שיתוף - לביקורת עברנו את פרעה?

שיילה

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
"בוקר טוב לכם באולפן ובבית. אתם על רעמסס tv ואיתנו באולפן בראיון בלעדי פרעוננו בכבודו ובעצמו. שלום לך פרעה".

"שלום וברכה, ברוכים הנמצאים".

"אני רואה שאתה קצת לחוץ. האם הדבר מושפע מהפרשנים שפרסמו אתמול תחזיות על מנהיג עתידי לעבדים העבריים שיוכל להוריד אותך?"

"הדבר הזה הוא שקר מוחלט. פרי מוחם הרופס של כמה חרטומים הסובלים מקדחת הנילוס".

"ובכל זאת. לא היית רוצה לגבש איזו אסטרטגיה מול מנהיג שכזה? דיאלוג?"

"אני מפרנס אותם, אני מגן עליהם, הם עבדים שלי. לא אתן להם דריסת רגל בארמון".

"שים לב שקצב גידול האוכלוסיה אצלם, על פי הנתונים, יכול ליצור הפיכה שלטונית. לא נראה לך שלתת להם נציגות בארמון זו ברירת מחדל?"

"א-י-ן ס-י-כ-ו-י. בחיים לא. על מומייתי המתה, לא יקרה".

"אם יהיו לך שתי אפשרויות - או לשלוט כפרעה יחד עם היהודים או שהמנהיג שיוולד יבצע הפיכה ויכריז על שחרור העבדים, במה תבחר?"

"תקשיב טוב. המנהיג הזה יחד עם כל היילודים על מריצה אחת וליאור הקרוב".

אריאל לוי

אתרים מהעתיד.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
צילום מקצועי
UX UI
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עימוד ספרים
וואלה, ממש אהבתי!
איך שקישרת את זה.....

שיילה

מהמשתמשים המובילים!
כתיבה ספרותית
אבל יש תשובה לשאלתך שבכותרת.
נגיד אותה בליל הסדר:
"שלא אחד בלבד עמד עלינו"
והאמת היא, כמו שאומרים חכמים 'והיא' שעמדה לאבותינו ולנו, מהי ה'היא' שעמדה? הסיטואציה הזו ש'לא אחד בלבד עומד עלינו' בכל דור, היא ששומרת עלינו ועומדת לנו שלא נאבד כיוון משיכרון כח. כמו שכתוב בגמרא (חגיגה ט ב) יאה עניותא ליהודאי כברזא סומקא לסוסיא חיוורא (יפה עניות לישראל כרצועה אדומה לסוס לבן).

הנף מקלדת

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
והאמת היא, כמו שאומרים חכמים 'והיא' שעמדה לאבותינו ולנו, מהי ה'היא' שעמדה? הסיטואציה הזו ש'לא אחד בלבד עומד עלינו' בכל דור, היא ששומרת עלינו ועומדת לנו שלא נאבד כיוון משיכרון כח. כמו שכתוב בגמרא (חגיגה ט ב) יאה עניותא ליהודאי כברזא סומקא לסוסיא חיוורא (יפה עניות לישראל כרצועה אדומה לסוס לבן).

רשמתי לי.

זה מסביר לי את שנה שעברה.
ישבנו מתוסכלים בבית, ולא היה על מי לכוון ב'והיא שעמדה'.
אבל בסוף הכל קשור, שההרגשה של אוזלת היד בקורונה, היא עמדה לאבותינו, וברור שגם עמדה לנו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה