השקעות עוקב מדד 500 של ארה"ב - בדרך כשרה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
האם א"א לקנות את ניירות הערך שדובר עליהם פה דרך קרן השתלמות ואז יהיה פטור ממס?
אפשר לקנות כל נייר דרך קרן השתלמות בניהול אישי, ויש גם מסלולים שהם עושים בדיוק את אותה פעולה של הנייר, ופשוט עוקבים אחרי מדד S&P 500.
והאם ה18000 זה לתא משפחתי או לכל אחד מהבני זוג?
לכל אחד.

ש.ב.

משתמש פעיל
אפשר לקנות כל נייר דרך קרן השתלמות בניהול אישי, ויש גם מסלולים שהם עושים בדיוק את אותה פעולה של הנייר, ופשוט עוקבים אחרי מדד S&P 500.
אז לכאורה עדיף לקנות את הנייר דרך קרן השתלמות? אז תכלס, איזה אופציות מבין מה שהצעת יותר פשוטה/זולה ואיך עושים את זה בפועל? דרך איזה חברה מומלץ?

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אז לכאורה עדיף לקנות את הנייר דרך קרן השתלמות? אז תכלס, איזה אופציות מבין מה שהצעת יותר פשוטה/זולה ואיך עושים את זה בפועל? דרך איזה חברה מומלץ?
קרן השתלמות מתאימה לעצמאים, או לשכירים שהמעסיק מפקיד עבורם .
אם אתם עצמאיים, אפשר לנצל את האפשרות ולהנות מהטבת המס.
המעלות - יש פטור ממס רווחי הון 0.25% במשיכת הכסף .
החסרונות - דמי הניהול יחסית גבוהים .
ולכן, אם ההשקעה היא לטווח של פחות מ30 שנה והתוכנית היא למשוך את כל הכסף בסיום , שווה לכאורה להשקיע דרך קרן השתלמות, אם יש את האופציה.
אבל אחרי 20/30 שנה , דמי הניהול "אוכלים" את ההטבה של המס, כלומר, הסכום העודף שנשלם על קרן השתלמות יעלה יותר מהכסף שנחסוך במס. ולכן לפעמים זול יותר לפתוח חשבון מסחר פשוט דרך בית השקעות (מיטב דש/ פסגות וכו')
ולקנות משם את הנירות הרצויים.

עוד חסרון גדול לדעתי - קרנות ההשתלמות שקיימות עכשיו בשוק במסלולים כשרים , הן רק יקרות מאדד (של מור 0.8%)
וגם לא עוקבות אחרי כל העולם.
וגם המנוהלות שאינן כשרות כרגע, אם יקבלו הכשר - עוקבות רק אחרי סנופי.

לכן, אישית הייתי משקיעה דרך בית השקעות פרטי , ומרוויחה פיזור נכון בכל העולם, דמי ניהול זולים שבסופו של דבר שווים כמו הטבת המס או יותר.
במחיר של מור, אני מאמינה שדמי הניהול שווים ל15 -20 שנים של השקעה , או אפילו פחות. ולכן כנראה שבכל אופציה עדיף להשקיע דרך בית השקעות, ואם יש קרן השתלמות מהמעסיק - אפשר להעביר אותה לIRA (ניהול אישי) באותו בית השקעות ולנהל ביחד.

לגבי פשטות, פעם כמעט כל השקעה בבית השקעות היתה מסובכת.
כיום , יש נירות ישראליים טובים של בלאקרוק, וזה הכי פשוט שאפשר לפתוח חשבון.
לקנות 3 נירות ולאזן לפי אקסל מוכן מראש (יש לי אחד כזה), זה רק נראה מסובך, אבל ממש פשוט.
כך שאני לא מוצאת כבר יתרון במסלול מנוהל.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
עוד חסרון גדול לדעתי - קרנות ההשתלמות שקיימות עכשיו בשוק במסלולים כשרים , הן רק יקרות מאדד (של מור 0.8%)
בשביל זה יש קרן השתלמות IRA

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
בשביל זה יש קרן השתלמות IRA
קרן השתלמות IRA זו אופציה שאפשר לשקול, שוב, רק לטווח של פחות מ20-30 שנה ובתנאי שהסכום גדול מ100K (אחרת אין חברות שמסכימות בדמי ניהול סבירים אם בכלל)
אחרת גם שם הפערים בדמי ניהול מתקזזים.
לטווח גדול יותר - חשבון בבית השקעות

נערך לאחרונה ב:

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
וכמה צבירה לפר ת"ז צריך כדי לקבל את דמי ניהול הנ"ל
אני לא יודעת נתונים מעודכנים .
התחלתי לברר, אבל עצרתי כרגע בגלל הפנסיה שאולי תקבל הכשר.
מה שכן אני יודעת שמינימום זה 100K, יש הרבה אנשים שקבלו דמי ניהול של 0.2 ופחות דרך קבוצות רכישה.
0.3% אני מאמינה שהגיוני יותר לקבל לבד.

ש.ב.

משתמש פעיל
לכן, אישית הייתי משקיעה דרך בית השקעות פרטי , ומרוויחה פיזור נכון בכל העולם, דמי ניהול זולים שבסופו של דבר שווים כמו הטבת המס או יותר.
במחיר של מור, אני מאמינה שדמי הניהול שווים ל15 -20 שנים של השקעה , או אפילו פחות. ולכן כנראה שבכל אופציה עדיף להשקיע דרך בית השקעות, ואם יש קרן השתלמות מהמעסיק - אפשר להעביר אותה לIRA (ניהול אישי) באותו בית השקעות ולנהל ביחד.

לקנות 3 נירות ולאזן לפי אקסל מוכן מראש (יש לי אחד כזה), זה רק נראה מסובך, אבל ממש פשוט.
תודה. איזה אקסל? אפשר להעלות לפה?
ולגבי מסלולי ההשקעה, האם זה אותה רמת כשרות כמו הנייר ש מקצועי בלבד כתבה פה בפורום?

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
ולגבי מסלולי ההשקעה, האם זה אותה רמת כשרות כמו הנייר ש מקצועי בלבד כתבה פה בפורום?
אילו מסלולי השקעה?
קרנות סל חו"ל מאושרות על ידי הבד"ץ , תשואה כהלכה ומכון כתר, אבל לא על ידי גלאט הון.
לגבי אקסל - אני אשמח לשתף בפרטי, ולהתאים עבור מי שצריך.
כרגע אני רואה שהוא לגמרי השתבש. אולי משהו בנתונים שהוא מקבל . צריכה לסדר את זה

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L

ש.ב.

משתמש פעיל
קרן השתלמות מתאימה לעצמאים, או לשכירים שהמעסיק מפקיד עבורם .
אם אתם עצמאיים, אפשר לנצל את האפשרות ולהנות מהטבת המס.
המעלות - יש פטור ממס רווחי הון 0.25% במשיכת הכסף .
החסרונות - דמי הניהול יחסית גבוהים .
ולכן, אם ההשקעה היא לטווח של פחות מ30 שנה והתוכנית היא למשוך את כל הכסף בסיום , שווה לכאורה להשקיע דרך קרן השתלמות, אם יש את האופציה.
אבל אחרי 20/30 שנה , דמי הניהול "אוכלים" את ההטבה של המס, כלומר, הסכום העודף שנשלם על קרן השתלמות יעלה יותר מהכסף שנחסוך במס. ולכן לפעמים זול יותר לפתוח חשבון מסחר פשוט דרך בית השקעות (מיטב דש/ פסגות וכו')
ולקנות משם את הנירות הרצויים.

תוכלו להסביר איך עושים את זה בפועל מאפס? איזה בית השקעות ואיזה ניירות ואיך לאזן וכו'? (אין לי שום רקע בתחום)

9762

משתמש רשום
תכלס איזה חברה היום יש לה מסלול קרן פנסיה של עוקב מדד 500 של ארה"ב?

חציל מתוק

משתמש רשום
אני עכשיו לפני קניה של מניות עוקבות סנופי, אירופה , ושווקים מתעוררים...
בסכום של 100 אלף ש’’ח
אני מתלבט כבר שבוע האם כדאי להכנס עכשיו או לחכות.... (או מיצוע...)?
מה הייתם עושים במקומי?

המצפה לישועה

משתמש צעיר
מקצועי בלבד
איך משקיעים בקרן סל אס אנד פי 500 מכפיל 3
מה מספר הקרן?
והאם כדאי דרך הבנק או בנק השקעות? ( דמי ניהול וכיו"ב ) ?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה