סקר: חברת גז

• פותח הנושא GRN
  • פורסם בתאריך

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
הבנתי שעכשיו קל מאוד לעבור מחברת גז אחת לשנייה, ושאפשר לחסוך הרבה. המחיר שאני משלמת נכון להיום הוא גבוה מאוד (קרוב למאה, ואני משתמשת מעט מאוד בגז). לכן, ברשותכם, ברצוני לערוך סקר קצר:
מי חברת הגז שלכם?
האם אתם מרוצים ממנה?
האם החיבור שלכם הוא מרכזי?
כמה אתם משלמים לקוב?

ועוד שאלה: האם עברתם בזמן האחרון חברה? מאיזו לאיזו? האם אתם מרוצים?

תודה!

Aאילה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
לשלושת החברות הגדולות (אמישראגז, סופר גז ופזגז) אין טעם לעבור משום שיש קרטל ביניהם.
אנו ניסנו לעבור וחברה אחת מהם נתנה לנו הצעת מחיר דומה לחברה שבה אנו כעת, והחברה השניה לא רצתה לתת לנו הצעת מחיר כלל.
הפיתרון הוא לעבור לחברות קטנות יותר כמו מרכז הגז אבל זה סיפור כי צריך להחתים לפחות את כל דיירי הבנין, ובשביל זה צריך לעבוד קשה.
בהצלחה

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
היום החוק החדש קובע שמספיק 51% מכל הדיירים וניתן לעבור.
מה גם שהקלו מאד בחוק שהחברה החדשה היאזו שמסדירה אכל ההעברה, ה שגרם בעיות חיכוך רבות לפני כן ברגע שחיכו לטובות החברה אותה עוזבים.
באזורינו פרסם לא מזמן אחד חרדי שהוא מארגן קבוצות גדולות של בנינים והוא מצרפם במחירים מצוינים.
אם זה מענין אותך אחפש את המייל שלו מחר.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
הכי טוב חשמל...
לי יש כיריים חשמליות ועשיתי חשבון עם השכנה שיש לה גז ויוצא שהיא משלמת כל חודש תשלום קבוע ואני משלמת רק על מה שאני משתמשת, אז נכון שחשמל יותר יקר, אבל כשעושים חשבון שאין תשלום קבוע זה פחות או יותר משתווה ויש רק חשבון אחד לשלם. בנוסף אם יוצאים לנופש או משהו ולא משתמשים בחשמל לא משלמים...

אדריכלית

משתמש רשום
כמעצבת פנים, האם אוכל להביע את דעתי?? ובכן עד כמה שידוע לי לכיריים חשמליות חסרונות די גדולים.
1. אם רוצים להנמיך את האש באופן מיידי, הרי שאין אפשרות לכך, ויש לחכות מס' דקות להתקררות הדרגתית של המשטח.
2. מחבתות טפלון,סירים או כל כלי בישול אחר, אם אינם ישרים בתחתיתם הרי שזה משפיע על איכות הבישול.
3. החשמל יקר מאוד (שקע כח, הדומה למזגן)אך בעובדה זו איני בטוחה ותוכלו לתקן אותי.
בכל מקרה כפי שהבנתי יוצאים כרגע למאבק שגם בעלי גז מרכזי יוכלו לעבור לבלונים פרטיים, כך אינך משלמת לא דמי חברות, רק גומרת לבד את הבלון, ומשום מה- וזהו האבסורד, הבלון זול בהרבה מגז מרכזי. (למרות ההובלה, וההתקנה!!!!) זאת כי לבעלי גז מרכזי אין אפשרות לערער, ובנוסף עליהם להחזיר לחברה את עלות התקנת הגז המרכזי, שהותקן כביכול בחינם ע"י החברה ללא השתתפות הקבלן, אך מגולגל על הרוכשים. בררי זאת. אם תוכלי לעבור לבלון, זה יהיה זול משמעותי מכל הצעה אחרת אפשרית.

c kahn

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אדריכלית;351811:
1. אם רוצים להנמיך את האש באופן מיידי, הרי שאין אפשרות לכך, ויש לחכות מס' דקות להתקררות הדרגתית של המשטח.

אפשר לשפוך כוס מים.. סתם! ברור שזה בצחוק.
אבל למי שלא משתמש הרבה בגז, נראה שלו יותר משתלם לעבור לכיריים חשמליים, כי כמו שאמרה eden, אתה לא משלם את דמי השימוש החודשיים.

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
יותר יפה, יותר נוח, מבשל מהר יותר, מי שיש לו מרוצה! עד כמה שידוע לי...

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י אדריכלית;351811:
כמעצבת פנים, האם אוכל להביע את דעתי?? ודאי. ובכן עד כמה שידוע לי לכיריים חשמליות חסרונות די גדולים. ועד כמה שידוע לי יתרונות גדולים (פירוט בהמשך).
1. אם רוצים להנמיך את האש באופן מיידי, הרי שאין אפשרות לכך, ויש לחכות מס' דקות להתקררות הדרגתית של המשטח. צודקת, אך ברגע שמתרגלים מנמיכים את האש דקה לפני הזמן וזהו.
2. מחבתות טפלון,סירים או כל כלי בישול אחר, אם אינם ישרים בתחתיתם הרי שזה משפיע על איכות הבישול. לא שמעתי על זה ולא קרה לי מעולם.
3. החשמל יקר מאוד (שקע כח, הדומה למזגן) אך בעובדה זו איני בטוחה ותוכלו לתקן אותי. אכן החשמל יקר יותר אך בקיזוז הסכום החודשי הקבוע שיש בשימוש בגז + שיטת "השתמשת שילמת. לא השתמשת לא שילמת" זה יוצא יותר משתלם.
יתרונות:
יפה, נוח, בטיחותי (יש אוכל ואין אש), ניקיון פשוט ביותר בהעברת סמרטוט.
בכל מקרה כפי שהבנתי יוצאים כרגע למאבק שגם בעלי גז מרכזי יוכלו לעבור לבלונים פרטיים, כך אינך משלמת לא דמי חברות, רק גומרת לבד את הבלון, ומשום מה- וזהו האבסורד, הבלון זול בהרבה מגז מרכזי. (למרות ההובלה, וההתקנה!!!!) זאת כי לבעלי גז מרכזי אין אפשרות לערער, ובנוסף עליהם להחזיר לחברה את עלות התקנת הגז המרכזי, שהותקן כביכול בחינם ע"י החברה ללא השתתפות הקבלן, אך מגולגל על הרוכשים. בררי זאת. אם תוכלי לעבור לבלון, זה יהיה זול משמעותי מכל הצעה אחרת אפשרית.
אכן אם יש באפשרותך לעבור לבלון גז אישי זוהי האופציה המשתלמת ביותר מבחינה כלכלית למרות שאין לך מושג מתי את יכולה להתקע פתאום עם בלון ריק (ערב שבת, לפני אירוח חשוב וכדו') פשוט לאמא שלי זה קרה....

זהו...
עכשיו נשאר לך רק להחליט.

שי דרומי

משתמש צעיר
נכתב ע"י ariels;351891:
בלון פרטי הכי זול

במקומות קרים כמו י-ם לדעתי רק בלונים פרטיים. חשמלי לא בא בחשבון כי יש הסקה/יונקרס. במרכזי יש את החסרון של הקושי במעבר והמחיר בהתאם לפעמים. אולם יש חסרון בבלונים פרטיים שבחורף קופא חלק מהבלון ולפעמים עד כדי שליש הגז. ואז חייבים להזמין חדש כדי לא להתקע בלי גז, ולא מקבלים שום זיכוי על כמות הגז שאתם מחזירים לחברה מחוסר ברירה. לעומת המרכזי שמשלמים לפי מונה של צריכה ואז אין בעיה כזאת.
ולמי שחושש להתקע בלי גז בער"ש לפני בא השוויגער בחורף קפוא עם שני הקטנטנים מצוננים, בשביל זה יש שניים. וכל פעם שהראשון נגמר כבר מזמינים חדש ולא מחכים ששניהם יגמרו, ואז תמיד יש בלון מלא.
זו דעתי.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לא שמעתי אף פעם על תופעה שהגז קופא
(אין לי עדיין בלונים פרטיים, זה רק בתכנון)
חמותי גרה במקום מאוד קר, ואני לא חושבת שהם סובלים מהבעיה הזו.
בכל אופן תודה על המידע...

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
תודה לכולכם. אמנם רובכם לא עניתם לשאלות ששאלתי, אבל למדתי דברים חשובים. אני באמת מחוברת לגז מרכזי ואין לי מושג ירוק איך לעבור למשהו פרטי. בבית הקודם שילמתי מאה שקל לשנה שלימה וכאן כמעט מאה שקל לחודש אחד בלבד!!
אגב, אני משתמשת עכשיו בכיריים חשמליות. לדעתי, יש דברים שזה מבשל הרבה יותר טוב, כמו אורז, ויש דברים פחות טוב (אוף, אין לי דוגמא בראש עכשיו). הבנתי שזה יקר הרבה יותר מגז. אולי אני טועה.
ואגב, אריאלס, מנגד לשיקול להתקע בלי גז בערב שבת עומד השיקול להתקע בלי "גז" בהפסקת חשמל.

שי דרומי

משתמש צעיר
נכתב ע"י ariels;352167:
לא שמעתי אף פעם על תופעה שהגז קופא
(אין לי עדיין בלונים פרטיים, זה רק בתכנון)
חמותי גרה במקום מאוד קר, ואני לא חושבת שהם סובלים מהבעיה הזו.
בכל אופן תודה על המידע...

הורי ירושלמים כבר רבות בשנים ומשם למדתי את הסוד. האמת שאפשר לבדוק זאת בקלות. אחרי שהבלון מראה סימני סיום, ניתן למשש את חלקו התחתון ולהרגיש כי הוא קר מאוד מאוד. וזה כי הגז קפא. כך על פי טכנאי גז מ'שלנו' שבא לתקן פעם את היונקרס אצלי הורי.
אגב, באחד הפעמים שבדקתי את זה, היתה שכבה דקה של קרח על השליש התחתון של הבלון שאמור היה להיות ריק בעצם... אבל זה קורה בעיקר כשהגז לא בשימוש יום יומיים (שבת וכו'). כי כשהוא זורם הוא לא קופא.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אפשר לעטוף אותו בסוודר לא? (שמיכה ישנה או משהו....)

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
כמו שאני הבנתי אין מדובר בקפיאה, אלא הפעלת ההסקה דורשת לחץ לחץ מסוים של גז, כאשר הבלון מגיע בערך לחציו לחץ הגז יורד ואינו מספיק יותר ע"מ להפעיל את ההסקה. אבל, הוא יכול להיות טוב לבישול כל הקיץ,
אני מכירה מי שמחזיק לכן מחזיקים 2 בלונים, משתמשים באחד עד למחציתו, מחליפים ושומרים את הראשון לקיץ, ואז משתמשים עם השני עד שהוא נגמר. (בד"כ כבר נגמר החורף) נכון שלפעמים נוצר בלאי, או שיש צורך ביותר, בכלליות זה עובד.

אין ספק שבלון אישי הוא הטוב ביותר, בתור משפחה קטנה מחזיק לי בלון גדול כמעט שנתיים! (בשבת פלטה חשמלית)
ובאמת החסרון שלפעמים באמצע החביתה נגמר הגז...
או מנסיון אצל הורי, תמיד אבל תמיד הגז נגמר בזמנים הכי לחוצים שיש בהם צורך גבוה בגז ואין מי שיספק... (עיו"כ, פורים, פסח, וכן הלאה... וזה למרות שבד"כ היא לוקחת שניים ומשתדלת להחליף את זה שנגמר באחר מלא)

שי דרומי

משתמש צעיר
נכתב ע"י mig;352228:
כמו שאני הבנתי אין מדובר בקפיאה, אלא הפעלת ההסקה דורשת לחץ לחץ מסוים של גז, כאשר הבלון מגיע בערך לחציו לחץ הגז יורד ואינו מספיק יותר ע"מ להפעיל את ההסקה. אבל, הוא יכול להיות טוב לבישול כל הקיץ,
אני מכירה מי שמחזיק לכן מחזיקים 2 בלונים, משתמשים באחד עד למחציתו, מחליפים ושומרים את הראשון לקיץ, ואז משתמשים עם השני עד שהוא נגמר. (בד"כ כבר נגמר החורף) נכון שלפעמים נוצר בלאי, או שיש צורך ביותר, בכלליות זה עובד.

אין ספק שבלון אישי הוא הטוב ביותר, בתור משפחה קטנה מחזיק לי בלון גדול כמעט שנתיים! (בשבת פלטה חשמלית)
ובאמת החסרון שלפעמים באמצע החביתה נגמר הגז...
או מנסיון אצל הורי, תמיד אבל תמיד הגז נגמר בזמנים הכי לחוצים שיש בהם צורך גבוה בגז ואין מי שיספק... (עיו"כ, פורים, פסח, וכן הלאה... וזה למרות שבד"כ היא לוקחת שניים ומשתדלת להחליף את זה שנגמר באחר מלא)
לגבי הקפיאה, יכול להיות.
חוץ מזה אני מסכים עם הכול, רק שכחתם למנות את ער"ש חנוכה ברשימת הזמנים המועדים להתרוקנות בלונים...

לו יצוייר

משתמש סופר מקצוען
אם בנגע לבלונים פרטיים עסקינן, מישהו יודע איזו חברה ךוקחת הכי זול לבלון? כעת אני משלמת מחיר שהוא לדעתי יקר מאוד: 490 לבלון גדול ב-פזגז.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י GRN;352169:
ואגב, אריאלס, מנגד לשיקול להתקע בלי גז בערב שבת עומד השיקול להתקע בלי "גז" בהפסקת חשמל.
חברת החשמל משתדלת להתחשב בלקוחותיה ולא לנתק להם את החשמל בזמנים קריטיים (ע"ע ערב שבת וחג). כמו"כ בדר"כ כשיש הפסקות חשמל יזומות מודיעים על כך מראש וכך את יכולה להתכונן עם אוכל מראש וכו'.
חוץ מזה: מי מבשל בחושך??? :)

מאן דאמר

משתמש פעיל
מה המחיר הנורמלי לבלון גז גדול וקטן, וכמה זמן בערך הם מחזיקים?
אני משלם היום קרוב ל50 ש"ח בחודש על גז, יכול להיות שעם בלונים אני יחסוך הרבה כסף?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה