התייעצות עבודה בתכנות לחסרי נסיון- יש סיכוי?

חני 0278

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
ואז הסיכוי למצא עבודה יקטן עוד יותר. פחות שפות וקשת האפשרויות קטנה.
לא בטוח.
היום פחות מחפשים מישהו שיודע המון תחומים ושפות. מחפשים בעיקר מישהו שהוא מקצוען בתחום מסוים.
והרי מתוך כל מה שלומדים בסמינר כל אחת הולכת לתחום אחד בסוף,
אז לא עדיף שבכל סמינר יהיה תחום אחר בתכנות, והתלמידות שלו יצאו מומחיות בנושא הנלמד, ובו יעבדו?
לדוגמה אחת שרוצה לפתח בצד שרת, תלך לסמינר שלומדים שם את התחום הספציפי הזה, תלמד אותו לעומק (ואלי גם קצת חומר מסביב, צד לקוח וכו), פשוט חבל שאחת כמוה תבזבז זמן ותלמד גם בדיקות ופיתוח אפליקציות, בזמן שתעבוד רק בתחום אחד. (ובכל מקרה לא עוברים כל כך מהר לתחום אחר בתכנות)

הרמה לא תעלה כל עוד לא ילמדו איך צריך ללמוד תכנות
כן...:(

ETA

משתמש פעיל
עוד בעיה במסלולי הנדסת תוכנה בסמינרים-
הם לא ממקדים מספיק.
הסמינרים מנסים להכשיר כמה שיותר בנות לכמה שיותר תחומים אפשריים, לכן מלמדים שפה/טכנולוגיה כמה חודשים בלבד, ועוברים הלאה. לנושא הבא.

עבדתי בחברה גדולה במקביל לבנות חרדיות, בוגרי 8200 ובוגרי אוניברסיטאות.
עם כל הכבוד להסטוריה המרשימה של כולם, הייתה לפחות בתחילת הדרך, העדפה ברורה להעביר פיתוח לבנות.
בוגרות הסמינר יוצאות עם ידע פיתוחי ענק גם אם חסר ולא מספק בעבודה עצמה.
כשכולם חסרי נסיון - הן יותר טובות מאנשים שלמדו חמש שנים חדו"א... או מאנשים שפענחו צפנים של הצבא האדום. (בלי להכליל)

רפ

משתמש סופר מקצוען
לא בטוח.
היום פחות מחפשים מישהו שיודע המון תחומים ושפות. מחפשים בעיקר מישהו שהוא מקצוען בתחום מסוים.
והרי מתוך כל מה שלומדים בסמינר כל אחת הולכת לתחום אחד בסוף,
אז לא עדיף שבכל סמינר יהיה תחום אחר בתכנות, והתלמידות שלו יצאו מומחיות בנושא הנלמד, ובו יעבדו?
לדוגמה אחת שרוצה לפתח בצד שרת, תלך לסמינר שלומדים שם את התחום הספציפי הזה, תלמד אותו לעומק (ואלי גם קצת חומר מסביב, צד לקוח וכו), פשוט חבל שאחת כמוה תבזבז זמן ותלמד גם בדיקות ופיתוח אפליקציות, בזמן שתעבוד רק בתחום אחד. (ובכל מקרה לא עוברים כל כך מהר לתחום אחר בתכנות)
כן...:(
לא, ממש לא.
אף אחת לא יודעת לאיזה תחום היא תתקבל בסוף.
בתור חסרת ניסיון אין הרבה משמעות לעומק שבו את מכירה את התחום שבו את הולכת לעבוד - אף חסרת ניסיון לא תהיה מקצוענית בתחום מסוים.
ובמקומות הגדולים שיש הרבה פרויקטים בכל מיני שפות, וודאי שיש יתרון לכל ידע בשפה נוספת.
את ההעמקה כל אחת אמורה לעשות לבד ולא הסמינר הוא זה שיחליט בשביל הבת באיזה תחום היא תתמקד על חשבון האחרים.

כוכבת

משתמש פעיל
לא, ממש לא.
בתור חסרת ניסיון אין הרבה משמעות לעומק שבו את מכירה את התחום שבו את הולכת לעבוד - אף חסרת ניסיון לא תהיה מקצוענית בתחום מסוים.
ובמקומות הגדולים שיש הרבה פרויקטים בכל מיני שפות, וודאי שיש יתרון לכל ידע בשפה נוספת.
את ההעמקה כל אחת אמורה לעשות לבד ולא הסמינר הוא זה שיחליט בשביל הבת באיזה תחום היא תתמקד על חשבון האחרים.
מסכימה.

חושבת שההתמקדות אמורה להיות בהקניית יסודות טובים ללמידה עצמית, להבנה של תהליכים לעומק.
מישהי שיודעת מצוין C, אוהבת ויודעת ללמוד לבד, לא אמורה להיתקל בקשיים במעבר ל C++ לדוג' (בכוונה לקחת כדוגמא שפות שנלמדות בד"כ כבסיס, אבל לא מעודכנת מה קורה היום בסמינרים).

(וכן, ללמוד לבד ולא לצפות לקבל הכל על מגש של כסף - תלוי בהחלט גם בבנות. אבל לדעתי האישית - יש פה עניין של הרגל. ככל שיתרגלו בזמן הלימודים שמקבלות פחות עזרה על כל שאלה טיפשית, וצריכות לדעת לקרוא דקומנטציה ולהבין באגים - יצליחו לסגל את המיומנות הזאת).

רפ

משתמש סופר מקצוען
חושבת שההתמקדות אמורה להיות בהקניית יסודות טובים ללמידה עצמית, להבנה של תהליכים לעומק.
זה המפתח.
לדעתי בסמינרים מתחילים להבין את זה סוף סוף אם כי זה ייקח עוד קצת זמן.
כבר לא מסתכלים על השימוש באינטרנט לצורך לימודים כייהרג ואל יעבור כפי שהיה לפני 5-10 שנים, וזה אמור להוות מקפצה משמעותית בדרך להקניית כלים ללמידה עצמית.

כוכבת

משתמש פעיל
זה המפתח.
לדעתי בסמינרים מתחילים להבין את זה סוף סוף אם כי זה ייקח עוד קצת זמן.
כבר לא מסתכלים על השימוש באינטרנט לצורך לימודים כייהרג ואל יעבור כפי שהיה לפני 5-10 שנים, וזה אמור להוות מקפצה משמעותית בדרך להקניית כלים ללמידה עצמית.
שמעתי שבאמת יש קצת שינוי, ומצוין שכך.
בהחלט זה השינוי הראשון שאמור להיות...

חני 0278

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אז בגלל זה צריך ללמוד המון תחומים? אז אולי גם הוראה ותרפיה באומנות:(

אף חסרת ניסיון לא תהיה מקצוענית בתחום מסוים
אם היא תשקיע הרבה ותלמד לעומק, ובנוסף תעשה על כך פרויקטים רציניים, אולי לא תיהיה מקצוענית אבל לפחות תדע את הנושא לעומק.

ובמקומות הגדולים שיש הרבה פרויקטים בכל מיני שפות, וודאי שיש יתרון לכל ידע בשפה נוספת
מסכימה, אם זה לא על חשבון ידע נצרך אחר. בדרך כלל זה כן ככה.

את ההעמקה כל אחת אמורה לעשות לבד ולא הסמינר הוא זה שיחליט בשביל הבת באיזה תחום היא תתמקד על חשבון האחרים

אם את ההעמקה הבת צריכה לעשות לבד, אז למה בדיוק היא לומדת מקצוע בסמינר?
והבת צריכה לבחור מסלול שמתאים לה לבד. זה לא קשור לסמינר.

נערך לאחרונה ב:

כוכבת

משתמש פעיל
ברור!!!
אבל אם לא מלמדים את זה, אז איך בנות יעמיקו בנושא לבד בבית??
לא מכירה ממש מה קורה היום בסמינרים. אם באמת מלמדים רק טכני, שפות מסוימות ואיך לבצע בפועל, אז שם לדעתי הבעיה.
אם העלית פה שינוי שאמור להיות בתוכנית - אז זה לדעתי השינוי. לתת כלים ללמידה ולהתקדמות. לא כלים להיות מפתחת בשפה X מצוינת שעושה רק עבודה טכנית.

• תודה
Reactions: UU

רפ

משתמש סופר מקצוען
אז בגלל זה צריך ללמוד המון תחומים? אז אולי גם הוראה ותרפיה באומנות?
אם היה לידע בתרפיה באומנות משקל בקורות חיים לתיכנות, אז בהחלט, למה לא להוסיף את זה?
אני כמעסיקה אם הייתי מקבלת קורות חיים שבהם מפורט שהמועמדת יודעת sql, angular, java בלבד, יהיה ידע מעמיק ככל שיהיה, זה פשוט לא ישכנע.
אם היא תשקיע הרבה ותלמד לעומק, ובנוסף תעשה על כך פרויקטים רציניים, אולי לא תיהיה מקצוענית אבל תדע את הנושא לעומק.
היא מוזמנת לעשות את זה על אחד הנושאים שמעניינים אותה בלי קשר למה שהסמינר מלמד.
אם זה לא על חשבון ידע נצרך אחר. בדרך כלל זה כן ככה.
אני חושבת אחרת.
ואם את ההעמקה הבת צריכה לעשות לבד, אז למה בדיוק היא לומדת מקצוע בסמינר?
האופי של מקצוע התיכנות דורש לדעתי הכשרה בסיסית (אבל טובה) למדי מבחינה מקצועית, ובעיקר מתן כלים ללימוד עצמי.
איך הבת תדע איך לומדים לבד? זה לא פשוט כמו שזה נשמע.
והבת צריכה לבחור מסלול שמתאים לה לבד. זה לא קשור לסמינר.
נראה לי שלא הבנת אותי.
הסמינר לא יכול לבחור עבור הבת שבחרה בכוחות עצמה ללמוד תיכנות, ללמוד רק react לשם הדוגמא, ושתתמקצע בזה וזה יהיה התחום שבו היא תחפש עבודה.
במיוחד שהכל כל כך דינאמי ומה שהיום מאוד אקטואלי עוד שנתיים יכול להיות מיושן.

אילה ר.

משתמש פעיל
מסיטה קצת את הנושא-
אני אחרי שנתיים של לימוד בתואר,
הייתי יכולה כבר להיום עם תעודה של סמינר... ולהיכנס לעניינים
אבל תכלס נשאר לי יותר משנה בשביל לגמור
האם זה באמת שווה את זה?

חני 0278

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
נראה לי שלא הבנת אותי.
הסמינר לא יכול לבחור עבור הבת שבחרה בכוחות עצמה ללמוד תיכנות, ללמוד רק react לשם הדוגמא, ושתתמקצע בזה וזה יהיה התחום שבו היא תחפש עבודה.
במיוחד שהכל כל כך דינאמי ומה שהיום מאוד אקטואלי עוד שנתיים יכול להיות מיושן
כנראה באמת...
אני התכוונתי לחלק את התחום, כי הרי לא כל מה שנכלל בכותרת ''תכנות'' בהכרח קשור אחד לשני.
כמו שכתבו פה כבר שעשו בסמינר החדש.
אבל נו, לא נראה שזה יקרה בזמן הקרוב.
לא לזה התכוונתי. אלא למשל-הנדסת תוכנה כולל מתמטיקה ואלגוריתמים מסובכים, וחוץ מזה מסלול אחר של בניית אתרים ואפליקציות.

רפ

משתמש סופר מקצוען
לא לזה התכוונתי. אלא למשל-הנדסת תוכנה כולל מתמטיקה ואלגוריתמים מסובכים, וחוץ מזה מסלול אחר של בניית אתרים ואפליקציות.
זה שונה ממה שאמרת כאן -

רפ

משתמש סופר מקצוען
צד שרת וצד לקוח זה בהחלט תחום רחב מאוד, ואני חושבת שאין סיבה לכלול אותו בתוך שאר לימודי תכנות.
ואני רואה שזה נצרך, אז אדגיש שוב שזו דעתי האישית בלבד.
בעבודה תכלס - החלוקה היום בין צד שרת לצד לקוח כמעט לא קיימת.
אצלנו רק המתכנתים המבוגרים עובדים רק על אחד הצדדים.
רוב המגייסים מחפשים fullstack (כשאנחנו מדברים על web שהוא נתח נכבד מהמשרות היום).
אין לי משהו אישי נגדך להוכיח שאת טועה :).
פשוט אני רוצה שיהיה ברור שההבדל בין צד שרת לצד לקוח הוא לא כמו ההבדל בין אלגוריתמיקה לבניית אתרים.

חני 0278

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
בעבודה תכלס - החלוקה היום בין צד שרת לצד לקוח כמעט לא קיימת.
אצלנו רק המתכנתים המבוגרים עובדים רק על אחד הצדדים.
רוב המגייסים מחפשים fullstack (כשאנחנו מדברים על web שהוא נתח נכבד מהמשרות היום).
החברות הקטנות והסטארטאפים באמת יותר יחפשו fullstack.
חברות גדולות לרוב יחפשו מפתחי frontend,(או פרונטאנד עם קצת ידע בבקאנד) לצד מפתחי back end.

רפ

משתמש סופר מקצוען
החברות הקטנות והסטארטאפים באמת יותר יחפשו fullstack.
חברות גדולות לרוב יחפשו מפתחי frontend,(או פרונטאנד עם קצת ידע בבקאנד) לצד מפתחי back end.
אני עובדת בחברה ענקית ומדברת מתוך המציאות שאני מכירה.
מה שאת מתארת נכון לשנים עברו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה