סקריפט למיקום תמונות אוטומטית

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
לאחרונה היה לי כמה ספרי ביוגרפיה שיש להם הרבה תמונות בתוך הספר, וכל תמונה יש לו כיתוב מלמטה.
הנה עמוד דוגמא:
Screenshot 2020-04-03 at 10.58.25 am.png

העורך שם קוד איפה שצריך להיות תמונה, עם מספר התמונה.
לדוגמא @34 פירושו שפה צריך לשים תמונה 34.

העורך גם הכניס סימן לגודל התמונה - @ קטן, @@ בינוני, @@@ גדול.

יש תיקיית תמונות, ששם הקובץ של כל תמונה הוא הקוד שלו והכיתוב:
Screenshot 2020-04-03 at 11.00.15 am.png

זה היה הרבה עבודה ידנית של מציאת הקובץ הנכון לפי הקוד, למקם אותו בעמוד, להתאים את גודל התמונה לפי הקוד, להעתיק את הכיתוב משם הקובץ, ליצור מסגרת ולהכניס את הכיתוב מתחת לתמונה...

אז כתבתי סקריפט שעושה את כל הנ״ל לבד. :cool:

איך זה עובד?
  1. בוחרים את תיקיית התמונות.​
  2. מכניסים את הקוד [לדוגמא @].​
  3. בוחרים סגנון תו של הקודים [בטקסט].​
  4. בוחרים סגנון אובייקט להחיל על התמונות.​
  5. בוחרים סגנון אובייקט להחיל על הכיתובים.​
  6. לוחצים start...​
ואיך זה עובד מתחת למכסה?
  1. הסקריפט מחפש את כל הקודים בטקסט.
  2. לכל קוד שהוא מצא - הוא מחפש את התמונה שלו בתיקיית התמונות.
  3. הוא ממקם את התמונה ליד השורה שבו נמצא הקוד, בגודל הנכון [כנ״ל], מיושר לשוליים החיצוני [אפשר להגדיר לו horizontal offset אם רוצים יותר פנימה או יותר החוצה].
  4. הוא לוקח את הכיתוב משם התמונה [בלי הסיומת והקוד עצמו], ומכניס אותו למסגרת חדש מתחת לתמונה עם הסגנון אובייקט הנבחר.
  5. מקבץ את התמונה עם הכיתוב.
עכשיו נשאר רק לעשות שיפורים קלים פה ושם שיהיה בדיוק כמו שרוצים.

הנה ממשק הסקריפט [כרגע, זה עוד ישתנה]:

Screenshot 2020-04-03 at 10.59.25 am.png

והנה עמוד דוגמא שנעשה ע״י הסקריפט [מודגר לו horizontal offset של -12]:
Screenshot 2020-04-03 at 10.58.46 am.png

המסגרת של הכיתוב - מוגדר לו בסגנון אובייקט שמתארך אוטומטי [רק לאורך] לפי כמות הטקסט, וממילא זה תמיד באורך המדוייק.

האם סקריפט כזה יעזור לכם?
ומה עוד צריך להוסיף?

צח מלול

עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
כל מה שיוצא תחת ידך, הרי זה מקודש ומועיל.
תמשיך לתעל לנו את השימוש בתוכנה :)
אגב, בכל הקשור לפריסה, כדוגמת יישור אנכי, ספאן קולומס וכו', הסקריפטים פשוט יחיו את התוכנה.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
האם סקריפט כזה יעזור לכם?
ומה עוד צריך להוסיף?

יעזור מאוד. גם הסקריפט כמות שהוא עכשיו הוא מעולה ממש!!!
אבל כמה שאלות:
א. לכאורה היה כדאי (אני יודע שאובייקט מעוגן מאט את התוכנה) שהתמונות תישתלנה כאובייקטים מעוגנים, בשורות נפרדות מהקוד (כדי שתהיה אפשרות של TEXT WRAP) וככה התמונות "יזרמו" עם הטקסט, כי במידה ויהיו שינויים בטקסט או בגודל התמונות במקום אחד - תמונה בעמוד אחר עלולה להיות כבר שלא במקומה, ואיך ניתן לעקוב אחרי זה? (או שיש כבר בסקריפט מנגנון שמאפשר מעקב? - נגיד משהו כמו הפניות מקושרות וכדו')

ב. כתבת שהתמונה תוכנס בגודל לפי קוד שהעורך יזין, נגיד @/@@/@@@ לקטן/בינוני/גדול. אני לא רואה בתפריט של הסקריפט אופציה לתת מימדים להגדרות האלה. כמו כן, צריכה אם כך להיות אפשרות לתת מימד אחיד רק לפי גובה, או רוחב, או שניהם, ואפשרות לשמור על פרופורציות, או לעשות FIT למסגרת לפי ההגדרות השונות שכבר קיימות באינדיזיין (פרופורציונאלי, לא פרופורציונאלי, התאמה לפי גובה, רוחב, או התאמת מסגרת לתוכן, או איפוס, וכו')

כל מה שיוצא תחת ידך, הרי זה מקודש ומועיל.
תמשיך לתעל לנו את השימוש בתוכנה :)
אגב, בכל הקשור לפריסה, כדוגמת יישור אנכי, ספאן קולומס וכו', הסקריפטים פשוט יחיו את התוכנה.

אולי אני טועה, ו @ניוגראף יתקן - אבל אני חושב שבתחום היישור האנכי, פריסת טורים, הערות וכו' באינדיזיין - סקריפטים לא יפתרו את הבעיה בצורה טובה ויסודית, אלא יתנו "פלסטרים" על בעיות נקודתיות. רק פלאגין או שדרוג של החברה עצמה.

נערך לאחרונה ב:

צח מלול

עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אולי אני טועה, ו @ניוגראף יתקן - אבל אני חושב שבתחום היישור האנכי, פריסת טורים, הערות וכו' באינדיזיין - סקריפטים לא יפתרו את הבעיה בצורה טובה ויסודית, אלא יתנו "פלסטרים" על בעיות נקודתיות. רק פלאגין או שדרוג של החברה עצמה.

אכן לדאבוננו.
את החברה עצמה זה מעניין כמו שמעניין אותי מה מזג האויר בסרי לנקה.
לגבי פלאג-אין הבנתי שזה יותר מסובך לפיתוח, ועדכני רק לאותה גירסה... האמנם?

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
א. לכאורה היה כדאי (אני יודע שאובייקט מעוגן מאט את התוכנה) שהתמונות תישתלנה כאובייקטים מעוגנים, בשורות נפרדות מהקוד (כדי שתהיה אפשרות של TEXT WRAP) וככה התמונות "יזרמו" עם הטקסט, כי במידה ויהיו שינויים בטקסט או בגודל התמונות במקום אחד - תמונה בעמוד אחר עלולה להיות כבר שלא במקומה, ואיך ניתן לעקוב אחרי זה? (או שיש כבר בסקריפט מנגנון שמאפשר מעקב? - נגיד משהו כמו הפניות מקושרות וכדו')

יש כפתור "update" - שיעדכן את מיקום התמונות בלחיצת כפתור, במידה שמשהו השתנה [הקודים נשארים בטקסט, רק בסגנון תו שמסתיר אותם, כדי שיהיה אפשר להמשיך לעקוב על מיקומם].
לא רציתי לעגן אותם לטקסט כי זה מאיט את התוכנה, וגם יש את הבעיה שהזכרת עם דחיית טקסט.

אני לא רואה בתפריט של הסקריפט אופציה לתת מימדים להגדרות האלה.
עדיין לא הוספתי את כל האופציות לממשק, כרגע אני עורך אותם בקוד.
אני חושב להוסיף עוד הגדרות - כמו רווח בין התמונה לכיתוב, ועוד.

כמו כן, צריכה אם כך להיות אפשרות לתת מימד אחיד רק לפי גובה, או רוחב, או שניהם, ואפשרות לשמור על פרופורציות, או לעשות FIT למסגרת לפי ההגדרות השונות שכבר קיימות באינדיזיין
כרגע זה עובד ככה:
נגיד שהגודל הבינוני מוגדר ל-100, אז הסקריפט ממקם אותו בגובה ורוחב של 100. אז הוא עושה Fit proportionally [מתאים את התמונה שימלא את כל המסגרת תוף שמירה על הפרופורציות], ואז מתאים את המסגרת לתמונה. ונשאר תמונה בגודל הכי גדול שנכנס ב-100.

סקריפטים לא יפתרו את הבעיה בצורה טובה ויסודית, אלא יתנו "פלסטרים" על בעיות נקודתיות. רק פלאגין או שדרוג של החברה עצמה.
מאה אחוז.

lab

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
יעזור מאד
מה שהכי מציק בספרי ביוגרפיה
זה שאם יש תיקון בעמוד אחד כל הספר משתנה
וצריך למקם את התמונות מהתחלה
אולי זה יפתור גם את זה

שלימות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
כל הספר משתנה
לא בדיוק יש גבול מסויים עד איפה יזוזו הדברים, ולכן אני חובה לפצל את קובץ הוורד או לבקש מהעורך שיעשה זאת, וזה מאד מאד מאד מקל על התוכנה, אני כרגע עובד על ספר ביוגרפיה וביקשתי את קובץ הוורד מפוצל לפי פרקים, וראה איזה פלא התוכנה לא נתקעת אפילו פעם אחת ויש לכל תמונה דחיית טקטסט ובכל דף יש לפחות שני תמונות, והכל טס במהירות הבזק.
גם אני מאד ממליץ לעולם להפוך את הקובץ וורד לRTF לפני שמייבאים ולעבוד על גרסת IDML

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
וואו יוד'ל
חשבתי שעזבת אותנו לאנחות.....

לא רציתי לעגן אותם לטקסט כי זה מאיט את התוכנה, וגם יש את הבעיה שהזכרת עם דחיית טקסט.
יהיה בעיה רצינית עם תיקונים!
אולי תמציא איזה כפתור של רענון שלאחר תיקונים והוספת מלל, ירענן את מיקום התמונות, לפי איזה קוד נסתר שיושתל במקום עיגון?

ולגבי המימדים - אני סבור שצריך לתת אופצייה למידות גובה/רוחב בנפרד.
לפעמים התמונות לא באותם מימדים אך רוצים לשוות להם כמה שיותר אחידות, אז נותנים לכולם אותה מידת גובה/רוחב.

lab

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
יש כפתור "update" - שיעדכן את מיקום התמונות בלחיצת כפתור, במידה שמשהו השתנה [הקודים נשארים בטקסט, רק בסגנון תו שמסתיר אותם, כדי שיהיה אפשר להמשיך לעקוב על מיקומם].
אולי תמציא איזה כפתור של רענון שלאחר תיקונים והוספת מלל, ירענן את מיקום התמונות, לפי איזה קוד נסתר שיושתל במקום עיגון?

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הופפ פספסתי.........:rolleyes:

נתיבות

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
סקריפט מעולה!
רק אולי צריך להוסיף אפשרות של חיפוש ליותר מקוד אחד,
לדוגמא, אם ישנם בספר תמונות ומסמכים ולכל אחד נותנים סגנון אובייקט שונה,
העורך ישתול שני סוגי קודים, ובחיפוש אחד הסקריפט יחיל את שני הסגנונות.

רבנים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
גאון...

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
ב״ה הסקריפט עלה לאתר, כתבתי עליו באופן מפורט כאן: :D

1qnKtCVTMhmaCJjNQ3Oyf96QWEalkQ0zBN7rRu1c.png

יש כפתור ״עדכן״ שמעדכן את כל התמונות בלחיצת כפתור.

הסקריפט עובד על הסיפור (שרשור) הנבחרת, ככה אפשר לעבוד על כל סיפור בנפרד.

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים

קבצים מצורפים

• סקריפט מיקום תמונות עם כיתובים.mp4
    7.8 MB
נערך לאחרונה ב:

תלמידים

מהמשתמשים המובילים!
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
וואו!!!
כשצריך - אין כמו זה.
בטח מערכות עיתונים צריכים דברים כאלה דחוף, מי שמעדכן אותם - שלא יפנה אותם לאתר, הם צריכים לשלם על זה פי 15.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה