודע מה קורה במציאות, אף אחד לא יודע מה יקרה מחר.
מותר להם לשנות את הקריטריונים בכל זמן ועת
מה שברור שלא כדאי לסמוך על ערבים כביטוח, כי זה לא.
אני לא יודע על מה חותמים, אולי אלו שמסתובבים להחתים כבר יש להם משהו עדכני.
והרוב מצטרפים בכלל בטלפון או בדוא"ל.

כשמקבלים מייל מקופת העיר זה מסמך מחייב לכל דבר. כל אחד יכול לבקש מהם את זה.

אבל באמת זה לא בסדר שהם לא מעדכנים את האתר, אולי באמת כל חברי ערבים שנמצאים כאן ידרשו מהם את זה.

חיים הקוסם

משתמש מקצוען
ערבים זה לא ביטוח ! ולכן זה מותר ממעשרות !
ערבים זה צדקה!
ויעידו על כך מאות משפחות שקבלו את הכסף בקלות ובישרות.
כיום, עד 400,000 נזיל שאפשר להקצות ליתום , קופת העיר תערוך גביה מיד לאחר הפטירה, ומאז הכסף שמור לטובת היתום כולל לקניית דירה להשקעה .

יש כמה אנשים שלא קבלו, כי הם לא עמדו בקריטריונים שקבע הרב וואזנר לפני 20 שנה, ומאז הם עסוקים בלהעלות טענות ומענות נגד קופת העיר.
מי שרוצה יכול לראות כאן את הנתונים בדו"ח כספי של העמותה
אגב, הדו"ח חתום ע"י הגרמ"ש קליין והגר"י סילמן

קבצים מצורפים

• דוח כספי 2020 - ערבים - קרנות לאלמנות וליתומים (ע-ר).pdf
    KB 720.9 · צפיות: 23

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
ערבים זה צדקה!
ויעידו על כך מאות משפחות שקבלו את הכסף בקלות ובישרות.
כיום, עד 400,000 נזיל שאפשר להקצות ליתום , קופת העיר תערוך גביה מיד לאחר הפטירה, ומאז הכסף שמור לטובת היתום כולל לקניית דירה להשקעה .

יש כמה אנשים שלא קבלו, כי הם לא עמדו בקריטריונים שקבע הרב וואזנר לפני 20 שנה, ומאז הם עסוקים בלהעלות טענות ומענות נגד קופת העיר.
מי שרוצה יכול לראות כאן את הנתונים בדו"ח כספי של העמותה
אגב, הדו"ח חתום ע"י הגרמ"ש קליין והגר"י סילמן
זה נכון, אבל זה לא בסדר שלא מעדכנים את התקנון באתר וכן את הטפסים, בסכום של 400K.
על זה אין ויכוח, וכדאי שתצטרף גם לדרישה שישנו את זה סוף סוף אחרי כ"כ הרבה זמן.

want

משתמש צעיר
ערבים זה צדקה!

זה לא מדויק.
אני יכולה להעיד אישית שללא הפן הביטוחי לא הייתי מצטרפת.
אני בטוחה שאני לא היחידה.

צדקה אפשר לתת לעוד מקומות / לקרנות ספציפיים - שאפילו יותר מהודרים מבחינת צדקה
(דיני קדימה בצדקה... )

אי אפשר להתעלם מההקשר הביטוחי של תוכנית זו
ולדחות טענות בנושא הנ"ל

(אולי נכון להגדיר יכולת כלכלית - תלוי מגזר, ותלוי - בן / בת )

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
צדקה אפשר לתת לעוד מקומות / לקרנות ספציפיים - שאפילו יותר מהודרים מבחינת צדקה
(דיני קדימה בצדקה... )
לדעתי זה הפירסט קלאס של הצדקה (מבחינת התחום הכללי של צדקה - עזרה כלכלית למשפחות. כמובן שיש נושאים אחרים, תורה, ויש קרובי משפחה שתמיד קודמים.)

מור יוסף

משתמש פעיל
התקנון באתר אינו מעודכן, ובתקנון העדכני יש מפורש, פעם העליתי את זה כבר.
מי שרוצה, יכול להתקשר לקופת העיר 1800394747, וישלחו לו את זה מהמשרד.
תקנון מעודכן, טרי, מוגש לבית המשפט...
1679956606086.png

ט.ש.

משתמש פעיל
בלת"ק חלקי

בציבור שלא מתחייבים על דירות בשביל שידוכים, ויתום יכול להתחתן גם ללא דירה, עדיין יקבלו סיוע ברכישת דירה מערבים? או שבגלל שהיתום יכול להתחתן גם ללא התמיכה הזו לא יקבל? אני שואלת על מצב שאין למשפחה 200,000 שח עבורו. זה לא ברור מהתקנון. תודה!

ה. שלמה

משתמש פעיל
נחשפתי עכשיו לאשכול הזה, אשכול מרתק!
נותר בי רצון להבהיר כמה דברים מנקודת ראותי.
ההשוואה בין ערבים לביטוח חיים היא מקוממת בעיניי, משום שבערבים אני מנוי, ושמח על כך, בגלל הצדקה, וביטוח אני לא עושה בגלל חוסר האמונה, הרבה פוסקים ממאות השנים האחרונות הסתייגו מזה, וגם לדעת הרבה פוסקים אין ע"ז חובת ההשתדלות.
עדיין יש לי מספר נקודות שארצה להעלות:
  • אני תוהה על הסכומים הנכבדים שמקבלים המשווקים למיניהם וההגרלות שזוכים בהם המצטרפים מפעם לפעם, מה האינטרס של עם ישראל בשיוווק המאסיבי של זה, אומנם יש צורך להכניס למודעות של האנשים בשביל שהתועלת תהיה לציבור רחב ככל שניתן, אך מכאן ולשכנע אותם בהגרלות או מענקים?? ולתת סכומים די גבוהים למשווקים (כ100 ש"ח למצטרף)? מה האינטרס של הקופות שמשקיעות כ"כ הרבה בשיווק של זה (בדו"ח שהועלה פה על 2020 זה מוערך ב493,324 ש"ח לעומת מחזור הוצאות של כ16,000,000)?
  • ראיתי באשכול טענות על יתומים שהתנהגו איתם בנוקשות יתר, ועל מקרים בהם שתדלנות עוזרת, בלי להיכנס לגוף הטענות ומידת נכונותן, מכיון שהקדמתי שמבחינתי כל החישוב זה נטו צדקה, נניח שבקופה X מתנהגים בנוקשות ובקופה Y שתדלנות תועיל, איזה קופה היינו מעדיפים? אם תשאל את היתומים, ברור שאת השניה, אם תשאל את התורמים, גם הם יעדיפו כמה שיותר יתומים שיעזרו בצדקה, לדעתי, ולכן אולי כדאי להמליץ להם לשנות קצת את הכללים לטובת היתומים והתורמים.
  • לגבי למחייתם, ניקח אופציה שביום מן הימים יגיעו ח"ו למקסימום של גבייה בסך 72 לחודש, אם אני בא להשוות בין ערבים ללמחיייתם, זה יהיה אבסורד להשוות ל72 של ערבים, למחייתם ליתום מלידה עד גיל 22 =396000 ערבים = 200000, למחייתם מגיל 21 = 1800 ערבים = 200000, במקרה שהורה נפטר ל"ע והשאיר יתומים בכל הגילאים שני הקרנות יתנו בסה"כ את אותו סכום, אך במקרה שהורה נפטר עם ילדים בוגרים יחסית ערבים יתנו סכום גדול משמעותי הרבה יותר, ואם מישהו השאיר רק פעוטות המצב כמובן הפוך, אך מכיון שסטטיסטית ככל שהגיל מתקדם כך היל"ת היו יותר נפטרים, וא"כ הגיל של היתומים מבוגר יחסית, א"כ יוצא שערבים יצטרכו ויחלקו הרבה יותר כסף, לסיכום: או שאיני מבין את ההגבלה שקבעו על 72 ש"ח, או שהכסף במקרה זה יילך לדברים נוספים, אז המתלבטים לאיזה תוכנית צדקה להצטרף הייתי מתחבר יותר לערבים.
  • א"א בלי, זכורני סיפור שאני מצוי היטב בפרטים על אחד שנפטר לאחר שהיה חולה במחלה שכמעט ואין אנשים שנפטרים ממנה, ולכן לא חשב לדווח עליה, (לא מדווחים על כל צינון או שפעת או משקל יתר), והמשפחה סורבה לקבל, בלחץ של הקהילה שהיה חבר בה, וכן אחד הנגידים של הקהילה שאיים להפסיק את תמיכתו בקרן הנ"ל אושרה המשפחה, לא אכתוב איזו קופה זה היה, אך בגלל זה (בגלל הסירוב מלכתחילה) אני חבר בשניה אך איני בטוח כיצד היא היתה נוהגת במקרה זה.

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
מכיוון שהאשכול הזה לא מעודכן אני מצרף את הקטע הרלוונטי שעודכן לאחרונה בתקנון קופת העיר
(תוכלו לראות גם בנדרים פלוס, להכנס ללשונית "תקנון")

קבצים מצורפים

• 1693347005727.png
    1693347005727.png
    KB 57 · צפיות: 6
נערך לאחרונה ב:

אפרסמון2

משתמש סופר מקצוען
  • אני תוהה על הסכומים הנכבדים שמקבלים המשווקים למיניהם וההגרלות שזוכים בהם המצטרפים מפעם לפעם, מה האינטרס של עם ישראל בשיוווק המאסיבי של זה, אומנם יש צורך להכניס למודעות של האנשים בשביל שהתועלת תהיה לציבור רחב ככל שניתן, אך מכאן ולשכנע אותם בהגרלות או מענקים?? ולתת סכומים די גבוהים למשווקים (כ100 ש"ח למצטרף)? מה האינטרס של הקופות שמשקיעות כ"כ הרבה בשיווק של זה (בדו"ח שהועלה פה על 2020 זה מוערך ב493,324 ש"ח לעומת מחזור הוצאות של כ16,000,000)?
יש משהו יותר חשוב מלשכנע אנשים בכל צורה ודרך להצטרף מבעוד מועד ל"ערבים"/"למחייתם"?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה