סקר- PLT

ניקול

משתמש מקצוען
איזה כיף שזה מועיל לך :)

קבלי עוד טיפ!!

כדי שקנה המידה לא ישתנה בטעות כל פעם שנכנסים לתוך הלייאאוט לשנות משהו
תצאו מהויופורט, סמנו אותו, ואז "גשו" לחלונית 'פרופרטיז' (שכדי שתהיה תמיד בצד, מוכנה לפתיחה מהירה), ושם, תחת הכותרת misk סמנו ליד display locked:
yes!!!

עכשיו הלייאאוט נעול. א"א להזיז כלום בתוך החלון, גם לא לשנות קנה מידה בטעות. הדבר היחיד שאפשר זה לעבוד בתוכו.
ואם רוצים להזיז או לשנות קנ"מ- פשוט שנו שוב את ההגדרה לno

נראה לי שכדאי לפתוח אשכול מסודר, לא הקודם ולא הזה.

ניקול

משתמש מקצוען
וואו אני רואה שכבר פתחת כזה אשכול ואנוכי לא ידעתי!!

כל הכבוד!!
לא רוצה לקטוע את הרצף שם, אז קבלי כאן: יישר כח גדול!!

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י revrut;1178467:
לא הבנתי מה עושה הפקודה שאמרת - דיספליי פלוט סטילס,
על הלייאאוט אני אמורה לראות כפי שרואים בהדפסה או רק כשאני שולחת להדפסה?

טיפ שלי שאולי מכירים:
בתכנון פנים (בשונה מהיתרים וכדו') אני עובדת על תכנית אחת בלבד במודל, עליה אני בונה את כל תכניות העבודה, כאשר לכל תכנית יש את השכבה/ות שלה לפי הצורך, תוך כדי עבודה על תכנית אינסטלציה לדוג' אני מכבה את השכבות הלא רלוונטיות.
יש לזה כמה מעלות גדולות: ניתן להדליק כמה שכבות בו זמנית וכך ניתן למקם ריהוט, נק' חשמל ואינסטלציה תוך כדי שרואים את המכלול כולו וכך לא קורות טעויות שעולים דברים אחד על השני (ששמתי רדיאטור במקום שיש שקע חשמל...)
בנוסף- במידה ויש שינוי קל בתכנית אין צורך לדאוג לשנותו בכל התכניות כי יש רק תכנית אחת.

וכך- מכינים גליונות בלייאאוט גליון לכל תכנית ויש אופציה לכבות שכבות שונות לכל לייאאוט (לא דרך חלונית השכבות הרגילה)- אם יהיה ביקוש אני אכתוב את הדרך כי היא מעט מסורבלת להסברה ויתכן שזה דבר מוכר וידוע כך שבכלל אין צורך,

אני ממליצה בכל פה לעבור לעבוד בשיטה הזו שחוסכת הרבה זמן וכאב ראש.

אני גם הייתי רגילה לעבוד כמוך לאחרונה התחלתי לבנות את הקובץ הבסיס ואת החשמל (האינסטלציה בגלל שזה לא הרבה מידע בעיצוב פנים באמת בשכבות אחרות) בנפרד ואת הבסיס אני מביאה לחשמל כXREF כך את גם רואה את הכל אחד על השני אבל גם לא מסתבכת כל פעם שאת עושה סטרצ' לסדרת שקעים שזז לך משהו מהרהוט או מהקיר. זה מקל על הבחירה ובעיני יותר מוצלח.

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
אבל מסובך יותר להביא XREF, וזה בקבצים אחרים,
אני פחות אוהבת, אבל זה כנראה ענין של הרגל וההעדפה.
בכל מקרה- תמיד אפשר לנעול/ לכבות את השכבות הלא רצויות.

ניקול

משתמש מקצוען
זה לא מסובך
זה פשוט עניין של הרגל
אני מברכת את היום שבו התחלתי להשתמש בזה אחרי שנים של עבודה בלי אקסרפים
זה פשוט איכות חיים :D

אגב שמתי לב שבמשרדים הגדולים עובדים רק עם אקסרפים.
את יכולה לקבל הגשה של בניין אחד מורכבת מ30 אקסרפים (!!)
אם את לא יודעת איך עובדים עם אקסרפים- את אבודה...

אז מומלץ!

ניקול

משתמש מקצוען
עוד פלוס לעבודה עם אקסרפים:
במידה ואת מקבלת סריקה או רוצה להכניס תמונה לשרטוט- אקסרף עושה את העבודה בשלוש הקלקות

רותי וינברג

מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לא יודעת,
יצא לי לעבוד כמה פעמים עם תכניות כאלה וזה סרבל מאד, נח לי שהכל משורטט בקובץ אחד ולא צריך כל פעם לפתוח את הקובץ המתאים, ולעשות ETRANSMIT לפני כל שליחה.
אבל יכול להיות שאנסה ואכווה ג"כ

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
זה תלוי בגדל ובמורכבות הפרויקט.
דירה אחת לא כדאי אקסרף. (למעט עבור תכניות חשמל אם הן בסטנדרט גבוה והרבה פרטים) דירה עם כמה מפלדסים כבר מתחיל להיות שווה.
בבניה רוויה. כל דירה אצלי היא בקובץ נפרד. כל קומה בקובץ נפרד (שמכיל את הדירות ואת הגרעין של החדר מדרגות) ויש קובץ שמאגד את הכל.
נוחות העבודה היא שגעון. וחוסך המון זמן בתיקונים וכו' (כי יש הרבה דירות זהות ואז מתקנים אותן פעם אחת) אבל צריך ללמוד לעבוד כך נכון. וכל הקבצים מיוחסים ל0,0 כך שאפשר להרכיב אותם בקלות, לחתוך ולעשות חזיתות בקלות.

אניתי

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
נכון, גם אני עובדת רק עם XREF . עבודה נהדרת!!!!!
ובאמת חשוב להקפיד על 0,0 כדי שהם ישבו אחד על השני בלי מאמץ.
זה בלי השוואה לעבודה עם שכבות, מניסיון!!!
עם שכבות זה באמת רק לפרוייקטים קטנים. וגם שם אני חושבת שעדיף XREF.
למשל בתוכניות חשמל -הריהוט צריך להיות חלש יותר. ואז מה?? רק בליאאוט את הופכת את כל הקוים של הריהוט לחלשים?? זה כאב ראש!!או שיש לך קוים כפולים?? זה לא רק כיבוי אלא החלפת מאפיינים או צבעים (תלוי אם עובדים בשיטת CTB או STB) ולכן בXREF את הופכת אותם למאפיינים אחרים בLAYER PROPERTIES/
ושלא לדבר על יועצים (אם מערבים כאלה) כגון אינסטלציה או חשמל שחייבים להביא את התוכניות שלהם כXREF ואז לעדכן רק את השם לפי העידכונים שלהם.
עבודה בשכבות אחד על השני, זה גם נכון ורצוי אבל למקרים אחרים, למשל לשינויים בקנה מידה (כמה סוגי מידות וטקסטים לסוגים שונים של פירוט תוכניות וקנ"מ שלהם) או לסוגים שונים של תוכניות כגון:תכניות מכר, תכניות עבודה וכדו' (אבל גם בהם אני אוהבת אקסרפים) בפירוט חזיתות או חתכים הוא יכול מאוד לעזור (למשל מטבח ב1:50 או ב1:20 לנגר או אפילו ב1:5 כפרט וכדו')

בכל מקרה לסינכרון, יש לי אקסרפ חיצוני שנקרא "כולם" והוא רק לשימושי האישי ושם אני בודקת תמיד לפני שליחה שבאמת ח"ו לא עלה לי שקע על רדיאטור או תאורה על מזגן וכדו'. כך אני משלבת את היתרונות של כל השיטות.

אני ממליצה בחום!!!

ניקול

משתמש מקצוען
כדי שאשכול הטיפים יהיה באמת יעיל, אני מציעה לשאול שאלות באשכול אחר, למשל פה, ואת התשובות עצמן יכתבו באשכול של הטיפים.
אני חושבת שזה יעיל ומסודר יותר כך

לאה וינברג

משתמש רשום
בקשה דחופה!
אני עובדת באוטוקאד 2015 במחשב חדש. יש לי בעיה עם הגופנים. התקנתי גופנים רבים, וחלק עדיין חסרים לי. שאלה ראשונה, איך באמת מתקינים את הגופנים? ז"א כשמורידים אותם. פתחתי את הזיפ וניסיתי להעתיק את הגופנים, אך אין אפשרות להעתיקם.
שאלה שניה, יש לי מספר גופנים שנמצאים בתיקיית פונט, אולם כל הגופנים שאני בוחרת מופיעים על המסך אותו דבר (לא בדקתי בהדפסה, אבל לכאורה גם).
ובכלל, כל קובץ שאני מקבלת, הכתב מופיע כסימני שאלה, למרות שיש לי את הגופנים.
אשמח לכל עזרה
תודה מראש!

לאה וינברג

משתמש רשום
הוספה
לפעמים, הכתב מופיע באנגלית, ואז עוזר לי להפוך את הכתב לגופן אחר. בסימני השאלה, לא עזר לי להחליף לגופן אחר.

רותי וינברג

מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
תעתיקי את הפונטים לתיקיה הזאת:
צפה בקובץ המצורף 299427
לעיתים מספיק לכבות ולפתוח שוב את האוטוקאד, לפעמים צריך לכבות ולהדליק את המחשב.

ייתכן ששמת אותם בתיקית הפונטים הכללית ואז לא תמיד האוטוקאד יודע לייבא אותם לתכנה (תלוי בהגדרות שלו)

4X4

משתמש חדש
תוכנה מעולה לפתיחת PLT:
ViewCompanion
אפשר להוריד מהאינטרנט

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה