עובי שיש

• פותח הנושא 050
  • פורסם בתאריך

mmprhcui

משתמש רשום
אני לא הלכתי על זכוכית בגלל המחיר,
אבל,
לקחתי פורמייקה מעולה שנותנת מראה זכוכיתי (לא מתיימרת לזכוכית, אבל המראה מהמם)
כשאת לוקחת פורמייקה טובה והייתי לוקחת גם קנט לייזר זה משדרג מטבח מאוד!!
(כמובן חשוב גם ללכת למקום שעושה עבודה טובה - אני אישית מרוצה ממש!!)
יש לך דוגמא של קנט לייזר?
מה זה נקרא פורמייקה טובה?
אני לא יודעת אפילו על מה לשאול...
בכלל, מטבח לבן הולך עדיין?

yudb

משתמש סופר מקצוען
לגבי קנט:
לכל חזיתות הפורמייקה מודבק קנט - הסרט/פס - זה הקנט

Hdbakat_Kant.jpg

תהליך הדבקת קנט על חזית פורמייקה. לאחר ההדבקה חותכים את השוליים של הקנט.

אופן הדבקת וחיתוך הקנט יכול להרים או להוריד את מראה המטבח שלכם.

יש שתי שיטות להשמת קנט –
  • אחת "רגילה", בה משתמשים ברוב הנגריות וחברות המטבחים.
  • ואחת הנקראת "קנט לייזר", להדבקת קנטים לחזיתות הפורמייקה שלהם.
בשיטה הרגילה רואים את החיבור בין הקנט לבין חזית דלת הפורמייקה.

ובשיטה של קנט לייזר, החיבור בין חזית הפורמייקה לקנט הוא סמוי ולכן כל הדלת נראית אחידה יותר ומהוקצעת יותר.

normal-kant.JPG

קנט רגיל – רואים את החיבור בין הקנט לבין חזית הפורמייקה

laser-kant.JPG

קנט לייזר של בלורן – החיבור בין הקנט לבין חזית הפורמייקה הוא סמוי

נלקח מפה:
https://www.kitchen-guide.co.il/חזיתות-מטבח/חזיתות-פורמייקה

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
שיפי,
הברז הישר (במטבח הכהה) נח לך לשימוש?
הציעו לי כזה והתלבטתי אם לא מידי גבוה.

הקלאפות מיוחדות,ממש שילוב מענין
זה שתים נפרדות ?

הברז נוח בהחלט, אדרבה - אני ממלאה בקלות סיר גבוה שעומד על השיש, ולא צריכה להניח את הסיר תחת הברז. לא רואה בברז הזה שום חיסרון.

לגבי הקלפות - תודה על המחמאה.
כל יחידה מורכבת מקופסא חיצונית שיש בה 2 קלפות ועוד 2 יחידות פתוחות.

בכל חומר וצבע אף אחד לא מבטיח שלא יראה מיושן.

דווקא לבן מכל הצבעים הוא קלאסי ויש לו סיכוי להאריך ימים באופנה.
מצד שני בלבן הכי מפריע הנראות של הפורמיקה, כי רואים את סימני הלחץ שבעזרתו מצמידים את הפורמיקה לMDF.
וטביעות אצבעות על פורמיקה לבנה- רואים יותר מזכוכית.
אצלך במטבח יש פורמיקה לבנה? זכור לי שהלבן אצלך הוא מחומר אחר או שאני טועה?

צודקת לגבי חומרים שונים, אבל זכוכית היא ברוב המקרים מצוירת או מודפסת, ולזה יש סיכוי טוב יותר לצאת מהאופנה במהירות.

ככלל - אני מאד אוהבת את המטבחים הטרנדיים הכפריים, בשילוב של חריטות וכו', וצבעים מעושנים כמו תכלת או ירקרק או צהוב מעושנים. אבל אין סיכוי שאני יעשה בביתי כזה דבר או ימליץ ללקוחה לעשות את זה, כי זה משהו שבטוח יראה מיושן בעוד תקופה, למרות שהיום הוא טרנדי ומקסים בעיני.
המקום היחיד שהרשיתי לעצמי מעט להתפרע עם עיצובים מהסוג הנ''ל היה במקום ציבורי שממילא יש בו תחלופה גדולה יחסית, וכל כמה שנים משנים עיצוב.

אני תמיד ממליצה ללכת על צבעים ניטרליים - לבן \ אפור \ עץ לסוגיו \ ואפילו מוקה, ולהוסיף ענין באקססוריז, או במשהו אחר שניתן לשינוי בקלות יחסית.

אישית, לא נתקלתי בסימני הלחץ של הפורמיקה הלבנה על העץ, ועשיתי לא מטבח אחד, ולא שניים לבנים, וגם לא כל כך מסכימה עם הטענה שרואים יותר טביעות אצבע על פורמיקה לבנה מאשר על זכוכית.
יש לי בבית שולחן מזכוכית (ירושה, עד שאקנה משהו אחר) והוא אף פעם לא יראה נקי, כי שניה אחרי הניקיון כבר יש טביעות אצבעות חדשות. אז נכון שמדובר במשטח אופקי, וזה משפיע, ובכל זאת גם לא מדובר בארונות מטבח שמטבע הדברים נוגעים בהם בידיים שומניות וכו'.
ואת צודקת - אצלי במטבח הארונות הלבנים הם שלייפלק, התכנון המקורי היה פורמיקה מחוסר תקציב, אבל הנגר שראה שאני ממש רוצה שלייף - החליט לצ'פר אותי על חשבונו.

פקאן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צודקת לגבי חומרים שונים, אבל זכוכית היא ברוב המקרים מצוירת או מודפסת, ולזה יש סיכוי טוב יותר לצאת מהאופנה במהירות.

ככלל - אני מאד אוהבת את המטבחים הטרנדיים הכפריים, בשילוב של חריטות וכו', וצבעים מעושנים כמו תכלת או ירקרק או צהוב מעושנים. אבל אין סיכוי שאני יעשה בביתי כזה דבר או ימליץ ללקוחה לעשות את זה, כי זה משהו שבטוח יראה מיושן בעוד תקופה, למרות שהיום הוא טרנדי ומקסים בעיני.
המקום היחיד שהרשיתי לעצמי מעט להתפרע עם עיצובים מהסוג הנ''ל היה במקום ציבורי שממילא יש בו תחלופה גדולה יחסית, וכל כמה שנים משנים עיצוב.

אני תמיד ממליצה ללכת על צבעים ניטרליים - לבן \ אפור \ עץ לסוגיו \ ואפילו מוקה, ולהוסיף ענין באקססוריז, או במשהו אחר שניתן לשינוי בקלות יחסית.

אישית, לא נתקלתי בסימני הלחץ של הפורמיקה הלבנה על העץ, ועשיתי לא מטבח אחד, ולא שניים לבנים, וגם לא כל כך מסכימה עם הטענה שרואים יותר טביעות אצבע על פורמיקה לבנה מאשר על זכוכית.
יש לי בבית שולחן מזכוכית (ירושה, עד שאקנה משהו אחר) והוא אף פעם לא יראה נקי, כי שניה אחרי הניקיון כבר יש טביעות אצבעות חדשות. אז נכון שמדובר במשטח אופקי, וזה משפיע, ובכל זאת גם לא מדובר בארונות מטבח שמטבע הדברים נוגעים בהם בידיים שומניות וכו'.
ואת צודקת - אצלי במטבח הארונות הלבנים הם שלייפלק, התכנון המקורי היה פורמיקה מחוסר תקציב, אבל הנגר שראה שאני ממש רוצה שלייף - החליט לצ'פר אותי על חשבונו.

אז אני התכוונתי לזכוכית לבנה חלקה בהשוואה לפורמיקה.
והסיבה העיקרית שלא עשיתי מטבח כפרי בסגנון פרובנס היתה כי לא רציתי מטבח מיושן בעוד מעט שנים.
(סיבה נוספת - הפרקטיות בנקיון, כל החיטובים והמסגרות..)

לגבי סימני לחץ, אחרי שראיתי לא מעט מטבחי פורמיקה לבנים, שאלתי את הנגר למה בדוגמיות הפורמיקה יש כאלו הן ממש במראה זכוכיתי ובישום בשטח לאותה פורמיקה זה לא מתקבל כך? הוא הסביר לי שזה סימני לחץ/ הדבקה בחום משהו כזה, וכך זה תמיד יראה בלבן. זה לא משהו מאד דרמטי, זה עדין, אבל לי זה הפריע. אגב אני רואה את זה גם אצלי בגוף הארון מהצד, אבל זה לא מפריע כי זה ממש צדדי.
לגבי טביעות אצבעות, יתכן שזה גם תלוי בסוג הפורמיקה, אלה שנורא מבריקות- מאד בולטות עליהן טביעות אצבעות.

ולגבי שולחן הזכוכית שיש לך, משנה מאד מה יש מתחת לזכוכית, לבן, כהה או שקוף..

אגב שולחן זכוכית, אני מאד מחפשת לעשות כזה למטבח שלי, אבל בקוקטייל אין אפשרות להזמנה לפי מידה, והשולחנות הסטנדרטים שלהם לא מתאימים לי בגודל. מכירים מקום שעושה דבר כזה? אני רוצה שולחן מרובע 1.2X1.2 עם אפשרות הארכה למלבן.

או שיש לכם המלצה לחומר אחר לעשות ממנו את השולחן? המטבח הוא שילוב של זכוכית לבנה ופורמיקה אפורה בטון

yudb

משתמש סופר מקצוען
לגבי העניין של פורמייקה מבריקה יותר,
דווקא ממה שראיתי ומנסיון,
פורמייקה איכותית שיותר מבריקה, היו עליה פחות טביעות אצבעות.
זה באמת מעניין.

Mark 1

משתמש מקצוען
אני צריכה לבחור קנט ויש לי 3 אפשרויות: עגול/מרובע/מתעגל.
הם ברוחב 2 ס"מ וגובה 3 ס"מ.
מה יותר נח ויפה במטבח?
יש למישהי אולי תמונה של מטבח עם אחד מהקנטים האלו כדי שאוכל לקבל תמונה איך זה נראה במציאות פחות או יותר?
קנטים עובי 2 סמ..jpg

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה