סיסמא למחשב

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איך אני מכניסה סיסמא לפני שהמחשב עולה בכלל? כך שלא ידלק
כרגע יש לי לפני ששולחן העבודה עולה, אני רוצה שלב קודם
תודה

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
ביוס? אשמח להסבר, לא מוכר לי המושג...

צורת הדף

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מיד בהפעלה הקש F2 עד שתכנס לביוס

tkh

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
או DELETE
או כפתור אחר...
בדרך כלל מופיע על המסך (בשורה תחתונה?).

bris

משתמש סופר מקצוען
זה או DEL ברוב המחשבים הביתיים (DESKTOP) ברוב המותגים הגדולים (DELL HP וכדו') זה או F2 או F10 . בלוחות של אינטל החדשים שניהם עובדים בד"כ ובישנים זה גם F2.

בתוך הביוס צריך למצוא מקום שכתוב user pasword ואז להקיש פעמיים את הסיסמה, יש גם administrator password שהוא יכול למחוק את הסיסמה הישנה.

במחשבים ביתיים רגילים בד"כ זה לא נורא אם שוכחים את הסיסמה או שהיא משתבשת כי בד"כ ע"י איפוס הלוח אם (ע"י קיצור ג'אמפר או הוצאת הסוללה - יש לוחות שהוצאת הסוללה לא מספיקה ) אבל בניידים רבים (אפילו ישנים יחסית, כבר באו אלי כמה מקרים עם מחשבים בני4-5 שנים) וגם בכמה ממחשבי המותג הוא שומר את הסיסמה על שבב חיצוני (לפעמים TPM לפעמים אחר) , ואם שוכחים או שמשום מה שהוא מבולבל צריך להלחים חלק חדש וזה יקר למדי, אז לא תמיד כדאי לכל אחד להתעסק עם זה.

בניידים יש עוד אפשרות והיא סיסמה לדיסק הקשיח, וזה לא נשמר על המחשב אלא במנגנון הקריאה של הדיסק עצמו וגם אם תחבר את הדיסק חיצונית למחשב אחר לא תוכל לקרוא. לעקוף את זה זה סיפור מההפטרה (יש 3 רמות של סיסמה, וברמה הכי נמוכה אני לוקח 100 דולר ובהכי יקרה אני מתחיל מ-300 - 500 דולר בלי שום הבטה שאצליח) למי שממש חייב אבטחה זה טוב אבל זה גם ריזיקה.

RCpro

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י bris;88786:
(ע"י קיצור ג'אמפר או הוצאת הסוללה - יש לוחות שהוצאת הסוללה לא מספיקה)

גם לי יש חידושים פה?:)

bris

משתמש סופר מקצוען
למשל ברוב הלוחות של אינטל בשנה-שנתיים האחרונות לא יקרה כלום אם תוציא את הסוללה אם לא תג'מפר את הלוח למצב של ביוס-קונפיג.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה