מידע שימושי עולים לירושלים 5 יוצא לדרך, והשנה ללא תשלום!!

רינת גבאי

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
כולם פה אשכרה מושיבים את הילדים שלהם מול המחשב כמו אצל השכנים שלנו במתחם ממול, שמושיבים מול הטלוויזיה?
מצחיק מאד יש הבדל גדול מאד בין התכנים,
קצת סטייה מהנושא אבל אני חייבת לידע את ההורים שאולי מנותקים קצת וחושבים שזה שהילדים לא מול המחשב זה מציל אותם וכו.
אני רואה בבירור שילדים שבבית אין להם מחשב או שיש אבל לא מסכימים להם לשבת מולו,
בשנייה שהם באים לסבתא או לדודה וכו הם לא נושמים עד שהם רואים איזה סרט או משהו כזה ואילו האלה שרואים פה ושם דודו או סבא הושע וכל הסרטים האלו פחות קיים בהם האטרף לצפות במשהו.
אני חייבת לציין שרוב אותם ילדים(בלי הכללה) יגדלו ויפרצו גדרים מהחוסר שהיה להם בילדות..
שוב תמיד יהיו יוצאי דופן שלא מראים לילדים והילדים תמימים טהורים ולא מעניין יעניין ועניין אותם שום דבר שקשור למחשב.

5566brs

משתמש מקצוען
D I G I T A L
קצת סטייה מהנושא אבל אני חייבת לידע את ההורים שאולי מנותקים קצת וחושבים שזה שהילדים לא מול המחשב זה מציל אותם וכו.
בשנייה שהם באים לסבתא או לדודה וכו הם לא נושמים עד שהם רואים איזה סרט או משהו כזה ואילו האלה שרואים פה ושם דודו או סבא הושע וכל הסרטים האלו פחות קיים בהם האטרף לצפות במשהו.

לא נעים לי לכתוב את זה, אבל:

תחליפו סבתא, תחליפו גם דודה וחברים! תחליפו הכל!

אצלנו אין כזו סבתא, ואין כאלו חברים. אצל סבתא בקושי יש קומיקס.

וזה לא ענין ששייך "ליידע את ההורים", זה ענין רציני, כבד, שלא מחליטים לפי מה שכתוב בפרוג, על סמך דעה של "אשת החינוך" ש"רואה בבירור" ש..

וזה לא התפקיד של נטפרי לקבוע עקרונות חינוכיים
כלום בחסימה לא קשור פה לעקרונות, בטח לא חינוכיים.
מההיכרות שלי עם נטפרי (ויש כזו) זה גוף מרובע לגמרי, שמתנהל בצורה מסורבלת קצת, לפי כללים שקובעים רבנים עלומים כלשהם.
וזה ברור שאם תלך לרב ותגיד לו שאתה מנהל של נטפרי, ותשאל אותו אם לפתוח תוכן בידורי לילדים - תקבל תשובה שלא.
ואם תשאל אם לפתוח ערב מוזיקלי כלשהו, אולי יגידו לך שכן.

אז לא מבין מה יש להתפלא.

מי שעדיין לא החליף סבתא או דודה וחברים, כדאי שיחליף לפחות סינון - זה פשוט לא מתאים לו.

סינון זה לא שידוך.
סינון זה ענין של התאמה, כמו גרביים.
לא מתאים - תזרקו ותקנו חדש.

למדן וידען

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מצחיק מאד יש הבדל גדול מאד בין התכנים,
אני חייבת לציין שרוב אותם ילדים(בלי הכללה) יגדלו ויפרצו גדרים מהחוסר שהיה להם בילדות..
שוב תמיד יהיו יוצאי דופן שלא מראים לילדים והילדים תמימים טהורים ולא מעניין יעניין ועניין אותם שום דבר שקשור למחשב.
מבלי להיכנס לשטות של 'חסכים' כי הילדים שלנו מקבלים כל מה שקיבלו הדורות הקודמים לפני הרשת, ועוד יותר מזה.
וגם המון חום ואהבה אמיתית.

הטענה הזאת היא בדיוק מה שכל חילוני מצוי טוען,
"ברגע שאתם יוצאים לרחוב אתם הרבה יותר רגישים בענייני קדושה, אני אפילו לא שם לב שהיא לא צנועה"..

הרגישות הזאת, זה מה שחשוב לנו, על אף כביכול הרצון החזק יותר שזה יוצר.

אבל אחרי הוידוי מספר תגובות למעלה, בניגוד לפסק הגורף, כבר אין שאלות על הגישה.
הכל מתעוות.

עט להשכיר

משתמש מקצוען
לא נעים לי לכתוב את זה, אבל:

אצלנו אין כזו סבתא, ואין כאלו חברים. אצל סבתא בקושי יש קומיקס.

וזה לא ענין ששייך "ליידע את ההורים", זה ענין רציני, כבד, שלא מחליטים לפי מה שכתוב בפרוג, על סמך דעה של אשת החינוך (שהרגע קיבלה את התואר כנראה) ש"רואה בבירור" ש..

כלום בחסימה לא קשור פה לעקרונות, בטח לא חינוכיים.
מההיכרות שלי עם נטפרי (ויש כזו) זה גוף מרובע לגמרי, שמתנהל בצורה מסורבלת קצת, לפי כללים שקובעים רבנים עלומים כלשהם.
וזה ברור שאם תלך לרב ותגיד לו שאתה מנהל של נטפרי, ותשאל אותו אם לפתוח תוכן בידורי לילדים - תקבל תשובה שלא.
ואם תשאל אם לפתוח ערב מוזיקלי כלשהו, אולי יגידו לך שכן.

אז לא מבין מה יש להתפלא.

מי שעדיין לא החליף סבתא או דודה וחברים, כדאי שיחליף לפחות סינון - זה פשוט לא מתאים לו.

סינון זה לא שידוך.
סינון זה ענין של התאמה, כמו גרביים.
לא מתאים - תזרקו ותקנו חדש.

אבל בדיוק על זה התלוננתי...

אין חדש.

אין תחליף.

אין כמו נטפרי.

ולמי שרוצה סינון ברמה של נטפרי אין ברירה אלא לבלוע את הצפרדע בשלמותה.

לטוב ולמוטב.

Yerushalmit

משתמש מקצוען
חסום בנטפרי - זה מה שהם כתבו לי בסירוב

עקב מגיפת הקורונה שגורמת לכך שמשפחות מסתגרות בבתיהם או בבידוד וכדומה, קיבלנו פניות רבות ממשתמשים שמבקשים שנקל בקריטריונים הנהוגים כיום בנטפרי בפתיחת אפשרות צפיה בסרטים לנשים וכדו’, כדי להפיג את הבדידות או השיעמום. הצגנו את השאלה בפני הרבנים הגאון הגדול רבי משה הלל הירש שליט"א והגאון רבי שריאל רוזנברג שליט"א והגאון רבי מאיר קסלר שליט"א, והם הביעו את דעתם בצורה נחרצת שאין להקל כלל בגלל המצב, וכי אין ספק שהניסיון הרוחני של מגיפת הקורונה הוא בנושא זה, לפרוץ את גדרות השמירה והסינון הנהוגים תמיד. והגרמה"ה שליט"א אף התבטא בצורה חריפה יותר, ואמר שזה ממש חורבן גדול. יחד עם כל בית ישראל אנו מתפללים ומקווים כי מגיפת הקורונה תסתיים במהרה. ונזכה לגאולה השלמה במהרה בימינו.
בברכת “ולא יתן המשחית לבוא אל בתיכם לנגוף”…
צוות נטפרי

אז השבתי להם: זה לא סרט!!

והם ענו:
זה לא סרט אבל זה על רקע של הצגה ובילוי

הוידאו נבדק על ידינו,
והוחלט לחסום אותו מכיון שהוא מכיל תכנים שלא תואמים לכללים של נטפרי.

מצטערים.

יש משהו לעשות?

חנה תהילה

משתמש מקצוען
כולם פה אשכרה מושיבים את הילדים שלהם מול המחשב כמו אצל השכנים שלנו במתחם ממול, שמושיבים מול הטלוויזיה?
מצחיק מאוד.
ו-כן.
אני מושיבה את הילדים מול המחשב לתעסוקה שלהם ולמנוחה קצרה שלי.
לא יודעת איך אתם מעסיקים ילדים בתקופת הקורונה ההזויה הזו.
אני צריכה להעסיק אותם למעלה מ-14 שעות ביום, אז כן יש זמן מוקצב שאני נותנת.
למרות שפעם זה היה מחוץ לתחום.

חנה תהילה

משתמש מקצוען
מצחיק מאוד.
ו-כן.
אני מושיבה את הילדים מול המחשב לתעסוקה שלהם ולמנוחה קצרה שלי.
לא יודעת איך אתם מעסיקים ילדים בתקופת הקורונה ההזויה הזו.
אני צריכה להעסיק אותם למעלה מ-14 שעות ביום, אז כן יש זמן מוקצב שאני נותנת.
למרות שפעם זה היה מחוץ לתחום.
אגב, ספציפית הצפיה הזו חסומה לי בנטפרי.
כך שאין לי מושג לגבי ה'הכשר'.

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
שלום סבתא, החלטנו שאת לא מתאימה לנו. אז מצטערים, אבל מצאנו סבתא אחרת עם פאות ארוכות וכיפה יותר גדולה והחלטנו לעבור. היה נעים להכיר אותך.
שלום דודים, אתם לא מתאימים לנו אז מצאנו אחרים. כל טוב.
תודה לכולכם, באמת. פשוט עקב אי התאמה עברנו למועמד הבא ברשימה.
היו ברוכים והמשך הצלחה בכל.

רינת גבאי

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
איזה הסחפות...מדובר על סרטים חינוכיים חרדיים..
שוב אותה הסחפות..
בבקשה תפעילו ראש ותבדילו בין אינטרנט פרוץ וכל היוצא בזה לבין סרטים של ילדים חרדיים.

משרדי

משתמש פעיל
איזה הסחפות...מדובר על סרטים חינוכיים חרדיים..

שוב אותה הסחפות..
בבקשה תפעילו ראש ותבדילו בין אינטרנט פרוץ וכל היוצא בזה לבין סרטים של ילדים חרדיים.
הסחפות זה ההכשרה של סרטים מכל סוג שלא יהיה.
לא נעים, אולי גם כואב אבל זה האמת.

נחום10

משתמש מקצוען
הסחפות זה ההכשרה של סרטים מכל סוג שלא יהיה.
לא נעים, אולי גם כואב אבל זה האמת.
סליחה על הבוטות , אבל כדאי שתצא מהריבוע . האם גם ספרים אתה לא נותן לילדים שלך לקרוא? סרטים חרדים זה הספרים של ימינו. אין בזה שום בעיה, מלבד שמרנות מרובעת.

racheli.

משתמש פעיל
סליחה על הבוטות , אבל כדאי שתצא מהריבוע . האם גם ספרים אתה לא נותן לילדים שלך לקרוא? סרטים חרדים זה הספרים של ימינו. אין בזה שום בעיה, מלבד שמרנות מרובעת.
ממש לא נכון.
סרט זה לא ספר.
אם סרט היה כמו ספר אז תושיב את הילדים שלך עם ספר.
ברור שסרט משפיע על הילדים הרבה יותר מסרט.
בבקשה....
קחו מאמר מקצועי בנושא.

זמן מסך או זמן ספר? תיעוד ראשון מציג הבדלים בהתפתחות מוחית של ילדים

מחקר חדש בחן את ההבדלים במוחם של ׳ילדי מסך׳ לבין ילדים שהוריהם קוראים להם ספרים באופן קבוע

מחקר חדש מספק הוכחה נוספת למה שכולנו כבר ידענו; מסכי הסמארטפון והטלוויזיה מזיקים באופן משמעותי להתפתחות הילדים. נכון, אנחנו כנראה לא מגלים לכם כאן משהו חדש, אבל אחרי שתראו את התמונות של תצלומי מוחם של ילדים המבלים קצת יותר מידי שעות מול הסמארטפון, יתכן שתרצו להגביל את שעות המסך של הילדים שלכם.

כנראה שהגיע זמן סיפור

במחקר השתתפו 47 ילדים בריאים – 27 בנים ו-20 בנות בגילאים 3-5 שמוחם נסרק באמצעות בדיקת MRI מיוחדת הדוגמת את החומר הלבן במוח; מדובר ברקמת עצב של מערכת העצבים המרכזית, שתפקודה קריטי ליכולת של המוח לתקשר בין חלקיו השונים. כמו כן, היא מגבירה את הפונקציונליות של המוח ואת יכולתו ללמוד ולקלוט מידע באופן מהיר יותר.

החוקרים גילו כי בילוי זמן רב (יותר משעתיים) בצפייה במסכים מכל הגדלים השפיע על החומר הלבן במוח, וזה הופיע במוחם של הילדים באופן מבולגן והתפרש בכל חלקי המוח. מנגד, החוקרים בדקו את מוחם של ילדים שהוריהם קראו להם ספרים באופן תדיר; החומר הלבן במוחם הופיע באופן הרבה יותר מסודר, והתמקד באיזורים האחראיים על פיתוח השפה והאוריינות – איזורים האחראים על כישורים רלוונטיים במיוחד עבור תלמידים בבית ספר.

התמונות הבאות הן חלק מהתיעוד הראשון שמציג את היתרונות הפוטנציאליים של קריאה, ומנגד – את החסרונות של שימוש מוגבר בסמארטפון בכל הנוגע להתפתחות מוחם של ילדים קטנים.

לצד סריקת המוח, הילדים השתתפו גם במבחנים קוגניטיביים כדי לאמת את התוצאות. גם כאן התוצאות היו די דומות, וכישורי האוריינות וההתבטאות המילולית של ילדים – שבילו יותר משעה מול המסך מידי יום – היו פחות מפותחים. לעומתם, אותם ילדים שהוריהם (או המטפלים שלהם) קראו להם ספרים באופן תדיר, קיבלו ציונים גבוהים יותר במבחנים.

כמובן שפחות מ-50 ילדים לא יכולים להוות מדגם מייצג ולכן יש לקחת את התוצאות בערבון מוגבל. עם זאת, ארגון הבריאות העולמי (WHO) מצטרף להמלצות, וקובע כי יש למנוע מסכים מילדים מתחת לגיל שנה באופן מוחלט, ולהגביל את החשיפה של ילדים עד גיל 4 לשעה אחת בלבד לכל היותר.

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
מבלי להיכנס לשטות של 'חסכים' כי הילדים שלנו מקבלים כל מה שקיבלו הדורות הקודמים לפני הרשת, ועוד יותר מזה.
וגם המון חום ואהבה אמיתית.

הטענה הזאת היא בדיוק מה שכל חילוני מצוי טוען,
"ברגע שאתם יוצאים לרחוב אתם הרבה יותר רגישים בענייני קדושה, אני אפילו לא שם לב שהיא לא צנועה"..

אבל אחרי הוידוי מספר תגובות למעלה, בניגוד לפסק הגורף, כבר אין שאלות על הגישה.
הכל מתעוות.
כל מילה.
משקף בדיוק את המילים שקופצות לי בלשון מול עניני ה"חסכים".

נחמי3

משתמש מקצוען
אני מרשה לילדיי סרטונים קצרים שעוברים בדיקה אחד אחד רק בבין הזמנים
חוץ מיזה אין סרטונים כלל כשילדים לידי - למעט הסרטות משפחה וכו'...
זה ממכר נורא
צריך להזהר מזה, וגם בסוף מאבדים הרגישות - כמו שנכתב לעייל
השכנים שלי - משפחה נורא צדיקה ביקשו שנחליף ביננו סרטים, באמת...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  16  פעמים

לוח מודעות

למעלה