סוכני ביטוח, גוף מתפעל ועוד מרעין בישין....

• פותח הנושא GTV
  • פורסם בתאריך

GTV

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
צהריים טובים לכל המקצוענים דפה,
אודה מאד לעזרת המנוסים והמבינים אם תוכלו לעשות לי סדר בעניין שידור מקוון לפנסיה והחוק החדש, אני די מרגישה שכולם מנסים לעשות קופה על חשבון המעסיקים שלא מספיק מבינים את ההבדל בין כל הגורמים.

1. האם סוכן ביטוח שטוען שבנה מערכת לשידור קבצים XML בכספת מאובטחת בעצם עונה על המענה של החוק?
2. האם מותר למשווק פוליסות להיות גם גורם מתפעל?
3. האם העלות (10.5 ש"ח לעובד) שגובה סוכן ביטוח על הנ"ל מתקזז מדמי הניהול שמשלם העובד? או שהסוכנים מרווחים מכל הכיוונים?
4. האם מעסיק שמשלם לסוכן ביטוח עבור הנ"ל מכוסה מבחינה חוקית במקרה שהסוכן כשל בעבודתו?
5. על מה אתם ממליצים מניסיונכם, לעבוד עם סוכן ביטוח שמשדר XML או לקחת שירות של גורם מפעל?

טנקס'!

GTV

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
זה נושא מעצבן, אני יודעת...
אתם רציניים שאף אחד פה לא יודע לענות אפילו על חלק מהשאלות?

יחשבאף

משתמש מקצוען
אני לא יודעת לענות על כל השאלות אבל צריך לבדוק טוב מי הסוכן ומי הגורם המתפעל.
כחשבת שכר של כמה חברות יש לי לקוח שאני מרגישה כאילו אני עובדת אצל הגורם המתפעל שלו וזה מאוד מתסכל.
כנגד יש כאלה שעובדים מאוד יפה.

mina

משתמש מקצוען
לא יודעת להגיד לך בדיוק....
אני רק יודעת לומר לך, שאצלינו במשרד, לחלק אנחנו אלה שמשדרים דרך תוכנת "שיקלולית"
ולחלק סוכני הביטוח שלהם משדרים.
אף פעם לא נתקלנו בבעיות אצל אלו שסוכני הביטוח שלהם טיפלו בזה,
לא יודעת להגיד לך בוודאות... ועדיף שלא תסתמכי על המילה שלי.
לדעתי פשוט תתקשרי לחברת הביטוח אליה את מפרישה ותשאלי אותם.

מה שכן, לא חושבת שמה שאת משלמת לסוכן ביטוח, מתקזז מדמי הניהול של העובד.
זה לא קשור אחד לשני, זה השכר של הסוכן ביטוח, ודמי הניהול זה השכר של חברת הביטוח.

(רק תבדקי אם אין לך אופציה זולה יותר מ - 10.5 ש"ח לעובד, לדעתי זה קצת יקר..
כלומר, אם יש לך 5 עובדים, אז בסדר, אבל אם יש לך 20 עובדים..........)

GTV

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
לא יודעת להגיד לך בדיוק....
אני רק יודעת לומר לך, שאצלינו במשרד, לחלק אנחנו אלה שמשדרים דרך תוכנת "שיקלולית"
ולחלק סוכני הביטוח שלהם משדרים.
אף פעם לא נתקלנו בבעיות אצל אלו שסוכני הביטוח שלהם טיפלו בזה,
לא יודעת להגיד לך בוודאות... ועדיף שלא תסתמכי על המילה שלי.
לדעתי פשוט תתקשרי לחברת הביטוח אליה את מפרישה ותשאלי אותם.

מה שכן, לא חושבת שמה שאת משלמת לסוכן ביטוח, מתקזז מדמי הניהול של העובד.
זה לא קשור אחד לשני, זה השכר של הסוכן ביטוח, ודמי הניהול זה השכר של חברת הביטוח.

(רק תבדקי אם אין לך אופציה זולה יותר מ - 10.5 ש"ח לעובד, לדעתי זה קצת יקר..
כלומר, אם יש לך 5 עובדים, אז בסדר, אבל אם יש לך 20 עובדים..........)

תודה על תשובתך!
דבר ראשון הסוכן ביטוח טען לי שמשרד האוצר מחייב אותו לגבות דמי תפעול והוא מדווח על זה לחברת הביטוח שמזכה את העמית בגובה הסכום, אם כן זה כן סוג של הוזלה בדמי ניהול, לא?

דבר שני, לגבי האפשרות שסוכני הביטוח הם המתפעלים, הרי כל מטרת החוק היתה כדי שיהיה פיקוח על מה שעשו עד היום סוכני הביטוח ולעצור את הפגיעה בכספים וזכויות של העובדים שהפסידו וניזוקו מטיפול כושל של הסוכנים שלא היה עליהם שום פיקוח. אז מה הועיל החוק אם ישנה אפשרות לסוכנים להמשיך בעבודתם הכושלת?
ואולי מה שכתבת על לקוחות עם סוכנים שאין להם בעיות, נובע מזה שהסוכנים אלופים בלטאטא מתחת לשטיח והעובד בכלל לא יודע שניזוק?

דבר שלישי, @יחשבאף אודה אם תאשרי לי שלא עוקץ פנסיה היא חברת התפעול עליה התלוננת...

יחשבאף

משתמש מקצוען
לא לא מדובר על עוקץ פנסיה.
אבל אני יודעת שגם במכפל פנסיה הם זועתיים.ולהיפך כשאני עובדת מול סוכנויות ביטוח הם הרבה פעמים הרבה יותר קלים לתפעול.

sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר

משתמש סופר מקצוען
תודה על תשובתך!
דבר ראשון הסוכן ביטוח טען לי שמשרד האוצר מחייב אותו לגבות דמי תפעול והוא מדווח על זה לחברת הביטוח שמזכה את העמית בגובה הסכום, אם כן זה כן סוג של הוזלה בדמי ניהול, לא?

דבר שני, לגבי האפשרות שסוכני הביטוח הם המתפעלים, הרי כל מטרת החוק היתה כדי שיהיה פיקוח על מה שעשו עד היום סוכני הביטוח ולעצור את הפגיעה בכספים וזכויות של העובדים שהפסידו וניזוקו מטיפול כושל של הסוכנים שלא היה עליהם שום פיקוח. אז מה הועיל החוק אם ישנה אפשרות לסוכנים להמשיך בעבודתם הכושלת?
ואולי מה שכתבת על לקוחות עם סוכנים שאין להם בעיות, נובע מזה שהסוכנים אלופים בלטאטא מתחת לשטיח והעובד בכלל לא יודע שניזוק?

דבר שלישי, @יחשבאף אודה אם תאשרי לי שלא עוקץ פנסיה היא חברת התפעול עליה התלוננת...
לגבי ההוזלה מאוד מוזר מה שאת אומרת כי לא קשור בכלל לדמי ניהול
ולגבי הסוכני ביטוח, נכון מאוד במקרה כזה יצא שכרינו בהפסדינו
אני משדר לבד והכל בסדר, לפעמים קצת בלאגן אבל שווה לחסוך את העלות הגבוהה שהם לוקחים

• תודה
Reactions: GTV

GTV

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
לגבי ההוזלה מאוד מוזר מה שאת אומרת כי לא קשור בכלל לדמי ניהול
ולגבי הסוכני ביטוח, נכון מאוד במקרה כזה יצא שכרינו בהפסדינו
אני משדר לבד והכל בסדר, לפעמים קצת בלאגן אבל שווה לחסוך את העלות הגבוהה שהם לוקחים

ואתה גובה תשלום נוסף מהלקוחות עבור השידור?

ורדית א

משתמש פעיל
אני גם משדרת לבד וממש לא מבינה למה צריך גוף מתפעל ועוד בכאלו סכומים
אשמח לדעת
האם יש מצב שאני מפספסת משהו?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה