עזרה בקורג 700

שמחת חיים

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אם אני מקליט בMP3, אני בא לשמור, הוא לא נותן, וכתוב לי ככה:

DISK IS WRITE PROTECTED

וכשעושים גיבוי, הוא לא נותן, וכותב ככה:

the media is write protected

מישהו יודע מה זה אומר, ואיך אפשר להתגבר על זה?

תודה מראש!

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
באופן כללי בהקלטת mp3 בקורג יש משהו שכדאי לזכור, אולי זה גם יפתור כמה בעיות
איך שזה נראה, הכלי מקליט את השמע בווליום הכי גבוה שהוא יכול
הכלי עצמו מתוכנת שהווליום של הפסנתר שנפתח בהתחלה, זה הווליום הרגיל של האורגן וזה הברירת מחדל (לכן גם כשבונים מקצב ונכנסים למיקסר - אי אפשר לנגן את הצליל של הערוץ המסויים שנמצאים עליו אלא רק את הצליל פסנתר הרגיל של האורגן - כי זה נותן אומדן לווליום שכל המקצב צריך להיות עליו כדי שיהיה אחר כך איזון ובלאנס נכון בין כל הצלילים באורגן לבין המקצב החדש)

בפועל זה קשה קצת לעבוד ככה כי כל אחד באופן טבעי מחפש יותר ווליום ויותר 'דחיפה' מהאורגן ולכן כולם כולל כולם חוץ מיחידי סגולה - הווליום של המקצבים ושל הדגימות ששמים באורגן הוא יותר מהווליום של הדגימות והמקצבים של החברה

ולכן כשמפעילים הקלטה פנימית האורגן מכוונן על ווליום שההכי גבוה שלו זה הווליום של הדגימות והמקצבי חברה
כשאתה מקליט חומרים אחרים שנמצאים בכמה רמות ווליום מעל זה ישר נכנס לדיסטורשן וככל שהווליום יותר חזק ככה ההקלטה יותר מזעזעת ;));))

יכול להיות שיש לזה השלכות גם על הקפיצות וכו'..

הפיתרון הוא או שבהקלטה מנמיכים לדוגמה ב20 כל ערוץ במקצב ובצליל, או שמשתמשים בצלילים שהם מראש בווליום נמוך ואת הכפתור בלאנס בין המקצבים לצלילים מטים קצת לטובת הצלילי יד ימין

שמחת חיים

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עוד שאלה בבקשה
- מה זה אומר שכל האורגן עלה בערך ברבע טון, גם המקצבים וגם הצלילים. פשוט רבע טון מעל הטון הרגיל.
מה זה?? מישהו יודע?

יוסף יצחק פרקש

זמר ומוזיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עוד שאלה בבקשה
- מה זה אומר שכל האורגן עלה בערך ברבע טון, גם המקצבים וגם הצלילים. פשוט רבע טון מעל הטון הרגיל.
מה זה?? מישהו יודע?
צריך לבדוק בגלובל.

אולפני sound plus

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
המשתמש נחסם
קורה לי הרבה פשוט הפיצ דפוק ,הפיתרון לנסות להזיז אותו קצת.אני החלפתי אורגן בגלל זה

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
קורה לי הרבה פשוט הפיצ דפוק ,הפיתרון לנסות להזיז אותו קצת.אני החלפתי אורגן בגלל זה
התקלקל הפיץ...
פתחתי את האורגן ומצאתי שאחד החוטים נקרעו חיברתי וזהו הכל עובד!
[פשוט כל תנועה בפיץ מוזיזה את החוטים שיש גבול ליכולת תנועה שלהם.......]
זה סוג של שקע תקע.......
פשוט דחפתי את החוט בשקע ועליו את התקע.

נערך לאחרונה ב:

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אם גם הטון של המקצב עלה אז לכאורה זה לא משהו שהפיץ' משפיע עליו
בגלובל tuning אמור להיות מקום עם ציור של סקאלה של תדרים ששם מכוונים את הטון של האורגן
מקובל בעולם לכוון שהתו "לה" הוא בתדר 440 הרץ

אז בד"כ רואים שם שזה נמצא על 440

אם יש מישהו שמעדיף לכוון אחרת אז יש לו את האפשרות

בפורום כנרים היה דיון על זה לא מזמן והעלו שם שיש כאלה שמכוונים לכתחילה אחרת, אפילו כיום

סתם דוגמה שיכולה להיות, ישנם כלים חיים שאם הם נמצאים הרבה זמן במקום קר ופתוח זה משנה להם טיפה את הטון, אז לפעמים אם נמצאים באיזה זיץ בחוץ ויש קלידן ונשפן עם כלי כזה וקשה להתגבר על השינוי טון של הכלי החי, אפשר לשנות לאורגן טיפה את הכיוון..

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לא בדיוק הבנתי איפה אני אמור להנמיך. במיקסר של המקצב עכשיו להתחיל להנמיך בכל המקצבים?
מכיון שזאת הקלטת mp3 אני מעריך שברוב המקרים מקליטים רק מקצב אחד

אז בכל מקרה במיקסר של המקצב אפשר להוריד הכל בקצת ולא לשמור ככה את המקצב אלא רק לנגן ככה בהקלטה הספציפית הזאת ופעם הבאה שלוחצים על המקצב בתיקיה הוא חוזר לווליום שהוא היה בו והבלאנס בין שאר הכלים שבדרך כלל מנגנים איתו נשמר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה