סטרטאפ בנושא מוזיקה

nati480

צוות הנהלה
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
דווקא לזה זה לא מיועד, כי למיקס צריך איכות.
אני חשבתי על קובץ mp3 שמכיל כברירת מחדל את המאסטר, אבל ברגע שמעלים אותו לתוכנה או פותחים באמצעות זה יזוהה בתור כמה קבצים שכל קובץ מכיל ערוץ נפרד, יהיה ניתן לשמור רק שתי ערוצים של פלייבק ושירה, או את כולם.
כמובן שהקובץ יכיל כל ערוץ בפאזה נפרדת מה שאומר שהוא ישקול יותר מקובץ mp3 רגיל.

אבל אולי באמת זה אופציה טובה גם למיקסים, אומנם זה לא יחסוך את הגודל אבל זה כן יחסוך את ריבוי הקבצים.
ואולי באמת יצטרכו תוכנה מתאמת, כי זה די רחוק שהפורמט הזה יהפוך לסטנדרט באפשרות היצוא של כל התוכנות.
אם כבר עושים קידוד שונה אין שום בעיה שהוא יהיה איכותי.
וכמו שאמרת, באמת אין אינטרס לאף אחד להוציא שיר בפורמט כזה, אבל לעבודה באולפן זה ישמש בצורה מצויינת

יוסף יצחק פרקש

זמר ומוזיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים

שמואל ק

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אני המצאתי שיטת תוים חדשה, כל הזכויות שמורות.
אפשר לקרוא מלמעלה למטה, או לסובב לשמאל ולקרוא משמאל לימין.
איך אתה כותב על זה?
בכל משבצת זה תו?
ובמה זה יותר טוב מהצורה שמוצארט המנוח כתב?

אלישבעעעע

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
היי!
שאלה לכל בעלי האולפנים למיניהם:
באיזה סדר גודל של תקציב מדובר בשביל לבנות מרכז שיש בו 3 חדרי אולפן מקצועיים ביותר כולל תחזוקה, וכן להחזיק כמה חדרי מוזיקה עם גיטרות, פסנתר,ועוד כמה כלי נגינה נחמדים...

nati480

צוות הנהלה
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
היי!
שאלה לכל בעלי האולפנים למיניהם:
באיזה סדר גודל של תקציב מדובר בשביל לבנות מרכז שיש בו 3 חדרי אולפן מקצועיים ביותר כולל תחזוקה, וכן להחזיק כמה חדרי מוזיקה עם גיטרות, פסנתר,ועוד כמה כלי נגינה נחמדים...
אם המבנה קיים וחלוקת החדרים ללא שינוי אלא רק עבודות אקוסטיקה וציוד, אני משער בגסות 200,000 שקל.

אם נצרכים עבודות בנייה אז אין הדיבור פה אפילו לא באוויר..

מאחר ויש בכל דבר פה טווח מחירים עצום אז ההערכה באמת לא משקפת כלום.

מבחינת תחזוקה, השאלה היא כמה אנשי צוות מקצועיים ישבו במקום, הבלאי של ציוד נגינה ואולפן הוא עצום (באולפנים הגדולים יש מעבדת חשמל עם טכנאי מסביב לשעון), שכירות (תלוי במיקום), ניקיון, תחזוקה, זה עוד סכום עתק בחודש.

musicmix

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
אם בניית חדר מקצועי לאולפן רגיל של חדר בקרה והקלטה נעה בין 50,000 ל70,000 תעשי כפול 3
ועוד המסביב ...
כמה יצא?

דוד רוט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
אם כתבת "מקצועי ביותר" לע"ד זה יוכל לצאת גם 500,000 בלי בניה.
אם מדובר בבניה אקוסטית ברמה גבוהה , עם De-Coupling, רצפה צפה, תיכנון ספיגה, פיזור, רכיבי בידוד לציוד (מוניטורים, שולחן), חלון טכנאות כפול...וכו'.. שלא נדבר על הציוד עצמו והכלים, זה יכול להגיע למחיר הנ"ל ואף יותר.

אלישבעעעע

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
רציתי לשאול את כל המבינים:
מה הדבר שהכי חסר למוזיקאים צעירים בתחילת דרכם?
וכן, איזה דבר יכול לגרום למוזיקאים מתחילים לפרוץ קדימה ולהצליח?

Mendis

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
הדבר שהכי חסר,
נגינה בקבוצה ו/או מקום שאפשר לנגן שם חופשי בלי שזה יפריע לבני בית/אחים/אחיות/חברים/וכולי,
למשל קלרינט אין אפשרות כמעט לנגן בבית, זה מרעיש, ומי מדבר בנגן מתחיל, שזה מטריף לשמוע אותם, וכן תופים (גם האלקטרוניות, מרעישים כשמקישים על הפדים), וכן כינור, וכן גיטרה, וכן פסנתר, (כמה אפשר לשבת עם אוזניות על האוזן?!), וכולי וכולי,

מה שאני מציע,

שיהיה כמה חדרים גדולים, עם ציוד נגינה,
לדוגמה תופים, פסנתר, כינור, קלרינט, סקסופון, אקורדיון ועוד, ואפילו כמה מכל דבר
וכן ספרית תווים, ויהיה אפשר לבוא ולנגן שם יחד, לדבר מוסיקה, ולהחכים אחד את השני,
כמובן שיהיה דמי חברות (דמי רצינות ואחריות) וצ'ק פיקדון, או משהו כזה,

כמובן מומלץ שיהיה בקומה מינוס 1 או 2, שלא יפריע לשכנים,
יש הרבה אנשים שישמחו לתרום כלים שלהם לפרויקט כזה (עיין יד 2, כלי נגינה
למסירה שיש הרבה פעמים כלים באיכות טובה)
לעניות דעתי זה הדבר שהכי חסר למוזיקאים בתחילת דרכם,
אני מדגיש, אני לא מדבר על אולפנים, וציוד הקלטה, אני מתכוון לציוד נגינה וציוד בסיסי בשביל שהכלים ישָמעו טוב!

דוד רוט

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
וכן, איזה דבר יכול לגרום למוזיקאים מתחילים לפרוץ קדימה ולהצליח?
מה שאני מציע,

שיהיה כמה חדרים גדולים, עם ציוד נגינה,
לדוגמה תופים, פסנתר, כינור, קלרינט, סקסופון, אקורדיון ועוד, ואפילו כמה מכל דבר
וכן ספרית תווים, ויהיה אפשר לבוא ולנגן שם יחד, לדבר מוסיקה, ולהחכים אחד את השני,
כמובן שיהיה דמי חברות (דמי רצינות ואחריות) וצ'ק פיקדון, או משהו כזה,

מסכים עם כל מילה, אבל לדעתי יש עוד משהו חשוב וזה: הפקה.
כי גם אם יש לך מקום להתאמן ולשפר את הקישורים שלך, מה שהכי חסר כדי להצליח ולפרוץ אל תוך עולם המוסיקה, זה היכולת הפקה שלך.
החלום של כל מוסיקאי מתחיל זה שמישהו יקח ויפיק אותו, ולכן לדעתי הקונספט המושלם זה חדרי המוסיקה האלה אבל שיחברו כמה מפיקים לרעיון, ומדי פעם לאסוף כמה חברים (או את כולם...) ולהפיק משהו ביחד כפרויקט.

אלישבעעעע

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
חשבתי על רעיון כזה, וחשובה לי מאד חוות דעת של מי שנמצא בתעשייה הזאת, כדי לדעת מה כדאי לשפר, מה להוסיף, ומה מעניין עוד מוזיקאים:
מקום שיש בו חדרי אולפן וחדרי מוזיקה שנועדים לשמש מוזיקאים מתחילים וצעירים שאין להם את האפשרות להשקיע בציוד יקר של אולפן מקצועי וכלי נגינה יקרים, הם נרשמים לקהילה הזאת והופכים להיות חלק מקהילת מוזיקאים ויש להם אפשרות להקליט, ליצור שיתופי פעולה מוזיקליים.
המוזיקאים יחברו להפקות משותפות, וכן זמרים יוכלו להפיק שירים דרך האולפנים הללו.
המקום ימומן ע"י גופים שונים כמו משרד התרבות וכדו'.
יהיו גם ערבי עיון בנושאים שונים כמו קידום במוזיקה, העשרה וכדו ע"י מוזיקאים וותיקים.
מידי פעם יהיו ערבי השקה והופעות שפתוחות לקהל חיצוני...

nati480

צוות הנהלה
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
חשבתי על רעיון כזה, וחשובה לי מאד חוות דעת של מי שנמצא בתעשייה הזאת, כדי לדעת מה כדאי לשפר, מה להוסיף, ומה מעניין עוד מוזיקאים:
מקום שיש בו חדרי אולפן וחדרי מוזיקה שנועדים לשמש מוזיקאים מתחילים וצעירים שאין להם את האפשרות להשקיע בציוד יקר של אולפן מקצועי וכלי נגינה יקרים, הם נרשמים לקהילה הזאת והופכים להיות חלק מקהילת מוזיקאים ויש להם אפשרות להקליט, ליצור שיתופי פעולה מוזיקליים.
המוזיקאים יחברו להפקות משותפות, וכן זמרים יוכלו להפיק שירים דרך האולפנים הללו.
המקום ימומן ע"י גופים שונים כמו משרד התרבות וכדו'.
יהיו גם ערבי עיון בנושאים שונים כמו קידום במוזיקה, העשרה וכדו ע"י מוזיקאים וותיקים.
מידי פעם יהיו ערבי השקה והופעות שפתוחות לקהל חיצוני...
מקסים! אהבתי בגדול!

יוסף יצחק פרקש

זמר ומוזיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים

nati480

צוות הנהלה
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
למה שהמדינה תממן מוזיקאים?
לאינסטלטורים לא מגיע תקציב?

ולא השתלט לי שרברב על המחשב......
המדינה מסבסדת תרבות. אצל חרדים פחות מורגש אבל זה קיים

יוסף יצחק פרקש

זמר ומוזיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
המדינה מסבסדת תרבות. אצל חרדים פחות מורגש אבל זה קיים
תקצוב תרבות, זה לא אומר שהאזרח מרוויח, אלא שהוא משלם (מיסים) למתווך (המדינה) והמתווך לוקח לעצמו יותר מ50 אחוז.

nati480

צוות הנהלה
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
מעבר לכך שאהבת, יש לך עצות ורעיונות לייעול ושיפור, או לשדרוג וכדו?
חוץ ממקום ואולי כלי או שתיים כמו פסנתר, שהם חלק מהריהוט, המדינה לא תתן יותר.

בסופו של דבר זה יהיה בתשלום, מוזל אבל יעלה כסף.

אם זה ישמש רק כחדר חזרות, ניחא. הבלאי סביר וישנם חדרי חזרות קיימים שאין בהם אף איש צוות מטעם המקום, מקבלים מפתח ומסתדרים לבד, כזה דבר באמת יכול להיות שהמדינה תסבסד קצת.
כמו כן הרצאות וערבי ההעשרה מאד אהובים על משרד התרבות והם יממנו אותם ברצון.
אבל הקלטות? טכנאים? ציוד הקלטה רגיש? לא יתנו בחינם.

אני הייתי מתמקד יותר על כעין אולם קטן שבו יתקיימו ערבי נגינה מידי פעם ולהקות חדשות או מוזיקאים צעירים יוכלו להופיע בו ולקבל הכרה, באולם הזה גם יתקיימו ערבי ההעשרה.

ליד האולם יהיו חדרי חזרות מאובזרים בציוד עמיד יחסית כמו פסנתר חשמלי ותופים חזקים, אשר יכולים לשרוד גם נגנים אגרסיביים ולא דורשים הרבה טיפול.

החברים הרשומים יהנו מהנחה משמעותית על חדרי החזרות וכן מזכות קדימה מול אלו שאינם רשומים, וכמובן, רק החברים יוכלו להופיע בערבי הנגינה ולהשתתף חינם בהרצאות.

ככל שאני ממשיך לכתוב זה מתחיל להיראות לי מציאותי יותר ויותר...

אלישבעעעע

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
זה ממש לא מציאותי שיהיה שם חדר אולפן אחד? כי זה דבר ממש חשוב, נגיד שהמימון הראשוני יהיה חיצוני והשאר, לשדרוג ובלאי יהיה מדמי החברות של המוזיקאים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה