עזרה בטופס 161א

פרפר

משתמש מקצוען
עזבתי מקום עבודה אחד מתוך שניים שהיו לי. אני אמורה למלא טופס 161א.
מה אני אמורה לסמן בחלק ב':
1. בתקופת עבודתי אצל המעביד, לא עבדתי בעבודה נוספת, או עבדתי בעבודה נוספת אולם לא קיבלתי עבורה תשלומי מענקים, תגמולים או קיצבאות ולא צברתי זכויות לתשלומים מהסוג האמור.
2. בתקופת עבודתי אצל המעביד עבדתי בעבודה נוספת ושולמו לי, משולמים לי או נצברו עבורי הסכומים והזכויות כמפורט להלן

האם הפנסיה המופרשת לי במקום העבודה השני נחשבת שצברתי זכויות מהסוג הנ"ל - גם אם לא עזבתי שם?

פרפר

משתמש מקצוען
מישהו יודע אולי?
כשאני מסמנת את סעיף 2 יש שם שדות של תאריך פרישה וסכום מענק ששולם - דברים שנראים לי לא רלוונטיים, כי הרי אני עדיין עובדת במקום העבודה השני.
אולי בכלל צריך לסמן את (1)?

נערה יהודיה

משתמש מקצוען
טופס 161 הוא טופס הודעת מעביד על פרישת עובד מעבודה
טופס 161א הוא טופס הודעת עובד עקב פרישה מעבודה
כשעובד מסיים עבודה בין אם מדובר בפיטורים ובין אם מדובר בהתפטרות על המעסיק חלה חובת דיווח בטופס 161 שבו מציין את השכר של העובד , תקופות העסקה , סכומי הפיצויים שקיימים בחברות הביטוח.
הברירת מחדל שהכספים של העובד (לא כשמדובר במענקי עבודה) שהכספים ממשיכים לרצף קיצבה לפנסיה
טופס 161א לא חייבים בכלל למלא למעסיק , אבל אם בכל זאת אתם רוצים למלא את הטופס צריך להחליט מה אתם רוצים לעשות בכספים ולפי זה למלא את הטופס,
ע"פ טופס 161א ניתן להחליט שרוצים לעשות רצף קיצבה / למשוך את הכספים / או לעשות רצף פיצויים שזה מצריך התערבות של מס הכנסה.

פרפר

משתמש מקצוען
טופס 161א לא חייבים בכלל למלא למעסיק , אבל אם בכל זאת אתם רוצים למלא את הטופס צריך להחליט מה אתם רוצים לעשות בכספים ולפי זה למלא את הטופס,
נכון. אני רוצה רצף קיצבה. אבל יש את הכספים של המעסיק (ההשלמה של הפיצויים - 2.33%) שאותם אני אמורה לקבל מהמעסיק. ולכן אני כן צריכה למלא את הטופס. מה שהסתבכתי זה חלק ב'. בינתיים ראיתי שאני באמת לא חייבת להשלים שם את כל השדות - שאינם רלוונטיים היות ולא עזבתי את מקום העבודה השני.

נערה יהודיה

משתמש מקצוען
את כמובן גם יכולה לבקש את עזרת החשבת שכר מהמקום עבודה שפיטר אותך,
זה חלק מתפקידה
נכון. אני רוצה רצף קיצבה. אבל יש את הכספים של המעסיק (ההשלמה של הפיצויים - 2.33%) שאותם אני אמורה לקבל מהמעסיק. ולכן אני כן צריכה למלא את הטופס. מה שהסתבכתי זה חלק ב'. בינתיים ראיתי שאני באמת לא חייבת להשלים שם את כל השדות - שאינם רלוונטיים היות ולא עזבתי את מקום העבודה השני.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה