עדכון גובה הכנסה שנתית - עוסק פטור, איך עושים את זה??

טלא פלא מערכות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד ספרים
נערך לאחרונה ב:

טלא פלא מערכות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד ספרים
@קמפינסקי חשבונאות
א. תודה רבה
ב. עד איזה סכום ניתן להצהיר בלי לשלם ביטוח לאומי? (אני עובדת בעוד עבודה כשכירה, אם זה רלוונטי).
ג. האם דמי לידה ניתן לקבל גם בלי לשלם ביטוח לאומי? (ואם לא, האם ניתן לשלם ביטוח לאומי אחורה עבור שנה שלימה כדי להיות זכאים לדמי לידה?)
תודה רבה רבה

טלא פלא מערכות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד ספרים
דיווח באמצעות אתר רשות המיסים. כאן
נכנסתי לכאן, אך כפי שזה נראה זה הצהרה הכנסה, ולא עדכון של גובה ההכנסה שאמור להיות
ומכיון שאני פתחתי את התיק רק בשנת 2020 אני לא יכול להצהיר כמה הכנסתי.
Screenshot (7).jpg

כשפתחתי את התיק שאלו אותי כמה אני אמור להכניס, השאלה האם אני יחרוג מהסכום הנ"ל אני יצטרך לשלם מס, או שכל עוד שלא עברתי את תקרת ה100 אלף שח לא אשלם...

קמפינסקי חשבונאות

משתמש מקצוען
נכנסתי לכאן, אך כפי שזה נראה זה הצהרה הכנסה, ולא עדכון של גובה ההכנסה שאמור להיות
ומכיון שאני פתחתי את התיק רק בשנת 2020 אני לא יכול להצהיר כמה הכנסתי.
מכיוון שעדיין לא הסתיימה השנה.. אין אפשרות להצהיר על גובה ההכנסות לשנה זו..
כשפתחתי את התיק שאלו אותי כמה אני אמור להכניס, השאלה האם אני יחרוג מהסכום הנ"ל אני יצטרך לשלם מס, או שכל עוד שלא עברתי את תקרת ה100 אלף שח לא אשלם...
הצהרת גובה הכנסה היא עבוא הגדרת העסק כעוסק פטור או מורשה.
בכל הנוגע לחיוב במס זה תלוי בגובה הכנסתכם הכללית בשנה זו כשכיר וכעצמאי יחדיו.

טלא פלא מערכות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד ספרים
ואוו ממש תודה רבה.
אגב יש לכם תשובה לגבי השאלות האחרות?

ב. עד איזה סכום ניתן להצהיר בלי לשלם ביטוח לאומי? (אני עובדת בעוד עבודה כשכירה, אם זה רלוונטי).
ג. האם דמי לידה ניתן לקבל גם בלי לשלם ביטוח לאומי? (ואם לא, האם ניתן לשלם ביטוח לאומי אחורה עבור שנה שלימה כדי להיות זכאים לדמי לידה?)

דפוס פוסטר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ואוו ממש תודה רבה.
אגב יש לכם תשובה לגבי השאלות האחרות?

ב. מי נקרא עצמאי שצריך לשלם דמי ביטו"ל:
  • עוסק במשלח ידו 20 שעות בשבוע בממוצע לפחות.
  • הכנסתו החודשית הממוצעת ממשלח ידו שווה או עולה על 50% מהשכר הממוצע - 5,276 ש"ח (החל ב- 01.01.2020)
  • עוסק במשלח ידו 12 שעות בשבוע בממוצע לפחות, והכנסתו החודשית הממוצעת ממשלח ידו שווה או עולה על 15% מהשכר הממוצע - 1,583 ש"ח (החל ב- 01.01.2020).
עובד עצמאי שאינו עונה על אף אחד מהתנאים האלה, ייחשב כבעל הכנסה שלא מעבודה לעניין תשלום דמי ביטוח וזכאות לקצבאות.
בקיצור לא חייב לשלם דמי ביטו"ל
ג. לא זכאי לקצבאות (רק מהעבודה כשכיר כן זכאי)
אפשר כן להרשם כעצמאי מבוטח בביטוח לאומי, לשלם להם כמה שצריך, ולהיות זכאים לדמי לידה, רק חשוב לסגור מיד את החוב שנוצר עבור דמי ביטוח רטרואקטיביים שנה אחורה, כי אם יוצאים לחופשת לידה לפני הסדרת החוב, לא זכאים לכלום.

טלא פלא מערכות

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עימוד ספרים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה