עזרה בידע על אורגן ימהה PSR S910

ALESIS

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
סליחה על השאלה אבל לא מובן מה זה לגטו... ?
לגטו היא צורת נגינה מחוברת שמסומנת בקשתות (בין תו לתו שאחריו, או בין תו לתו מרוחק ממנו - שכך זה כולל את כל התווים שבאמצע). כשרואים קשת של לגטו - צריך לנגן בצורה מחוברת, ז"א - שלא ישמעו את הרווחים בין התווים, שהמעבר ביניהם יהיה חלק.
לגטו הוא ההיפך מסטקטו - שמסומן בנקודות מעל לתווים - ובו צריך לנגן בצורה קופצנית, כל תו לחלקיק שנייה בלבד.

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
איזה תוכנות יש?
צריך את זה להרבה שירים כדוגמת נפשי שזה שני מקצבים שונים בבית ובפזמון
לא ידוע לי אולי בסטייל וורקס.
מה שאפשר לעשות בנפשי זה לעשות בנק עם המקצב השני ואז ללחוץ עליו וזה עובר בסדר.

יהושפט

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
לגטו היא צורת נגינה מחוברת שמסומנת בקשתות (בין תו לתו שאחריו, או בין תו לתו מרוחק ממנו - שכך זה כולל את כל התווים שבאמצע). כשרואים קשת של לגטו - צריך לנגן בצורה מחוברת, ז"א - שלא ישמעו את הרווחים בין התווים, שהמעבר ביניהם יהיה חלק.
לגטו הוא ההיפך מסטקטו - שמסומן בנקודות מעל לתווים - ובו צריך לנגן בצורה קופצנית, כל תו לחלקיק שנייה בלבד.
תודה רבה על ההסברקע הקולי והבהיר!!! ואם אפשר עדיין לשאול אז ההבדל בינו לבין MONO ? מונו?

ALESIS

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
תודה רבה על ההסברקע הקולי והבהיר!!! ואם אפשר עדיין לשאול אז ההבדל בינו לבין MONO ? מונו?
בשמחה!:)
כשמצב מונו מופעל - אפשר לנגן רק צליל אחד בכל פעם, א"א שניים בו זמנית,
בלגטו - אין הגבלה במספר הצלילים שמנוגנים בו זמנית. ההתייחסות היא רק על המעבר ביניהם.

יהושפט

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
בקיצור בלגטו זה אותו רעיון שמו מונו רק שההבדל ביניהם זה אם יש הגבלה במספר הצלילים שמנוגנים בו זמנית...
עדיין צ"ע קצת שאם הרעיון הוא אחיד מה המעלה במיוחדת בכל אחד... חוץ משה שהם שונים...
אני לא בא לפרוך אבל בתור מנגן זה כיף להיות מסודר ולדעת את לחצני הביצוע השונים...
ושוב, ממש תודה רבה על ההסברים המופלאים!!!

ALESIS

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
זה לא בדיוק אותו רעיון, כי מונו זאת אפשרות באורגן/בהקלטה, כלומר - זאת אופציה של השמעת/הקלטת צליל (גם אני לא מבינה מידי גדולה בעניין, אני אומרת מה שאני יודעת...) בערוץ אחד, בשונה מסטריאו - שבו הצליל נשמע משני כיוונים. (לדוג' בהקלטות - כשמקליטים קול אחד, עושים אותו בערוץ מונו - שיהיה יחיד וישמע במרכז, וכשמקליטים קולות שניים - משתמשים בערוץ סטריאו, ומפזרים אותם במרחב, בימין ובשמאל, שלא יהיו ממורכזים כמו המונו. מקווה שלא סיבכתי יותר ממה שהסברתי:rolleyes:)
לגטו, לעומת זאת, היא צורת נגינה עתיקה, לא קשורה לכל הטכנולוגיות וכו' של היום...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה