כללי סדנת האייקונים >>> הגשה סופית

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לחרוצים שהעלו עבודות ראשונים - מרגנית, צא, amirot - אצטרך לבקש מכם להעלות שוב את העבודות כי כרגע לא ניתן לראות אותן, ואני רואה שעבודות שהועלו מאוחר יותר ניתן לראות בלי בעיה.

תודה וסליחה.

פוינט ק גת

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נעמה, אני מתנצלת על שצלצלתי לך שאעלה עוד היום את הפרויקט.
בפועל- האייקונים מוכנים. האתר מוכן. כשהתחלתי להעביר מהאילוס' לפ"ש גיליתי ששכחתי את ההנחיה שלך- לבדוק את האייקונים בגודל 24*24. מתברר שהם לחלוטין לא קריאים ועלי לשבת עליהם עוד הרבה. לא נראה לי שזה יקרה היום.

לפחות למדתי לקח- להיות ממושמעת עד הסוף לדברי המורה...

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י פוינט ק גת;937112:
נעמה, אני מתנצלת על שצלצלתי לך שאעלה עוד היום את הפרויקט.
בפועל- האייקונים מוכנים. האתר מוכן. כשהתחלתי להעביר מהאילוס' לפ"ש גיליתי ששכחתי את ההנחיה שלך- לבדוק את האייקונים בגודל 24*24. מתברר שהם לחלוטין לא קריאים ועלי לשבת עליהם עוד הרבה. לא נראה לי שזה יקרה היום.

לפחות למדתי לקח- להיות ממושמעת עד הסוף לדברי המורה...

פוינט, נשמע שאת ממש ביישורת האחרונה, ואני מציעה שכן תעלי את העבודה המוכנה.
חבל שתפסידי, ושגם אנחנו נפסיד.
אם תרצי בהמשך לשפר ולקבל ביקורת נוספת - אשמח לתת לך.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
הנה שלי
סליחה על האיחור, בקושי הספקתי לעכשיו אפילו.

קבצים מצורפים

• אייקונים עמוד ראשי1.jpg
    KB 229.4 · צפיות: 21

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ביקורות נוספות:

חנה פכמן –
אהבתי את הקו הזורם כבר בסדרה החלקית ואני עדיין אוהבת אותו. הצלחת ליצור סדרה מאוד מאופיינת וסדרתית, עם "אישיות" מובחנת, וקו הומוריסטי. יפה מאוד.
החסרונות שאני עדיין רואה:
חוסר הסדרתיות בעובי הקווים (ניכר בעיקר בגודל הקטן ביותר);
בעיית קריאות של חלק מהאייקונים – ממש לא "קראתי" את ה'ילדים', ואני חושבת שיכולת לעשות את זה הרבה יותר קריא בלי הרבה מאמץ;
ומרגיז אותי (במחילה, כן?) שלא שיפרת את הUS מהפעם הקודמת...
בסה"כ אני חושבת שיש כאן פוטנציאל גדול, שלא מוצה עד הסוף.
לגבי דף הבית, יש לך פה כמה מחשבות נכונות על המבנה, אבל בגדול זה נראה יותר כמו מסמך אפיון מאשר עיצוב אתר ממש.

רותי12 –
וואו, איזה אייקונים! אני רואה שעבדת הרבה מאז ששלחת לי במייל.
אני אוהבת את העובדה שהלכת בכוונה נגד הקו המינימליסטי ובחרת ליצור אייקונים עשירים ומפורטים. זה נותן להם אישיות מיוחדת. אני אוהבת גם את ההומור שלך.
וכמו תמיד כשמעיזים והולכים רחוק, יש הצלחות ויש כשלונות... כמה מהאייקונים מקסימים ממש – רפואת שיניים, רפואת עיניים, בית מרקחת. וכמה מהם פחות מוצלחים – מזכירות, רפואת ילדים, אחות. בגדול, במקומות בהם העזת ללכת על משהו יצירתי ויוצא דופן, הצלחת יותר.
לגבי עיצוב דף הבית – זה רחוק ממושלם אבל לפחות מבחינת המבנה זו העבודה שבנויה הכי קרוב לדף בית של אתר. אם כי זה נראה קצת יותר כמו לייאאוט בסיסי שמחכה לעיצוב, מאשר העיצוב עצמו.

תמנתי –
או, סוף סוף דף בית של מישהי שיודעת לעצב דף בית. אור בעיניים :).
האייקונים השתפרו מאוד מהפעם הקודמת והם עכשיו מוצלחים וקריאים.
היחידיםש אני מסופקת לגביהם הם האייקונים ה"אנושיים", של עזרת גברים ועזרת נשים. אני חושבת שבגודל הקטן לכל הפחות, היית צריכה לוותר על הכפלת הדמות מאחור כי זה פוגע הן בקריאות והן באסתטיקה. גם בגודל הגדול, זה אמנם לא פוגע בקריאות אבל בעיני פחות אסתטי. באייקונים חשוב להישאר "ישר ולעניין" ואין צורך להכביר פרטים מיותרים. אגב, הייתי מצפה שאצל האישה יהיה איזה לכיסוי ראש, כדי שתהיה מקבילה לגבר.
האייקון של הסידורים מוצלח מאוד, רק שימי לב שבדומה למה שהערתי לאברמי גרינשטיין, גם אצלך נמתחו קצוות המלבנים.
אהבתי את הסנטר המדושן של הגבאי :)
יישר כוח גדול, עבודה טובה!

RB12

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אני ממש לא הספקתי, אם אעלה ביום אחר גם אוכל לקבל חוו"ד?

רותי12

מהמשתמשים המובילים!
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נעמה, תודה על הביקורת נהניתי ליצור.
אני רוצה לדעת למה זה לא מושלם לדף בית? מה חסר?(וכן אני יודעת שזה לא מספיק "מלא" כמו דף בית חסר עוד קצת מלל וכמה כפתורים בסיסיים , אם לזה התכוונת אני יודעת , פשוט מיהרתי ולא בדיוק סיימתי, אם התכוונת לעוד משהו אשמח לשמוע ממך תודה רבה)

yaronimus

משתמש רשום
אני חייב לשבח את נעמה -
תראי - עלית פה על משהו, והאנשים כאן מוכנים להתנסות באמת בלב שלם, וזה לא קורה הרבה בפורומים.
אני חושב שקודם כל הלימוד הוא באמת בדמך.
הדבר השני הוא שכדאי שתמשיכי עם סידרת שיעורים דומים ובסיסיים, את התוצאות תוכלי לשתף בבלוג שלך כעבודה משותפת לימודית.

בשיעור הבא אנסה להשתתף (בלי נדר).

רחלים

חומרי הוראה מדהימים, לבית, לגן ולכיתה ttps://www.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נעמה, תודה רבה. נהניתי ליצור.
השתדלתי מאד ליצור אותם מאותם צורות בסיסיות ולמרות זאת לא הצלחתי לעשותם סידרתיים.
תוכלי להסביר לי בקצרה מה לעשות כדי שהם כן יהיו?

בנוגע לדף הבית, חשבתי שרק צריך למקם איך זה יראה בדף אתר, ולא לעצב דף אתר.
לא חושבת שאם אעבוד על זה, זה יהיה כ"כ קשה.
מה שכן, שמתי לב שלא כולם ממושמעים בדף הבית על 10 איקונים של 72 , 10 של 24 ו5-6 של 48'? וזה בסדר? א"כ זה פחות בעייתי, אעבוד על זה בעז"ה מחר.

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני מעבירה כרגע את השרביט לנופר דסקל שהצטרפה אלינו ברגעים אלו.
ברוכה הבאה נופר!

רחלים

חומרי הוראה מדהימים, לבית, לגן ולכיתה ttps://www.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אה... ודרך אגב, נעמה.
הסדנא שלך נהייתה פופולרית כמו האתגר שבפורום צילום.

dnofar

משתמש חדש
ערב טוב לכל המשתתפים בסדנא. שמחה להיות כאן!
אני עוברת על העבודות ובשעה הקרובה אצרף ביקורות.

תמנתי ווב דיזיין

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
ערב טוב ותודה שבאת.

amirot

משתמש רשום
מצרפת שוב

----

קבצים מצורפים

• מקדש מעט.jpg
    KB 904.7 · צפיות: 13

amirot

משתמש רשום
זו הצבעוניות הנכונה

קבצים מצורפים

• אתר מקדש מעט.jpg
    KB 248.5 · צפיות: 13

dnofar

משתמש חדש
קודם כל כל הכבוד לכולם על הרצינות וההשקעה. קשה להתחייב למסגרת כזו ואפשר לראות ממבט ראשון שכל המשתתפים התייחסו לתרגיל בכבוד והשקיעו מזמנם.
אבקש סליחה על קצב הביקורות, אשתדל להתעמק בכל עבודה כמה שאוכל.

מרגנית:
יש תחושה כללית של אמינות לאתר כשמסתכלים עליו לראשונה, הצבעוניות טובה ונעימה, יש היררכיה ברורה, הפונט משתלב היטב ומתאים לשפה וממש מתחשק ללחוץ על הכפתורים. אבל כשנכנסים לפרטים רואים יותר בעיות בשפת האייקונים. ישנה בעייתיות בקריאות של האייקונים בגודל הקטן. כמו כן אין שפה עקבית. האייקונים מפורטים עם קווים דקים מדי וסגנון ציורי ולא מספיק מופשט. האייקונים היותר מוצלחים הם הטלפון, האולטראסאונד והמעבדות. הייתי לוקחת את השפה שלהם של הקווים הישרים והפינות העגולות ומנסה להחיל אותה על שאר האייקונים.

צא: סה"כ יש פה שפה די מגובשת לאייקונים. הם ברורים ומובנים וגם מספיק מופשטים. נוצרה פה שפה חביבה וצעירה שתמשוך קהל לבית הכנסת. האייקונים הכי טובים בעיניי הם: הקומקום וספר התורה. יש בעיתיות בפה של הדמויות שנראה כמו פה של דג. רוב האייקונים גם קריאים בקטן לדעתי חוץ מאלו של בר מצווה וברית מילה. לגבי האתר: יש יותר מדי טקסט לצד האייקונים מה שיוצר תחושה של בלאגן וחוסר רצון להתעמק בתוכן האתר.

amirot: כל הכבוד על השפה המגובשת, יש פה הפשטה נכונה ורוב האייקונים נהירים. האתר מאוד אסתטי ונעים. בחירה נכונה של פונטים וצבעוניות שנותנים אווירה עכשווית ורלוונטית לבית הכנסת. האייקון של הנטלה (?) מאוד יפה בעיניי. גם האנשים נראים טוב. אייקונים פחות קריאים בעיניי הם של הגבאי וברית מילה. באייקונים מסויימים הייתי משפצת את הפינות החדות, שיהיו עדולות ויתאימו לשפה הכוללת. סך הכל עבודה יפה!

amirot

משתמש רשום
תודה על הביקורת הבונה.
אני שמה לב שנעמה נתנה דעתה עם דגש רב על עיצוב דף הבית, בעוד נופר מתמקדת בעיצוב ובקריאות האייקונים.
מעניינת אותי גם הביקורת שלך, נעמה, על שני ההיבטים (למרות שאין לי כמעט שום רקע בעיצוב אתרים)
ושוב תודה על כל הסדנא המחכימה.

noch100

משתמש רשום
עכשיו תורי!

אני יודעת שאני מאחרת אבל הלוואי וגם אני אקבל ביקורת.

קבצים מצורפים

• ביכנסת-01.jpg
    1.4 MB · צפיות: 18

dnofar

משתמש חדש
המשך ביקורת:

רחלים: האייקונים קריאים בגודל הקטן. סה"כ יש שפה אחידה ורוב האייקונים מובנים, חוץ מהרנטגן. האייקון של רפואת עיניים כל כך יוצא דופן (לא ציפיתי למצוא פרצוף, חיפשתי איך הקווים הקטנים קשורים לכדורים של התרופות) עד שהפך ללא מובן. האייקונים הטובים ביותר הם של המומחים ואקו לב. הם ברורים ועם זאת גם אסתטיים ועם עובי קו נכון. לגבי האתר: הצבעוניות אנמית ואחידה מדי מה שיוצר תחושה ארכאית ולא מזמינה וחבל כי סה"כ יש פה אייקונים טובים!

אברהמי גרינשטיין:
ניכר שפיתחת שפה אחידה שגם עובדת. כל האייקונים קריאים בקטן וכמעט כולם מובנים ללא הסברים. יישר כוח! את האייקון של הגבאי פחות הבנתי. לא יודעת אם הייתי רוצה לראות את המחיצה באייקון של העזרת נשים (אין צורך להזכיר לאישה שהיא מתפללת מאחורי מחיצה) אבל זו דעתי האישית והסובייקטיבית. האייקונים לא מאוד יצירתיים אבל הם אסטתיים והם עובדים ובשורה התחתונה זה מה שחשוב. אני מבינה שאתה בא להציג בית כנסת עם היסטוריה אבל בכדי למשוך אנשים כדאי לבחור פונטים יותר עדכניים ו/או בצבעים חיים ושמחים יותר.

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הייתי שמחה בהזדמנות זו לחדד את ההבדל בין מרצה לבין מרצה אורח בסדנא.
המרצה נכח בתהליך, ראה את ההתחלה והאמצע (וקיבל מסרים ומיילים לרוב בדרך :)), יודע מה אנשים עברו כדי להגיע עד הלום והוא יכול לחוות דעה על איכות התהליך.

מרצה אורח מגיע מבחוץ, לא מכיר את הנפשות הפועלות, לא נכח בתהליך, הוא רואה את הדברים כהווייתם ושופט אותם ביתר אובייקטיביות.

לכן היה לי חשוב להביא לכאן את נופר (מעבר לכך שהיא אשת מקצוע מעולה!), כדי שתקבלו גם את הזווית הזו ולא רק פירגונים על התהליך.

כך אגב מקובל בהגשות בבתי ספר לעיצוב ואני שמחה שיכולתי לערוך כאן טעימה מזה :).
בנימה אישית אומר שכל הסדנא היתה מאוד מהנה ומרגשת עבורי.
יש כאן אנשים שעשו צעדים גדולים מאוד ואני מקווה שעוד יעשו בהמשך...
תודה שהשתתפתם!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  24  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה