עורך דין לענייני עבודה

בימבמבום

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
שלום,
יש לי שאלה די דחופה, יש כזה דבר יעוץ טלפוני בחינם \ במחיר מוזל?
יש לי שאלה על חל"ת והריון במצב הנוכחי.
המעסיק עושה לי בעיות ורוצה לקזז שעות חוסר בתלוש הקרוב (בדר"כ מקוזז בתלוש של חודש אחרי),
ואם המעסיק יעשה את זה זה יפגע לי משמעותית בדמי לידה.
תודה

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
יש
אם כי לא יודעת אם בימים כאלו.

יש מענה של שי"ל - שרות יעוץ לאזרח
יש מענה של שכר מצוה - סיוע משפטי בהתנדבות
"שכר מצווה" מפעילה קו חם (מוקד טלפוני) למיון ראשוני של הפונים בטלפון: 1-700-505-500
ויש מענה של ויצו - במיוחד לנשים לפני ואחרי לידה
קו המידע הארצי של ויצו לזכויות נשים בעבודה: 03-6923825
בימים א', ג' – בין השעות 11:00-15:00
ובימי ה' – בין השעות 10:00-13:00

sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר

משתמש סופר מקצוען
שלום,
יש לי שאלה די דחופה, יש כזה דבר יעוץ טלפוני בחינם \ במחיר מוזל?
יש לי שאלה על חל"ת והריון במצב הנוכחי.
המעסיק עושה לי בעיות ורוצה לקזז שעות חוסר בתלוש הקרוב (בדר"כ מקוזז בתלוש של חודש אחרי),
ואם המעסיק יעשה את זה זה יפגע לי משמעותית בדמי לידה.
תודה
זה זכותו המלאה
הוא כנראה עשה את זה עד היום מטעמי נוחות
אבל אולי עם בקשה שלך הוא יסכים ......
אבל בכל אופן עם את יוצאת לחל"ת אז הם יחשבו את החודשים לפני החל"ת וזה חודש שעבר

בהצלחה

בימבמבום

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
זה זכותו המלאה
הוא כנראה עשה את זה עד היום מטעמי נוחות
אבל אולי עם בקשה שלך הוא יסכים ......
אבל בכל אופן עם את יוצאת לחל"ת אז הם יחשבו את החודשים לפני החל"ת וזה חודש שעבר
בהצלחה
כיוון שהוא משלם בדר"כ בראשון לחודש, הוא משלם כל חודש שכר של חודש נוכחי עם קיזוזי שעות חוסר של חודש קודם.
מה שקרה עכשיו - הוא רוצה להכניס לתלוש אחד קיזוזי שעות חוסר של חודשיים.
בפרוט:
אני עובדת אצלו מספר חודשים וחסר לי תלוש אחד מלא כדי למקסם את חופשת הלידה.
ולכן - כאשר הוא רצה להוציא אותי לחל"ת (לפני שבוע וחצי) ביקשתי שיתן לי לנצל ימי מחלה חופשה וכו, עד הראשון לרביעי, כדי שיהיה לי תלוש נוסף מלא, והוא אישר.
עכשיו הוא נזכר להגיד לי שבעצם אין לי מספיק ימי חופשה לנצל, והוא לא מוכן בכלל להכניס אותי למינוס ימי חופשה.
(ברגיל הוא נותן מינוס של עד 5 ימי חופשה, אמרו לי את זה בחוזה אבל זה לא כתוב בשום מקום...),
ובנוסף - הוא רוצה שאני אצהיר את שעות הנוכחות של החודש השלישי בהקדם כדי שהוא יוכל להכניס בתלוש הקרוב שעות חוסר של השני והשלישי ביחד.
בעצם - הוא די דפק אותי, אם הוא היה אומר לי מראש שלא יהיה לי תלוש מלא, לפחות הייתי מוציאה אבטלה על השבוע וחצי האלה, כרגע, אני יוצאת גם עם אבטלה על פחות ימים, וגם עם תלוש חלקי שידפוק לי את חופשת הלידה.
יש משהו שאני יכולה לעשות עם זה?
כרגע, עד שאני לא משיגה תשובה מה הכי הגיוני במצב שלי אני לא חותמת לו על הטופס שהוא צריך כדי לבקש אישור על הוצאה לחל"ת, וגם לא הצהרתי שעות עדיין (אני חייבת להצהיר עד החמישי נראה לי, אחרי ימי מחלה וחופשה, חסר לי יומיים וחצי)
מישהו יכול לעזור לי? \ להפנות אותי למישהו?

משתמש סופר מקצוען
כיוון שהוא משלם בדר"כ בראשון לחודש, הוא משלם כל חודש שכר של חודש נוכחי עם קיזוזי שעות חוסר של חודש קודם.
מה שקרה עכשיו - הוא רוצה להכניס לתלוש אחד קיזוזי שעות חוסר של חודשיים.
בפרוט:
אני עובדת אצלו מספר חודשים וחסר לי תלוש אחד מלא כדי למקסם את חופשת הלידה.
ולכן - כאשר הוא רצה להוציא אותי לחל"ת (לפני שבוע וחצי) ביקשתי שיתן לי לנצל ימי מחלה חופשה וכו, עד הראשון לרביעי, כדי שיהיה לי תלוש נוסף מלא, והוא אישר.
עכשיו הוא נזכר להגיד לי שבעצם אין לי מספיק ימי חופשה לנצל, והוא לא מוכן בכלל להכניס אותי למינוס ימי חופשה.
(ברגיל הוא נותן מינוס של עד 5 ימי חופשה, אמרו לי את זה בחוזה אבל זה לא כתוב בשום מקום...),
ובנוסף - הוא רוצה שאני אצהיר את שעות הנוכחות של החודש השלישי בהקדם כדי שהוא יוכל להכניס בתלוש הקרוב שעות חוסר של השני והשלישי ביחד.
בעצם - הוא די דפק אותי, אם הוא היה אומר לי מראש שלא יהיה לי תלוש מלא, לפחות הייתי מוציאה אבטלה על השבוע וחצי האלה, כרגע, אני יוצאת גם עם אבטלה על פחות ימים, וגם עם תלוש חלקי שידפוק לי את חופשת הלידה.
יש משהו שאני יכולה לעשות עם זה?
כרגע, עד שאני לא משיגה תשובה מה הכי הגיוני במצב שלי אני לא חותמת לו על הטופס שהוא צריך כדי לבקש אישור על הוצאה לחל"ת, וגם לא הצהרתי שעות עדיין (אני חייבת להצהיר עד החמישי נראה לי, אחרי ימי מחלה וחופשה, חסר לי יומיים וחצי)
מישהו יכול לעזור לי? \ להפנות אותי למישהו?
אם את אמורה לצאת לחופשת לידה בחודש 3 אז בכל מקרה מחושב עד לחודש 2 ואם בחודש 4 אז בחודש 3 יהיה אבטלה כך שלא ילקח לחשבון החופשת לידה
ולגבי האבטלה תרשמי בכל אופן מה15

(מקווה שהבנתי את הסיפור נכון)
בהצלחה

בימבמבום

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אם את אמורה לצאת לחופשת לידה בחודש 3 אז בכל מקרה מחושב עד לחודש 2 ואם בחודש 4 אז בחודש 3 יהיה אבטלה כך שלא ילקח לחשבון החופשת לידה
ולגבי האבטלה תרשמי בכל אופן מה15

(מקווה שהבנתי את הסיפור נכון)
בהצלחה
תודה רבה!

אני אמורה לצאת בסוף החמישי \ תחילת השישי,
אין לי מושג אם אספיק לחזור לעבודה אחרי בלאגן הקורונה או לא, ולכן חשוב לי מאוד שיהיו לי 3 תלושים מלאים לפני היציאה לחל"ת.
אם המעסיק יקזז לי שעות חוסר של חודשיים בתלוש הקרוב, לא יהיה לי תלוש מלא ולא תהיה לי חופשת לידה שלמה...
יש לי מה לעשות כדי למנוע ממנו לבצע את זה?
בעיקרון המעסיק אישר לי יציאה לחלת רק בתחילת הרביעי בדיוק בשביל שהתלוש של החודש השלישי יהיה מלא, אבל עכשיו הוא עושה בעיות על התלוש הזה...

משתמש סופר מקצוען
תודה רבה!

אני אמורה לצאת בסוף החמישי \ תחילת השישי,
אין לי מושג אם אספיק לחזור לעבודה אחרי בלאגן הקורונה או לא, ולכן חשוב לי מאוד שיהיו לי 3 תלושים מלאים לפני היציאה לחל"ת.
אם המעסיק יקזז לי שעות חוסר של חודשיים בתלוש הקרוב, לא יהיה לי תלוש מלא ולא תהיה לי חופשת לידה שלמה...
יש לי מה לעשות כדי למנוע ממנו לבצע את זה?
בעיקרון המעסיק אישר לי יציאה לחלת רק בתחילת הרביעי בדיוק בשביל שהתלוש של החודש השלישי יהיה מלא, אבל עכשיו הוא עושה בעיות על התלוש הזה...
הבנתי
א. אין מה לעשות זה זכותו
ב. בשביל שלא תיפגעי צריך לראות מה הכי טוב לעשות אם בכלל , אני מבין שאת לא רוצה לחשב את תלוש חודש 12?

Screenshot_20200401-184647_WhatsApp.jpg
0

בימבמבום

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הבנתי
א. אין מה לעשות זה זכותו
ב. בשביל שלא תיפגעי צריך לראות מה הכי טוב לעשות אם בכלל , אני מבין שאת לא רוצה לחשב את תלוש חודש 12?
א. למה זה זכותו?, אמנם אין הסכם חתום על זה, אבל ההסכם ביננו הוא חישוב חודש אחרי, וכן שאפשר להיכנס למינוס של עד 5 ימי חופשה, אז למה הוא יוכל לשנות פתאום?
ב. כן, תלוש חודש 12 הוא על חצי חודש,
יש לי מה לעשות מבחינה חוקית?

A052

משתמש סופר מקצוען
ביטוח לאומי מחשב או ממוצע של חצי שנה אחרונה או ממוצע של 3 חודשים אחרונים, הגבוה מביניהם, כך שאולי בכל מקרה זה לא רלוונטי לכם מתי הוא יקזז.

לצאת מהריבוע

משתמש מקצוען
לא בטוח שיציאה לאבטלה תפגע לך בדמי לידה .
ראי דלהלן:

ז
קורונה: ימי החל"ת יחושבו כימי עבודה לעניין דמי לידה
17:52 ה׳ בניסן תש״פ 30.03.2020 איתי גדסי
בפעילות ח"כ אורי מקלב נקבע כי ימי החופשה ללא תשלום הזמניים שהוצאו אליהן עובדות עקב מגפת הקורונה וההגבלות במשק, יחושבו כימי ההכשרה לעניין קבלת דמי הלידה, וזכאותן לדמי לידה לא יפגעו
F180604MA12-840x440c.jpg
אורי מקלבצילום: פלאש 90
מנכ"ל הביטוח הלאומי מר מאיר שפיגלר הבהיר בשיחה שקיים עם ח"כ אורי מקלב כי ימי החופשה ללא תשלום (חל"ת) הזמניים שהוצאו אליהן עובדות עקב מגפת הקורונה וההגבלות במשק, יחושבו כימי ההכשרה לעניין קבלת דמי הלידה, כך שהזכאות לדמי הלידה לא תיפגע. מכיוון שלעניין דמי לידה ייחשב כביכול העובדת עבדה כרגיל בשכר המלא בימים אלו.
ח"כ מקלב פנה אמש למנכ"ל הביטוח הלאומי, לאחר פניות רבות שקיבל בנושא והסביר כי כידוע עובדות רבות פוטרו או יצאו לחל"ת בעקבות המשבר וקיים חשש כי תקופה זו לא תחשב להם כתקופת אכשרה לקבלת דמי לידה, וכן שדמי הלידה שיקבלו יהיו נמוכים, מכיוון שממוצע השכר שלהם יפחת, עקב התקופה שהם יהיו בחל"ת.
גם בעניין גובה דמי הלידה הבהיר מנכ"ל הביטוח הלאומי, שהחישוב לעניין זה יתבצע לפי ממוצע השכר בחודשים בהם העובדת עבדה בפועל ולא לפי חודשים בהם הייתה בחל"ת או באבטלה.

משתמש סופר מקצוען
א. למה זה זכותו?, אמנם אין הסכם חתום על זה, אבל ההסכם ביננו הוא חישוב חודש אחרי, וכן שאפשר להיכנס למינוס של עד 5 ימי חופשה, אז למה הוא יוכל לשנות פתאום?
ב. כן, תלוש חודש 12 הוא על חצי חודש,
יש לי מה לעשות מבחינה חוקית?
אם סוכם בחוזה זה משהו אחר
אני כתבתי לגבי הסטנדרט

בימבמבום

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אם סוכם בחוזה זה משהו אחר
אני כתבתי לגבי הסטנדרט
זה הבעיה, סוכם בע"פ, זה לא כתוב, זה הסטנדרט בתחום (מחשבים)
בכל מקרה, המעסיק ב"ה התחשב ושומר את שעות החוסר לכשאחזור אחרי הקורונה, (ככל הנראה בגלל איום שלי שאני לא חותמת על הטופס שמאשר יציאה לחלת בהריון לפני שאני מדברת עם עורך דין...)
תודה לכולם!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  22  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה