עזרה בקבלת החלטות לגבי מטבח

רחל ז.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
שופט/ת באתגר דריבל
מה הגובה המומלץ לארונות מטבח עליונים? בחנות המטבחים מאד המליצו על 90 ס"מ.
זה נכון? זה לא מידי חונק?
ומה לגבי הרוח המקובל היום בין הארונות העליונים לתחתונים? 50 ס"מ זה בסדר?

כמו כן, מדובר על מטבח של 3.6 על 2.8 כאשר בצד אחד יש ארונות לכל האורך והצד השני חלקו ארון וחלקו פינת אוכל שמוקמה די קרוב לכניסה. האם לקצר כדאי לקצר יותר את הארונות ע"מ שהפינה תהייה יותר מרווחת?

מצ"ב השרטוט, אשמח מאד לכל חוות דעת ולכל הערה!

קבצים מצורפים

• צד ראשי.png
    KB 266.8 · צפיות: 80
  • צד קצר + פינה.png
    KB 181.5 · צפיות: 63

sh12

משתמש מקצוען
גובה ארונות, אני הכי ממליצה על ארונות עליונים עד התקרה... אף פעם לא תצטערי על עוד מדף איכסון במטבח...
וקחי בחשבון שהשטח שמעל הארון מתמלא באבק כבד.
חונק? תלוי בעיצוב. יש לי גיסה שעשתה מטבח מהמם ולא חנוק בכלל אבל מנוצל לכל גובהו.

גובה בין השיש לארונות העליונים, לפי מה שאני מכירה הוא 60 ס"מ. לא שמעתי על פחות.

אפרתה

משתמש מקצוען
גובה עליונים 50, זה מה שעושים היום למיטב ידיעתי.
אני כן השארתי למעלה קצת שטח מעל הארונות, לדעתי זה כן נותן מרחב במטבחים קטנים, מצד שני הארונות הקצרים שעושים היום הם באמת מבוזבזים. אז למצוא את שביל הזהב... וזה כמובן גם תלוי בגובה הדירה כידוע...

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
קצת קשה להבין מהפריסות את תכנית המטבח, במיוחד באזור פינת האוכל, אם תוכלי להעלות את התכנית עצמה זה יקל לראות האם ניתן לקצץ מהשיש לטובת השולחן ואם יש בכך צורך בכלל.
רווח בין הארונות- אם מדובר באנשים גבוהים לא הייתי עושה פחות מ-55, 60 ס"מ (צריך לראות איך זה מסתדר עם האריחים על הקיר, אולי לעשות פס עיטור וכדו' כדי שלא יהיה צורך לשבור קרמיקה)
אם נמוכים- פחות נורא 50 ס"מ, אבל לדעתי כן קצת חנוק,
לגבי גובה הארונות:
צריך לשקלל מה אתם מעדיפים- הרגשה מאווררת יותר או מקומות אחסון רבים יותר,
כמו"כ, לחשב עלות מול מה שמקבלים, לפעמים גובים מחיר כמעט כפול על ארון גבוה ולא מקבלים כ"כ הרבה תמורה באחסון. אבל 90 ס"מ כמו בפריסה פה, נראה בסדר גמור (אא"כ הדירה נמוכה ואז יש שוב את בעית החנק...)

בהצלחה בכל!

רחל ז.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
שופט/ת באתגר דריבל
50 ס"מ? בקושי נכנס שם 2 מדפים. לא?
הגובה של הדירה הוא קצת יותר מהסטנדרט אבל המטבח די קטן. אין בו חלונות בכלל רק דלת למרפסת שרות.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
האם ראיתי נכון, שהתנור צמוד למקרר? אם כן, זה לא מומלץ.

רחל ז.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
שופט/ת באתגר דריבל
למה?
יש לך רעיון יותר טוב בשבילו?

פנינה דיקמן

מעצבת פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
אם התנור בילד אין, אין בעיה עם המיקום ליד המקרר, מאחר והאורור שלו קדמי במילא.

לגבי הגובה בין הארונות - היום הסטנדרט הוא 50, אלא אם כן מדובר בדיירים גבוהים במיוחד.
גובה ארונות עליונים - אני עושה 70, מחולק ל- 35 ו- 35.

רחל ז.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
שופט/ת באתגר דריבל
מה שאמרה לי המעצבת של החנות (זו דירה מקבלן, אין לי אפשרות לבחור מעצבת) שאם יש קלפה בחלק הראשון של הארונות העליונים - הקלפה חייבת להיות מינימום 40 ס"מ, ואז הארון העליון לא יפה שיהיה פחות מהחלק התחתון ולכן היא המליצה על ארון 50 ס"מ מחולק לשתיים + קלפה 40 ס"מ - ביחד יצא גובה 90 ס"מ, שזה היה נשמע לי מאד גבוה וגם יחסית מייקר את המטבח.

זה באמת מומלץ והגיוני?
(גובה המטבח גבוה יחסית לסטנדרט, נראה לי שהוא 2.80)

תודה רבה!

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אני אנסה לענות ממה שאני יודעת (מדגישה אני חובבת ולא מעצבת פנים במקצועי).

ארונות עליונים - מה שהמוכרת אמרה נשמע הגיוני אם מדובר בקלאפה ומעליה ארון. לחילופין אני יודעת שנהוג לעשות שתי קלאפות זו על זו ואז מגיעים לגובה 80 או 75.

אם חשובים לך מקומות אחסון נוספים אבל את לא רוצה שיורגש עומס בחלל, אפשר להיעזר באשליית צבעים. אם הקלאפות התחתונות תהיינה בצבע כהה וכל ארונות המטבח והארונות העליונים בצבע בהיר - המטהח יראה פחות עמוס.

אם עניין מקומות האחסון לא קריטי עבורך (מהמשפחות שלא אוגרים עשרות סטים של כלים ואתם עושים קניות קטנות כשצריך ולא קנייה חודשית ענקית שצריך לאחסן וכו') ושוב לך היופי לא פחות מהאחסון אבל עם זאת את לא רוצה להתפשר על הפרקטיקה ולנגב אבק מעל הארונות כל שבוע, אז את יכולה לסגור את המרווח שבין הארונות העליונים לתקרה עם גבס ובחלק שאין ארונות עליונים, כמו מעל חלון וכדו' לשלב ספוטים שישדרגו את המראה של המטבח.

לגבי המרווח בין הארונות העליונים לתחתונים, למיטב ידיעתי מקובל לעשות רווח של בין 50 ל-60 ס"מ, תוך התחשבות בגובה המשתמשים ובפריסת הקרמיקה.

לגבי פינת הישיבה במטבח יהיה ניתן להשיב רק אם תועלה תוכנית של החלל כולו ונבין עד כמה יהיה צפוף או לא במצב הנוכחי בכדי להמליץ על האפשרות הטובה ביותר.

בהצלחה!

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
כדאי לחשוב לאיזה אורך תקופה אמור העיצוב הנוכחי להישאר, ואם המשפחה אמורה לגדול באופן משמעותי במשך התקופה האמורה - לקחת בחשבון תוספת אביזרים/סירים גדולים שיהיה צורך לאחסנם.

עדנה

משתמש פעיל
למה אין כמעט מגירות בארון התחתון? מה פתאום ארון מתחת לכיור ברוחב 107 ס"מ? משהו פה לא מפורט או שזה באמת התכנון?

גיטי 123

משתמש סופר מקצוען
גם אני ממליצה על שפע מגירות!!
ועם 3 סכומונים לפחות:
חלבי, בשרי וחד פעמי. (בימינו אצל רוב האנשים זה שימושי... מן הסתם גם אצלכם)
ואם רוצים לאחסן גם את הסכום של שבת- עוד סכומון.
ואפשר לעשות מגירה רחבה עם סכומון כפול לשבת ויום חול.
אצלי יש מתחת לכיור מגירה, וזה מומלץ במיוחד בבית עם ילדים קטנים. זה מסובך יותר לפתיחה מאשר דלתות רגילות.
בגלל שזה גדול, רחב ודי גבוה...

גיטי 123

משתמש סופר מקצוען
ואגב, גם אני השתמשתי במעצבת של הקבלן, ובנוסף - מעצבת נוספת, מנוסה יותר.
והיא הציעה לי המון רעיונות ליעול השטח (יש לי מטבח קטן)...
אחרי שהמעצבת הפרטית הוציאה תוכניות הלכתי איתן למעצבת של הנגר של הפרוייקט- והיא תרגמה לתוכנה שלהם והריצה...

רחל ז.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
שופט/ת באתגר דריבל
ראשית - תודה לכולן על הקדשת הזמן לעזור. זה באמת חסד גדול כי אני ממש מבולבלת.

ניסיתי לצייר איכשהו את המטבח בכללות ממבט מלמעלה כדי שיותר יובן.
יש מגירות די רחבות מתחת לגז, וגם מתחת לשיש (בחלקים שבלי הכיור).

מה שאני מתלבטת - האם פינת האוכל לא מידי צפופה ויתכן שכדאי יותר לקצר את הארון באותו הצד?
האם ארונות בגובה 90 זה לא מראה חונק מידי?
ושאלה אחרונה - בקיר הקצר - הארון העליון הוא 2.14, התחתון 1.8 (ז"א הארון הוא קצת מעל השולחן.) האם לא כדאי לקצר אותו?

מצ"ב הציור (צוייר בפאורפוינט, תתיחסו אליו רק ע"מ להבין)
שוב - המון תודה לכולם

קבצים מצורפים

• תמונה2.png
    KB 115.1 · צפיות: 58

רחל ז.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
שופט/ת באתגר דריבל
נכתב ע"י עדנה;1116591:
למה אין כמעט מגירות בארון התחתון? מה פתאום ארון מתחת לכיור ברוחב 107 ס"מ? משהו פה לא מפורט או שזה באמת התכנון?

יש שם מגירות, בעיקר בצד הקצר. אבל תודה על תשומת הלב.
107 זה נשמע לא הגיוני? המעצבת אמרה לי שעדיף כמה שפחות דלתות מבחינת המראה ובפנים תהיה חלוקה.
ללשנות?

רחל ז.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
שופט/ת באתגר דריבל
שוב תודה!

ניקול

משתמש מקצוען
רחל, מה זה הרווח שבין הארונות בצד שמלאל תנור שבצד ימין?
יש לך באמת מעצבת? אז למה את מעלה רק תכניות שאת משרטטת?
(סליחה אם אני נשמעת צינית. אני שואלת כדי באמת להבין :))

ניקול

משתמש מקצוען
וכמה מרווח יש בין הארונות בצד שמאל לבי השלוחן אוכל? האם באמת תוכלו לעמוד שם לפתוח את התנור?
(בעיקרון צריך 120 ס"מ ביניהם... האם יש?)

רחל ז.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
שופט/ת באתגר דריבל
נכתב ע"י ניקול;1116907:
רחל, מה זה הרווח שבין הארונות בצד שמלאל תנור שבצד ימין?
יש לך באמת מעצבת? אז למה את מעלה רק תכניות שאת משרטטת?
(סליחה אם אני נשמעת צינית. אני שואלת כדי באמת להבין :))

אין רוח בין הארונות, זה תנור בילדינג עד שמגיע עד מעל הארון שמעל המקרר (אפשר לראות את זה טוב יותר בשרטוט הראשון שהעליתי בהודעתי הראשונה), אני מתנצלת על חוסר ידיעותי בציור.
יש לי מעצבת של אחת החנויות הידועות בירושלים אבל הם לא מוכנים לשחרר את כל התוכניות, כך שנאלצתי לצייר לבד כי הבנתי ששני השרטוטים הראשונים שהעליתי (אותם היא נתנה לי) לא מספקים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה