דיון סיפור עם מסר

kiwi

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
יש לי שאלה אליכם,

אני באמצע לכתוב ספר. כאשר אני עוברת על הכתוב מידי פעם כדי לתקן וכו', שמתי לב שהכנסתי הרבה משפטים של מסר. מסר גלוי או סמוי או סתם תובנות שעולות תוך כדי הכתיבה.
וזה מביא את השאלה הבאה: האם לקרוא מסר תוך כדי קריאה זה דבר שתוקע את רצף הקריאה? האם מתסכל את הקורא לקרוא מסרים 'שתולים' כחלק מהעלילה?
(הסיפור הוא סוג של קומדיה-דרמה, והמטרה המוצהרת שלו היא הערכה עצמית, בטחון עצמי, תחרותיות. כך ששילוב מסרים בסיפור זה דבר מתבקש, לדעתי)
אני אביא דוגמאות בהמשך, ואשמח לשמוע את דעתכם.

kiwi

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
רובי מכריז: "מהיום אנחנו עובדים על שיטות שיווק חדשניות. אני רוצה לשמוע שאנחנו מובילים בסיבוב הבא. אין כזה דבר פחות מהמקום הראשון!" דבריו הנחרצים פועלים היטב על ליבות השומעים.

אריה מחליט לשאול שאלה נוספת, בקולו היתממות לא מוסתרת: "לפני שהתחלת לעבוד כאן היינו פעמים רבות במקום השני והשלישי, לגדליהו ריקובס זה לא משנה."

"נכון, השיטה של חמי שונה בהרבה משלי. אני בעד מצוינות עד הפסיק האחרון!" רובי נחרץ מאוד.

"אפשר להיות מצוין ולא במקום הראשון, זה לא סותר", אריה לא מבין למה הוא מתווכח. אולי ידידותו הקרובה למני אדיר גורמת לו לצדד בסתר ליבו בעמדה של מני.

הוא אינו יודע. מה שכן ברור לו שהעמדה של רובי קיצונית ולא ריאלית.

לא חייבים להיות במקום הראשון. וכל הכבוד שהם בכלל שם, ברשימה של המפרסמים הבולטים.

יש חברות פרסום שלא נכנסו לרשימה ולמרות זאת המנהלים שם לא תוקפים ככה את העובדים המסורים שלהם. למה רק הם, שעובדים כל כך קשה, חייבים לשמוע שהם לא בסדר?!

הם יותר מבסדר.

ורובי צריך להבין זאת כמה שיותר מהר.

סתם חבל עליו, אדם חכם שכמוהו שלא מבין שהחכמה הגדולה היא להרפות ולשמוח. במה שיש.

kiwi

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
מאוד תלוי אם זה הגיגים והרהורים של הדמויות במהלך התהליכים שהם עוברים,
או בת קול נבואית של הסופר שמהדהדת מעל לרקיע הסיפור.
תודה, ממש הארת את הנקודה. אחשוב על דבריך. בקטע הנ"ל, שהוא רק דוגמא, משולבים מסרים, אשמח לדעת איך הוא.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
השאלה שלך מרחפת מדי.
קשה לי לומר "כן" או "לא" בלי לדעת מה ההקשר, מה האמירות שאת אומרת תוך כדי, וכיצד זה משפיע.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
הופה. כתבתי תוך כדי שהעלית.

קצת לא נוח לי עם הקטע הזה, כאילו מרגיש לי קצת מדי מטיף. תני לדברים לעלות יותר מתוך השטח. ושוב, זה נקודתית לקטע הספציפי הזה.

kiwi

מהמשתמשים המובילים!
המשתמש נחסם
קצת לא נוח לי עם הקטע הזה, כאילו מרגיש לי קצת מדי מטיף. תני לדברים לעלות יותר מתוך השטח. ושוב, זה נקודתית לקטע הספציפי הזה.
אשמח אם תוכלי למקד, אילו מילים נראות לך לא במקום, או כל הקטע צריך שינוי?

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
לדעתי, את יכולה לשכתב את כל הקטע.
תתארי את רובי. איך הוא נראה? איך המצח? מכווץ? העיניים, יוקדות? מנקרות את אלו שעומדות מולן? נוקבות? איך הקול? חזק? עז? צורם? גורם אי נוחות לשומעים? איך הוא משתמש בידיים במהלך המשפט?
ותורידי את המשפט אחרי הציטוט. אם תתארי לפני, הוא יהיה מיותר לגמרי אחרי ויעביר את המסר הרבה יותר טוב.

כנ"ל הקטע הבא, אריה. איך הוא מיתמם? זה רק הקול, או גם מחוות גוף?

זה בגדול. אח"כ, אם תלכי בקו כזה, הכל כבר יראה אחרת.

עיתונאית

משתמש סופר מקצוען
[
סתם חבל עליו, אדם חכם שכמוהו שלא מבין שהחכמה הגדולה היא להרפות ולשמוח. במה שיש.[/QUOTE]
לדעתי -
זו בת הקול המדוברת, את זה הייתי משנה.
כל השאר היו דיבובי הדמויות - חלק אינטגרלי מהם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה