עזרה בקבלת החלטות לגבי מטבח

רחל ז.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
שופט/ת באתגר דריבל
נכתב ע"י ניקול;1118674:
אני לא חושבת שלהזיז את הכיריים שמאלה ב1.20 זה נקרא שינוי דרסטי. מה גם שהנקודת גז ממילא צריכה להיות בצד של הכיריים, אז זה אפילו לא 1.20 מ' אלא פחות מזה... (לא הבנתי האם כבר יש ריצוף? אם עדיין אין ברור שזה שטויות, פשוט לקבלנים אין כח וסבלנות לשנות מהתכניות שלהם)
הם טוענים שהקו חייב לעבור מתחת לריצוף על פי התקן כך שאי אפשר להזיז בכלל

עדנה

משתמש פעיל
רחל, אני רואה את חוסר האונים שלך ולכן מנסה לעזור. שרטטתי לך בתוכנת צייר ולכן זה ממש לא מדוייק, אבל תביני מזה את הרעיון איך לסדר את פינת האוכל. כמו"כ נראה לי שכדאי לך לבקש להפוך את דלת היציאה למרפסת - שזה לא סיפור רציני מדי, ולפחות לא יפריע לך לגשת לשיש.

קבצים מצורפים

• 2_1_~2.PNG
    KB 147.6 · צפיות: 34

רחל ז.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
שופט/ת באתגר דריבל
להפוך את הדלת גם אין אפשרות. זה משקוף מיוחד שהם הזמינו לכל הבנין. אין על מה לדבר.
לא לגמרי הבנתי מה התכוונת - להצר את השולחן המקורי? ואיך תהיה גישה לארון שם?

האם יש דרך פשוטה ללא עזרת קבלן להעביר את הגז לפינה השמאלית מאחורי הדלת? והאם זה באמת כדאי?

עדנה

משתמש פעיל
אם א"א להפוך את הדלת- אז ממש לא כדאי למקם שם את הגז, זה אפי' לא הגיוני.
במה שציירתי בפינת האוכל את מרוויחה כמה דברים:1. השיש בצד הכיור גדל- שזה הרבה יותר נח. 2. השיש משתווה עם הארון העליון. 3. וזה העיקר- את מרויחה שאין לך את צוואר הבקבוק - הקטע הצר שמול התנורים. המרחב הרבה יותר פתוח.
בקשר לגישה לארון, אפשרי דרך ארון הכיור, או אפי' לעשות את זה קבוע ולהשתמש רק בקטע שמעל השולחן.
אולי אולי, אוכל במשך היום לשרטט את זה יותר מדוייק, פשוט אני כרגע בין פגישה לפגישה, בהצלחה.

שמשונית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י רחל ז.;1118989:
להפוך את הדלת גם אין אפשרות. זה משקוף מיוחד שהם הזמינו לכל הבנין. אין על מה לדבר.
לא לגמרי הבנתי מה התכוונת - להצר את השולחן המקורי? ואיך תהיה גישה לארון שם?

האם יש דרך פשוטה ללא עזרת קבלן להעביר את הגז לפינה השמאלית מאחורי הדלת? והאם זה באמת כדאי?

אפשר למשוך אח''כ עוד צינור לגז מלמטה ולעשות עוד נקודה. תמיד תוכלי להעביר צינור גז בקיר לפני התקנת הארונות, הבעיה שיש שם דלת...
את הדלת למרפסת אפשר לעשות הזזה.
להוסיף נקודות חשמל ונקודות כוח בתשלום לפי נקודה הוא מוכן?
זה כרוך בחציבה בקיר מהארון חשמל או מנקודות כוח קרובות ולא חיב לעבור ברצפה. (לגבי תקנים אין לי מושג)
הייתי מכינה עוד נק' כוח למיקומים אפשריים למקרר ולתנור ואח''כ יושבת בישוב הדעת על תכנון המטבח
צנרת אינסטלציה באמת יותר מסובך להזיז אחרי ריצוף.
תבדקי את זה.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אם את בכל זאת רוצה לעשות את השינויים את יכולה לקנות כיריים על חשמל במקום על גז ואז לשחק עם המיקומים כאוות נפשך בלי להיות תלויה במיקום נקודת הגז.

אני גם חושבת שאם את כבר משקיעה, אז כדאי שהמטבח יהיה פרקטי ופונקציונאלי.
מצטרפת לרעיון של שיפי וניקול להעביר את קיר הגבוהים ימינה ולהוציא ממנו את השולחן.
אני חושבת שעדיף לך לשים את המקרר צמוד לקיר, אחריו את הבילד-אין ואחריו את השולחן. אפשר לשים מדפים פתוחים בדופן הפונה לשולחן שישמשו כמקום למלחייה, ברכונים וכו'.
מצרפת לך דוגמא למה אני מתכוונת.
בהצלחה.
צפה בקובץ המצורף 175674

קבצים מצורפים

• מטבח1.jpg
    KB 74.4 · צפיות: 35

ניקול

משתמש מקצוען
אוי וי, כתבתי הודעה ארוכההה ובטעות מחקתי אותה ואין לי כח לשחזר

תתקשרי אלי. שלחתי לך את המספר.

shיפי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י ניקול;1119243:
אוי וי, כתבתי הודעה ארוכההה ובטעות מחקתי אותה ואין לי כח לשחזר

תתקשרי אלי. שלחתי לך את המספר.

ומה איתנו? ;);)
אולי אנחנו יכולות להחכים מהתשובה שלך??

רחל ז.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
שופט/ת באתגר דריבל
נכתב ע"י שמשונית;1119098:
אפשר למשוך אח''כ עוד צינור לגז מלמטה ולעשות עוד נקודה. תמיד תוכלי להעביר צינור גז בקיר לפני התקנת הארונות, הבעיה שיש שם דלת...
את הדלת למרפסת אפשר לעשות הזזה.
להוסיף נקודות חשמל ונקודות כוח בתשלום לפי נקודה הוא מוכן?
זה כרוך בחציבה בקיר מהארון חשמל או מנקודות כוח קרובות ולא חיב לעבור ברצפה. (לגבי תקנים אין לי מושג)
הייתי מכינה עוד נק' כוח למיקומים אפשריים למקרר ולתנור ואח''כ יושבת בישוב הדעת על תכנון המטבח
צנרת אינסטלציה באמת יותר מסובך להזיז אחרי ריצוף.
תבדקי את זה.
אין על מה לדבר. שום שנוי תשתיות. התחננתי, הסכמתי לשלם כמה שירצו. כלום! אפילו לא נקודת חשמל נוספת בשלב זה.
הדבר היחיד שנותר לי לשחק זה עם הארונות. אין לי בעיה לקצר את הארונות העליונים, או לשנות מיקומים וכו'.

רחל ז.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
שופט/ת באתגר דריבל
נכתב ע"י eden7115;1119235:
אם את בכל זאת רוצה לעשות את השינויים את יכולה לקנות כיריים על חשמל במקום על גז ואז לשחק עם המיקומים כאוות נפשך בלי להיות תלויה במיקום נקודת הגז.

אני גם חושבת שאם את כבר משקיעה, אז כדאי שהמטבח יהיה פרקטי ופונקציונאלי.
מצטרפת לרעיון של שיפי וניקול להעביר את קיר הגבוהים ימינה ולהוציא ממנו את השולחן.
....
צפה בקובץ המצורף 175674

לגבי הכירים - זו בהחלט אפשרות אבל הבנתי שאח"כ צריך רק סירי מיוחדים, וכח חשמל גבוה וגם בשבת עם 'בלך' זו יכולה להיות בעיה.
לגבי העברת הגבוהים - אין לי אפשרות להזיז משם את הכיור וגם לא ליצור נקודות חשמל בשבילם.

עדנה

משתמש פעיל
רחל , צר לי להודיעך. אין לך לאן להעביר את הגז. אני מכירה היטב את הפרויקט המדובר.(תכננתי שם דירות ומטבח בשלבים מוקדמים של הפרוייקט) התעסקתי עם דודו וכל הנוגעים בדבר. שום דבר לא ישתנה בשלב הזה.
גם אם תרצי להשתמש בכיריים קרמיות, מאחורי הדלת שוב - זה חסר הגיון. זה מתאים אולי לארון מזווה.
אבל את צריכה לפתור את בעיית פינת האוכל שמצופפת את כל המטבח, זה כן.
את יכולה גם - אם מתאים לך להשתמש ב - 2 כיריים של 2 להבות, אחת לחלבי ואחת לבשרי ( חשמלי), כך תוכלי להרחיק את הכירה מהקצה, וגם להקטין קצת אולי את הסיבוב ולהרחיב את המעבר ל"מרפסת"(... שאפי' מכונת כביסה לא נכנסה שם בסופו של דבר והיו צריכים לחפש לה נישה בבית...) לא בגלל המרפסת אלא בגלל השיש שצריך לעבוד לידו. מאחלת לך הרבה הצלחה.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י רחל ז.;1119420:
לגבי הכירים - זו בהחלט אפשרות אבל הבנתי שאח"כ צריך רק סירי מיוחדים, וכח חשמל גבוה וגם בשבת עם 'בלך' זו יכולה להיות בעיה.
לגבי העברת הגבוהים - אין לי אפשרות להזיז משם את הכיור וגם לא ליצור נקודות חשמל בשבילם.

לגבי הכיריים - אם תרכשי כיריים קרמיות רגילות - אין צורך בסירים מיוחדים.
אם תרכשי כיריים קרמיות מסוג "אינדוקציה" (כיריים בהם בשנייה שאת מרימה את הסיר המשטח קר) -אז תצטרכי סירים מיוחדים.
לגבי החשמל - לדעתי זה לא הכצעקתה, בפרט שלגז יש דמי שימוש קבועים גם ללא שימוש כלל כך שזה מתקזז עם התשלום הגבוה יותר עבור השימוש בחשמל, מה עוד שבישול בכיריים קרמיות מהיר יותר.
לגבי שבת ו"בלך" אין לי מושג אבל אפשר להניח עליהן פלטה של שבת בלי בעיה.

למה אין אפשרות להזיז את הכיור? הרי יש לך כיור גם בצד השני, אז תשתמשי בנקודת המים שלו לכיור כפול.

אם הקבלן עד כדי כך אנטיפט שלא מוכן שתביאי על חשבונך חשמלאי שיעביר לך נקודת חשמל נוספת לבילד-אין וזה הדבר היחיד המונע ממך בחור באפשרות הזו, לטעמי שווה לך לעשות את זה בלי חיבור לחשמל ואחרי שיהיה טופס 4 להביא חשמלאי שיעביר לך נקודת חשמל בשביל הבילד-אין...

נכון שזה יעלה עוד קצת, אבל בשביל הנוחות זה שווה.

דרך אגב, גם את הדלת של חדר השירות הייתי מחליפה לדלת הזזה (אפשר מזכוכית חלבית אם את רוצה שייכנס אור מחדר השירות למטבח) - מה שיפתור את הדילמה של "מה כדאי לשים מאחורי הדלת והאם זה יהיה נוח..."

ניקול

משתמש מקצוען
אם עדנה ניסתה וא"א , סימן שא"א ;)

רחל, אני מנסה ניסיון אחרון שאולי יתאים (כי הם הרי לא מוכנים להזיז שום נקודת חשמל אז אני כבר מפחדת להציע הצעות :mad:)
בתכנון הזה הארון עם התנור יהיה בפינה השמאלית שליד הדלת, כך כשהדלת תהיה פתוחה- היא תיפתח עליו וזה לא יפריע לך לתפקד ביי (אוך, אבל מצד שני, כשהתנור עובד אני לא יודעת אם הדלת יכולה להישאר פתוחה וצמודה אליו...)

בקיצור
מקווה שעזרתי

קבצים מצורפים

• מטבח של רחל.JPG
    KB 509.1 · צפיות: 41

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה