התייעצות עזרה בענין טאבו משותף

ישראל 2020

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
ראיתי שכתבו בעבר בנוגע לטאבו משותף והיו חילוקי דעות לכאן ולכאן.
אני מעונין לדעת מניסיון בלבד יש לי הצעה לקנות יחד עם מישהו דירה עם גג עם היתרי בניה וא' יגור בגג וא' בדירה כשאין לאף שותף עדיפות על השני (מדובר בשותף מוכר לי ואמין לי ביותר), יצוין שקיימים מדרגות לגג מהבנין האם יש בעיה חוקתית כל שהיא לגור 2 משפחות כך? האם יכולים לדרוש שהמדרגות יהיו מתוך הדירה?
תודה רבה.

ישראל 2020

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אין התנגדות מצד השכנים כלל
השאלה מצד הרשויות האם יש בעיה לפצל כך?

ישראל 2020

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
אני מדבר על ירושלים.
ומה הבעיה אם שותפים גרים בדירה משלהם? הפיצול עצמו בעייתי? ואם אני מפצל דירה שלי וגר ב2 החלקים גם יש בעיה?

נפלא

משתמש רשום
באופן עקרוני אסור להוסיף דירות ללא רישיון אבל אין שום סיכוי שעירייה תחפש בעיות ותבוא לדרוש איחוד בחזרה
אגב אפי' שהוא מוכר לך ואמין וכו' להקפיד מאד על עו"ד מומחה בתחום הזה לעשות חוזה שיתוף ביניכם עם שיניים שיהוו פתרון לכל בעיה עתידית שלא תקרה,,,,

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
באופן עקרוני אסור להוסיף דירות ללא רישיון אבל אין שום סיכוי שעירייה תחפש בעיות ותבוא לדרוש איחוד בחזרה
אגב אפי' שהוא מוכר לך ואמין וכו' להקפיד מאד על עו"ד מומחה בתחום הזה לעשות חוזה שיתוף ביניכם עם שיניים שיהוו פתרון לכל בעיה עתידית שלא תקרה,,,,
והבעיות אכן יכולים לצוץ אפילו בדברים הקטנים הפשוטים: מי אמור לשלם נזילות, מי סופג תקלות בבניה [כל אחד בדירה שלו? - זה צריך להיות כתוב באן שהוא, תמיד יש מי שלא הבין נכון או אשתו לא הבינה נכון].
ואם אחד ירצה למכור? האם יוכל למכור לכל אחד?
מה יהיה במקרה שתאורתית השכנים יתלוננו (שכן חדש...) ויוצא צו הריסה?
שלא לדבר במקרה של ח"ו מחלה, פטירה או גירושין, מי יהיה השותף הבא ובאילו תנאים.

אגב, גם כשכותבים חוזה מסודר זה עושה סדר בראש לכל אחד בדיוק מה ההשלכות של זה, ומונע שיכחה ואי הבנות של הסיכומים שנעשו בעל פה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה