Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
בס"ד

הוא הסיט את משקפיו המתכתיות הצידה, ובפעם הראשונה מאז תחילת הפגישה עיניו התגלו. חומות, קרות, ציניות.
הוא לגלג:
בשבילו אתה מבזבז לי את הזמן של הוד מלכותה?
אין לי מושג איפה הוא, ואנחנו לא ננקוף אצבע על מנת לאתר אותו. אדוני, השירות החשאי של הוד מלכותה עסוק במציאת מבוקשים על אדמת בריטניה.
המבוקש שלך הוא הבעיה שלך, לא שלי.

לא הספקתי למחות, והוא לחץ באצבע מטופחת ומעודנת על הכפתור החבוי בצידו.
רגע לאחר מכן חשתי שהקרקע רועדת תחתיי, השם ישמור.
עוד לא הספקתי למלמל שמע ישראל, והכסא עליו ישבתי נע כמעצמו מספר סנטימטרים הצידה והחל לרדת באיטיות מטה. פתח נפער ברצפת המשרד המאובטח, ומצאתי את עצמי מחליק לקומת החניון, נבוך.

לא התייאשתי. פניתי לגדעון בלוי, העיתונאי הבכיר מחדשות תשע. הוא הפעיל את קשריו החשאיים עם ראשי מערכת הבטחון של אזרבייז'אן, והם מצידם נענו לשאלתי בפיהוק משועשע:
לא, אין לנו מושג מיהו בכלל, צחקו. מי זה בכלל?
שתקתי, מובך.

סיפרתי לגדעון בלוי שגם וולדימיר מחראקוב טוען שאין ליחידות המודיעין שלו שמץ של אינפורמציה.
מה עכשיו?

גדעון בלוי תמה: רגע, את משטרת ישראל שלנו טרחת לשאול?
רעיון גאוני!
מיהרתי לחייג ליהורם אבן קיסר, דובר משטרת ישראל.
הוא ענה לשיחה בפרץ של מלל:
אדוני, הנתונים שלכם שגויים. לא זרקנו רימוני הלם, לא הכינו את המפגינים באגרופנים, מדובר בדיסאינפורמציה של נטורי קדיתא, תקשיב, תשמע, תראה, תבין - - -

עצרתי אותו, הסברתי:
לא מעניינים אותי ההסברים שלך על האלימות המשטרתית המזעזעת והקבועה, כרגע אני צריך עזרה רק בדבר אחד. שלחתי לך בפקס את תיאור הדמות, פשוט תעזור לי למצוא אותו, הוא נעלם - וכולנו מודאגים מאוד.

הוא כחכח. אה, הוא...
אין לי מושג איפה הוא.
קולו התחמם לפתע באדיבות:
יש לי רעיון, אולי תחפש אותו בשטעטל שלכם?

ניתקתי בתסכול, בשביל לקבל תשובות טיפשיות אני יכול להכנס לתוכנת וורד 2013 ולחפש ב'עזרה' שם תשובות, לא צריך להרים טלפון לדובר משטרת ישראל.

יצרתי קשר עם מייק פלומפאו, סגן יו"ר המטות המשולבים, ואחראי תחזוקת מערך המל"קים (מטוסים ללא קרעכץ) של צבא ארצות הברית. התחננתי:
תעזור לי למצוא אותו, הוא יקר לנו!
מייק נענה לבקשה, ואישר את החיפוש. אלגוריתם חדש נכתב במהירות, ומליוני רובוטים ממוחשבים סרקו ביסודיות את מאגרי הביג - דאטה של סוכנוית המודיעין.

שעות בודדות חלפו, והוא כתב לי בצער:
מצטער, חבר. לא מצאתי את הבחור שלכם. אולי הוא טבע באגם החולה, או ננעל בטעות במחסן סודי בדרום מזרח בושאהר.
רטנתי, כן, אבל החבר'ה שלנו בדיוק ניקו את כל המחסנים של באזור, ולא מצאו את מה שביקשתי מהם.
הוא שתק, וטרק את הטלפון.

עמדתי להתייאש.

פניתי לחוסאן, זה שתמיד מעדיף לעקוף את הכביש ליד ביתר בגלל שאין לו רשיון חוקי לעסוק ברפואת שיניים. התחננתי, אולי שמעת משהו?
חוסאן חייך בפה חסר שיניים. בטח, בטח. אני יודע הכל. תפיא לי את השעון שלך ואגלה לך הכל.
לא הסכמתי לסחיטה, הצעתי לו דמי כיס לרכישת קרטיב אננס מלפני פסח. הוא סירב בזעם ועמד ללכת, שיפרתי את ההצעה שלי והוספתי גם איגלו לאל צבע מאכל וללא טעם. הוא לא התלהב. לבסוף התפשרנו על מראה חדשה לחדר הטיפולים שלו.
הוא טמן היטב את המראה באחד מכיסי הג'לביה, ולחש לי:
הוא גר בכפר בצפון, תחפש אותו שם.

כפר? בצפון? כל הצפון כולו כפרים ומושבים! אפילו בני ברק התחילה כמושבה...

מיואש, פניתי לגורם סודי שזהותו סודית ביותר.
הגורם הפסיק לרגע לקרוא בריכוז את דו"ח המודיעין המעודכן על קאסם סוליימאני, ופרץ בצחוק גדול:
במקום להטריח אותי, למה שלא תשאל את החבר'ה באתר שלכם?

הבנתי, הוא צודק. בניגוד לאמרה הרווחת, יש להתחיל כל מסע חיפוש תחת הפנס. כי אם לא – שוכחים איפה התחלנו בכלל.
החלטתי לפנות לגולשי האתר.
נכנסתי לפורום כתיבה, שאפתי אוויר, ופתחת אשכול חדש.
כתבתי בכותרת: עזרה באיתור ידיד וותיק, שנעלם ללא תיק.

תיארתי את מסע החיפושים, את הכשלונות, לא הסתרתי דבר.
הסברתי שכלו כל הקיצין, ואין מנוס אלא לפנות אליכם, גולשי פרוג.

כתבתי כך, אות אחר אות, מילה במילה:

ידידיי, גולשי אתר פרוג.
האם ידוע לכם במקרה לאן נעלם הניק @עדיאל?

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
לך תבין את הפורום הזה... @אברוּמי פורש מטור בעיתון - על המקום עולים 3 טורים לכבודו, סקר קוראים והצעה לניהול אתגר.
@עדיאל נעלם - בום! מקבל טור, עזרה ותיק של פראדה.
אני ו @אשר שרבר מספימים את הפורום על בסיס שעתי/דקותי וגורנישט. כאילו אנחנו לא פה. אז נכון שנותנים לנו משכורת של 10,000 ש"ח על בסיס חודשי, אבל עדיין...

ידידיי, באתגר הקרוב אני רוצה לראות את כו-ל-כם!

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
לך תבין את הפורום הזה... @אברוּמי פורש מטור בעיתון - על המקום עולים 3 טורים לכבודו, סקר קוראים והצעה לניהול אתגר.
@עדיאל נעלם - בום! מקבל טור, עזרה ותיק של פראדה.
אני ו @אשר שרבר מספימים את הפורום על בסיס שעתי/דקותי וגורנישט. כאילו אנחנו לא פה. אז נכון שנותנים לנו משכורת של 10,000 ש"ח על בסיס חודשי, אבל עדיין...

ידידיי, באתגר הקרוב אני רוצה לראות את כו-ל-כם!
למה אתה מגלה לכולם את בושתנו, ומציג אותנו במערומינו, אה?

אשר שרבר

משתמש סופר מקצוען
"ככה גודלים!"
אמרה דודה צילה וחזרה להרתיח דלק עבור התה נענע שלה.
'גדלים' היא אמרה
אני זוכר
כזה קטן הייתי, ואני עדיין זוכר אותה מסתכלת עלי ועיניה רכות, קמטים עוטפים אותם והיא מביטה בנו, אתה תמיד רצת קדימה, וסיפרת לכולם, והיא חייכה ואמרה "ככה גדלים", אתה רואה את גד'וש, הא לא מוותר, הוא כל הזמן בודק בספריה אם הגיע ספרים חדשים,
ריח הנענע נישא באוויר, הדלק כמעט ונאחז באש, והיא מחייכת אלי, והקמטים כאילו מתרחבים, כמו מפת לווין של גוגל שמתקרבת במהירות לקרקע
ואני אמרתי לה, את צודקת דודה, אבל הייתי אתמול, רק לא סיפרתי לך, והגיע שלוש אחים ושלושה מצוות, חדש, ולקחתי, הספרנית שמרה לי, רק לא סיפרתי לך.

עדיאל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
ואני אמרתי לה, את צודקת דודה, אבל הייתי אתמול, רק לא סיפרתי לך, והגיע שלוש אחים ושלושה מצוות, חדש, ולקחתי, הספרנית שמרה לי, רק לא סיפרתי לך.

ואז אבדו עקבותיו של שלשה אחים ושלש מצוות מהספריה לנצח.
קודם אמרת שאיבדת, אח"כ אמרת שזה נקרע ואתה חפש דבק שחור של ספרים ודוד שלך צריך להביא מארה"ב, ואח"כ אמרת שבכלל עוד לא סיימת לקרוא את האח השלישי שם במדבר למרגלות ההר שכולם צנחו אליו. בסוף גלית לי שאבא שלך החרים את הספר ושכח איפה הוא שם את זה.

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

ידידיה חבר

מהמשתמשים המובילים!
חבר'ה הגזמתם!

שכחתם שיש ילדים חדשים וקטנים במשפחה, ככה לשכוח אותם ברכב?!

אולטימטום: אם לא עורכים לי אינדקס אישים ומושגים מפורט + סיור בשטוטגרט וגלילותיה + מפגש היכרות עם כל האדמו"רים שליט"א וזיע"א משושלת הפורום + שתפסיקו לדבר בקודים הלקוחים מעולמות זוהר ללא תואר - אני מגיש את התפטרותי המיידית, בלי להתחשב בהצעות השמנות של
@גדי ישראלי שמן הסתם תבואנה, ובכך פוטר אתכם מנוכחותי המנג'זת...

משויטט

משתמש מקצוען
אולטימטום: אם לא עורכים לי אינדקס אישים ומושגים מפורט + סיור בשטוטגרט וגלילותיה + מפגש היכרות עם כל האדמו"רים שליט"א וזיע"א משושלת הפורום + שתפסיקו לדבר בקודים הלקוחים מעולמות זוהר ללא תואר - אני מגיש את התפטרותי המיידית, בלי להתחשב בהצעות השמנות של
@גדי ישראלי שמן הסתם תבואנה, ובכך פוטר אתכם מנוכחותי המנג'זת...
טוב, אני מתנדב להתחיל, אחר ההסתייגות המתבקשת שלא הכל אני יודע.
ובכן, עדיאל הוא אחד הטובים שלנו שזכה לאחרונה בנסיבות בלתי נהירות בחבילת כרטיסי טיסה למגוון יעדים מסביב לעולם, בהם קליטת הרשת עדיין לא הגיעה, כך שלא שמענו ממנו זה תקופה. על בימה זו עליה אנו עומדים כרגע, השתפך המנהל (הוא הגבאי המסור והשמש הנאמן והמשרת הכפוף והעבד הנדרס) בטור געגועים לאותו עדיאל.
לאחרונה עדיאל מצרף את עמיתו דוכסוסטוס, יקירנו שחבילתו אבדה באחת התחנות. יחדיו הם מתנתקים חופשי מכל מה שקורה כאן.
שטוטגרט הוא אחד היעדים הנחשקים של עדיאל הנ"ל, שביקורו הראשון שם היה במימון גדי ישראלי מיודענו בהזדמנות אתגרית כלשהי במהלך אחד החודשים החולפים.
האדמו"ר המהותי היחיד בינתיים במחננו הלא הוא האדמו"ר מקורצוויל, מנהיגנו הנערץ, שמדי פעם מבזיק עם הוראות שעה מלאות חן וחסד.
בוקי מזורי ממלא את אותו תפקיד שממלא המנהל מוהרנ"ת הנ"ל בפורומנו, עם האדמור הנ"ל.
עד כאן בינתיים.

ידידיה חבר

מהמשתמשים המובילים!
טוב, אני מתנדב להתחיל, אחר ההסתייגות המתבקשת שלא הכל אני יודע.
ובכן, עדיאל הוא אחד הטובים שלנו שזכה לאחרונה בנסיבות בלתי נהירות בחבילת כרטיסי טיסה למגוון יעדים מסביב לעולם, בהם קליטת הרשת עדיין לא הגיעה, כך שלא שמענו ממנו זה תקופה. על בימה זו עליה אנו עומדים כרגע, השתפך המנהל (הוא הגבאי המסור והשמש הנאמן והמשרת הכפוף והעבד הנדרס) בטור געגועים לאותו עדיאל.
לאחרונה עדיאל מצרף את עמיתו דוכסוסטוס, יקירנו שחבילתו אבדה באחת התחנות. יחדיו הם מתנתקים חופשי מכל מה שקורה כאן.
שטוטגרט הוא אחד היעדים הנחשקים של עדיאל הנ"ל, שביקורו הראשון שם היה במימון גדי ישראלי מיודענו בהזדמנות אתגרית כלשהי במהלך אחד החודשים החולפים.
האדמו"ר המהותי היחיד בינתיים במחננו הלא הוא האדמו"ר מקורצוויל, מנהיגנו הנערץ, שמדי פעם מבזיק עם הוראות שעה מלאות חן וחסד.
בוקי מזורי ממלא את אותו תפקיד שממלא המנהל מוהרנ"ת הנ"ל בפורומנו, עם האדמור הנ"ל.
עד כאן בינתיים.

אסכם: בוקי מזורי הי"ו, כ"ק מרן האדמו"ר מקורצוויל זיעועכי"א שליט"א, ומוהרנ"ת ציס"ע הנ"ל הנזכר, הם הם חברי מועצת גדולי הפורום. ואנו אין לנו להרהר אחר דבריהם כקליפת השום וכחוט השערה וכעלה נידף.

אתנצל מראש: דומני שאת שטוטגרט מכיר הציבור הישאלי מתחום הספורט, ולא מזה האתגרי, הלא כן?!

גדי ישראלי

משתמש מקצוען
אף אני אצטרף לאולטימטומו של וואי. אייצ'. סי. [אוחחח, ככה זה נשמע כמו שם של זמר פופ כהה עור ודובר אנגלית], באם לא תסבירו לי את השפה שלכם, אעבור לאמהרית.
אתנצל מראש: דומני שאת שטוטגרט מכיר הציבור הישאלי מתחום הספורט, ולא מזה האתגרי, הלא כן?!
לצערנו, ההתנצלות לא התקבלה. תתפלא, אבל @משויטט בדיוק כמו שאתה רואה אותו - הוא שטוטגרטאי מבטן ומלידה. עוד מהתקופה שהוריו היקרים חיו בבני ברק. שטוטגרט זה לא שם של רחוב בפרדס כץ?

@נתן גלנט האשכול הזה הוא ההוכחה לפרצי יצירתיות עודפת של בני הפורום, על כישוריהם הספרותיים והברוכים. עכשו נראה מי יעיז לא להשתתף באתגר...

Natan Galant

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אף אני אצטרף לאולטימטומו של וואי. אייצ'. סי. [אוחחח, ככה זה נשמע כמו שם של זמר פופ כהה עור ודובר אנגלית], באם לא תסבירו לי את השפה שלכם, אעבור לאמהרית.

לצערנו, ההתנצלות לא התקבלה. תתפלא, אבל @משויטט בדיוק כמו שאתה רואה אותו - הוא שטוטגרטאי מבטן ומלידה. עוד מהתקופה שהוריו היקרים חיו בבני ברק. שטוטגרט זה לא שם של רחוב בפרדס כץ?

@נתן גלנט האשכול הזה הוא ההוכחה לפרצי יצירתיות עודפת של בני הפורום, על כישוריהם הספרותיים והברוכים. עכשו נראה מי יעיז לא להשתתף באתגר...
כעת אני הולך להכריז על מנצח ולסגור עניין.
עשיתם יותר רעש מקבוצת ח"כים בשמאל שמפחדים לאבד עוד משלט..:/

ידידיה חבר

מהמשתמשים המובילים!

אתה לא משאיר לי ברירה רק לחשוף את כל הקלפים, אאיייי....

אז: yedidia haver content, זה מה שיצר את הפופר שלך.
זה למה, כי בקשתי גם להצטרף לפורום של הפרסומאים, הרי אין מצב שהם לא יקבלו ספאמר כמוני, רק שהם משומה לא ענו לי לשתי הודעות. אתה מוזמן להפעיל את הקשרים שלך שם, זה יותר נחוץ מהקשרים בברוטאלי.

ודירבאלק אם אחרי מה שכתבת קודם ומה שעניתי לך עכשיו אתה מתלונן על קודים!

בכלל נראה לי שהאתגר הבא של @נתן גלנט זה לחשוף את כל ההודעות הפרטיות, ואזזזז כולם ידעו לא רק שלי קוראים ידידיה חבר כמו ש @משויטט נולד בשטוטגרט, ולא רק איפה ועם מי אתה מסתובב בלילות חשוכים ואפלים, אלא גם את מספרי הגרביים של כולנו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה