סיפור בהמשכים סחידוך

נדוניה כהלכה

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
סיפורו של הרב דוד ב.

1

- דוקטור מגנוב, אנחנו ממש מודים לך על השירות שנתת לנו שהיה מעל ומעבר. אין ספק, אתה דוקטור מיוחד, עם ראיה מיוחדת על העולם ויצירתיות יוצאת דופן.

- תודה, תודה.

- כפי שבקשת, ארגנו לך ספינה שתקח אותך ליעד הבא שלך, ולא מטוס, בגלל החששות שלך.

- כן, בהחלט. מאז שחבר טוב שלי נעלם אני מעדיף להזהר. אתה מבין

- ודאי ודאי, מה שתגיד. הנה הצוות של חמשה שומרים, יוצאי יחידות מיוחדות מובחרות, שיגנו עליך בדרך לעת הצורך. למרות ש..

- כן תודה, תודה .

- אין מה להודות, זה היה הסיכום בינינו. בהצלחה .

- תודה, תודה רבה. גם לי נעם מאוד.

כעבור זמן קצר ד"ר מגנוב כבר היה על הספינה עם השומרים בדרכו לים.

- סליחה, קפטן, צפויה לנו סערה בדרך?

- לא לא. תוך שלשה ימים נגיע ליעד. בסדר? נוח לך?

- כן כן. בהחלט. הספינה בהחלט נוחה מאוד, לא שומעים בכלל את המנוע.

- גם הספינות משתכללות בזכותכם אנשי המדע, שממציאים ומשפרים לנו את הטכנולוגיה.

- כן, בהחלט. אה, אני רואה על העיניים שלך שאתה יודע..

- כן, אני יודע.

- אכן, הייתי שותף באמת בנושא הזה.

- כמו בהרבה דברים, יד שלך בכל מכל כל...

כעבור יום וחצי

- ד"ר, אולי קצת תנוח?

- בשבילי העבודה הזו היא מנוחה.

- מנוחה ? אני רואה אותך כל הזמן כותב דברים בלי הפסקה. על איזו מנוחה אתה מדבר?

- נכון, אבל זה חומר קל מאוד, ואני אוהב עבודה. בשבילי זו ממש מנוחה, ביחד עם האויר הנהדר של הים..

- מה שתגיד. אה, אפשר לשאול אותך שאלה?

- כן בבקשה.

- אני יודע שאתה בעניינים. אתה מסכים שהעולם מתחמם ואנחנו לקראת קטסטרופה עולמית?

- אהה. תראה, אני לא למדתי את הנושא הספציפי לעומק, אבל אני סומך על עמיתי פרופ' שקול, והוא סובר שאכן זה תהליך שקורה. אמנם לא הגענו לנקודת אל חזור, אבל עלינו לפעול מיד כדי שלא נגיע לנקודת אל חזור. בכלל, עלינו לפעול יחד כאנושות. אם האנושות תמשיך כמו שהיא עכשיו אין ספק שסוף העולם די קרוב. הגיע הזמן שנעשה פסק זמן ונחשב מסלול מחדש.

- תודה רבה. אכן, קראתי קצת מאמרים שלך. כן בהחלט.

אחד המלחים מגיע נסער

- קפטן, בוא בבקשה

- אני מיד מגיע.. כן מה קרה?

- יש כאן בעיות עם המכשירים.

- מה קרה?

- כל המכשירים השתגעו. הנה, תראה

- מה עם המכ"ם?

- לא עובד. משתולל.

- תזעיק עזרה מיד. מיד.

- בסדר... רגע, גם זה לא הולך. הנה תראה. מכשיר הקשר לא עובד רק משמיע רעשים מוזרים. אין כלום. אנחנו כנראה תחת איזו התקפה טכנולוגית משוכללת.

- משהו פה לא מובן . תזעיק מיד את השומרים. כולם לעמדות

- כן קפטן .

חברה !!! כולם לעמדות!!

- דוקטור מגנוב?

- כן קפטן. מה קרה?

- יש בעיה, עלינו להכנס לחדר הבטוח. בסדר?

- מה, מה קרה?

- לא ברור, אבל קרה משהו למכשירים

צעקה:

- קפטן!

- מה עכשיו?

- מהר! הספינה מתחילה לטבוע!

- מה??

- אנחנו נמשכים כלפי מטה!

- לא.. לאאאא... למטה ?

- כן, תסתכל

- זה לא יתכן דבר כזה. זה לא יתכן. מושכים אותנו למטה

- תראה. מים מתחילים לחדור

- זה צריך להיות משהו עוצמתי ביותר אם זה מצליח למשוך את הספינה למטה. מה מראים המכשירים?

- אין. אין כלום, שום דבר לא מראה. הכל מקולקל.

מיד!!! כולם!!! ציוד צלילה!!! הספינה טובעת!!!

- קפטן, תסתכל שם. מה זה?

- מה?

- תראה שם, כתם שחור בים. מה זה? מה הדבר הזה? זה מתקרב אלינו!

- דוקטור! מהר, מהר, מיד!! תלבש את זה, אנחנו טובעים!!

- מה קורה?

- לא ברור, אבל אנחנו טובעים.

- אוי אתה צודק. המים עולים, עולים

- מהר, מהר! תלבש את זה כדי שתצוף, והנה חמצן. מהר תיקח את זה. כך תוכל לנשום מתחת למים. מים נכנסים מכל הכוונים. אתה מוכן?

- מה? רגע, מה אתך?

- אני אסתדר. אתה..... בלבלרררבלבלררר...........

הדוקטור הרגיש שהוא בתוך המים. ניסה לשחות כלפי מעלה אבל הרגיש שמשהו חזק מושך אותו כלפי מטה, לתוך עמקי הים. הוא ניסה להסתכל סביבו אבל המים היו חשוכים לגמרי. לפתע הרגיש שכבר לא יכול לנשום. הוא נחנק למרות שהיה לו חמצן. ואז הרגיש פתאום שהוא נמשך כלפי מעלה עד שהגיע מעל פני הים.

מה זה? מה זה? איפה הספינה? איפה החמצן שלי? הכל נעלם!! מה הולך פה? הספינה נעלמה לגמרי, לגמרי! מה זה המים האלו? מה זה? מים שחורים.. זה שחור לגמרי.. מה זה הדבר הזה? איפה האחרים? אני לא רואה אף אחד, אף אחד.. הלו, יש כאן מישהו?? הלו!!! אוי לא! מה זה? מה זה?? אני נמשך כלפי מעלה! אני נמשך!! מה זה? אני עף! אני עף!! אני מרחף באויר!! איזה מהירות.. מה זה? כנראה שאני מת.. אבל זה לא יתכן! אני מרגיש שיש לי בגדים. אני רטוב. .. אני ממש גבוה, אני עולה במהירות. מה זה? איזה קור כאן! איזה רוח! קשה לנשום.. אני גבוה מידי.. אין כאן חמצן.. זה לא יתכן! אני.. מה זה שם למעלה? זה ענן? לא זה לא ענן.. זה נראה כמו צינור גדול.. זה מושך אותי! מה זה, מגנט? מה זה הדבר הזה... צינור ענק.. איזה קור! אני לא יכול יותר... אוי, אני נמשך לתוך הצינור.. זהו, אני בתוך הצינור. זהו. אני עולה, עולה.. כמו בתוך.. מה זה?? לפחות כאן לא קר, יש אויר. מה זה?? אני לא יכול יותר.. מה זה? אני מתעלף.. מה זה? לאאא...

נערך לאחרונה ב:

נדוניה כהלכה

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית

2

באותו זמן, אי שם בבני ברק

- שלום ר' יעקב

- שלום עליכם הרב גוטמן, השדכן המיוחד! יישר כח שבאתם.

- אני ממש מתנצל על העיכוב. היו פקקים לא צפוים בדרך, זה ממש לא מתאים לי.

- אדרבא, אדרבא, ידוע שבשידוכים אם יש מניעות זה סימן טוב.

- אוה, אמת, אמת! זה בדיוק מה שאני חשבתי להגיד לכם. אני אומר לכם את זה מנסיון. הרי שלשים שנה אני בעסק של הניסויים, אה, זאת אומרת הנישואין.. תמיד כשיש איזה מניעות ברוך ה' בסוף מסתדר הכל לטובה ובסוף יש חופה. אני אומר לכם.

- אה, הרב גוטמן, אשריכם. תגיד לי בבקשה, אני יודע ששדכן הסיסמה שלו היא שאמנם אסור לשקר אך לא חייבים להגיד את כל האמת, אבל אני רוצה את כל האמת. מדובר בבן שלי. הוא ממש מיוחד. מתמיד, צדיק, מיוחס, בעל מידות...

- כן כן. ודאי. נו נו, עם כאלו כשרונות אני יכול לסגור לו חמש שידוכים... חחח...

- נו נו, הרב גוטמן, אשריכם שאתם תמיד מחייכים. אבל אני דואג.

- תשמעו, המשודכת מדהימה. יש לה שכל בשביל שניים, היא ממש ממש מתאימה לבן שלך..

- רגע, אתם רוצים להגיד שלבן שלי אין שכל?

- מה?? לא, לא.. התכוונתי שהיא באמת חכמה מאוד ברוך ה'..

- הרב גוטמן, מילתא דבדיחותא זה ודאי חשוב. אבל באמת, עכשיו אני רציני. היא בעלת מידות באמת או שזה משחק?

- שום משחק! תדע לך, אני לא בודק אצל ההורים ולא אצל המורים, אלא אצל השכנים ואפילו אצל השונאים .. עד כדי כך! אני אומר לכם, לא מצאתי שונא אחד. אני אומר לכם. כולם אומרים שהיא בעלת מידות בלי ספק.

- הרב גוטמן, אני חושש מהפתעות.

- שום הפתעות. סמוך עלי. יש לי אפילו קשרים עם השב"כ.. יש לי בלשים פרטיים..

- ולגבי הגיל. הכל אמת?

- כן ודאי. הכל בדוק. אה, אתה מזכיר לי סיפור. פעם בחור בא הביתה ואומר לאמו שרוצה להתחתן עם בחורה בת 26. אומרת לו אמא: בני יקירי, תראה. עכשיו אתה בן 66. כשתהיה בן 86 אשתך תהיה בת 46 . כשתהיה בן 106 היא תהיה בת 66. למה לך זקנה כזאת? חחח..

- יע, יע... אה, לגבי הנושא הכספי.

- אוה. פה נגמרים לי הבדיחות. תראו, הם קצת הופתעו לשמוע שאתם דורשים בעבורו 700 אלף שקל.

- זה המחירים. זה כדי שיוכל ללמוד ברוגע. לקנות דירה. זה לא חס וחלילה כסף לכיס שלי. זה כסף של תֵּיירה

- כן. אבל למשפחת רוטשילד זה כבר הילדה השישית. זה לא פשוט.

- נו, גם אצלי זה הילד הששי שאני מחתן. ויש לי גם עוד בנות לחתן.

- נו ב"ה. ירבו שמחות. אבל אי אפשר קצת להתגמש בנושא של ה700 אלף?

- לא. בשום פנים ואופן. אם אני אתגמש, ה' ירחם, עוד יגידו שלבן שלי יש בעיה... אין לו שום בעיה! הוא בריא, הוא עילוי.. זה המחירון! אני יודע את זה מאחרים אצלי בכולל. זה המחירים של בחור טוב ברמה שלו

- כן אאהה.. אבל פשוט הסכום הזה..

- לא, לא. שום דבר! מ"ם וסמ"ך שבלוחות בנס עמדו. נו, ידוע: בין גיל 40 לגיל 60 – מם וסמך – עומדים בנס. ה' עושה נסים לכולנו, ב"ה. תגיד להם שבלי לראות את הכסף בבנק, אין על מה לדבר! אני לא סומך על ניסים! כן, צריך שהכסף יהיה בבנק.

- אה, תראה...

- אין מה לדבר. שמעתי על הרבה מקרים שההורים התחייבו סכומים ואחרי זה גורנישט גורנישט. לא, לא אצלי! עלי לא יעבדו!

- תראה, פשוט.. אה, הוא יכול להשיג את הכסף, אין בעיה, רק הוא יכנס לחובות אדירים בגמחי"ם ובבנקים.. קצת רחמנות..

- נו נו. מי לא בחובות? כולם בחובות, כולם! אין בן דוד בא אלא בדור שכולו חייב. כולם חייבים...

- ככה?.. אתם לא סיפרתם לי שאתם בחובות, זה חידוש.. אמרתם לי שהמצב הכספי שלכם טוב.

- לאא.. לא אמרתי חלילה שאני בחובות. אמרתי שכולם בחובות. אה, חוץ מזה, לא צריך להגיד את כל האמת נכון?

- כן. ואולי בכל זאת, אה.. קצת להתחשב במשפחת רוטשילד..

- לא. אין מה לדבר. הבן שלי ילמד ברוגע, ויגור במקום של תורה. ירושלים, בני ברק, כולל טוב, מוסדות טובים, דירה מרווחת, ואם צריך גם מכונית. שלא יהיה ביטול תורה בדרכים.

- כן, אבל "בין אדם לחבירו"..

- מה זה בין אדם לחבירו? יש בין אדם למקום, בין אדם לחבירו, הכל צריך, צריך ודאי .. צריך.. זזה ה ככה זה, ככה עושים וזהו.

- אה.. טוב. אני אמסור להם ונראה מה יגידו.

- שכוייח הרב גוטמן. ותגיד להם שבלי הנושא הכספי לא נסגור ווארט. לא נסגור ווארט!

נערך לאחרונה ב:

פרוגמטי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
D I G I T A L
.

נערך לאחרונה ב:

נדוניה כהלכה

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
3

באותו זמן, אצל ד"ר מגנוב

- אה..אה.. מה זה? איפה אני?

- בוקר טוב. האמת שיותר מתאים "ברוך הבא". ד"ר מגנוב.

- אאהה..אאתה פרופסור פליקס??

- אכן, אכן. איך היתה הטיסה? החוויה?

- מה זה?? אתה מת? אני.. אני בעולם הבא?

- אתה בעולם הבא של עולם הזה, זאת אומרת, בעולם החדש שיבוא אחרי העולם הזה שאתה מכיר.

- מה? רגע.. אננני לא... לא מבין. מה קרה? אני מת או לא מת?

- לא. אתה לא מת

- גם אתה לא מת?

- לא. גם אני לא מת. כלומר, בעולם הזה אני מת. אבל בעולם האמיתי, הגדול, אני לא מת.

- אני לא מבין.

- לאט לאט... זה יוצא דופן שאתה לא מבין, ד"ר מגנוב. אני יודע שאתה מבין מאוד מהר. ואני חושב שכבר הבנת קצת מה קורה.. הרבה זמן היית מיועד לצוות המדע המוביל של העולם. אבל לעניות דעתי עוד לא היית בשל לזה. אתה יודע, היית עדיין יותר מדי בתוך החינוך המסודר שקבלת, של הכללים, של הממשלות, של החוקים. אבל בתקופה האחרונה הרבה דברים השתנו.. נכון? במיוחד בחודשיים האחרונים, ד"ר מגנוב. אני צודק?

- אתם עוקבים אחרי!

- בהחלט.

- אה.. רק רגע. מה קרה לספינה שבאה איתי?

- צוות 'העלמות' של הסדר העולמי החדש דאג להעלים את הספינה. יתפרסם מחר מן הסתם בתקשורת שאתה טבעת וכך גם כל אנשי הצוות, באיזה התנגשות בים.

- מה באמת עם הצוות?

- קרבנות הקידמה.

- קקקרבנות הקידמה?? אתה מתכון להגיד שהם מתו? ליתר דיוק אתם רצחתם אותם??

- ד"ר מגנוב, ברגע שתבין במה מדובר אתה תבין שזה שווה. ואין לנו ברירה, אסור להשאיר עקבות.

- לא, לאאא.. תסלח לי פרופ' פליקס, זה לא מוצא חן בעיני.

- אני אוהב את הביקורתיות שלך. תראה, אתה בשל, אך לא מספיק. אבל בשביל זה אתה כאן, אנחנו נבשל אותך עד שתהיה באמת מוכן.

- רגע, רגע. איפה אני בכלל?

- במטוס בגובה רב, על סף החלל. זה מטוס-חללית משוכלל, שלא רואים במכ"ם

- איך... איך הספינה למטה טבעה?

- אה, מגנט. מגנט בצוללת משוכללת פשוט סחב אותה למטה.

- ואיך עפתי באוויר?

- כששקעת בים חיברו לך עצם מתכתי מיוחד, והוא גרם לך להתעופף למעלה בעזרת המגנט כאן במטוס-חללית שלנו.

- זה קשור לפרויקט רנג'אן?

- בדיוק!

- אבל זה... זה נסגר!

- נכון. סגרו לך את הפרויקט הזה, כי שוב היית יותר מידי יצירתי, יותר מידי מתקדם, וזה לא התאים לאנשים עם מוחות קטנים. אתה מוח גדול. בעולם הזה הפרויקט נסגר אבל אתה עכשיו בעולם החדש. כאן פרויקטים שנסגרים ממשיכים.

- הממשלה יודעת על זה? אני לפחות לא ידעתי שזה קיים בכלל. איך אתה קורא לעצמך? "סדר עולמי חדש"? אני לא ידעתי על זה..

- חח ... חס ושלום. ברור שהממשלות לא יודעות על זה. לכן אנחנו מתקדמים לקראת העולם החדש, העולם שיבא על כדור הארץ, באותם טכניקות שהממשלות לא רצו שיהיו קיימות. הטכניקות שהם עצרו כדי שהם יישארו בשלטון, כדי שהם ינצלו את הבורות של האנשים, את היצרים של האנשים כדי שהם ימשיכו לשלוט. אבל זה נגמר.

- אתה שובר את כל הכללים!

- לא. אני מתקן את הכללים. מה זה דמוקרטיה? כמה קללה הביאה עלינו הדמוקרטיה הזו? כסף, תאוות שלטון. הרי הבחירות כמעט כולם קנויות. מי שיש לו הכי הרבה כסף והכי הרבה קשרים עם התקשורת הוא יזכה בבחירות . הרבה פעמים הם אנשים שאין להם בכלל ידע. בשום דבר הם לא מבינים, והם אלו שקובעים מדיניות. זה אסון, זה אסון. אתה יודע מה זה דמוקרטיה? דמוקרטיה זו צורת שלטון שבה אתה רשאי לומר כל דבר, כל מה שאתה חושב, גם אם אתה בכלל לא חושב ..אתה מבין? רוב האנשים שאין להם בכלל מספיק ידע הם אלה שקובעים מה יקרה בעולם. תראה איך העולם נראה היום. הגיע הזמן שקבוצה מצומצמת, קטנה, הכי חכמה בעולם, אנשים כמוך דוקטור, וכמוני, יקבעו מה יקרה בעולם.

- זה, זזזה...

- אני יודע. תראה, עד לפני חצי שנה אם הייתי אומר לך דבר כזה, היית יורק עלי. אבל השתנית קצת, אה? גם אתה ראית דברים בחודשים האחרונים..

- רגע, רגע. ואיך בדיוק תעשה את זה?

- אוה. בעוד שעתיים אנחנו ננחת במרכז הסודי שלנו. המרכז הסודי של הסדר החדש של העולם. ושם נראה לך מה התוכנית שלנו ומה תוכל לעזור לנו. כמובן הכול יהיה בלי אלימות. הכול יהיה בדרכי שלום. אל תדאג. סמוך עלי.

- טוב. עלי קצת להירגע.

כעבור שעתיים

- אני שמח לגלות כאן כ20 מדענים בכירים שהכרתי וחשבתי שמתו. אני רואה שהם עדיין בחיים ולא היו להם תאונות מוזרות..

- אכן אכן. וכולם מגויסים לעולם החדש. העולם היותר טוב שיבא אחרי העולם הזה הנוראי של הדמוקרטיה, וכאן, על כדור הארץ

- רגע, ומה התוכנית?

- אוקי. אז ככה. אנחנו עובדים כבר הרבה זמן על מכשיר שיצליח להשפיע באופן תת הכרתי על רצונות האדם.

- רגע , נו, כתבתי על זה ספר "הרצון הרדום", לפני 5 שנים.

- נכון, נכון. נתת תאוריות, כווני מחשבה. אבל כאן אנחנו כבר בתהליך הרבה יותר מתקדם. כבר גמרנו ניסויים על עכברים וקופים, רק חסר לנו עליית מדרגה לתת מודע של האדם

- רגע רגע, רגע .. רגע רגע ששאנני אבין... אתה חותר ל..

- אוה אוה. לזה חיכיתי ! העיניים שלך נוצצות, אה ?

- באמת הצלחתם לשנות את הרצון אצל בעלי חיים? איך? באיזו מתודה?

- אה, באיזו מתודה? ד"ר מגנוב, ברוך הבא לעולם החדש. עולם שבו נשנה בעזרתך את האנושות, כי קבוצה קטנה, חכמה ואמיצה, שאתה חלק ממנה ואני מנהיגה, תגרום לרוב לרצות מה שבאמת טוב וחכם. ולא עוד הפוליטיקאים הם אלה שיקבעו מה יהיה.

נדוניה כהלכה

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית

4

כעבור שנה, בבני ברק.

- שלום עליכם הרב גוטמן

- אוה ר' יעקב, נו נו, שלום עליכם. אני מבין שברוך ה' עכשיו הבת שלכם הגיעה למסכת קידושין.

- כן, ברוך ה', ברוך ה'.

- אוה נפלא, נפלא עד מאוד. אי אי אי, אשרי שזכיתי. בכל יום ויום עומדים עלינו 'כלותינו'. כל יום ויום כלה חדשה, כל יום, ברוך ה'. אז בת כמה היא?

- היא עכשיו בת 18.

- או אה, מקדימים למצוות, בבתים ליטאיים!.. אבל אתם צודקים לדעתי. הרי אליעזר עבד אברהם, כשיצא לשידוך קפצה לו הארץ, היתה לו קפיצת הדרך, וגם הגמלים היו זמומים. למה? כי בשידוך צריך לסתום את הפה ל'חיות' שמדברים דברים לא יפים, וגם למהר...

- כן כן, ודאי, ודאי. אבל ברוך ה' ברוך ה' הבת שלי ממש צדיקה. אפילו ה'חיות' אומרים שהיא צדיקה. יש לי כאן המלצות מכל מיני אנשים מאוד מאוד חשובים, ומספרי טלפון שאפשר לבדוק.. אמ.. תעודות שלה בסמינר, באמת, ברוך ה', בחורה ממש חרוצה וצדקת. אתם יכולים לבדוק גם אצל השכנים.

- ברוך ה' ברוך ה'. כן כן. בדיוק עכשיו הייתי צריך לחפש שידוך לבחורה ממש בעייתית...

- ??

- כן כן, ה' ירחם, ממש. כבר גרושה פעמיים. אני אומר לך, איך שהגברים שלה היו נראים... אוי אוי אוי, ה' ישמור. בפעם האחרונה התחתנה עם בחור פלוני שהתקלקל, והוא התחתן אתה ואחרי זה מיד התגרש, ואז חזר בתשובה. שאלתי אותו: מה קרה שעכשיו חזרת בתשובה? והוא ענה לי: אני הפסקתי להאמין שיש גהינום והתקלקלתי. אבל אחרי שהתחתנתי איתה חזרתי להאמין שיש גהינום אפילו בעולם הזה, וזה חיזק אותי מאוד ועשיתי תשובה... חחח... נו נו, ממר יצא מתוק.

- ה' ישמור, ה' ישמור. אבל ברוך ה', הבת שלי זה ממש גן עדן, גן עדן, אז עכשיו אני מחפש בשבילה בחור..

- כן כן. אני כעת מחפש בשביל הבחורה ההיא בחור עם עגילים..

- עגילים? ה' ישמור, עגילים זה אסור!

- כן, כן. פשוט, בחור עם עגילים הוא כבר רגיל לכאב, כבר יש לו חורים באוזניים, אמרתי אולי זה מתאים..

- אה. ללאאא ללאא לא א.. הבת שלי היא ממש ההפך הגמור, היא ממש עדינה.

- כן ברוך ה' ברוך ה'. א-וואדע. היום יש בחורים שכדי להתכונן לחתונה צריכים ללמוד קדושין, חגיגה, מכות וגיטין, ה' ישמור..

- אוי ה' ישמור. א-וואדע. אבל הבת שלי ברוך ה' צדקת, צדקת, ברוך ה'. אני עד עכשיו מאוד מרוצה מהשידוכים שלכם.

- א-וואדע א-וואדע, להתחתן אצלנו ברוך ה' ברוך ה' זה הכל נסים, הכל נסים. ידוע ש'להתחתן' אצל האשכנזים אומרים את זה 'להתחסין', כי זה כמו חיסון כנגד כל המבול שברחובות, אבל יש כאלו שכמה שנים אחרי החתונה יש גם תופעות לוואי, ה' ישמור, ה' ישמור.

- יע, ה' ישמור. אבל ברוך ה' כל השידוכים שעשיתם לי, באמת, ברוך ה' הכל בסדר. והבת שלי ממש צדקת, כפי שאתם יכולים לבדוק.

- א-וואדע א-וואדע, אני מאמין לך. יש לי חבר... הוא לא לקח חיסון, כי הוא אמר ...

- יע. אבל הרב גוטמן, בבקשה, בא ניגש לנושא. הנה כתבתי כאן דברים עיקריים על הבת שלי, דברים שמאוד מאוד חשובים לעיקר הבית וכו' וכו'. יש לך בחורים מתאימים במאגר שלך? אני יודע שיש לך מאגר גדול. יש לך בחורים שיכולים להתאים לה?

- א-וואדע א-וואדע, ברוך ה' ברוך ה', יש לי נסיון של 30 שנה. הרי מי כמוכם יודעים, ברוך ה'. יש לי נסיון, והבנה, וניתוח אובייקטיבי, ושכל לקלוט מה מתאים למי ומי מתאים למה, ברוך ה'. אחר כך הפגישות זה כבר ענין של רגש, התחושות הסובייקטיביות של המשודכים, אבל אנחנו עושים את העבודה של המוח, מוח. והם עושים את העבודה של הלב, כדי ליצור קשר בר קיימא.

- בעזר ה' בעזר ה'. אני עד עכשיו ממש מממשש מרוצה מהשדוכים שלכם, גם המשודכים ממש מרוצים, ברוך ה' הרבה נחת, נחת.

- ברוך ה' ברוך ה'. כן כן בהחלט, הנה יש לי כאן חמשה בחורים שממש ממש יכולים להתאים לה, בהחלט, כן. הנה תראה מה ידוע עליהם, ממש, ברוך ה' כל אחד יהלום, בן תורה, כל אחד מהם יצא מן הסתם משהו.. ראש ישיבה.. ברוך ה', יש להם ממש ייחוס, בהחלט ראויים.

- ברוך ה' ברוך ה'. אה .. מממההה זה כאן המספרים האלה?

- אה, זה כמה המשפחות שלהם דורשים בעבורם.

- מה?? שבע מאות אלף ? שבע מאות חמישים אלף? שמונה מאות אלף? רבונו של עולם! למי יש סכומים כאלה?

- נו, נו, ברוך ה', ברוך ה'. אליעזר עבד אברהם הלך לשידוך עם שטר מתנה. ודאי, צריך להראות את הכסף של אברהם אבינו. ככה זה, ככה זה..

- ודאי, אבלל מאיפה אני אשיג סכומים כאלו.. אני אברך, אתה צריך להתחשב..

- נו נו, ברוך ה', כפי שאמרתם, בין מ"ם וסמ"ך... מגיל 40 על גיל 60 עומדים בנס...

- ודאי.. אבל כל כך הרבה, זה כבר לא נס, זה הרבה ניסים... זה לא שייך..

- נו, בקריעת ים סוף, הרי קוראים בהגדה, היו הרבה ניסים, לא נס אחד. תדע לך, העבודה שלי היא הכי קשה. הרי כתוב שקשה פרנסתו של אדם כקריעת ים סוף, וגם זיווגו. אז אני מתעסק בזיווג, וגם בפרנסה שלי, פעמיים כקריעת ים סוף... ממש זה קוריע לגמרי, דרום קוריאה וצפון קוריאה.. ממש קריעה...

- כככןן..

- תשמע, זה כסף לתיירה. אם ידרשו פחות עוד עלולים לחשוב שיש איזו בעיה עם החתנים האלו. לא לא, חס ושלום, מדובר בבחורים מעולים ביותר.

- כן כן, אבבלל... אבל אני גם ככה בחובות..

- נו, יש גמחי"ם, בנקים, אנחנו בדור שכולו חייב..

- אאא... אי אפשר להוריד קצת את המחיר? זה ממש עול כבד ... אאולי אאפשר להגיד להם שיש לנו ייחוס..

- הבחורים האלו מגיע להם ללמוד תיירה ברוגע. בבני ברק, בירושלים, על יד המשפוחה. אם לא טוב לכם יש בחורים אחרים. הנה יש לי גם בחור, ברוך ה', בלי הורים, בלי כסף, אה, זה שווה, ההורים שלו לא יתקעו את האף שלהם בחיי הזוג הטרי... אתם מבינים...

- אה, יתום, אדרבא, זה טוב.. הקב"ה אבי יתומים... אבל עלי להתייעץ עם הרב..

- ופה יש לי בחור, ברוך ה', ממש, בחור מרביץ תיירה, ולא רק תיירה, ברוך ה' מזכה את הרבים בהרבצות...

- ללאא זזה לא מתאים..

- ופה יש בחור אחר, ברוך ה', הוא כבר טייל בעולם בכל מיני מקומות..נו

- לללא ...

- נו נו, תתייעצו עם הבת, עם הרב, עם הגמחי"ם, עם הבנקים ועם הריביות וה' יעזור.

- כככןן.. ה' ייעעזור.

- אתה יודע זה מזכיר לי , פעם בחור נפגש עם אב המשודכת, שואל האב את המשודך: נו, ממה תתפרנסו? עונה הבחור "השם יעזור". ואיך תקנו דירה? "השם יעזור". ואיך תשלמו את דמי הלימודים? "השם יעזור" אז אבי המשודכת אומר לאשתו: הוא מוצא חן בעיני, הוא קורא לי 'השם' חחח.....

- בבסדדר ...

- נו, מה קרה? תחייכו, הרב יעקב, בטחון בה'! "ויחי יעקב בארץ מצרים" אומרים חז"ל: זו פרשה סתומה. נו, איך אנחנו חיים בגלות? איך? עם לחתן ילדים? איך? נו, מה, איך, זו פרשה סתומה. אי אפשר להבין, אבל חיים, חיים, ברוך ה', אתה רואה, כולם שורדים.

- אה, כככן, טוב. תתתודדה ררבה לך, הרב גוטמן.

המלמד מבני ברק

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בע"ה יהיו שינויים מהמקורי (באישורו כמובן)
(סתם מעניין איך שצפה את תוצאות הבחירות והקמת הממשלה, זה הרי היה כזכור לך בחורף ..)
זה מה שהוא צפה? :mad::mad::mad:
אני מיד שולח לו מייל שיפרסם סיפור חדש שמשיח הגיע...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה