עזרה ספינות. מבנים. רהיטים. ביגוד בתקופת התנאים. מי יודע?

משב

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מחפשת בדחיפות מידע על תקופת התנאים
עבור אמינות הציורים לפרוייקט שאני עובדת עליו---
מי שיש לו איורים עתיקים או כל בדל מידע על התקופה הזו-
אשמח מאוד לעזרה!

תודה מראש
ותזכו למצוות:)

נערך לאחרונה ב:

אלמוג מ.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
המאה ה1 וה2 לספירה, זה השיא והסוף של האימפריה הרומית. השאלה, חוץ מהתקופה, לאיזה איזור גיאוגרפי אתם מתכוונים...

משב

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
המאה ה1 וה2 לספירה, זה השיא והסוף של האימפריה הרומית. השאלה, חוץ מהתקופה, לאיזה איזור גיאוגרפי אתם מתכוונים...
תודה על המענה.
בעיקר על איזור בבל, רומא ואזורי שהות היהודים

אלמוג מ.

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
ניסיתם להריץ חיפוש תמונות ומידע? שנדע אם מה שמצוי כבר ברשת רלוונטי. כי בחיפוש קצר אפשר להעלות הרבה מידע.

משב

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ניסיתם להריץ חיפוש תמונות ומידע? שנדע אם מה שמצוי כבר ברשת רלוונטי. כי בחיפוש קצר אפשר להעלות הרבה מידע.
בעיקרון חרשתי כבר את גוגל.
אבל בכלופן אשמח לקבל עוד קישורים רלוונטים
בעיקר מה שחסר לי זה מידע על ספינות מסחר,נמלים, מראה הספנים, הגשר המעלה לספינה וכו
לא הצלחתי עדיין להעלות את ידי עליהם בבירור.
(מצאתי רק סירות קטנות)
שוב תודה:)

חסדיאל שופק

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
בש"ס של הרב שטיינזלץ יש איורים בכל מקום בו יש כלים.
וגם בהוצאות מסוימות של הערוך
.
אבל הנה קצת תמונות.
1635143024132.png

דגם של ספינת סחר רומית, המבוסס על הריסות שנמצאו על קרקעית הים בחופי אלבה. על פי ההערכה, ההריסה היא מהמאה הראשונה לפני הספירה

1635143118007.png
ספינה - ציור (המאה הראשונה לפני הספירה) מפומפיי - המוזיאון הארכיאולוגי של נאפולי. את חרטום הספינה הגדולה, המעוטרת בעיניים אפוטרופיות.

באותה התקופה הפליגו רק סמוך לחופים ולא חצו את הים. כך שעדיין לא היו את הספינות הענקיות עם כל המפרשים

משב

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בש"ס של הרב שטיינזלץ יש איורים בכל מקום בו יש כלים.
וגם בהוצאות מסוימות של הערוך
.
אבל הנה קצת תמונות.
צפה בקובץ המצורף 990010

דגם של ספינת סחר רומית, המבוסס על הריסות שנמצאו על קרקעית הים בחופי אלבה. על פי ההערכה, ההריסה היא מהמאה הראשונה לפני הספירה

צפה בקובץ המצורף 990012 ספינה - ציור (המאה הראשונה לפני הספירה) מפומפיי - המוזיאון הארכיאולוגי של נאפולי. את חרטום הספינה הגדולה, המעוטרת בעיניים אפוטרופיות.

באותה התקופה הפליגו רק סמוך לחופים ולא חצו את הים. כך שעדיין לא היו את הספינות הענקיות עם כל המפרשים
תודה רבה.
אני חושבת באמת שזה הכיוון.
נראה לכם שאפשר להשתמש בדגם הזה גם לאזור בבל?

מרדכי קאר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
פעם כתב לי חבר שמבין בעניין:

בנוגע לכל העניין של ריאליה בתלמוד כדאי להסתכל בספר קדמוניות התלמוד של שמואל קרויס. ישן אך עדיין אין לו תחליף. הנה קישור למפתח של חלק ב של המהדורה העברית (המהדורה העברית מצד אחד נכתבה אחרי הגרמנית ולכן אני מניח שהוא עדכן בה דברים, מצד שני היא כוללת רק חלק ממה שהיה במהדורה הגרמנית):
https://www.hebrewbooks.org/pdfpager.aspx?req=36914&st=&pgnum=2

מלכי וולף

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פעם כתב לי חבר שמבין בעניין:

בנוגע לכל העניין של ריאליה בתלמוד כדאי להסתכל בספר קדמוניות התלמוד של שמואל קרויס. ישן אך עדיין אין לו תחליף. הנה קישור למפתח של חלק ב של המהדורה העברית (המהדורה העברית מצד אחד נכתבה אחרי הגרמנית ולכן אני מניח שהוא עדכן בה דברים, מצד שני היא כוללת רק חלק ממה שהיה במהדורה הגרמנית):
https://www.hebrewbooks.org/pdfpager.aspx?req=36914&st=&pgnum=2
מדהים!
תודה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה